16 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

16 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Kantinlerle MEB İlgili Değil
Kantinlerle MEB İlgili Değil
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Okul Kantinlerinde Satılan Sağlığa Zararlı Yiyecek ve İçecekler Konusunda Topu Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na Attı.
Türkiye Okuyacak
Türkiye Okuyacak
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Önderliğinde Mart Ayında "Türkiye Okuyor" Kampanyası Başlatılacak.
İran Vanayı Açtı
İran Vanayı Açtı
İran, Önümüzdeki 3-4 Gün İçinde, En Azından Sınırdaki Şehirlere Doğal Gaz Sevkıyatını Başlatacaklarını Açıkladı.
Bitliste İlk Organ Bağışı
Bitlis'te İlk Organ Bağışı
Bitlis'in Güroymak İlçesinde Öğretmenlik Yapan Evin Tunç, Organ Bağışında Bulunarak İlde Bir İlki Gerçekleştirdi.
Tüsiad'dan TBMM ve Hükümete Yakın Takip Hem Ekonomik Hem de Siyasi Konularda Yaptığı Çıkışlarla Ülke Gündeminde Belirleyici Konuma Sahip Olan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Tüsiad),..
575 Bin YTL'ye Ev Aldı Hande Ataizi Yaz Aylarını Geçirdiği Bodrum'da Villa AldıHande Ataizi Yaz Aylarını Geçirdiği Bodrum'da Villa Aldı
Tüsiaddan Diyarbakıra Moral Ziyareti
Tüsiad'dan Diyarbakır'a Moral Ziyareti
Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (Tüsiad), 6 Kişinin Öldüğü, 67 Kişinin Yaralandığı Bombalı Saldırının Ardından Moral, Destek ve Birliktelik Mesajı Vermek İçin Diyarbakır'a Gidecek.
Cemil İhaleyi Bu Kez Kaybetti! Cemil İpekçi Tarafından İki Yıl Önce 120 Bin Dolara Hazırlanan Türk Hava Yolları'nın (THY) Üniformaları Değiştiriliyor.Cemil İpekçi Tarafından İki Yıl Önce 120 Bin Dolara Hazırlanan Türk Hava Yolları'nın (THY) Üniformaları Değiştiriliyor.
Bernankeye Ağır Baskı: Faizi İndir, Hemen Şimdi!
Bernanke'ye Ağır Baskı: Faizi İndir, Hemen Şimdi!
ABD'de Yaşanan Çalkantı ve Piyasalar Üzerinde Dolaşan Kara Bulutlar, Yeni Bir Tartışmayı da Gündeme Getirdi.
Kırklareli'nde bir yılda 10 bin reçete kontrolü yapıldı Kırklareli'nde 2007 yılında İl Sağlık Müdürlüğü'nün verilerine göre toplam 9 bin 328 kişinin reçeteleri kontrol edildi.
Yazıcıoğlu, Hükümetin Alevi ve Başörtüsü Açılımını Değerlendirdi BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Alevi İnancına Sahip Vatandaşların En İyi Şekilde Yaşaması İçin Ne ..
TBMM Başkanı Toptan, Seçim Bölgesi Zonguldak'a Geliyor Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, 17 Ocak Günü Seçim Bölgesi Zonguldak'a Geliyor. Okul Açılışı, Huzur Evi Temel Atma T..
Türkiye Finans Asya, Avrupa ve Körfez'e NCB ile açılacak Türkiye Finans Genel Müdürü Yunus Nacar, Suudi The National Commercial Bank'a (NCB) hisse satışı için BDDK'nın onayını beklediklerini ..
Slovenya Başbakanı Jansa, Akdeniz Birliği projesini eleştirdi Avrupa Birliği (AB) dönem başkanı Slovenya'nın Başbakanı Janez Jansa, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Akdeniz Birliği pr..
Er Yüce'nin avukatı, Yarbay Dirik hakkında delileri karartma suçundan tutuklanma istemi ile suç duyurusunda bulunacak Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile dava açılan PKK'nın kaç..
Okul bahçesindeki trafo yangını paniğe sebep oldu Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da havaların iyice soğumasıyla birlikte elektriğe aşırı yüklenmelerin sonucunda trafolar peş peşe yanmaya başl..
Ukraynalı Natali kendisini fuhuş çetesinin elinden kurtaran Ahlak Polisini unutmadı Çocuk bakıcılığı için geldiği Türkiye'de fuhuş çetesinin eline düşmekten İstanbul Ahlak Polisi tarafından k..
DP Genel Başkanı Soylu: "Siyasiler, başörtüsüyle ilgili tartışmalardan nemalanmamalı" Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, siyasilerin başörtüsüyle ilgili tartışmalardan nemalanm..
Yargıtay Başkanlığı Seçimi Sürüyor/ 7. Turun Üçüncü Oylamasında da Sonuç Yok Ankara - Yargıtay Başkanlığı için Bugün Yapılan 7. Turun Üçüncü Oylamasından da Sonuç Alınamadı. seçimin 7. Turun..
AB Desteğiyle, Göç Edenlerin Kente Entegrasyonunu Amaçlanıyor Diyarbakir - Avrupa Birliği'nin (AB) Desteğiyle Hayata Geçirilecek "Kentsel Alanlarda Ekonomik ve Sosyal Sorunların Çözümüne Dest..
Diyarbakırlı kadınlar en güzel aşure tatlısı için yarıştı Güneydoğu'da bugüne kadar hayır işleri ve yoksullara yardım etmede yarışan Sevgi Gülpembe Kadın Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin üye..
Kumluca Hali'ne giden çiftçiler belgelerini yanlarında bulunduracak Antalya Kumluca Ziraat Odası Başkanı Zeki Öztürk, meyve sebze haline ürün götüren çiftçilerden yanlarında mutlaka 'çiftçi b..
Belen Geçidi beyaza büründü Hatay'ın Belen ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan soğuk ve yağışlı hava öğle saatlerine doğru yerini kara bıraktı.
Bakan Çubukçu, akülü tekerlekli sandalye dağıtım törenine katıldı Devlet Bakanı Nimet Çubukçu Konya'da ortopedik engellilere akülü tekerlekli sandalye dağıtım törenine katıldı. Engelli ailele..
İslahiye'de yaklaşık 2 bin kişiye aşure dağıtıldı Gaziantep'in İslahiye ilçesinde belediye, Huzur-Der ve ilçedeki hayırsever işadamlarının desteği ile yapılan aşure, Merkez Camii önünde dağıt..
'Yerlere tükürmeye son' Batman'da temiz ve sağlıklı bir toplum oluşturma amacıyla başlatılan 'Yerlere tükürmeye son' kampanyası çerçevesinde öğrencilere kağıt mendil dağıtıldı.
Babaeski'nin 30 bin Euroluk projesi onaylandı Babaeski Belediyesi"nin hazırladığı 30 bin Euroluk yerel ürünler ve el sanatları panayırı projesi onaylandı. Projenin tanıtımı proje koordinatörl..
Beyşehir'de Ziraat Bankası şubesi soyuldu Konya'nın Beyşehir ilçesinde Türkiye Ziraat Bankası şubesinin kimliği belli olmayan kişi veya kişiler tarafından soyulduğu bildirildi.
Türk İmarsen Sinop Şubesi: "Ücret adaletsizliği artıyor" Türk İmarsen Sinop Şube Başkanı Ercan Evrimer, çalışanların emeğinin karşılığını alamadığını belirterek, gelir dağılımında büyük adale..
Eğitim Sen Genel Başkanı Dinçer: "Üniversitelerin Sorunları Türban Tartışmalarıyla Örtülüyor Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-sen) Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, Başbakan Recep Ta..
Yargıtay Başkanı Seçimlerinde 4. Tur Osman Arslan'ın yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Yargıtay başkanlığı seçimlerinde 4. tur oylamadan da sonuç çıkmadı. 9. Ceza Daire Başkanı Has..
Avustralya Açık'ta İkinci Tur Maçları Başladı Teniste Sezonun İlk 'Grand Slam' Mücadelesi Olan 96. Avustralya Açık Turnuvası'nın Üçüncü Gününde, Teklerde İkinci Tur Mücadelesi Başladı.
Internatıonal Herald Trıbune Atatürk Sevgisini Yazdı International Herald Tribune Gazetesi, Türkiye'de Atatürk'e Duyulan Sevgi ve Geçen Yıl Anıtkabir'e Rekor Sayıdaki Ziyaretleri Haber Yapara..
8 Askerle İlgili Yayın Yapan Kuruluşlara İşlem Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi, Dağlıca'da İrtibat Kesilen 8 Askerle İlgili Hazırlanan Dava Dosyasının İçeriği Konusun..
Grip Virüsü Banknotta 2 Hafta Yaşayabiliyor Grip Virüsünün, Banknot Üzerinde 2 Haftadan Fazla Canlı Kalabileceği Ortaya Çıktı.
Karamanlis, 25 Ocak'ta Türk İş Adamlarıyla Buluşacak İstanbul - Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Türk-Yunan İş Forumu'nda, Türk İş Adamlarıyla Bir Araya Gelecek. dış Ekonomik İlişkile..
Finlandiya Büyükelçisi: Türkiye ile Ticaret Hacmimiz 1.1 Milyar Euro/ "Yeterli Bulmuyoruz" Hatay - Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Maria Serenius, "Geçen Yıl Türkiye ile Ticaret Hacmimiz 1...
Sanayi Esnafı Yolu Trafiğe Kapatarak Eylem Yaptı Şanlıurfa'da Ağır Tonajlı Araçların Kent Merkezine Girmemesi Nedeniyle İş Yapamadıklarını İleri Süren Evren Sanayi Sitesi Esnafı, Kepenk Kapat..
"Kansızlık Olan Çocuklara Çay İçirmeyin" Uyarısı Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Pediatrik Genetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Feride ..
Malatyaspor, Mardin maçını hafife almayacak Malatyaspor Teknik Direktörü Fahrettin Ömeroviç, Mardinspor maçını hafife almayacaklarını söyledi.
Çocuğunuzda demir eksikliği varsa çay içirmeyin Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Pediatrik Genetik Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ferid..
Pakistan'da askeri üs baskını: Ölü sayısı 57'ye yükseldi Pakistan'ın kuzeybatısında, eylemcilerin jandarma kuvvetlerinin olduğu bir askeri üsse saldırması sonucu ölü sayısı 57'ye ulaştı.
Rusya'da nüfus artışı için sanal destek Rusya, ulusal güvenliği açısından en büyük tehdit gördüğü nüfusun azalması sorunu ile mücadele çalışmalarına hız veriyor. 2008'i aile yılı ilan eden R..
Pakistan eski Başbakanı Şerif: "Tüm sorunların sebebi Müşerref" Pakistan'ın muhalif liderlerinden eski başbakan Navaz Şerif, ülkedeki bütün sorunların sebebinin Devlet Başkanı Pervez Müşerref..
Evinde ölü bulunan öğretmen toprağa verildi Edremit Endüstri Meslek Lisesi'nde öğretmenlik yapan Hüseyin Demiral (45), gözyaşları arasında toprağa verildi. Torna Tesviye bölümü öğretmenlerind..
Çocuklarıyla aralarındaki nesil farkını, ana baba okuluyla kapatıyorlar Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki Özel Rabia Hatun Lisesi tarafından düzenlenen Ana Baba Okulu'na katılan veliler, diplom..
Yamanlar çevreye duyarlı okul projesi geliştirdi İzmir'in Bornova ilçesindeki Özel Yamanlar Özyurt İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı çevre duyarlılığı projesi, "AB Hayatboyu Öğrenim..
Yardım almak için nüfus cüzdanının fotokopisini verdi hayatı karardı Bingöl'ün Genç ilçesinde sağır-dilsiz ve kısmen görme özürlü vatandaş, bir vakıftan yardım almak ümidiyle nüfus cüzdanının..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10