18 Ocak 2008 Cuma Günü Haberleri

18 Ocak 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sömestrde Servis Parası Ödenmeyecek
Sömestrde Servis Parası Ödenmeyecek
İstanbul 2. İdare Mahkemesi'nin, Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (Ukome) "Sömestre Tatilinde Velilerden Okul Servis Ücreti Alınmayacağına" İlişkin Kararını "Hukuka Uygun Bulduğu" Bildirildi.
Lösemide Mucize Gelişme İngiltere'nin Kent Bölgesinde Yaşayan 5 Yaşındaki Tek Yumurta İkizleri Olivia ve İsabella Murphy Üzerinde Yapılan Kan Testleri Sonucu, Lösemi (Kan Kanseri) Hastalığına..
Kaddafi'den "Başka Darfurlar Olur" Uyarısı Libya Lideri Muammer Kaddafi, "Kara Kıta, (Birleşik Afrika Devletleri) Olarak Derhal Birleşmezse Başka Darfurlar Olur" Dedi.
Kılıs Mılletvekılı Karanın Uluslararası Basarısı
Kılıs Mılletvekılı Kara'nın Uluslararası Basarısı
Turkiye-belcika Parlamentolararasi Dostluk Grubu Baskanligi'na Adalet ve Kalkinma Partisi (AK Parti) Kilis Milletvekili Hasan Kara Secildi.
Yurt Genelınde Barajların Durumu Yurt Genelinde Artan Yagislarla Birlikte Barajlardaki Su Seviyesi Yukselirken, Bazi Bolgelerdeki Barajlar Bu Artistan Payini Alamadi.
Rk Başkanı Kaldırımcı: Serbestleşme, Yeni Fırsatlar ve Sorunları Gündeme Getiriyor İstanbul - Rekabet Kurulu Başkanı Nurettin Kaldırımcı, Enerji ve Elektronik Haberleşme Endüstrilerinde Serbe..
Şeker Piliç, Yapı Kredi Finansal Kiralama ile 3,5 Milyon YTL'lik Anlaşması Yaptı İstanbul- Şeker Piliç ve Yem Sanayi Ticaret A.ş, Eskişehir'deki Damızlık Çiftliği Yatırımıyla İlgili, Yapı ve ..
Shell'de 'Araçta Ödemi' Dönemi Başladı İstanbul - Shell, Garanti Bankası İşbirliğiyle Sürücülerin Kredi Kartıyla "Araçta Ödeme" Dönemini Hayata Geçirdi. garanti Bankası ve Shell&turcas'tan Y..
Burdur Hayvancılıkta Örnek Bir İl Oldu
Burdur Hayvancılıkta Örnek Bir İl Oldu
Denizli'den Bir Heyet, Entegre Tesislerde İnceleme Yapmak Üzere Burdur'a Geldi.
Fortis Türkiye Kupası'nda son hafta programı... Fortis Türkiye Kupası'nda gruplarda 5. ve son hafta maçlarının programı belli oldu.
Mersin'de 2007 Yılı Asayiş Değerlendirmesi Mersin Emniyet Müdürlüğü'nün 2007 Yılında Gerçekleştirdiği Operasyonlarda 4 Milyon 879 Bin Litre Kaçak Motorin Ele Geçirildiği Belirtilirken, 62 Ter..
Süreyya Ayhan, hemşerilerinin desteği altında federasyona ifade verdi... Milli Atlet Süreyya Ayhan, Atletizm Federasyonu'nda ifade verdi. Eşi Yücel Kop ile birlikte federasyona gelen Ayhan'a ..
Özel Alparslan Koleji masa tenisi takımı Trabzon 1. oldu
Özel Alparslan Koleji masa tenisi takımı Trabzon 1. oldu
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseli gençler masa tenisi il birinciliği turnuvası sona erdi. 50 lisenin katıldığı ve 8 gün süren maçlar sonunda Özel Alparslan Koleji takım halinde il birincisi oldu.
Kenan Evren'den Türbana İlişkin Açıklamalar 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, "Türbanla Yatıp, Türbanla Kalkıyoruz. Huzurumuz Kaçtı. İnşallah Buna Güzel Bir Çare Bulurlar da Kurtuluruz" Dedi.
Kalkavan, halkla barışık olmadığı gerekçesiyle Sakaryadaki termik santral yatırımından vazgeçti
Kalkavan, halkla barışık olmadığı gerekçesiyle Sakarya'daki termik santral yatırımından vazgeçti
Kalkavan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Kalkavan, Sakarya'nın Karasu ilçesine kurmayı planladıkları termik santralden vazgeçtiklerini açıkladı. Kalkavan, halkın sıcak bakmadığı, halkla barışık...
Saakaşvilinin yemin töreninde Türkmenistanı  Meclis Başkanı temsil edecek
Saakaşvili'nin yemin töreninde Türkmenistan'ı Meclis Başkanı temsil edecek
Türkmenistan Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili'nin yemin törenine katılacak.
Genelkurmay: Terör Örgütünde Çözülme Sürüyor/ "PKK'nın Tüm Hedefleri 'Tam İsabetle' Vuruldu" Ankara - Genelkurmay, Terör Örgütünün Irak'ın Kuzeyindeki Kamplarından Kaçan 10 Teröristin Dün Sil..
Velilerden Yarıyıl Tatilinde 'Servis Ücreti' Alınmayacak İstanbul - Her Sömestre Tatilinde Öğrenci Velileri ile Servis Taşıyıcıları Arasında Yaşanan Sömestre Tatilinde Ücret Ödenip Ödenmeyec..
Gaziantepte, soba zehirlenmesi: 2 ölü (1)
Gaziantep'te, soba zehirlenmesi: 2 ölü (1)
Gaziantep'te karbonmonoksit gazından sızan dumandan zehirlenen karı, koca hayatını kaybetti.
Osmaniyede eğlence amaçlı bilgi yarışması düzenleniyor
Osmaniye'de eğlence amaçlı bilgi yarışması düzenleniyor
Osmaniye'de bir okul tarafından yarışmak için değil eğlenmek amacıyla bilgi yarışması düzenleniyor. İstiklal İlköğretim Okulu tarafından her yıl Ocak ve Mayıs aylarında öğrencilerin motive edilmesi amacıyla eğlence...
Hendek'te 1 kilo 700 gram esrar ele geçirildi Sakarya'nın Hendek ilçesinde, jandarma tarafından bir evde yapılan aramada 1 kilo 700 gram esrar ele geçirildi. Konuyla ilgili 1 kişi gözaltına ..
Otellerin cirolarının yüzde 25'i SPA merkezlerinden geliyor Doğru dizayn edilen ve iyi yönetilen SPA merkezleri, bünyesinde bulunduğu otelin cirosunun yüzde 25'ini oluşturuyor. Geçen yıl otel..
Kazancı Bedih ve diğer gazelhanların anısına Dünden Bugüne Musiki Ustalarımız programı düzenlendi
Kazancı Bedih ve diğer gazelhanların anısına 'Dünden Bugüne Musiki Ustalarımız' programı düzenlendi
Şanlıurfa Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Korosu işbirliğiyle 'Dünden bugüne musiki ustalarımız' programı düzenlendi.
Erbakan: Kamu binaları yapı denetimi içine alındı
Erbakan: Kamu binaları yapı denetimi içine alındı
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan, İzmir'de yapı denetiminde birinci olan firmaya hediye verdi. Erbakan, "Kamu binaları da yapı denetimi içine alındı. Türkiye'de son beş senede 170 milyon, İzmir'de 6...
Gasp edilen taksici, zanlıyı yolda gördüğü halde onu ezmeye vicdanı elvermedi
Gasp edilen taksici, zanlıyı yolda gördüğü halde onu ezmeye vicdanı elvermedi
Rize'de parası gasp edilen ve göğsünden bıçaklanan taksici, gaspçı ile boğuştuktan sonra elinden kurtulup kendi otomobiliyle hastaneye gidip kurtuldu. Hastaneye giderken yolda gaspçıya rastlayan taksici, onu ezebileceği...
Bitliste cuma namazı sonrası bütün camilerde aşure dağıtıldı
Bitlis'te cuma namazı sonrası bütün camilerde aşure dağıtıldı
Aşure günü dolayısıyla, Bitlis'teki bütün camilerde cuma namazı sonrasında aşure dağıtıldı.
Kıbrısta vakıf üniversiteleri 750 milyon dolarlık sektör oluşturdu
Kıbrıs'ta vakıf üniversiteleri 750 milyon dolarlık sektör oluşturdu
Kıbrıs'ta vakıf üniversitelerinin 750 milyon dolarlık bir sektör oluşturduğunu kaydeden Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu, bölgede bir üniversite adası oluşturulması için KKTC...
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları soba zehirlenmelerine karşı uyardı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları soba zehirlenmelerine karşı uyardı.
Silifkede öğrenciler atıksu arıtma tesisini gezdi
Silifke'de öğrenciler atıksu arıtma tesisini gezdi
Mersin'in Silifke ilçesinde Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri atıksu arıtma tesisini gezdi. Ders temalarında doğanın kirlenmesi ve çevre kirliliğinin önemi konusunu işleyen Silifke Cumhuriyet İlköğretim Okulu 3....
Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ilk taksitinin ödeme süresi ay sonunda doluyor Kars Defterdarlığı tarafından yapılan açıklama Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ocak ve temmuz aylarında iki eşit..
Bomba Şüphesiyle Durdurulan Minibüs Boş Çıktı
Bomba Şüphesiyle Durdurulan Minibüs Boş Çıktı
Bomba bulunduğu şüphesiyle Şişli'de durdurulan minibüste yapılan aramada minibüs boş çıktı.
Endonezya'da 8 Yaşındaki Çocuk Kuş Gribinden Öldü Endonezya'da 8 Yaşındaki Erkek Çocuğunun Kuş Gribi Hastalığından Öldüğü Bildirildi.
Yemen'de Turistlere Silahlı Saldırı: 3 Ölü Yemen'de Silahlı Kişiler Turistlere Ateş Açtı, İki Belçikalı Turistle Bir Yemenli Öldü.
Alex ve Semih'ten Gol Sözü Fenerbahçe'nin Golcü Futbolcuları Alex ve Semih, Gaziantepspor Maçı İçin Gol Sözü Verdiler.
Çelebi: 'Uyarı Dikkate Alınmazsa Genel Grev Yapalım' Disk Genel Başkanı Süleyman Çelebi, 'Uyarı Eylemlerimiz Dikkate Alınmazsa Gelin 1 Saat, 3 Saat, 1 Gün Genel Grev Yapalım. Bakalım O Zaman ..
TÜSİAD Başkanı Yalçındağ: 'Terörün amacı işadamı ve vatandaşları yalnız ve çaresiz bırakmaktır'
TÜSİAD Başkanı Yalçındağ: "Terörün amacı işadamı ve vatandaşları yalnız ve çaresiz bırakmaktır"
Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, terörün en önemli amaçlarından birinin işadamları ve vatandaşları yalnız ve çaresiz bırakmak olduğunu söyledi.
Morgan Stanley, Yüzde 17.15 Payla Ege Seramik'e Ortak Olacak İstanbul - Morgan Stanley Bank International Limited (Msbil) Yüzde 17,15 Payla Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.ş'ye Ortak Olacak..
Trafık Kazasında 2 Bayan Ogretmen Yaralandı
Trafık Kazasında 2 Bayan Ogretmen Yaralandı
Antalya'nin Ibradi İlcesinde Meydana Gelen Trafik Kazasinda, 2 Ogretmen Hafif Sekilde Yaralandi.
Golette Kaybolan Gence Ulasılamadı Siirt'in Kurtalan İlcesinde 3 Gun Once Golette Balik Avlamak İsterken Kaybolan Gence Ulasilamadi.
Maslak'ta Ele Geçirilen Şüpheli Minibüs Istanbul Emniyet Muduru Celalettin Cerrah, Bomba Yuklu Oldugu İddiasiyla Aranirken Maslak'ta Ele Gecirilen Minibusle İlgili Olarak, 'Oyle Bir Supheli A..
Ak Partı'den Turban Icın Ikı Asamalı Plan AK Parti, Universitelerde Kilik Kiyafet Serbestligi Getiren Duzenleme İcin İki Asamali Plan Yurutecek. Ilk Asamada MHP ile Masaya Oturma Karari Alan ..
Bakan Nazım Ekren Kılıs ve Gazıantep'ı Zıyaret Edecek Devlet Bakani ve Basbakan Yardimcisi Nazim Ekren, Cumartesi Gununu Kilis'te, Pazar Gununu İse Gaziantep'te Gecirecek.
Sakaryaspor, Orduspor engelini kayıpsız atlatmak istiyor Bank Asya 1. Ligi ekiplerinden Sakaryaspor Kulüp Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu, Orduspor maçını kazanarak liderlik mücadelelerini sürdürm..
THY'den Sevgililer Günü Promosyonu/ Yurtdışı Hatlarda İkinci Kişi 1 Euro'ya Uçacak İstanbul - Türk Hava Yolları (THY), 14 Şubat Sevgililer Günü Nedeniyle Düzenlediği Promosyonla, Yurt Dışı Ha..
Şeker Piliç, Yapı ve Kredi Finansal Kiralama ile 3,5 Milyonluk Kiralama Anlaşması Yaptı İstanbul- Şeker Piliç ve Yem Sanayi Ticaret A.ş, Eskişehir'deki Damızlık Çiftliği Yatırımıyla İlgili, Y..
Osd'den Başarılı İhracatçılara "Altın Plaket" İstanbul - Otomotiv Sanayii Derneği (Osd) Geçen Yıl Gerçekleştirdikleri 501 Milyon Doların Üzerindeki İhracatları Dolayısıyla Ford Otosan, Toyota..
Opet'in Yeni Genel Müdürü Cüneyt Ağca Oldu İstanbul- Opet Petrolcülük A.ş. Genel Müdürlük Görevine Koç Holding Enerji Grubu Koordinatörü ve Opet Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Ağca Atandı. ope..
Ege Seramik, Msbl'nin 17,15 Payla Ortağı Olacak İstanbul - Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.ş, Sermaye Artırımı Sonrası Morgan Stanley Bank International Limited'ın (Msbil) Yüzde 17,15 Payla Ş..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10