6 Nisan 2008 Pazar Günü Haberleri

6 Nisan 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sosyal Güvenlik Haftası'nda Reform Anlatılacak Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk), Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası Kapsamında, 'Sosyal Güvenlik Reformu Konusunda Kamuoyu Oluşturulması' Amacıyla B..
Newsweek: "AKP 'Alakart' Reform Hazırlıyor" Newsweek Dergisi Son Sayısında AKP Hakkındaki Kapatma Davasını Değerlendirirken Bu Defa Ordunun Çok Sessiz Kaldığını, "Katı Laik Devlet"i Savunma G..
Toptan'nın '7 Nisan Dünya Sağlık Günü' Mesajı TBMM Başkanı Köksal Toptan, '7 Nisan Dünya Sağlık Günü' Nedeniyle Mesaj Yayınladı.
Rada'dan, 8. Ankart Sanat Fuarına 5 Sanatçı Londra'da Yerleşik Mimar Kerem Türker'e Ait, Londra- Ankara Merkezli, Rada Çağdaş Sanatlar Galerisi, 8. Ankart Sanat Fuarı'na Uluslararası Unvana S..
Sokak Çocuğuydu Bond Kızı Oldu! Yeni Bond Kızı Olga Kurilenko'nun Sovyetler Birliği Zamanında Ukrayna'nın Berdyansk Köyünde Bir 'Sokak Çocuğu' Olduğu Ortaya Çıktı.Yeni Bond Kızı Olga Kurilenko'nun Sovyetler Birliği Zamanında Ukrayna'nın Berdyansk Köyünde Bir 'Sokak Çocuğu' Olduğu Ortaya Çıktı.
Yardım Edin, Korkuyorum! 'Dağdaki Çobanla Benim Oyum Bir mi' Sözleriyle Türkiye'de Tartışma Yaratan Aysun Kayacı Dün Gecce Hulki Cevizoğlu'nun Ceviz Kabuğu İsimli Programına Telefonla Bağland..'Dağdaki Çobanla Benim Oyum Bir mi' Sözleriyle Türkiye'de Tartışma Yaratan Aysun Kayacı Dün Gecce Hulki Cevizoğlu'nun Ceviz Kabuğu İsimli Programına Telefonla Bağlandı ve Ağlayarak Yardım İstedi!
6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın Kırgızistan finali nefes kesti 6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nda Kırgızistan'ı temsil edecek yarışmacılar, uzun süre hafızalardan silinmeyecek ..
Kutadgu Bilig Avusturya Ulusal Kütüphanesinde
Kutadgu Bilig Avusturya Ulusal Kütüphanesi'nde
Yusuf Has Hacib tarafından kaleme alınan Kutadgu Bilig'in dünyadaki üç nüshasından biri, Avusturya Ulusal Kütüphanesi'nin el yazmaları bölümünde bulunuyor.
Soba Gazından 5 Kişi Zehirlendi Malatya'da Sobadan Sızan Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen Aynı Aileden 5 Kişi, Hastaneye Kaldırıldı.
Büyükçekmece'de Balıkçı Teknesi Battı Büyükçekmece Sahilinde Dün Akşam Bir Balıkçı Teknesi Alabora Oldu. Görgü Tanıklarının İfadesi Doğrultusunda Teknede 3 Kişinin Olduğu Tahmin Ediliyor.
Diyarbakır'da Bar Sayısı Artıyor Diyarbakır'da Huzur Ortamının Sağlanması ile Birlikte Kentte Ardı Ardına Açılan Disko ve Barlara Yenisi Eklendi. Eğlence Sektörünün Hareketli Olduğu Diyarbakı..
Engelli Çift, İkizleriyle 3 Aydır Sokakta Yaşıyor Kahramanmaraş'ta Barındıkları Evlerden Kovulan Engelli Çift, İkiz Çocuklarıyla Birlikte 3 Aydır Sokakta Yaşıyor.
Su İnsan Hayatı İçin Hava Kadar Önemli
Su İnsan Hayatı İçin Hava Kadar Önemli
Suyun İnsan Hayatı İçin Hava Kadar Önemli Olduğunu Belirten Uzmanlar, Vücudun Günde 2.5 Litre Su Kaybettiğini, Kaybedilen Su Yerine Konmazsa Böbrek Yetmezliğinin Ortaya Çıktığını Kaydetti.
ATO'dan Özel Sağlık Yönetmeliği'ne Dava Ankara Ticaret Odası, 15 Şubat'ta Yürürlüğe Giren ve Özel Sağlık Kuruluşlarına Ağır Yaptırımlar Getiren Yönetmeliğin Bazı Maddelerinin İptali İçin Danı..
Uyuşturucu Tacirlerine Darbe Van'da, Jandarma Ekipleri Tarafından Gerçekleştirilen 2 Ayrı Operasyonda, 108 Kilogram Eroin ile 2 Kilogram Baz Morfin Ele Geçirildi.
Biga'da El Bombası Davası: 9 Kişi Tutuklandı Çanakkale'nin Biga İlçesinde, Emniyet Güçlerinin Takibi Sonucu El Bombaları ve Mermilerle Birlikte Yakalanan Zanlıların Savcılık Soruşturması Sona..
Arazide Tuzaklanmış Patlayıcı Madde Ele Geçirildi Bingöl'ün Yayladere İlçesinde Güvenlik Kuvvetleri Tarafından Yapılan Çalışmalarda, Bir Adet Patlayıcı Madde Düzeneği Ele Geçirilerek İmha Edi..
Hollywood Yıldızı Charlton Heston 84 Yaşında Öldü Oscar Ödüllü Hollywood Yıldızı Charlton Heston'ın, Dün Beverly Hills'deki Evinde Hayatını Kaybettiği Bildirildi.
Yurtta Hava Durumu Yurdun Batı Kesimleri Orta Akdeniz Üzerinden Gelen Yeni Bir Yağışlı Sistemin Etkisine Girdi.
Cso, Bayburt'ta Konser Verecek 'Bir Gün Bayburt'a Senfoni Orkestrası Gelir. Tüm Bayburt Halkı Bu Konseri İzlemek İçin Davetlidir. Konseri Merak Eden Bayburtlular Salonu Hınca Hınç Doldurur.
Teröristler mayına yöneldi; bir haftada 15 tuzak kuruldu İklim şartlarının değişmesiyle birlikte teröristler, güvenlik güçlerine zarar vermek amacıyla yeniden patlayıcı madde ve mayın tuzakla..
Silvanda Matematik Özendirme Yarışması
Silvan'da Matematik Özendirme Yarışması
Diyarbakır'ın Silvan İlçesinde İlköğretim 2. Kademe Öğrencilerine Yönelik Matematik Özendirme Yarışması Yapıldı.
Çanakkale Destanı
Çanakkale Destanı
Yazar Hasan Hüseyin Maltepe, Toplum Olarak Çocuklara Çizgi Film Kahramanları Kadar Çanakkale Kahramanlarını Tanıtamadığımızı Söyledi.
Birleşik Metal-iş'in Enflasyon Araştırması Disk'e Bağlı Birleşik Metal-iş Sendikası Tarafından Yapılan Araştırmada, 'Yılın İlk 3 Ayındaki Enflasyonun En Yoksul Yüzde 20'lik Kesim İçin Yüzde 4..
Bush-Putin Zirvesi Başladı Yakında Görev Süreleri Dolacak ABD Başkanı George Bush ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Son Kez Bir Araya Getiren Toplantı Başladı.
ATO, Danıştay'a Dava Açtı Ankara Ticaret Odası (ATO), 15 Şubat'ta yürürlüğe giren Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğin bazı maddelerinin iptali için D..
Evlilik Aşkı Yaşatıyor! Can Tanrıyar'la 9 Yıllık Birliktelikten Sonra Nikah Masasına Oturan Petek Dinçöz, Evliliğinin Çok İyi Gittiğini Söyledi. Dinçöz, 'Evlilik Cüzdanını Almak Çok Güzel. Na..Can Tanrıyar'la 9 Yıllık Birliktelikten Sonra Nikah Masasına Oturan Petek Dinçöz, Evliliğinin Çok İyi Gittiğini Söyledi. Dinçöz, 'Evlilik Cüzdanını Almak Çok Güzel. Nazara Gelmekten Korkuyorum' Dedi.
Gfk'dan "Tüketici Güven Endeksi" Araştırması Gfk Türkiye'nin Araştırmasına Göre, Şubat 2008'de 79,7 Olan Tüketici Güven Endeksi, Mart Ayında Bir Önceki Aya Göre 7,5 Puan (Yüzde 9,4) Gerileyer..
Colins Yüzde 100 Organik Kot Üretimine Başladı Eroğlu Holding Giyim A.ş. Ürün Müdürü Mehmet Ercan Bora, Colins Olarak 2007 Yılının Ekim Ayından İtibaren Yüzde 100 Organik Kot Üretimine Başlad..
Irak Stratejisi Başarısız ABD Senato Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Senatör Joe Biden, Irak'a Ek Asker Göndererek Güvenliği Sağlama Stratejisinin Başarısız Kaldığını Söyledi.
Galatasaray: Lig Şampiyonunu Atadılar Galatasaray Fenerbahçe'nin Kayseri'yi Sahasında 2-1 Yendiği Maçta Hakem Yönetiminden Memnun Kalmadığını Kamuoyuna Duyurdu.
ABD'li Aktör Charlton Heston Öldü Amerikalı Aktör Charlton Heston Öldü.
Erdoğan, Açtığı Davalara İlişkin Soruları Yanıtsız Bıraktı Başbakan Erdoğan, DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız'ın Bugüne Kadar Kaç Kişi Hakkında Ceza ve Tazminat Davası Açtığına İlişki..
Aziz Yıldırım Akaryakıt Sektöründen Çekildi Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sahibi Olduğu Hyg Petrol'ün Dağıtım ve İhrakiye Lisanslarını Kendi İsteği Üzerine İptal Ettirerek, Ak..
ÖSS ve YDSye Başvurular Yarın Sona Eriyor
ÖSS ve YDS'ye Başvurular Yarın Sona Eriyor
Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) için başvurular yarın sona eriyor. ÖSS 15 Haziran 2008, YDS ise 22 Haziran 2008 tarihlerinde yapılacak.
'Öğrenci Affı Bizim İçin 15 Dakikalık İş' Eğitim Hakkı Portalı 'Www.af2008.org' Temsilcileri ile Görüşen AKP Antalya Milletvekili ve Eğitim Komisyonu Üyesi Abdurrahman Arıcı, AKP'nin Şu Anda ..
Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Aynı Sahnede Türkçe Konuşan Ülkeler, Tiyatrolarıyla Aynı Sahnede Biraya Geliyor. Konya Devlet Tiyatrosu, Türkiye'de İlk Defa 'Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ül..
Otizm Platformundan "Türkiye'de Otizm Tehlikesi Artıyor" Uyarısı Otizm Platformu, Birleşmiş Milletler'in Tüm Dünyada "Otizm Bilinirlik Ayı" İlan Ettiği Nisan Ayından Başlayarak, Otizmle İlgil..
İzmir'de Gözlük Hırsızlığı İzmir'in Konak İlçesinde Bir Gözlükçü Dükkanı Soyuldu.
"Alo Abi Bıçaklandım" Antalya'da Müşteri Alma Nedeniyle Taksiciler Arasında Çıkan Kavgada Bir Taksi Sürücüsü Bıçakla Yaralandı. Yaralanan Taksici, Telefonla Yakınlarını Arayarak Bıçaklandığın..
Gaziosmanpaşa'da trafik kazası: 1 ölü Gaziosmanpaşa'da sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti. Aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak yol kenarındaki ağaç..
Bakan'dan "Bahşiş" Savunması "Bahşişle Rüşveti Birbirine Karıştırmamak Lazım" Diyerek Tapu Kadastroda "Bahşiş-rüşvet" Tartışması Başlatan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Bu Kez ..
Son 5 Yıllık AKP Döneminde Yabancılara Toprak Satışı İkiye Katladı AKP Hükümetlerinin Göreve Geldiği 2002 Yılından Bu Yana, Yabancılara Toprak Satışı Oranları, 1923'ten 2002 Yılına Kadar Olan..
Kılıçdaroğlu: Başbakan 50 Çocuk Yapmalı
Kılıçdaroğlu: Başbakan 50 Çocuk Yapmalı
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Vatandaşlara En Az 3 Çocuk Yapmaları Telkininde Bulunan Başbakan Erdoğan'ı Eleştirdi. Başbakan 10 Bin YTL Aldığına Göre 50 Çocuk Yapmalı' Dedi.
Pahalanan Petrole 21.6 Milyar Dolar Ek Fatura Ham Petroldeki Pahalanma Son Beş Yılda Türkiye'ye İthalatta 21.6 Milyar Dolarlık Ek Fatura Yükledi. Petrol Zamlarıyla Gelen Ek Fatura, Bu Dönemde..
Mücevher İhracatında Yüzde 447'lik Artış Türkiye, Bu Yılın İlk İki Ayında "İnciler, Kıymetli Taşlar ve Metal Paralar"da 1 Milyar 996.6 Milyon Dolar Tutarında İhracat Gerçekleştirdi. Söz Konus..
Arzuhan Yalçındağ: "Türkiye'de Ciddi Bir Muhalefet Boşluğu Var" Tüsiad Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Yalçındağ, Türkiye'nin Ciddi Bir Muhalefet Boşluğu Yaşadığını İfade Ederek, Bu Durumun Tü..
Avrupa Eğitim Vakfı: AB Adayı Ülkelerde İnsani Sermaye Gelişmeli Avrupa Birliği'nin Eğitim Alanındaki Örgütlerinden Avrupa Eğitim Vakfı'nın Bu Yılki Desteği Aday Ülkelere ve Potansiyel Aday Ü..
Kapatma Davası Merkez Sağı da Hareketlendirdi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın AKP Hakkında Açtığı Kapatma Davası, Son İki Seçimde Aldığı Oy Oranı ile Yüzde 10'luk Seçim Barajının Altında K..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10