8 Nisan 2008 Salı Günü Haberleri

8 Nisan 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başbakan Erdoğan, Galatasaray Başkanı Polat'ı Kabul Etti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray Spor Kulübü'nün yeni Başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Başba..
Dolar Almanın Zamanı Değil
Dolar Almanın Zamanı Değil
Bir Taraftan Uluslararası Piyasalardaki Çalkantılar, Diğer Yandan İç Siyasetteki Yüksek Tansiyon. Borsa Bir İniyor Bir Çıkıyor, Döviz Kurları Sert Hareketlerle Yanlış Pozisyon Alanın Elini Yakıyor.
ÖSS'ye 1 Milyon 643 Bin Kişi Başvurdu Başvuru Süresi Dün Sona Eren Öğrenci Seçme Sınavı, Yabancı Dil Sınavı ve Meslek Yüksekokullarına Sınavsız Geçiş İçin 1 Milyon 643 Bin Öğrenci Başvurdu. G..
"Enerjiyi Etkin Kullanabilme ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları" Konferansı Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tanay S..
Kurbağadaki Sır
Kurbağadaki Sır
Bu Kurbağanın İlk Bakışta Diğerlerinden Bir Farkı Yok Ama Aslında Büyük Bir Sır Taşıyor.
DSP Lideri Sezer: "Güneydoğu'nun Kalkınması İçin Atmamız Gereken Ciddi Adımlar Var" DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Bütün Türkiye İçin Kalkınma Konusunda Yapmamız Gereken Çok İş Var Ama Özelli..
Hazine İki İhalede 7.8 Milyar YTL Borçlandı Hazine, 644 Gün Vadeli YTL Cinsi İskontolu Devlet Tahvili İhalesinde Yıllık Bileşik Yüzde 18.45 Faizle, Rot Satışları da Dahil Toplam 4 Milyar 32.6..
Solana: "AKP Kapatılırsa AB ile Kriz Çıkar" AB Ortak Dış ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Javier Solana, AKP'yi Kapatma Davası ile İlgili Olarak, "AKP Kanunsuz Duruma Düşürülürse O Za..
Bilgisayar Karşısında Yanlış Oturuş Bel Fıtığına Yol Açıyor Özel Doğuş Hastanesi Beyin Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Hakan Bahçeci, Son Yıllarda İnsanlarda Görülen Popüler Hastalıklardan Biri Ola..
Euro Yüzde 1.28 Değerlendi Merkez Bankası'nın Gösterge Niteliğindeki Döviz Alış Kurlarına Göre Euro Bugün Yüzde 1.28, Dolar da Yüzde 0.97 Değerlendi.
Akdeniz Üniversitesi'nde Yaşanan Olaylar Üniversitelerarası Kurul Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi (Aü) Rektörü Prof.dr. Mustafa Akaydın, Akdeniz Üniversitesi'nde Yaşanan Olayların 1980 Öncesi..
Sakaryaspor Kulübü Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu, "Altay karşısında zor bir galibiyet aldık." Sakaryaspor Kulübü Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu, zor geçen maçta Altay'ı yenerek önemli bir üç puan al..
Avrasya Hareketi lideri Dugin: "Putin soğuk savaş ilan etmeliydi" Avrasya Hareketi lideri Aleksandr Dugin Radyo Echo Moskvı'da katıldığı programda Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Bükreş'te g..
Siyasileri, Emniyeti, Yurt Müdürlerini Suçladı
Siyasileri, Emniyeti, Yurt Müdürlerini Suçladı
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, üniversitelerdeki son 3 ay içinde yaşanan olaylardan siyasileri, istihbarat birimleri ve yurt müdürlerini sorumlu tuttu.
15 yıl önce Diyarbakır'dan göçmelerine rağmen acı sondan kurtulamadılar Mersin'in Tarsus ilçesinde kan davası terörüne kurban giden 5 kişi, yakınlarının Kürtçe ağıtları arasında toprağa veril..
Seren Zor Durumda! Günde 5-6 Saat Bilgisayar Başında Olduğunu Söyleyen Seren Serengil, Ünlü Facebook Sitesinin de Müdavimleri Arasındaydı. Serengil, Eşinin Baskısıyla Facebook'taki Hesabını K..Günde 5-6 Saat Bilgisayar Başında Olduğunu Söyleyen Seren Serengil, Ünlü Facebook Sitesinin de Müdavimleri Arasındaydı. Serengil, Eşinin Baskısıyla Facebook'taki Hesabını Kapattığını Söyledi.
Alaattin Çakıcının Cezasına Onama
Alaattin Çakıcı'nın Cezasına Onama
Yargıtay, 'Çıkar Amaçlı Suç Örgütü Elebaşı' Alaattin Çakıcı'nın, 4 Kişinin Öldürülmesine İlişkin Yargılandığı Davada, 'İnsan Öldürtmeye Azmettirmek' Suçundan Verilen 18 Yıl 4 Ay Hapis Cezasını Onadı.
Tarım Orman-iş Sendikası İçin Kapatma Kararı Ankara 13. İş Mahkemesi, Hak-iş'e Bağlı Tarım Orman-iş Sendikasının Kuruluş Usulünün 2821 Sayılı Sendikalar Yasasına Aykırı Olduğuna Hükmederek, S..
"Yargıtay Başkanı ile Genelkurmay Görüşmedi" Yargıtay Başkanlığından Yapılan Açıklamada, Yargıtay Başkanlık Seçim Sürecinin 26 Aralık 2007'de Başlayıp 6 Şubat 2008'de Hasan Gerçeker'in Yargıt..
Mesirin Sakızını Yaptılar
Mesirin Sakızını Yaptılar
Manisa'nın Ünlü Mesir Macunu Sakız Oldu. Manisa Bilim ve Sanat Merkezi'nin Kimya Bölümü Öğrencilerince Yapılan Mesir Sakızının Patentinin Alınması İçin de Girişimler Başlatıldı.
Sibel Can, Oğullarını İngiltereye Gönderemedi
Sibel Can, Oğullarını İngiltere'ye Gönderemedi
Ünlü Sanatçı Sibel Can'ın Oğulları Emir ve Engincan Pasaportlarındaki Vize Sorunu Nedeniyle Fenerbahçe'nin Chelsea ile İngiltere'de Oynayacağı Maçı İzlemeye Gidemedi.
Balıkesir'de Otobüs Yolcularını Soyan Hırsızlar Yakalandı Balıkesir'de Otobüs Yolcularını Soyan 3 Hırsız Yakalandı.
Fatih Terim'e "Futbolun Profesörü" ünvanı verildi Fatih Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı, A Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e futbolun profesörü ünvanını verdi.
Bobo: 'Beşiktaştan asla ayrılmayı düşünmüyorum'
Bobo: "Beşiktaş'tan asla ayrılmayı düşünmüyorum"
Beşiktaşlı Bobo, kulüple 2011 yılına kadar sözleşmesinin bulunduğunu belirterek, "Buradan ayrılmayı düşünmüyorum" dedi.
Tuncay Şanlı: 'Dualarım Fenerbahçe ile birlikte olacak'
Tuncay Şanlı: "Dualarım Fenerbahçe ile birlikte olacak"
Sezon başında Fenerbahçe'den İngiltere Premier League ekiplerinden Middlesbrough takımına transfer olan Tuncay Şanlı, Chelsea maçı nedeniyle Londra'da bulunan takımın kampını ziyaret etti.
Denizlispor, futbolcularına 1.6 milyon YTL ödeme yaptı Denizlispor Başkanı Ali İpek, bugün futbolculara 1.6 milyon YTL ödeme yaptıklarını açıkladı. İpek, yazılı açıklamasında parayı futbolcul..
İDÇ, takım kurmakta zorlanıyor
İDÇ, takım kurmakta zorlanıyor
TFF 2. Lig Klasman 5. Grup takımlarından İskenderun Demirçelikspor, pazar günü deplasmanda oynayacağı Kahramanmaraşspor karşılaşması için takım kurmakta zorlanıyor.
Türkiyenin ilk görme engelli koşucusu Necdet Turhan, Klimenjeroya hazırlanıyor
Türkiye'nin ilk görme engelli koşucusu Necdet Turhan, Klimenjero'ya hazırlanıyor
Türkiye'nin ilk görme engelli maraton koşucu ve dağcısı Necdet Turhan'ın Klimenjero hazırlıkları sürüyor.
İstikbal elekromanyetik kirliliği yüzde 99 oranında engelleyen bir buluşa imza attı
İstikbal elekromanyetik kirliliği yüzde 99 oranında engelleyen bir buluşa imza attı
Günümüz teknolojilerinin bir yansıması olarak kabul edilen ve insan sağlığını ciddi oranda tehdit eden "elektromanyetik kirliliğe" çare İstikbal'den. Günlük hayatta kullanılan elektronik cihazlardan yayılan non-iyonize...
Mısır'da rakipsiz seçimler sönük geçiyor Mısır'da bugün gerçekleştirilen ve muhalefete mensup adayların çok büyük bir çoğunluğunun engellendiği yerel seçimler sönük geçiyor. Polisin yoğun güv..
Eski Cumhurbaşkanı Katsav masum olduğunu kanıtlamak için risk aldı İsrail'in eski Cumhurbaşkanı Moşe Katsav, cinsel taciz iddialarını kabul etmesi karşılığında hapis cezasından kurtulmasını s..
AÜ'lü gençler sağduyu çağrısı yaptı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) öğrencileri önceki gün meydana gelen olayları talihsizlik olarak değerlendirerek arkadaşlarını sağduyulu davranmaya davet etti. G..
Akdeniz Üniversitesi'ndeki Silahlı Olay Akdeniz Üniversitesi'nde Çıkan Olaylarda Silahlı Olarak Görüntülenen Ömer Ulusoy'un Ağabeyi Muammer Ulusoy, Kardeşine Teslim Olması Çağrısında Bulundu.
UTO Başkanı Dr. Aydın tekrar adaylığını açıkladı Uşak Tabip Odası (UTO) Başkanı Dr. Zafer Aydın, tekrar aday olduğunu açıkladı. Düzenlediği basın toplantısında Aydın, iki yıldan beri yaptıkla..
Havaalanlarında işyeri açma ve çalışma ruhsatını SHGM verecek Sivil hava ulaşımına açık havaalanları bünyesindeki gayrisıhhî işyerlerine işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilmesine yönelik Siv..
Prof.dr. Ökten'e Saygı Gecesi Üsküdar Belediyesi, Yaşayan Değerlerimizden Prof. Dr. Saadettin Ökten'e Saygı Gecesi Düzenledi.
Taksim Sahnesi Perdelerini Köfteciye Açtı Yıllardır Sanatseverlere Hizmet Veren İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun Kiracısı Olduğu Taksim Sahnesi'nin Girişine Köfte ve Izgara Salonu Açıldı. Sahned..
Meslek Lisesi Öğrencilerinden Mayınlara Karşı "Mayınkopter" Projesi Meslek Lisesi Öğrencilerinin Geliştirdiği "Mayınkopter" İsimli Proje ile Teröristlerin Yerini Belli Eden İnsansız Helikopte..
Dahilde işleme rejimi kabul görmeyince zeytinyağı ihracatı çöktü
Dahilde işleme rejimi kabul görmeyince zeytinyağı ihracatı çöktü
Türkiye'nin genel ihracatta artış rekorları kırdığı bir süreçte zeytinyağı sektörü, ihracat düşüşleriyle rekoru zorluyor. 2007-2008 sezonunda 31 Mart 2008 tarihi itibariyle 34 milyon 421 bin 122 dolarlık zeytinyağı ihraç...
Boğazı Kesilerek Öldürülen Liseli Genç Kız Toprağa Verildi Sinop'ta Boğazı Kesilerek Öldürülen Lise 1. Sınıf Öğrencisi Yeliz Özdoğru, Uzungürgen Köyünde Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi.
Sendikalar 1 Mayıs'ı "Omuz Omuza" Taksim'de Kutlayacak Türk-iş, Disk ve Kesk "Sosyal Adalet, Eşitlik, Bağımsızlık ve Demokrasi İçin 1 Mayıs'ta Omuz Omuza Taksim'deyiz" Sloganıyla Bu Yıl 1 May..
Tüketiciler Birliğinden Telekomuun sabit ücret uygulamasına tepki
Tüketiciler Birliği'nden Telekomu'un sabit ücret uygulamasına tepki
Hizmet üreten kurum ve şirketlerin verdikleri hizmeti gerekçe göstererek sabit ücret almasına tepki gösteren Tüketiciler Birliği, bu anlayışa göre basın kuruluşlarının da verdikleri hizmet nedeniyle sabit ücret alması...
Dp Lideri Soylu'dan Üniversitelere Tedbir Çağrısı Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Süleyman Soylu, Üniversitelerde Yaşanan Olaylara Dikkat Çekerek, Provokasyonların Önüne Geçilmesi İçin Tedb..
Beş Stk 10 Nisan'da Ssgss'ye Karşı Eylem Yapacak DİSK, KESK, TMMOB, Türk Tabipler Birliği ve Türk Diş Hekimleri Birliği, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'na karşı 10 ..
İsrail Hahambaşı'ndan İstanbul Müftüsü'ne Ziyaret İsrail Hahambaşı Yona Metzger, Türkiye Musevileri Hahambaşı İshak Haleva ile Birlikte İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı'yı Ziyaret Etti.
Afyonkarahisarda toplu taşım araç ihalesini Tureks A.Ş. aldı
Afyonkarahisar'da toplu taşım araç ihalesini Tureks A.Ş. aldı
Afyonkarahisar Belediyesi'nin 80 araçlık toplu taşım ihalesi yapıldı. Belediye Meclis Salonu'nda komisyon başkanlığını Belediye Başkanı Abdullah Kaptan'ın yaptığı ihalede, 5 firma telif verdi. İhaleyi 5 milyon 50 bin YTL...
İnsan Gücü ve Güneş Enerjisiyle Çalışan Araç İznik'te Güneş ve İnsan Enerjisiyle Çalışan Bisiklet Tarzı Araçlarıyla Paris'ten Yola Çıkan 2 Fransız Üniversite Öğrencisi, Bursa'nın İznik İlçesi..
Uşak Milletvekili Uslu: Türk polisi, gücünü Anayasa ve kanunlarından alıyor Türk polisinin, görevini yaparken yegâne gücünü Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarından aldığını ifade eden ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10