5 Nisan 2008 Cumartesi Günü Haberleri

5 Nisan 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ağrı'da Bir Terörist Yakalandı Ağrı'da Güvenlik Güçleri Tarafından Bir Teröristin Yakalandığı Açıklandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan, Devlet Yardımını Geri Çeviren, Gezen'e Yanıt Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan, Siyasi Eleştiri Yaptıkları İçin Disiplin Cezası Alan Trabzon Devlet Tiyatrosu Sa..
Ysk, Halkoylaması Genelgesini Yayınladı Yüksek Seçim Kurulu, "Halkoylamasında Seçmenlerin Oylarına Başvurma Usul ve Esaslarına İlişkin Genelge"yi Onaylayarak Resmi Gazete'de Yayınladı.
Banka Fareleri Suçüstü Yakalandı İnternet Şifrelerini Ele Geçirdikleri Vatandaşların Hesaplarındaki Paraları Kendi Hesaplarına Aktaran İki Dolandırıcı Kadıköy'deki Bir Banka Şubesinde Suçüstü..
Yargıtaydan Çağrı
Yargıtay'dan Çağrı
Yargıtay Başkanı, 'Daha Önce Hukukun Üstünlüğü, Yargının Bağımsızlığının Ne Kadar Gerekli Olduğunu Söyledik. Bunlar Toplumun Gözetmesi, Değer Vermesi Gereken Düşünceler' Dedi.
Vatikan Sağolsun!
Vatikan Sağolsun!
Vatikan'ın 2008 Yılını 'Saint Paulus Yılı' İlan Etmesinin Ardından Bin Kişilik İlk Turist Kafilesi, Mersin'in Tarsus İlçesine Geldi.
Antalya'da Üretilen Tabutlar Dünyanın Dört Bir Yanına İhraç Ediliyor Antalya'da Üretilen Tabutlar, Özelikle Avrupa Ülkelerinde Yoğun İlgi Görüyor. 1999 Yılında Katıldığı Alman Bir Arkadaşının..
Nazar Değdi Seda Sayan, Basına Yansıyan Göz Altı Torbalarının Sorumlusunun Doktoru Olduğu Söyledi.Seda Sayan, Basına Yansıyan Göz Altı Torbalarının Sorumlusunun Doktoru Olduğu Söyledi.
Antik Tiyatronun restorasyon ihalesi 14 Nisanda yapılıyor
Antik Tiyatronun restorasyon ihalesi 14 Nisan'da yapılıyor
1960'lı yıllarda Fethiye Limanı'nın dolgusu için sütunları denize dökülen Fethiye (Telmessos) Antik Tiyatrosu için restorasyon ihalesine çıkılıyor. Bugüne kadar pek çok kurum ve kuruluş tarafından söz verilmesine rağmen...
İnsanlarla Robotlar Maç Yapacak!
İnsanlarla Robotlar Maç Yapacak!
Dünya Robocup Federasyonu Başkanı Hans Dieter Bohart, Dünya Futbol Yıldızları ile Robotlardan Oluşacak Bir Takımın 2050 Yılına Kadar Karşı Karşıya Gelebileceğini Söyledi.
Altın mı Demir mi Daha Ağır? Yüzyıllardır Altın En Önemli Yatırım ve Zenginlik Aracı Olarak Bilinir. Ancak, Son 6 Ayda Bu Durum Türkiye İçin Sessiz Sedasız Değişti. Herkes, Altın, Borsa, Dola..
Terörle Mücadelede Fotoğraf Sergisi
Terörle Mücadelede Fotoğraf Sergisi
TSK'nın, Irak'ın Kuzeyindeki Zap Bölgesi'nde Bölücü Terör Örgütüne Yönelik Gerçekleştirdiği Hava Destekli Kara Operasyonunu Anlatan 'Terörle Mücadalede Mehmetçik' Konulu Fotograf Sergisi Açıldı.
AYOPtan Midilli Günleri öncesi son rötuşlar
AYOP'tan Midilli Günleri öncesi son rötuşlar
Ayvalık Otelciler ve Pansiyoncular Derneği (AYOP), 11-13 Mayıs arasında Midilli'de düzenlenecek Ayvalık-Midilli Kültür ve Sanat Günleri'nin ikinci ayağı öncesinde üyeleriyle bir toplantı yaptı.
Otomobildeki Tehlikenin Farkında Mısınız?
Otomobildeki Tehlikenin Farkında Mısınız?
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, Otomobillerin İçerisindeki Havanın, Dışarıdaki Havadan Daha Çok Zehirli Madde İçerdiğini Söyledi.
Bahar Nasıl Geçecek?
Bahar Nasıl Geçecek?
Meteoroloji Mevsimsel Hava Tahmin Raporu Hazırladı. Sıcaklığın Normallerin 1-2 Derece Üzerinde Seyredeceği Tahmin Edildi
Denizlide 24 belediyenin çöpü tek yerde toplanıp değerlendirilecek
Denizli'de 24 belediyenin çöpü tek yerde toplanıp değerlendirilecek
Denizli'de dört ilçe ve 20 belde belediyesinin çöpleri tek yerde toplanarak değerlendirilecek. Birçok Avrupa ülkesinde ciddi bir enerji kaynağı olarak bakılan çöpler, Türkiye'de hâlâ boşa atılıyor. Son dönemlerde birçok...
Üftadenin Lezzet Avcıları, her hafta bir yörenin yemeğini yapıyor
Üftade'nin Lezzet Avcıları, her hafta bir yörenin yemeğini yapıyor
Uşak Özel Üftade Koleji öğrencileri, kurdukları Lezzet Avcıları Kulübü bünyesinde yöreden yöreye değişen mutfak kültürlerini yaşatıyor. Okulun öğretmen ve öğrencilerinin kurduğu 12 kişilik kulüpte, her hafta yeni yemek...
Erbakanın Ev Hapsinin Şartları
Erbakan'ın Ev Hapsinin Şartları
Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Kapatılan Rp'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın, 'Özel Evrakta Sahtecilik' Suçundan 2 Yıl 4 Ay Hapis Cezasına Mahkumiyetini Onadı.
Belçikalı Güzeller Alanya'da Belçika'da Bu Ay Yapılacak "Miss Elegance" Güzellik Yarışması Finalistleri Dün Akşam Kampa Girdikleri 5 Yıldızlı Otelin Müşterilerinin Jüriliğini Yaptığı Yarışma ..
İdil'de Yeni İş Sahaları İşsizliğe Çare Oluyor Şırnak'ın İdil İlçesinde Son Üç Yıl İçerisinde Açılan Yeni İş Sahaları İlçedeki İşsizliğe Çare Oluyor.
Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa'nın 108. Ölüm Yıldönümü Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa, 108. Ölüm Yıldönümünde Memleketi Tokat'ta Düzenlenen Törenle Anıldı.
Basın Konseyi "Medya Etiği ve Hediyeler"i Tartışacak Basın Konseyi, "Medya etiği ve hediyeler" konusunu tartışacak.
"Gazeteci hediye almalı mı, almamalı mı?" sorusuna cevap aranacak olan..
Bankaların Dolaylı Pay Sahipliği ve Likidite Yeterliliğine Yeni Esaslar BDDK'nın; Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmelik ile Bankaların Likidite Yeterli..
Tokkder'de Yeni Yönetim Türkiye'de Son Yıllarda Hızla Büyüyen Araç Kiralama Sektörünün Çatı Örgütü Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (Tokkder) 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile Yeni Yö..
Siirt'te gezginci arıcılık için uygulanacak esaslar belirlendi Siirt Valiliği, il sınırları içerisinde gezginci arıcılık için uygulanacak esasları belirleyerek, ilgili kurum ile odalar ve bir..
Avukatlar günlerini emekli subaylarla birlikte kutladı
Avukatlar günlerini emekli subaylarla birlikte kutladı
Adana'da Türkiye Emekli Subaylar Derneği ile Baro üyeleri, Atatürk anıtına birlikte çelenk koydu.
Kanserden kurtuldu, şimdi sigara içenlerle sadece tokalaşıyor
Kanserden kurtuldu, şimdi sigara içenlerle sadece tokalaşıyor
İzmir'de yaşayan 41 yaşındaki Mesut Kantar, ablası ve iki küçük yeğenini, 1999'daki Marmara depreminde kaybetmişti. Bu acıyla mücadele etmeye çalışırken 2003 yılında 41 yaşındayken hayatını tamamen değiştirecek zorlu bir...
Başbakan Erdoğan, Trabzonda (1)
Başbakan Erdoğan, Trabzon'da (1)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İl Gençlik Kolları Kongresi'ne katılmak üzere Trabzon'a geldi.
Kültür Bakanlığı Müjdat Gezen'in almadığı devlet yardımını amatör tiyatrolar ile çocuk tiyatrolarına dağıtacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müjdat Gezen Tiyatrosu'nun kabul etmediği devlet yar..
Niksar Milli Ağaçlandırma Kampanyasında 500 fidan toprakla buluştu
Niksar Milli Ağaçlandırma Kampanyasında 500 fidan toprakla buluştu
Niksar Milli Ağaçlandırma Kampanyasında 500 fidan toprakla buluştu.
Galatasaray'dan Açıklama Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, İstifa Etti.Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, İstifa Etti.
Köy Muhtarı Tomrukların Altında Kalarak Öldü
Köy Muhtarı Tomrukların Altında Kalarak Öldü
Sinop'un Boyabat İlçesinde Ağaç Tomruklarının Altında Kalan Köy Muhtarı Hayatını Kaybetti.
Maslak'ta Kaza: 2 Yaralı Maslak'ta Kontrolden Çıkan Otomobilin Plastik Hammadde Taşıyan Kamyonete Arkadan Çarpması Sonucu Meydana Gelen Kazada 2 Kişi Yaralandı.
Bilecikte Yağmur İstinat Duvarını Çökertti
Bilecik'te Yağmur İstinat Duvarını Çökertti
Bilecik'te Etkili Olan Sağanak Yağış Bir Sitedeki İstinat Duvarının Çökmesine Sebep Olurken, Vatandaşlar Deprem Olduğunu Zannederek Panik Yaşadı.
Köpekten Kaçarken Kanala Düştü Ümraniye'de Sabah Saatlerinde İşe Gitmek Üzere Yolda Yürüyen Vedat Labağ (32), Aniden Karşısına Çıkan Köpekten Kaçmak İsterken 2 Metrelik Kanala Düştü. Labağ, ..
Başbakan Erdoğan'ın 'Avukatlar Günü' Mesajı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dava ve Savunma Hakkının, Sağlıklı İşleyen Bir Hukuk Sisteminin Vazgeçilmez Unsurlarından Biri Olduğunu Belirterek, ..
Sakara Kültür ve Turizm Konsey Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, Turizmin 48 Farklı Sektörü Etkilediğini ve Aynı Zamanda 48 Sektörden de Etkilendiğini Belirt..
"Medyatik Polis Rüstem" Kahkahaya Boğdu Bursa'da 'Kanser Haftası' Etkinlikleri Çerçevesinde Sahnelenen "Medyatik Polis Rüstem" Adlı Tiyatro Oyunu İzleyicileri Kahkahaya Boğdu.
Feldkkamp İstifa Etti Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, İstifa Etti.
Fenerbahçe Neden Bir Cumhuriyet Transferi Yetiştirmek için Askeri Jet Kaldırıldı
İstanbul'un Simgesi: Türban 'Olimpiyat Meşalesi'nin Yolculuğunu Anlatan Kitapçıkta Skandal Yaşandı.
Uzak Doğu İstilası Yerli Sanayiyi "Çökertiyor" Türkiye'ye İthal Edilen Her 100 Bavul ve Çantadan 93,4'ü, Her 100 Oyuncaktan 92,7'si, Her 100 Bisikletten 72,5'i, Her 100 Müzik Aletinden 87,5'i..
Mehmet Okur 17 Sayıyla En Skorer Oldu
Mehmet Okur 17 Sayıyla En Skorer Oldu
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'ne (Nba), Bu Sabaha Karşı Oynanan 11 Maçla Devam Edildi.
'Çarşı Pazarı Uzak Doğu Malları İstila Etti' Türkiye'deki Birçok Sektörün Başta Çin Olmak Üzere Uzak Doğu Ülkelerinden Gelen Ucuz İthal Ürünlerin Eline Geçtiği, Çoğu Tüketim Malı Olmak Üzere ..
Galatasarayda Feldkamp istifa etti
Galatasaray'da Feldkamp istifa etti
Galatasaray'da sezon sonunda takımın başından ayrılacağı ve danışman olarak görev yapacağı açıklanan Teknik Direktör Karln Heinz Feldkamp'ın istifa ettiği açıklandı.
200 Bin Kişi İş Sahibi Olacak
200 Bin Kişi İş Sahibi Olacak
Son 5 Yılda Elde Ettiği Yüzde 360'lık Büyümeyle Dünya Ortalamasını Dörde Katlayan Gemi İnşa ve Yat Sanayi, Anadolu'ya Yayılıyor. Sektör, Yeni Kurulacak Tersanelerle Tuzla'ya Sıkışıp Kalmayacak.
Biçerdöverler hububat hasadına hazırlanıyor
Biçerdöverler hububat hasadına hazırlanıyor
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaklaşan hububat hasadı dolayısıyla biçerdöver sahipleri biçerdöverlerine bakım yaptırıyor.
Hayvan hakları savunucuları yasağa rağmen fok avını görüntüledi
Hayvan hakları savunucuları yasağa rağmen fok avını görüntüledi
Uluslararası Hayvan Sağlığı Fonu (IFAW) üyesi bir grup, Kanada hükümetinin koyduğu yasağa rağmen St. Lawrence Körfezi'ndeki fok avını görüntüledi. Grup, avcıların hükümetin koyduğu 'insanî' avlanma kurallarını hiçe...
Başkan Kocaoğlu: 'Hukukun üstünlüğü toplumun her katmanında kabul edilmeli'
Başkan Kocaoğlu: "Hukukun üstünlüğü toplumun her katmanında kabul edilmeli"
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla belediye ve bağlı şirketlerinde bulunan avukatlarla biraraya geldi. Kutlama kokteylinde Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunun altını...
Abana İlçe Hastanesinden örnek davranış
Abana İlçe Hastanesi'nden örnek davranış
Kastamonu'nun Abana ilçesinde halk sağlığı konusunda yaptığı çalışmalarla güven kazanan ve Türkiye de sayılı hastanelerde bulunan İSO 9001-2000 Kalite Belgesine sahip olan Abana İlçe Hastanesi örnek bir dönüşüm projesine...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10