6 Nisan 2008 Pazar Günü Haberleri

6 Nisan 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kürtlerle Araplar Musul Savaşında Kuzey Irak Kürt Yönetiminin Kerkük Gibi Topraklarına Katmak İstediği Petrol Kenti Musul"da Tam Bir Paylaşım Savaşı Yaşanıyor. Los Angeles Times, Bush Yönetim..
Sarko Topuk Moda Oldu Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy"nin Model-Şarkıcı Eşi Carla Bruni ile Britanya"ya Yaptığı Ziyarette Fransız First Lady, "Lady Di" Denilecek Kadar Gönüllere Taht Kur..
Blackwater'a Yeni Kontrat Irak"ta ABD"li Diplomatları Korurken Sivilleri Katleden Özel Güvenlik Şirketi Blackwater"ın Yaptıkları Yanına Kar Kaldı. 16 Eylül 2007"de Bağdat"ta...
Gerçeker'den Hukuk Vurgusu Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Hukukun Üstünlüğü Vurgusu Yaptı. Yargıtay Başkanı Gerçeker ve Yargıtay Üyeleri Eşleriyle Birlikte Hafta Sonu Gezisi için Aksaray"a..
'Hizbullahları Karıştırmayın' Kuran-I Kerim"deki "Hizbullah" Tabiriyle, Hizbullah İsimli Örgütlerinin Karıştırılmasına Tepki Gösteren Diyanet İşleri Başkanlığı, Bu İki Kavramın Karıştırılmama..
'Ankara'da Korku Senaryoları Üretiliyor' Başbakan Tayyip Erdoğan, Partisinin İcraatlarını Anlatıp Türkiye"nin "Şantiye Alanına" Döndüğünü Belirtirken, Kapatma Davasına İlişkin Örtülü Konuştu..
Üskül: Savcıyla Uğraşmayız TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AKP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Zafer Üskül, AKP"ye Açılan Kapatma Davasında Kendilerini Hem Parti Hem de Siyas..
Elekdağ: iddianame Konusunda Partimle Uyum İçindeyim AKP Hakkında Açılan Kapatma Davasının İddianamesini "Yetersiz"bulduğu Yönündeki Haberler Üzerine Bir Açıklama Yapan CHP Parti M..
Sp: erbakan'ı Unutanı Tarih Affetmeyecek Kapatılan Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan Hakkındaki Ev Hapsine Saadet Partisi"nden(sp)  Tepki Geldi. Sp g..
PKK'dan Bombalı Tuzak: Bir Korucu Şehit PKK"lılar Köy Korucularına Bombalı Tuzakla Saldırı Düzenledi, Bir Korucu Öldü, Dört Korucu Yaralandı. Şırnak"ın Uludere İlçesine Bağlı Andaç Köyü Yakın..
Onun da Seks Kasedi Varmış! Güzel Şarkıcı Shakira 'Seks Kasedi Var' İddiaları Yüzünden Zor Günler Geçiriyor..Güzel Şarkıcı Shakira 'Seks Kasedi Var' İddiaları Yüzünden Zor Günler Geçiriyor..
İki Yakada da Yollar Kapalı Türk Polis Teşkilatı"nın 163"üncü Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları Kapsamında Yapılacak "Polis Halk Yürüyüşü" Nedeniyle Mecidiyeköy-Taksim Arasında ve "Herkese Sağlı..
[film Festivali'nde Bugün] Emek Sineması: 11.00 İşte Özgür Dünya..., 13.30 Fadolar, 16.00 Kaotik Ana, 19.00 Katin, 21.30 Duygusal Hesaplaşmalar.
Son Ültimatom Konu: Hafızasını Kaybeden ve Kim Olduğunun Sırlarını Aralamaya Çalışan Jason Bourne'un Macerasında Üçüncü Perde Başlıyor.
Neden 'İki Kere' Yazılır? Zaman'ın Aylık Kitap Eki Kitap Zamanı, Yarın İlginç Bir Kapak Konusuyla Okura Ulaşıyor. "İki Kere Yazmak" Başlıklı Kapak Dosyasında, Edebiyat Tarihindeki, Yazarı Tar..
Jesse James Suikasti Konu: Bilinen Sona Doğru Yavaş Yavaş İlerleyen Mükemmel Bir Film "Korkak Robert Redford'un Jesse James Suikastı".
Mobilyacı İnegöl İhracatta Yüz Güldürdü Türkiye'nin Önemli Mobilya Üretim Merkezlerinden Bursa'nın İnegöl İlçesinde, "19. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı" (Modef 2008) Açıldı.
Sürekli Zarar Beyan Edenlere Sıkı Takip Maliye Bakanlığı, Zarar Beyan Etmeyi Alışkanlık Haline Getiren Mükellefleri Mercek Altına Aldı. Bu Amaçla Beş Yıl Art Arda Sıfır Gelir (Zarar) ve Asgar..
İran, Petrolden 70 Milyar Dolar Kazandı Dünyanın En Büyük Dördüncü Petrol Üreticisi Olan İran, Petrol İhracatından Geçen Yıl 70 Milyar Dolar Kazandı.
Devlet 8 Bin 406 Şehit Yakınını İşe Aldı İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 12 Yılda Toplam 8 Bin 406 Şehit Yakını ile Malulün Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşe Yerleştirildiğini Bildirdi.
Enflasyon Hedefi Şaştı Memura Zam Farkı Ödensin Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), Enflasyon Hedefindeki Şaşma Nedeniyle Tüm Memurlara Zam Farkı Ödenmesin..
Reformdan Önce Sigorta Girişi Yapanlar Erken Emekli Olup Yüksek Maaş Alacak Sosyal Güvenlik Reformu, Uzun Tartışmaların Ardından TBMM Genel Kurulu'nda Görüşülmeye Başlandı. Gelecek Hafta Yasa..
'Çelik Fiyatları Uluslararası Piyasaların Altında' Siyasi Belirsizliğin Fırsat Görülerek Demir Çelik Ürünlerine Zam Yapıldığı İddialarına Sektör Temsilcileri Tepki Gösterdi.
Suudi Şirket, Hac ve Umreyi Kolaylaştıracak Suudi Arabistan'ın Önde Gelen Şirketlerinden Nesma Holding, İstanbul'da Kurduğu Mawaddah International Group Adlı Bir Şirketle Hac ve Umre Hizmeti ..
Finans Devleri Bakliyata Yönelince Fiyatlar Katlandı Amerika Kaynaklı Küresel Krizle Boğuşan Dünya Ekonomisi, Gözünü Tarıma Dikti. Gıda Fiyatları Bütün Ülkelerde Hızla Artıyor. Pirinç Başta O..
Emekli ve Bağ-Kur'lu Kimlikle Muayene Olabilecek Emekliler ve Bakmakla Yükümlü Bulundukları Aile Fertleriyle Bağ-Kur'lular 7 Nisan Pazartesi Gününden İtibaren Sağlık Karnesi Yerine Tc Kimlik ..
Erken Emekli Olsun Diye 5 Aylık Bebeği Sigortalı Yaptılar Meclis'te Görüşmeleri Süren Sosyal Güvenlik Reformu, Emeklilik Yaşını Kademeli Olarak 65'e Yükseltiyor. Gelecek Hafta Yasalaşması Bek..
Siyasette Yeni Oluşum İddiası Asılsız Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Siyasette Ortaya Çıkan Gerilim Üzerine Yaptığı 'Sağduyu Çağrısı'na Yönelik 'Siyasi Çıkış' Değerlendirmelerine ..
Rüzgâr 9 Bin Yıldır Boşa Esiyordu Şimdi Darphane Gibi Para Basacağız Yenilenebilir Enerji Yasası'nın Ardından Rüzgâr, Su, Güneş ve Jeotermalden Elektrik Üretmek için Yatırımlar Her Geçen Gün ..
Tuskon, Erzurum'a Ticaret Köprüsü Kurdu Yıllardır Yaşanan Terör Olayları Yüzünden Ekonomik Anlamda Yeterince Kalkınamayan Doğu Anadolu Bölgesi'nin Bu Makûs Kaderi Değişiyor.
Microsoft, Alcatel'e 367 Milyon Dolar 'Patent Tazminatı' Ödeyecek Dünyanın En Büyük Yazılım Firması Microsoft, İki Patent Hakkını İhlal Ettiği Gerekçesiyle Alcatel-Lucent Firmasına 367 Milyon..
20 Yeni Tersane Kuruluyor, 200 Bin Kişi İş Sahibi Olacak Gemi İnşa ve Yat Sanayii, Son Beş Yılda Elde Ettiği Yüzde 360'lık Büyümeyle Dünya Ortalamasını Dörde Katladı. Türkiye'yi Dünya Dördünc..
Sloganlar Ayağa Düştü, 'En Ucuz Bilgisayar Bizde' Diyene Kanmayın İngiliz Darty, Alman Media Markt ve Electro World'den Sonra Amerikalı Best Buy'ın da Türkiye Pazarına Gireceğini Açıklaması, ..
Yurt Genelinde Yağış Geliyor Yurt Genelinde Görülecek Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışların, Güney ve Batı Kesimlerde Etkili Olması Bekleniyor.
ÖSS ve Yds Başvuruları İçin Yarın Son Gün Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), Yabancı Dil Sınavı (Yds) ve Meslek Yüksek Okullarına Sınavsız Geçiş İçin Başvurular Yarın Sona Erecek. ÖSS 15 Haziran, Yd..
Türk Çiçekleri ABD'de Sergilendi ABD'de Washington Yakınlarındaki Baltimore Kentinde Walters Sanat Müzesi Tarafından Açılan "Ülke Çiçek Aranjmanları ve Eski Haritalar" Sergisinde, Piri Reis'e..
Vatan Caddesi Üç Gece Trafiğe Kapalı Edirnekapı-sultançiftliği Raylı Sistem Çalışmaları Kapsamında, Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Caddesi) Bugünden İtibaren 9 Nisan Çarşamba Gününe Kadar 24.0..
Ünlü İsimler Polis Olsaydı Ne Yapardı
Ünlü İsimler Polis Olsaydı Ne Yapardı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Polis Teşkilatı'nın 163. Yıldönümü Etkinlikleri Çerçevesinde Bazı Ünlülerin Kendi İşleri Yerine Polis Olmaları Durumunda Hangi Sorunlara Çözüm Getireceklerine İlişkin Sözlerin Yer Aldığı...
İzmitten Çalındı Almanyada Bulundu
İzmit'ten Çalındı Almanya'da Bulundu
İzmit'te 2002 Yılında Müze Binası Olmadığı İçin Fuar Alanı'ndaki Açık Alanda Sergilenirken Çalınan Mö 2'nci Yüzyıla Ait Heykel Başının, Türkiye'nin Münih Başkonsolosluğu'nun Girişimleriyle Almanya'da Bulunması, Müze...
Direksiyon, Klozet Kadar Mikroplu
Direksiyon, Klozet Kadar Mikroplu
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof.dr. Faruk Yorulmaz, Otomobillerin İçerisindeki Havanın, Dışarıdaki Havadan Daha Çok Zehirli Madde İçerdiğini Söyledi.
Tiyatro Eleştirmenleri Ödülü Erkal ve Erdenkin
Tiyatro Eleştirmenleri Ödülü Erkal ve Erdenk'in
Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Türkiye Merkezi'nin Geleneksel "Yılın Tiyatro Oyunu" Ödülü, Bu Yıl da Birliğin Tüm Üyelerine Açık Tutulan Oylamayla Saptandı.
İstanbulda Üçüncü Lale Devri Başladı
İstanbul'da 'Üçüncü Lale Devri' Başladı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin "Lale Evine Dönüyor" Sloganıyla İlkini 2004'te Düzenlediği Uluslararası İstanbul Lale Festivali'nin Üçüncüsü, Dün Taksim'de Yapılan Açılışla Başladı.
Emniyet'te 'Kadrolaşma' İstifaları Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanı Mehmet Naldöğen ile Planlama ve Destek Dairesi Başkanı Hamdi Güngör, Aynı Gün Sağlık Ko..
Vurdular Diye Korumaya Aldılar
Vurdular Diye Korumaya Aldılar
ABD'nin New York Kenti Yetkilileri, Komşularının Saçmalı Tüfekle Vurduğu Circles İsimli Evcil Bir Ördeğin Korumaya Alınmasına Karar Verdi.
Zincirle Sarkıtıp Reklam Yapıyorlar
Zincirle Sarkıtıp Reklam Yapıyorlar
Antalya'nın Alanya İlçesinde, Bir İş Merkezinin Reklam Amaçlı Balkondan Maymun Sarkıtması Vatandaşların Tepkisine Neden Oldu.
Bakanlığı Kaldırın Eğitim Düzelsin
Bakanlığı Kaldırın Eğitim Düzelsin
Aziz Nesin'in Oğlu Matematikçi Prof. Dr. Ali Nesin, Türkiye'de Eğitim Sisteminin Düzelmesi İçin Milli Eğitim Bakanlığı'nın Lağvedilmesi Gerektiğini Söyledi.
Kürtçe Çevirisi TBMMde
Kürtçe Çevirisi TBMM'de
Rus Yazar Alexander Soljenitsin'in 'Ivan Denisoviç'in Bir Günü' İsimli Romanını Kürtçe'ye Çeviren DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, TBMM'de 23'üncü Dönem Milletvekillerinin Eserlerinin Sergileneceği Haberini Alması...
Düğün Pahalıya Patlayacak Türkücü İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş'tan Olan Kızı Melek Zübeyde ile Volkan Akkaş'ın Düğünü İçin Kesenin Ağzını AçtıTürkücü İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş'tan Olan Kızı Melek Zübeyde ile Volkan Akkaş'ın Düğünü İçin Kesenin Ağzını Açtı
Corlos İstanbul Geccelerinde Dünyanın En İyi Sol Beklerinden Biri Olarak Gösterilen, Kariyerinin Son Zamanlarını Fenerbahçe'de Geçiren Roberto Carlos, İstanbul Geccelerinin Tadını Çıkarıyor....Dünyanın En İyi Sol Beklerinden Biri Olarak Gösterilen, Kariyerinin Son Zamanlarını Fenerbahçe'de Geçiren Roberto Carlos, İstanbul Geccelerinin Tadını Çıkarıyor...
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10