18 Ocak 2008 Cuma Günü Haberleri

18 Ocak 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Celalettin Cerrah: "Bomba olduğu iddiasıyla durdurulan araç boş çıktı" Şişli'de bomba yüklü olduğu şüphesiyle durdurulan minibüsün boş olduğu ortaya çıktı.
Çocuklar artık 5li aşı ile daha sağlıklı olacak
Çocuklar artık 5'li aşı ile daha sağlıklı olacak
Önleyici sağlık hizmeti kapsamında başlatılan 0-6 yaş arası çocuklara yönelik başlatılan 5'li aşı uygulamasına Van'da başlandı.
Bakan Celık, Ozurlu Istıhdamı Verılerını Acıklıyor Fiziksel Engelliler Vakfi (Fev) "Ozrumuzle Uretiyoruz Projesi" ile Ozurlu İstihdaminda Rekoruna Bir Yenisini Ekledi.
Düziçinde mesleki rehberlik semineri verildi
Düziçi'nde mesleki rehberlik semineri verildi
Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde ÇEAŞ Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Sultan Önder Donbaloğlu ve Meslek Tanıtım Kulübü işbirliği ile 11. sınıf öğrencilerine mesleki rehberlik semineri verildi.
Sivil Toplum Kuruluşları İsrail'i Protesto Etti Fatih Saraçhane Parkı'nda Toplanan Yaklaşık Bin Kişi, Tekbir Getirerek İsrail'i Protesto Etti.
Gaziantep'te şüpheli ölüm Gaziantep'te bir kişi evinde ölü bulundu. Şahsın cesedi, ölüm nedeninin belirlenebilmesi amacıyla otopsi için morga kaldırıldı.
Eşinin ölen anneanesinin maaşını çeken zanlı yakalandı Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde bir kişi, eşinin 4 yıl önce ölen anneannesinin maaşını 8 ay süreyle çektiği iddiasıyla polis tarafı..
Kurban Bayramında kardeşlik köprüsü kuran Kimse Yok Mu Derneği, muharrem ayında da bölge insanını yanlız bırakmıyor
Kurban Bayramı'nda kardeşlik köprüsü kuran Kimse Yok Mu Derneği, muharrem ayında da bölge insanını yanlız bırakmıyor
Kurban Bayramı'nda Türkiye'nin ve dünyanın dört bir tarafında yardıma muhtaç insanların feryadına koşan Kimse Yok Mu Derneği, muharrem ayında da bölge insanını yanlız bırakmıyor.
Vanın Hacıbekir Mahallesinde kaseler halinde 450 aileye aşure dağıtıldı
Van'ın Hacıbekir Mahallesi'nde kaseler halinde 450 aileye aşure dağıtıldı
Van'ın Hacıbekir Mahallesi'nde 450 aileye kâseler halinde hazırlanan aşureler, kapı kapı gezilerek dağıtıldı.
"Yolsuzluğun Önlenmesi İçin Etik Projesi"nin İlk Çalışma Toplantısı 21 Ocak'ta Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nun "Yolsuzluğun Önlenmesi İçin Etik Projesi"nin ilk çalışma toplantısı..
İlköğretim okulunda teknoloji tasarım sergisi açıldı
İlköğretim okulunda teknoloji tasarım sergisi açıldı
Mersin'in en çok göç alan bölgesinde bulunan Güneş İlköğretim Okulu öğrencileri, teknoloji tasarım sergisi açtı. Sergi açılışında bir konuşma yapan Okul Müdürü Hüseyin Karakaya, bu sergiyi 4 ay gibi bir süre içerisinde...
Tesco Kipa, kampanyaya bin adet kitap bağışladı Uşak Belediyesi tarafından başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" kitap toplama kampanyasına bağış stantlarıyla destek veren Tesco Kipa alışve..
Danıştay da Tepki Gösterdi: Eğitim Kurumları ile Sınırlı Kalmaz(2) Danıştay Başkanlar Kurulu Yaptığı Açıklamada Anayasanın Temel ve Değişmez İlkelerine ve Yargı Kararlarına Uygun Davranılmama..
Doktor adayları Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı'nı protesto için beyaz önlükle bildiri dağıttı İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa ve İstanbul Tıp Fakültesi öğrencisi bir grup, Sosyal Sigorta..
CHP: Danıştay'ın Açıklaması Sağlıklı ve Doğru Danıştay Başkanlar Kurulu'nun Türbanla İlgili Açıklamasına CHP'den Destek Geldi. CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, Açıklamayı "Kurumsal ve D..
Polis aracına çarpan TIR şoförü, 'Polisler öldü' diye kaçmış Bursa'nın Kestel ilçesi yakınlarında polis aracına çarpan TIR'ın şoförünün 'Polisler öldü' zannederek kaçtığı bildirildi. Kaza rap..
Milasta aşı yapıldıktan sonra rahatsızlanan iki öğrenci hastaneye kaldırıldı
Milas'ta aşı yapıldıktan sonra rahatsızlanan iki öğrenci hastaneye kaldırıldı
Muğla'nın Milas ilçesinde hepatit B ve kızamık aşısı yapılan iki öğrenci hastaneye kaldırıldı. Kaymakam Bahattin Atçı, öğrencileri ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı.
Gaziemir Belediyesi, ilçede bulunan 22 okulda 22 hizmetli görevlendirdi
Gaziemir Belediyesi, ilçede bulunan 22 okulda 22 hizmetli görevlendirdi
İzmir'in Gaziemir Belediyesi, ilçedeki 22 okulda 22 hizmetli görevlendirdi. Yerel Yönetimler Kanunu kapsamında okullara hizmet vermeye başlayan belediye, hizmetlilere 12 ay boyunca okulların temizlik, bakım ve onarım...
Danıştay: Türban Yasağının Kaldırılması, Toplumsal Barışı da Zedeler Ankara - Danıştay Başkanlığı'nca, Türban Yasağının Kaldırılmasına İlişkin Tartışmalarla İlgili Yapılan Açıklamada, Yeni Dü..
Erdoğan: "Kurumlar Birbirinin Destekçisi Değil" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye'de Kurumlar Birbirinin Adeta Hasmı, Destekçisi Değil. Sıkıntı Buradan Kaynaklanıyor' Dedi.
Danıştay Başkanlığından "Türban" Açıklaması Danıştay Başkanlığı Tarafından Türban Yasağının Kaldırılmasına İlişkin Tartışmalarla İlgili Yapılan Açıklamada, Yeni Düzenlemeler Yapılırken Anayas..
Alanya Kalesi Projesine Onay
Alanya Kalesi Projesine Onay
Alanya Kalesi Koruma ve Geliştirme İmar Planı Kapsamında Hazırlanan 'Kızılkule- Tophane Ekseni Projesi' Hayata Geçiriliyor. Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, "İlçede Yaşayanlar Tarih, Kültür ve Sanatla Buluşacak" Dedi.
Köşkten Sigara Yasağına Onay
Köşk'ten Sigara Yasağına Onay
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 5727 Sayılı Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'u Onayladı.
Yargıtaydan Sonra Danıştaydan Türban Tepkisi
Yargıtay'dan Sonra Danıştay'dan 'Türban' Tepkisi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın Üniversitelerde Türbanı Serbest Bırakma Girişimlerine Yönelik Açıklamasının Ardından Danıştay Başkanlığı'ndan da Aynı Yönde Tepki Geldi.
Öğrencilerden Tiyatrolu Protesto Gösterisi İstanbul Üniversitesi Öğrencileri, Öğrenci Kültür Merkezi'nin (Ökm) Kapatılmasını Yaptıkları Tiyatro Gösterisi ile Protesto Etti.
Sağlık Bakanı Akdağ, YÖK Başkanı Özcan'ı Ziyaret Etti Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, Türkiye'de Doktor Açığının Kapatılması İçin Tıp Fakültelerinin Kontenjanlarının Artırılması Önerisine YÖK B..
Türkiye'nin Yenilenebilir Enerji Potansiyeli ve Kaynakları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı M. Hilmi Güler, Türkiye'nin Yenilenebilir Enerji Üretiminde En Önemli Payın Hidroelektrik ve Bioküt..
Başbakan Erdoğan: "Durmadan Koşarsan Netice Alırsın, Ankara'da Oturmakla Olmaz" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Hükümeti Olarak Üretime ve İhracata Dayalı Bir Ekonomi Modelini Benimsedikle..
Danıştay da Türban Projesine Tepki Gösterdi (1) Başbakan Erdoğan'ın siyasi simge olsa da türbanın serbest bırakılmasını savunması, ardından MHP'nin desteğiyle anayasa değişikliği girişimi üze..
Dolar 1,1800, Avro 1,7310 YTL'den Günü Tamamladı İstanbul Serbest Piyasada Kapanış Saatlerinde Doların Satış Fiyatı 1,1800 YTL, Avronun Satış Fiyatı 1,7310 YTL Oldu.
Yavru Kutup Ayısına "Flocke" Adı Verildi Almanya'nın Nuremberg Kentindeki Hayvanat Bahçesinde Annesi Tarafından Terk Edilen 5 Haftalık Yavru Kutup Ayısına Kar Tanesi Anlamına Gelen "Flocke" A..
Şanlıurfa'da Altılı Ganyan 1.983,66 YTL İkramiye Verdi Şanlıurfa'da Bugün Koşulan At Yarışları Sonucunda Altılı Ganyan 1.983,66 YTL İkramiye Verdi.
İstanbul Boğazı'nda Yoğun Sis İstanbul Boğazı, Yoğun Sis Nedeniyle Transit Gemi Trafiğine Kapatıldı.
Karagümrük Çetesine Yönelik Operasyonda 6 Kişi Serbest Bırakıldı Kamuoyunda 'Karagümrük Çetesi' Olarak Bilinen Organize Suç Örgütüne Yönelik 'Çamur' Adlı Operasyonda Gözaltına Alınarak Adliye..
Silah Kaçakçılığı Operasyonu: 9 Gözaltı İzmir'den Çeçenistan'a Silah Göndermek İstedikleri İleri Sürülen, Aralarında Göztepe Kulübünün Eski Yöneticisinin de Bulunduğu 9 Kişi Yakalandı.
Borsada Tepki Hareketi Sınırlı Kaldı/ Endeks 245 Puan Ekside Kapandı: 48657 İstanbul - ABD'den Hafta Başından Bu Yana Gelen Makro Ekonomik Veriler ve Kötü Şirket Bilançolarıyla Dalgalı Seyred..
Çalık: Yeni Nesil Nükleer Enerji, Çevre ve İstikrar için Önemli Bir Çözüm İstanbul - Yeni Nesil Nükleer Enerjinin, Çevreci ve İstikrarlı Enerji Üretimi için Önemli Bir Çözüm Olduğunu Düşündüğ..
1 Günde 100 Dava
1 Günde 100 Dava
Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Bir Günde 100 Davaya Bakarak Rekor Kırdı.
Türkiye'nin Nüfusu, Pazartesi Günü Açıklanıyor Türkiye'nin Nüfusu, 21 Ocak Pazartesi Günü Düzenlenecek Basın Toplantısıyla Açıklanıyor.
Alevilerin Muharrem iftarında birlik mesajı verildi
Alevilerin Muharrem iftarında birlik mesajı verildi
Muharrem ayını yaşayan Aleviler Viyana'da iftar yemeği verdi. Viyana Alevi Kültür Derneği'nin (VAKD) organize ettiği iftara, Türk Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Avusturya Türk İslam Birliği...
En Çok İzlenen Film Oldu Sinemaya Gitme Alışkanlığı Olmayanları Bile Salonlara Çeken Kutlar Vadisi Irak, Son 10 Yılın İzlenme Rekortmeni Yerli Filmi Oldu.Sinemaya Gitme Alışkanlığı Olmayanları Bile Salonlara Çeken Kutlar Vadisi Irak, Son 10 Yılın İzlenme Rekortmeni Yerli Filmi Oldu.
Boumsong Pahalı Geldi
Boumsong Pahalı Geldi
Kamerun Doğumlu Futbolcu Yıllık 2.5 Milyon Euro İstedi. Siyah Beyazlılar Bunu Kabul Etti Ancak, Juventus 4 Milyon Euro Bonservis Bedeli İsteyince Görüşmeler Tıkandı. Beşiktaş, Bu Sezon Sonuna Kadar Kiralayıp, Yeni Sezon...
Appiah Milli Takımda!
Appiah Milli Takımda!
Fenerbahçe'de Sakatlığı Nedeniyle Sözleşmesi Dondurulan Stephen Appiah, Afrika Kupası'nda Mücadele Edecek Gana Milli Takımı'nın Kampına Katılıyor.
Lincolnde Yine Rötar
Lincoln'de Yine Rötar
Galatasaray'a Büyük Umutlarla Gelen Ancak Sakatlıkları Nedeniyle Bir Türlü Forma Giyme Konusunda İstikrarı Yakalayamayan Lincoln'ün Kadroya Dönüşü Yine Rötar Yaptı.
Bartında Madencilerin Ocağı Kapatma Eylemi
Bartın'da Madencilerin Ocağı Kapatma Eylemi
Özel Sektör İşçileri ve Madenciler Arasındaki Gerginlik Nedeniyle, Genel Maden İşçileri Genel Başkanı Ramazan Denizer, Ttk Genel Müdürü Rıfat Dağdelen'i Ziyaret Etti.
16 Bin Çiftçi İcralık Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği'ne Toplam 26 Milyon YTL Borcu Bulunan 16 Bin Çiftçi İcralık Oldu.
Song Moskova Yolcusu
Song Moskova Yolcusu
Galatasaray'ın Defansının Önemli İsmi Song'a Rusya'dan Teklif Geldi.
Afrika Kupası 20 Ocakta Start Alacak
Afrika Kupası 20 Ocak'ta Start Alacak
Gana'nın Ev Sahipliğini Yapacağı 26. Afrika Uluslar Kupası 20 Ocak'ta Başlayıp, 10 Şubat'taki Final Maçıyla Sona Erecek.
Tüsiad Heyetinin Diyarbakır Temasları Sona Erdi
Tüsiad Heyetinin Diyarbakır Temasları Sona Erdi
Tüsiad Yönetim Kurulu Toplantısını Diyarbakır'da Yaptı. Toplantı Sonrası Konuşan Tüsiad Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Terör Örgütünün Amaçlarından Birinin de Etrafa Korku Salarak Buradaki Vatandaşları ve İşadamlarını...
YÖK Başkanı Özcan, AK Parti İl Başkanlığı Önünde Protesto Edildi Emperyalizme Karşı Yurtsever Cepheli Bir Grup Öğrenci, AK Parti İl Başkanlığı Önünde YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ı Protesto E..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10