11 Ocak 2008 Cuma Günü Haberleri

11 Ocak 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Matkap" Operasyonunda İfadesine Başvurulan Albay Tutuklandı "Matkap" Operasyonu Kapsamında İfadesine Başvurulan Albay Şenol B., Sevk Edildiği Nöbetçi Mahkemece Tutuklandı.
Zonguldak'ta 210 Gram Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi Kozlu Beldesinde, Emniyet Ekiplerince Yapılan Uyuşturucu Madde Operasyonunda 210 Gram Kubar Adlı Esrar Maddesi Ele Geçirilirken, Olayla İl..
Leasingde Yeni Düzenleme Geliyor
Leasingde Yeni Düzenleme Geliyor
Maliye Bakanlığı, Yatırım Malı Niteliğindeki Makina ve Ekipmanda Katma Değer Vergisi Oranının Yüzde 18'den Yüzde 8'e Düşürülmesi Konusunda Bir Çalışma Yapacak.
Şanlıurfada esrar operasyonu
Şanlıurfa'da esrar operasyonu
Şanlıurfa'da jandarma ekipleri tarafından yapılan yol arama ve kontrolleri sırasında 20 kilogram kubar esrar ele geçirildi.
Üzerinden Tren Geçti, Burnu Bile Kanamadı Avusturalya'da Alkol Aldıktan Sonra Rayların Arasında Uyuyakalan 20 Yaşındaki Genç, Üzerinden Tren Geçmesine Rağmen Olaydan Bir Kaç Sıyrıkla Kurtuld..
- 31 Derecede Okul Yolu
- 31 Derecede Okul Yolu
Sibirya'dan Gelen Alçak Basıncın Etkisi Altına Giren Doğu Anadolu'da Tüm Şiddetiyle Devam Eden Soğuk, En Çok Sabahın Erken Saatlerinde Okula Giden Öğrencileri Etkiliyor.
İşte Merkez Bankasının Taşınacağı Yer
İşte Merkez Bankası'nın Taşınacağı Yer
Başbakan Erdoğan, Dün Merkez Bankası'nın Taşınması ile İlgili Tartışmalara Son Noktayı Koydu ve Bankanın Yeni Merkezinin İstanbul Olacağını Söyledi. Peki Merkez Bankası İstanbul'da Nereye Taşınacak?
2007 Yılında Rusya'da Gerçekleşen Etnik Kökenli Saldırılarda 74 Kişi Hayatını Kaybetti Rusya'da Artan Yabancı Düşmanlığı Nedeniyle, Geçen Sene İçinde Gerçekleşen Etnik Saldırılarda 74 Kişinin..
Türk Yatırımcı İngiliz Devini Kurtardı
Türk Yatırımcı İngiliz Devini Kurtardı
İflas Eşiğindeki İngiliz Kadın Modası Zinciri Select Retail Kurucusu ve Genel Müdürü Nigel Fisher, Adını Açıklamadığı Türk Yatırımcısının Şirketin Yüzde 70'ini Satın Aldığını Açıkladı. The Times Gazetesi de "Şirket...
Deniz Pişman Oldu Tamer Karadağlı ile Yaşadığı Aşk Yüzünden Sancılı Bir Dönem Yaşayan Deniz Uğur, Zor Günleri Geride Bırakmaya Çalıştığını Söyledi.Tamer Karadağlı ile Yaşadığı Aşk Yüzünden Sancılı Bir Dönem Yaşayan Deniz Uğur, Zor Günleri Geride Bırakmaya Çalıştığını Söyledi.
Finlandiya Gözünü Türkiye'de Enerji Yatırımlarına Dikti Eski Dışişleri Bakanı Erkki Tuomioja Başkanlığındaki Finlandiya Heyeti, Önümüzdeki Hafta Ankara'da Gerçekleştirecekleri Üst Düzey Temas..
Almanyada Okumak
Almanya'da Okumak
Yurtdışı Eğitim Danışmanlarını Son İki Aydır Aktif Tutan Çeşitli Organizasyonlar Var. Biri Özellikle İstanbul Baz Alınarak Yapılan Uluslararası Bir Organizasyonun, Uluslararası Konferansıydı.
Uno-ülker Ortaklığında Hedef Dışarıya Açılmak
Uno-ülker Ortaklığında Hedef Dışarıya Açılmak
Unmaş A.ş Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Gençer, Uno Olarak Dünya Çapında Bir Firma Olma Yolunda İlerleyeceklerini Bildirdi.
Dizisi Bitti İlk Kez Konuştu! Ele Aldığı Konuları, Yorumları ve Konukları ile Her Hafta Büyük Ses Getiren Dört Kadın Çiğdem Anad, Müjde Ar, Pınar Kür ve Aysun Kayacı'nın Bu Haftaki Konuğu Tam..Ele Aldığı Konuları, Yorumları ve Konukları ile Her Hafta Büyük Ses Getiren Dört Kadın Çiğdem Anad, Müjde Ar, Pınar Kür ve Aysun Kayacı'nın Bu Haftaki Konuğu Tamer Karadağlı.
Yüksek Öğretimde Sorunlar Katsayıdan mı İbaret
Yüksek Öğretimde Sorunlar 'Katsayıdan' mı İbaret
Milli Eğitim Bakanı, 2008 Eğitim Programı Kapsamında Oldukça Önemli Açıklamalar Yaptı. Tabii Ki, Açıklamaların Odağında YÖK ve Yeniden Yapılanma Süreçleri Var.
Dolar 1.15in de Altına İndi
Dolar 1.15'in de Altına İndi
ABD Para Birimi Doların Kabusu Sürüyor.
Sorumluluk Kimde?
Sorumluluk Kimde?
Yer: Milli Eğitim Bakanlığı Konu: MEB Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü ile British Council Arasında Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liselerindeki İngilizce Öğretmenlerinin Eğitimine Yönelik Protokol. Milli...
İngiliz 'Select' İflastan Türk İşadamıyla Kurtuldu İngiltere'nin Önde Gelen Kadın Giyim Markalarından 'Select' Türk İş Adamı Cafer Bayıroğlu Sayesinde İflasın Eşiğinden Döndü. The Times Onli..
Ordu Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı kermes düzenledi
Ordu Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı kermes düzenledi
Ordu Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ihtiyaç sahibi öğrenciler için kermes düzenledi.
Telekom'la Halktan 3.9 Milyar YTL Toplanacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (Öib), Türk Telekom'un (Tt) Halka Arzı İçin 8 Teklif Geldiğini Açıkladı. Bu Yıla Ait Merkezi Yönetim Bütçesinde İs..
Hükümet, 2b İçin MHP'ye Güveniyor Hükümet, Kamuoyunda 2b Yasası Olarak Bilinen Orman Vasfını Kaybetmiş Arazilerin Satışını Yeniden Isıtıyor. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, İki Gün Önce Görüş..
Yabancı Sattı, Dolar 1.15 YTL'ye İndi ABD Borsalarının Yukarı Yönlü Hareketiyle Güne Olumlu Başlayan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Uluslararası Yatırım ve Danışmanlık Şirketi Gold..
Genetik Tanı Yöntemiyle Çocuk Sahibi Oldular Merkezi Sinir Sistemi Hastalığı Olan Leigh's Sendromundan 2 Çocuğunu da Kaybeden Çift, "Tek Gen Hastalıklarında Preimplantasyon Genetik Tanı (Pgt)..
Citi ve Merrill Yine Taze Finansman Arıyor ABD'de Yayınlanan The Wall Street Journal (Wsj) Gazetesi, Citigroup ve Merrill Lynch'in, Yabancı Yatırımcılarla Yeni Kaynak Girişi Konusunda Görüşme..
Migrosa Teklif Yağdı, Hisseler Coştu
Migros'a Teklif Yağdı, Hisseler Coştu
Koç Grubu'nun Satışa Çıkardığı Migros'a Toplam Beş Talep Geldiğine ve İhalede 4 Milyar Dolara Yakın Bir Fiyat Gerçekleşeceğine İlişkin Haberler Hisselere Olumlu Yansıdı.
Brokoli Kanser Riskini Azaltıyor Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.dr. Sezgin Uzun, Brokolinin Yüksek Vitamin İçermesi ve Lifl..
Irak Petrolü İçin ABD ile Ortak Çalışacağız
Irak Petrolü İçin ABD ile Ortak Çalışacağız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ABD ile Ortak Enerji Projelerinde İşbirliği Yapılması Konusunda Mutabakata Vardıklarını Belirterek, "Irak Petrollerini ABD ile Ortak İşleteceğiz. İngiltere de Üçüncü Ortak...
Idef İstanbula Taşınıyor
Idef İstanbul'a Taşınıyor
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Düzenlendiği İlk Yıllardan İtibaren Ankara'nın Evsahipliğini Yaptığı Idef Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nın İstanbul'da Yapılması İçin Çalışmaların Sürdüğünü Bildirdi. Gönül, 2009...
Ege'nin Kan Şampiyonu Manisa Manisa Kızılay Kan Merkezi, Geçen Yıl 20 Bin 500 Ünite Kan Toplayarak, İstanbul Zeynep Kamil Kan Merkezi'nin Ardından Türkiye Genelinde İkinci, Ege Bölgesinde de ..
En Çok Kazananlar ve Kaybedenler
En Çok Kazananlar ve Kaybedenler
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Geçen Sene Yüksek Bir Performans Gösterirken, Yatırımcılarına Ortalama Yüzde 42 Getiri Sağladı.
Gençlik Merkezleri Trabzon Valisi Nuri Okutan, Yaşanan Her Asayiş Olayını Ekonomik Sebeplere Bağlamanın Doğru Olmadığını Söyledi.
Şahika ile Teneffüs programı çocukların ilgi odağı oldu
'Şahika ile Teneffüs' programı çocukların ilgi odağı oldu
Rize Özel Şahika İlköğretim Okulu, eğitim-öğretim alanındaki başarılarının yanısıra, çocuklara yönelik 'Şahika ile Teneffüs' adlı programla da hizmet veriyor.
Bilimsel Selülit Bakımı Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu, Cilt Bakımı ve Güzellik Programında Uygulanan Selüloit Bakımı Çerçevesinde Sorunlu Bölgeyi 12 Seansta 4 Santimetre İncelttiği..
Çete soruşturmasında adı geçen Jandarma Albay Ş.B., tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi İstanbul polisinin düzenlediği "Matkap Operasyonu"yla çökertilen çete ile ilgili soruşturmada ad..
Turizmde Hedef: Çinliler ve Amerikalılar Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye Turizm Pazarında Şu Anda Alman ve Rus Turistlerin Önemli Bir Yer Tuttuğunu Belirterek, Gelecek Dönemde..
Mercedes Büyümeye Devam Edecek
Mercedes Büyümeye Devam Edecek
Mercedes-benz Türk A.ş. Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler, 2007 Yılında Tesis ve Genişlemeleri Gerçekleştirmek İçin 50 Milyon Avroluk Yatırım Yaptıklarını Belirterek, "2008 Yılı İçin de Aynı Rakamları...
Sigara Yasağı Alışkanlıkları Değiştiriyor Sigara İçme Yasağı Kapsamını Genişleten Kanunun Yasallaşması, Günlük Yaşamı da Etkileyerek Bazı Vatandaşların Alışkanlıklarında Değişikliklere Yol Aç..
Petkimde Kamu Yararı Yok, Özelleştirilmesin
Petkim'de Kamu Yararı Yok, Özelleştirilmesin
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun, Petkim Özelleştirilmesinin Yürütmesini Durdurmasının Gerekçeli Kararı Açıklandı.
"Yatan Hasta Ayakta Gösteriliyor" Sağlık Uygulama Tebliğinin, Yatan Hasta İlaçlarının Hastane Eczanelerinden Karşılanmasıyla İlgili Maddesinin Uygulanmaya Başlamasıyla, Yatan Hastaların İlaçl..
Felçli Gence Uzay Terapili Çözüm
Felçli Gence Uzay Terapili Çözüm
Sahilden Koşarak Denize Atlayan Kemal Kılıç (17), Sığ Suda Başını Kuma Çarpınca Boynu Kırılıp Felç Geçirdi.
Jandarma grevdekileri gözaltına aldı
Jandarma grevdekileri gözaltına aldı
Türkiye Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri İşçileri Sendikası'nın (OLEYİS) Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ) çalışan üyelerinin başlattığı eyleme jandarma müdahale etti. Eylemde bulunan 19 üye gözaltına alındı.
Bolu'da 2008'de 22 bin 500 sürücü alkol kontrolünden geçirilecek Bolu Emniyet Müdürlüğü Bolu Dağı Bölge Trafik Şube Müdürü Orhan Başaran, kentte bu sene içerisinde 22 bin 500 sürücünün alkol ..
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu: "Sulak alanlar koruma altında" Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlığın tarım amaçlı olarak son 10 yıllık dönem içinde sulak alan kurutmadığını bil..
Trabzon Atatürk Köşküne rekor ziyaretçi
Trabzon Atatürk Köşkü'ne rekor ziyaretçi
Trabzon'un önemli turizm merkezlerinden olan Atatürk Köşkü'nü 2007 yılı içerisinde 78 bin ziyaretçi gezdi.
6 Yıllık Esaretten Kurtuldu Kolombiya'nın Gerilla Örgütü Fark Tarafından 6 Yıldan Beri Amazon Ormanlarında Rehin Tutulan İki Kadın Kurtuldu.
Hakkari, Kahramanmaraşlı fedakar işadamını unutmadı
Hakkari, Kahramanmaraşlı fedakar işadamını unutmadı
Hakkarili işadamları, Kurban Bayramı'nda Kahramanmaraş'tan gelerek muhtaç ailelere kurban etlerini dağıttıktan sonra dönerken yolda geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden işadamı Mehmet Zülkadiroğlu için mevlit...
Cecilianın Başvurusuna Ret
Cecilia'nın Başvurusuna Ret
Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin Boşandığı Eşi Cecilia Albeniz, Kendisiyle İlgili Piyasaya Çıkması Beklenen İki Kitabın Durdurulması, Satıştaki Bir Kitabın da Toplatılması İçin Mahkemeye Başvurdu. Başvuruyu Değerlendiren...
Arabanda gıda denetimi yapıldı
Araban'da gıda denetimi yapıldı
Gaziantep'in Araban ilçesinde, Tarım Müdürlüğü ekipleri, gıda maddeleri üreten ve satan iş yerlerini denetledi.
Elazığda cami ve işyerlerinde hırsızlık yapan 8 kişi yakalandı
Elazığ'da cami ve işyerlerinde hırsızlık yapan 8 kişi yakalandı
Elazığ'da son günlerde meydana gelen cami ve iş yerlerindeki hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edilen 8 kişi yakalandı.
Le Pen Ne Hallere Düştü
Le Pen Ne Hallere Düştü
Fransa'da Aşırı Sağcı Lider Le Pen, Partisinin İçine Düştüğü Mali Krizi Çözmek İçin İlginç Bir Yöntem Buldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10