17 Ocak 2008 Perşembe Günü Haberleri

17 Ocak 2008 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kardeşini Ziyarete Gitti, Gözaltına Alındı Denizli Cezaevi'ndeki Kardeşini Ziyarete Giden Bir Şahıs, Yapılan Kimlik Kontrolünde Arandığı Tespit Edilince Yakalandı.
Kamyonun Altında Kalan Süt Satıcısı Kadın Öldü Mersin'de, Hazır Beton Kamyonunun Altında Kalan Süt Satıcısı Kadın Hayatını Kaybetti.
Viranşehir Kaymakamı Bahadır: 'Geçtiğimiz yıl yaptığımız yatırımlar bu yıl katlanarak artacak'
Viranşehir Kaymakamı Bahadır: "Geçtiğimiz yıl yaptığımız yatırımlar bu yıl katlanarak artacak"
Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Ogün Bahadır, 2007 yılında yapılan yatırımların bu yıl katlanarak artacağını söyledi. 2007 yılının bir değerlendirmesini yapan Bahadır, yapılan icraatları düzenlediği toplantı ile açıkladı.
Midyat'ta Tecavüz Davası 14 Şubat Tarihine Ertelendi Mardin'in Midyat İlçesinde 15 Yaşındaki Bir Kız Çocuğuna Cinsel İstismarda Bulundukları Gerekçesiyle Tutuklanan 10 Kişinin Yargılandığı Da..
Filistin'den ABD'ye Müdahale Çağrısı İsrail'in Gazze Şeridi'ne Yönelik Kanlı Saldırılarını Kınayan Filistin Yönetimi, Barış Sürecine Yönelik Çabaların Sürdürülebilmsei İçin Washington'a Opera..
Gazeteciler, Irak'ın Kuzeyinde "Kandil" Protestosu Yapıyor Irak'ın Kuzeyindeki Bir Grup Gazeteci, K.ırak Bölgesel Yönetimi'nin Terör Örgütü PKK'nın Kamp Olarak Kullandığı Kandil Dağı'na Getir..
Prefabrik dersliklerde hazırladıkları proje onları Fransaya götürüyor
Prefabrik dersliklerde hazırladıkları proje onları Fransa'ya götürüyor
Bingöl'de 1 Mayıs 2003'de meydana gelen depremde binaları ağır hasar gördüğü için eğitim- öğretimlerini zor şartlar altında prefabrik yapılarda devam ettirmek zorunda kalan Bingöl Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise ve...
Mısır'dan İnsan Hakları Konusunda Kendisini Eleştiren Avrupa'ya Tepki Mısır, Avrupa Parlamentosu'nun İnsan Hakları Hususunda Kendisini Eleştiren Karar Tasarısını Reddetti. Mısır Dışişleri Bak..
Belçika'da Bir Kadın İkiz Bebeklerini 15 Gün Arayla Dünyaya Getirdi Belçika'da Geçtiğimiz Hafta Liege Kenti Yakınlarındaki Rocourt Bölgesinde Yaşayan, 33 Yaşındaki Hamile Kadın, 15 Gün Arayla..
Sivas'ta Kızılırmak'ın ardından Paşabahçe şelalesi de dondu Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'ın ardından bu kez Sivas'taki Paşabahçe şelalesi dondu. Şelalenin donmasıyla ortaya muhteşem g..
Valiler Toplantısı İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Güvenlik Tedbirlerinin, Bireysel Hak ve Özgürlükleri Kısıtlamaması, Bireysel Hak ve Özgürlüklerin İse Güvenlik Alanında Zaaflara Yol Açmaması ..
Bakan Babacan, Hollanda Cda Grup Başkanı Geel'i Kabul Etti Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Hollanda Hristiyan Demokrat Parti (Cda) Grup Başkanı Pieter Van Geel'i Kabul Etti.
Hisse Senedi Fiyat Bilgileri (15:10) Hisse Senedi Fiyat Bilgilerini Görmek için Tıklayınız. [excel; 45 Kb]...
Kütahya Azot Tesisleri 3 milyon dolarlık filtre sistemiyle AB standatlarının üzerine çıkacak
Kütahya Azot Tesisleri 3 milyon dolarlık filtre sistemiyle AB standatlarının üzerine çıkacak
Özelleştirme kapsamında Yıldız Holding tarafından 2004 yılında satın alınan Kütahya Azot Tesisleri, bacasına kuracağı 3 milyon dolarlık fitre sistemiyle AB standartlarının üzerine çıkacak.
İtalya Konsolosu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesini gezdi
İtalya Konsolosu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'ni gezdi
İtalya'nın İzmir Konsolosu Simon Carta, Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'ndeki çocukları ziyaret etti. İtalya'nın Ancona şehrindeki Salesi Çocuk Hastanesi (Ospedule Pediatrico G. Salesi) ile işbirliği...
Banklardaki Mevduat, 325.1 Milyar YTL'ye Geriledi Ankara - Bankalardaki Mevduat, 4 Ocak İtibarıyla 325 Milyar 122,5 Milyon YTL Oldu. Merkez Bankasının Haftalık Verilerine Göre, Bankalardaki T..
Çanakkale Belediyesi ve Kepez Limanına çevreyi kirletme suçundan 321 biner YTL ceza kesildi
Çanakkale Belediyesi ve Kepez Limanı'na çevreyi kirletme suçundan 321 bin'er YTL ceza kesildi
Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'nün uzun süren takibi sonrası Kepez Limanı'nda gemilerden toplanan tehlikeli atıkların belediye araçlarıyla şehir çıkışına gömülmesi olayıyla ilgili incelemede atıkların tehlikeli olduğunun...
Uluslararası Rezervler, 118.5 Milyar Dolara Çıktı Ankara - Uluslararası Rezervler, 4 Ocak İtibarıyla 118 Milyar 446 Milyon Dolara Yükseldi. Uluslararası Rezervler, 28 Aralık 2007'de 117 Milya..
Tüketicilerin Bankalara 92.8 Milyar YTL Borcu Var Tüketici Kredisi ve Kredi Kartı Borçları 4-11 Ocak Haftasında Arasında 445.8 Milyon YTL Artarak 92 Milyar 873.3 Milyon YTL'ye Ulaştı.
Bireysel Krediler, 66.4 Milyar YTL'yi Aştı Ankara - Tüketici Kredileri, 11 Ocak İtibarıyla 473,6 Milyon YTL Artarak 66 Milyar 418,3 Milyon YTL'ye Çıktı. Krediler, 4 Ocak Tarihi İtibarıyla 65 ..
Kredi Stoku 222.5 Milyar YTL'ye Geriledi Bankaların Yurt İçi Kredileri 28 Aralık-4 Ocak Haftasında 236.2 Milyon YTL Azalarak 222 Milyar 596.3 Milyon YTL'ye İndi.
Kamu, Ocak Ayının İlk Yarısında 1.5 Milyar Dolar Dış Borç Ödedi Ankara - Türkiye, 2-16 Ocak Tarihleri Arasında Toplam 1 Milyar 478,22 Milyon Dolar Dış Borç Ödemesi Yaptı. dış Borç Ödemesinin..
AK Parti yerel seçim öncesi halkı ve seçimde görev almak isteyenleri bilgilendirecek AK Parti, 22 Temmuz seçimlerindeki başarısını 2009 yerel seçimlerinde de artırarak sürdürmek için yerel se..
Üskül: Hiçkimse Çeteleri, Çapulcuları, Teröristleri Kollayarak Bu Ülkenin Kardeşliğine Hizmet Ettiğini Sanmasın Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, Hükümetin Hrant ..
Polonya Heyeti Malatyada
Polonya Heyeti Malatya'da
Malatya'nın Battalgazi ve Doğanşehir İlçe Belediyeleri'ne Polonya'dan Kardeş Belediyeler Belirlenmesi ve Karşılıklı Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşbirliği Nedeniyle Polonya'dan 15 Kişilik Heyet Malatya'ya Geldi.
Sivasspor, İstanbul'da Çalışmalarını Sürdürüyor Turkcell Süper Lig Lideri Sivasspor, 19 Ocak Cumartesi Günü Atatürk Olimpiyat Stadı'nda İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Yapacağı Maçın Haz..
Hükümet "Nitelikli Eleman" Yetiştirmek İçin Düğmeye Bastı İşsizliği Önlemek İçin Yeni Formüller Hazırlayan Hükümet, Diğer Yandan da 'Nitelikli Eleman Bulamıyoruz' Diye Feryat Eden İşletmeleri..
Heliski sporuna, Türk pilot bulundurmak kaydıyla izin verildi
Heliski sporuna, Türk pilot bulundurmak kaydıyla izin verildi
Rize Valisi Kasım Esen, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, Helikopter uçuş faaliyetlerine uçuş esnasında Türk Pilot bulundurmak kaydıyla izin verildiğini bildirdi.
Ayhan Bermek: "Futbol Federayonu Başkanlığı'na adayım" Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nun Ankara'da seçim kararı almasından sonra, ilk seçimi 1 oyla kaybeden Türkiye Futbol Federasyonu Başka..
İşte O Açıklama: Fazıl Say'la Yaşadığı Polemik Sonrası Ünlü Müzisyene Dava Açan Osman Yağmurdereli, Sitemize Bir Açıklama Gönderdi..Fazıl Say'la Yaşadığı Polemik Sonrası Ünlü Müzisyene Dava Açan Osman Yağmurdereli, Sitemize Bir Açıklama Gönderdi..
Jandarmadan 'Göçmen' Operasyonu
Jandarmadan "Göçmen" Operasyonu
Eskişehir'de Jandarmanın Düzenlediği Operasyonda, Kaçak Olarak Çalışan Türkmenistan Uyruklu 16 İşçi ile İşyeri Sahibi ve Bir Suçtan Aranan Bir Kişi Yakalandı.
Maliye Bakanlığının panelvan tipi araç sahiplerine uyguladığı çifte vergiye tepki artıyor
Maliye Bakanlığı'nın panelvan tipi araç sahiplerine uyguladığı çifte vergiye tepki artıyor
2004 yılında yürürlüğe giren ve 197 Sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Yasası'nın bazı maddelerini değiştiren 5035 Sayılı Yasa gereğince 'panelvan' tipi araçlar, gecikme faiziyle birlikte geriye dönük vergilendiriliyor....
Kıbrıs Rum Kesimi'nde Yapılacak Olan Başkanlık Seçimlerine İlişkin Hazırlıklar Sürüyor Kıbrıs Rum Basını, Güney Kıbrıs'ta 17 Şubat'ta Yapılacak Olan Başkanlık Seçimlerine İlişkin Hazırlıkları..
Kıbrıslı Türklerle Yaşamak İsteyen Rumların Sayısında Artış Olduğu Açıklandı Kıbrıslı Türklerle Yaşamak İsteyen Rumların Sayısında Artış Olduğu Bildirildi.
DHMİ Genel Müdürü Birdal: "Facia olacak bir durum yoktu; telsiz kesintisi nedeniyle uçak pas geçirildi" Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Esenboğa Havaalanı'n..
Uzayda Sıcak Temas
Uzayda Sıcak Temas
Merkür Gezegenin 30 Yıl Sonra İlk Defa Çekilmiş ve Bilim Dünyasını Heyecanlandıran Fotoğrafları Yayımlandı.
KMTSO üyeleri özel koşullarla nakdi kredi kullanabilecek
KMTSO üyeleri özel koşullarla nakdi kredi kullanabilecek
Türkiye İş Bankası ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) arasında imzalanan protokol ile oda üyeleri özel koşullarla nakdi kredi kullanma imkânına sahip oldu.
KKTC'de İstifa Eden Demokrat Parti (Dp) Milletvekilleri İstifa Dilekçelerini Meclis Başkanı Ekenoğlu'na Sundu KKTC Meclisinde Muhalefette Bulunan Demokrat Parti Milletvekilleri, Milletvekilli..
50 Yıl Aradan Sonra İlk Kez Bir Yunan Başbakanı Türkiye'yi Ziyaret Edecek Yunanistan, Başbakan Kostas Karamanlis'in Bu Ay Türkiye'ye Resmi Bir Ziyaret Yapacağını Duyurdu. Bu, Bir Yunan Başbak..
Enfal Katliamında Öldürülen Kürtler'in Cenazeleri Memleketlerine Naklediliyor Irak'ın Devrik Lideri Saddam Hüseyin Döneminde Enfal Operasyonunda Öldürülen Kürtler'in Cenazeleri Memleketlerine..
Nokia Siemens Networks, Özbekistan pazarında
Nokia Siemens Networks, Özbekistan pazarında
Nokia ve Siemens'in yarı yarıya ortaklık esasına dayanarak geçen yıl kurulan Nokia Siemens Networks, Özbekistan telekomünikasyon pazarına girdi.
İsrail'in Gazze Saldırıları El Fetih'le Hamas'ı Yakınlaştırdı İsrail'in Gazze Şeridi'ne Yaptığı Saldırılarda Sivillerin de Ölmesi Sonrası Filistin Lideri Mahmud Abbas'ın Başında Olduğu El Fet..
İsrail'in Gazze Operasyonunda 2 Filistinli Daha Öldü İsrail Ordusunun, Hamas'ın Kontrolü Altındaki Gazze Şeridi'ne Yönelik Operasyonlarında Bugün Biri Kadın 2 Kişinin Hayatını Kaybettiği Bild..
İstanbul'da elektrik kesintisi Bahçelievler, Avcılar, Silivri, Gazisosmanpaşa, Beyoğlu ve Kumburgaz'ın bazı bölgelerinde 19-20 Ocak 2008 tarihlerinde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ele..
KKTC Milletvekilliğinden İstifa Eden Serdar Denktaş: - "Tek İsteğimiz Müdahale Edilmeyecek Bir Ortam Oluşturmak" Milletvekilliğinden Bugün İstifa Ederek Sine-i Millete Dönen KKTC Meclisi Mu..
Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ankette halkın polise güvendiği ortay çıktı
Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ankette halkın polise güvendiği ortay çıktı
Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından Toplumsal Destekli Polislik Anlayışı çerçevesinde Polis- Halk ilişkileri kapsamında hazırlanan ankette halkın polise güvendiği ortay çıktı.
Stockholm'de Uygulanan Şehre Giriş Vergisinde Büyük Başarı Stockholm,1 Ocak 2007 Yılında Başlattığı Şehre Giriş Vergisi'ni Londra, Oslo, ve Singapur'dan Sonra Uygulayan Dördüncü Şehir Oldu.
Hasta eşi ile 5 çocuğuna hem annelik hem de babalık yapıyor
Hasta eşi ile 5 çocuğuna hem annelik hem de babalık yapıyor
Samsun'da maddi sıkıntı içinde yaşamaya çalışan 7 nüfuslu Dumrul ailesinin annesi de babası da Ahmet Dumrul. Yavuz Selim Mahallesi Gökdere Sokak'ta bodrumda katta felçli eşi ve 5 çocuğu ile yaşayan 36 yaşındaki işportacı...
Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu: "Başörtüsü dini bir gereklilik" Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, yetişkin Müslüman kadınların başını örtmesinin dini bir gereklilik olduğunu söyledi. ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10