30 Nisan 2008 Çarşamba Günü Haberleri

30 Nisan 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 5 Yaralı
Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 5 Yaralı
Mersin'de Rahatsızlanan Bir Hemşireyi Hastaneye Götürmeye Çalışan Ambulans, Kavşakta Bir Otomobil ile Çarpıştı. Kazada, Biri Doktor, Üçü Hemşire 5 Kişi Yaralandı.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Büyümede Bundan Önceki 5 Yılda Yakalamış Olduğumuz Yüzde 7'lik Ortalamayı İstiyoruz" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyü..
Gaziantepte Meydana Gelen Zincirleme Kazada 2 Kişi Öldü, 7 Kişi Yaralandı
Gaziantep'te Meydana Gelen Zincirleme Kazada 2 Kişi Öldü, 7 Kişi Yaralandı
Gaziantep'te Meydana Gelen Zincirleme Kazada 2 Kişi Öldü, 7 Kişi Yaralandı. Kazada Hayatını Kaybeden Şahısların Yarış Yaptıkları İddia Edildi.
1 Mayıs'ın İlk Dayağı Taksim Karakolundan Taksim'de "Kurtuluş Sosyalizmde" Yazılı Afişleri Asmak İsteyen 4 Kişi, Polis Tarafından Gözaltına Alındı.
Vanda Nisan Ayında 16 Yaşından Küçük 230 Kişi Sigortalı Oldu
Van'da Nisan Ayında 16 Yaşından Küçük 230 Kişi Sigortalı Oldu
Van'da Yeni Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk) Yasası'ndan Etkilenmemesi İçin Nisan Ayı İçerisinde16 Yaşından Küçük 230 Kişi Sigortalı Oldu.
Kayseri'nin Mart Ayı İhracatı 106 Milyon Dolar Oldu Kayseri Sanayi Odası Üyesi İhracatçı Firmalar Tarafından Mart Ayında Gerçekleştirilen İhracatın 106.7 Milyon Dolar Olduğu Bildirildi.
Ukrayna'da Bir Günlük Yas İlan Edildi Ukrayna'da Geçtiğimiz Gün Meydana Gelen Helikopter ve Gemi Kazası Nedeniyle Bir Günlük Yas İlan Edildi. Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko, 20 Kişinin Hayatın..
İsrail Başbakanı Olmert, Ürdün'de Kral Abdullah'la Görüştü İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in Ürdün'de Kral Abdullah'la Bir Araya Geldiği Bildirildi. Olmert'in Bürosundan Yapılan Açıklamaya Göre..
İsrail Askerleri Öldürdükleri Reuters Kameramanın Gazeteci Olduğunu Fark Etmemiş İsrail Ordusu, Önceki Hafta Gazze Şeridi'nde Aynı Gün Öldürülen 19 Filistinli Arasında Yer Alan Reuters Kamera..
Rusyanın Abhazya Adımı, Gerginliği Arttırıyor
'Rusya'nın Abhazya Adımı, Gerginliği Arttırıyor'
Rusya'nın Abhazya'da Askerlere Ek Göndereceğini Açıklamasına NATO Tepki Gösterdi. İttifak, Moskova'nın Bu Adımının Gerginlik Arttıracağı Uyarısında Bulundu Gelişmeleri Endişe ile İzlediğini Açıkladı.
Orta Asyada  İstikrarın Yolu Afganistandan Geçer
'Orta Asya'da İstikrarın Yolu Afganistan'dan Geçer'
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (Agit) Tarafından Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'te "Orta Asya'da Güvenlik ve İstikrarın Sağlanması " Konulu Uluslararası Konferans Düzenlendi. Konferansa Katılan Uzmanlar, Orta...
Rus Ordusu Gürcü Sınırını Geçti
'Rus Ordusu Gürcü Sınırını Geçti'
Gürcistan Dışişleri Bakanlığı Rus Ordusunun ve Askeri Araçlarının Gürcistan Sınırını Geçerek Abhazya Özerk Bölgesine Girdiğini Söyledi. Tiflis Bunu Bir Saldırı Olarak Değerlendireceğini İlan Etti.
"Rus Ordusu Gürcü Sınırını Geçti" -2 Gürcistan Dışişleri Bakanlığı Rus Ordusunun ve Askeri Araçlarının Gürcistan Sınırını Geçerek Abhazya Özerk Bölgesine Girdiğini Söyledi. Tiflis Bunu Bir Sa..
Ukrayna 1 Mayıs'a Hazır 1 Mayıs İşçi Bayramı İçin Tüm Hazırlıkların Tamam Olduğu Ukrayna'da Asayiş İçin Sadece 7 Bin Polis Görevlendirildi. Yaklaşık 3 Milyon Nüfuslu Başkent Kiev'de İse Güv..
Abhazya: "Rus Barış Gücü Güvenliğimizin Garantisi" Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey Şambo Gürcü Abhaz Sınırında Yer Alan Rus Barış Gücü Askerlerinin Arttırılmasının Bölgede Yaşayan ve Bağımsız..
Ukrayna ve Gürcistan'dan Rusya'ya Ortak Kınama Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko ve Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili Yaptıkları Ortak Açıklama ile Rusya'nın Özerk Bölgelere Yönel..
Ukrayna ve Gürcistan'dan Rusya'ya Ortak Kınama (2) Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko ve Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili Yaptıkları Ortak Açıklama ile Rusya'nın Özerk Bölgelere Y..
Osmaniye -Gaziantep Bölünmüş Yolunda Sanat Yapısı Çalışmaları Başladı
Osmaniye -Gaziantep Bölünmüş Yolunda Sanat Yapısı Çalışmaları Başladı
Osmaniye -Gaziantep Bölünmüş Yol Çalışmalarının İl Özel İdare Tarafından Yapılacak Olan 31,1 Kilometrelik Kısmında Sanat Yapımı Çalışmaları Başladı. Yolda Aynı Zamanda Dolgu ve Sıkıştırma İşlemleri de Devam Ediyor.
Köy Öğretmenleri Sobadan Sızan Gazdan Zehirlendi Ardahan'da İki İlköğretim Okulu Öğretmeni Sobadan Sızan Karbonmonoksit Gazından Zehirlendi.
Konya Ovası Damla Sulamaya Geçerse, Mavi Tünelle Gelecek Suyun İki Katı Tasarruf Sağlanacak
Konya Ovası Damla Sulamaya Geçerse, Mavi Tünel'le Gelecek Suyun İki Katı Tasarruf Sağlanacak
Konya'da Vahşi Sulama Yapılan 2 Bin Kuyuda Sistemlerin Modernize Edilerek, Damla Sulamaya Geçilmesi Durumunda, Yılda Mavi Tünel Projesiyle Konya Ovası'na Gelecek Suyun İki Katı Miktarda Tasarruf Sağlanacağı Belirtildi.
Bakan Günay'dan 1 Mayıs'ta Sağduyu Çağrısı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Tekirdağ'ın Çorlu İlçesinde 1 Mayıs İşçi Bayramı Törenlerinde Sağduyu Çağrısında Bulundu. 1 Mayıs'ın Bir Te..
Kastamonuda 200 -300 Ton Kestane Üretimi Yapan Köylüler Hastalıklara Çare Arıyor
Kastamonu'da 200 -300 Ton Kestane Üretimi Yapan Köylüler Hastalıklara Çare Arıyor
Kastamonu'nun Bozkurt İlesine Bağlı Bir Çok Köyde, Yıllık Ortalama 200 ile 300 Ton Kestane Üretimi Yaptıklarını Anlatan Köylüler, Son Yıllarda Kestanenin Yok Olma Noktasına Gelmesinden Yakınıyorlar.
Kermes Açıp Okulu Teknolojiyle Donatıyorlar
Kermes Açıp Okulu Teknolojiyle Donatıyorlar
Osmaniye İstiklal İlköğretim Okulu Aile Birliği Üyeleri, Okul Bahçesinde Kermes Açtı.
Eskişehir'de "Dar Geçit" Operasyonu Eskişehir'de Polisin Düzenlediği "Dar Geçit" Adlı Operasyonda 22 Kilo 500 Gram Esrar Ele Geçirildi.
Dengir Mir M. Fırattan Mahkeme Çıkışında Açıklama
Dengir Mir M. Fırat'tan Mahkeme Çıkışında Açıklama
AK Parti'nin Kapatma Davası ile İlgili Ön Savunmasını Anayasa Mahkemesi'ne Sunmasının Ardından Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Bir Açıklama Yaptı.
Erzurum, Tarihi Dört Kapıdan Üçüncüsünü de Kaybetmek Üzere
Erzurum, Tarihi Dört Kapıdan Üçüncüsünü de Kaybetmek Üzere
Erzurum'un Tarihi Kapılarından Ardahankapı (Kavakkapı)'nın Bakımsızlık ve İlgisizlikten Kısmen Yıkılması Erzurumluları Üzüyor. Yetkililer Bütce Yetersizliğini Mazeret Gösterirken, Vatandaşlar İse Şehirdeki Tarihi...
Tuzla Tersanelerindeki İşçi Ölümlerini Araştırmak Üzere Kurulan Komisyon Görev Dağılımı Yaptı Tuzla Tersanelerinde Yaşanan İşçi Ölümlerinin Nedenlerinin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis A..
İrandan Suriyeye Eroin Ticaretini 'Nirvana' ile Kesti
İran'dan Suriye'ye Eroin Ticaretini "Nirvana" ile Kesti
İran'dan Suriye'ye Uyuşturucu Ticaretinde Türkiye'yi Köprü Olarak Kullandıkları Belirlenen Uluslararası Uyuştucu Şebekesi, 5 İlde Yapılan Eş Zamanlı Operasyonla Çökertildi. Polis, Şebekenin Elebaşı ile Birlikte 10 Kişiyi...
Dansözlere Eşlik Etti Cahide Cabaret Pop Müziğin Yıldızı İzel ile Özel Geccelere Veda Etti.
Cizre Şehidine Ağladı
Cizre Şehidine Ağladı
Iğdır'da Şehit Olan Piyade Er Mesut Sanır, Memleketi Şırnak'ın Cizre İlçesinde Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesinin 'Kardeş Aile' Projesi Büyüyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Kardeş Aile" Projesi Büyüyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Kardeş Aile" Projesi Büyüyor. İzmir'de Yaşayanlar Arasındaki Kardeşlik Bağlarını Güçlendirmek ve Farklılıklar Üzerinden Ayrışmak Yerine, Ortaklıklar Üzerinden Birleşme Gereğini Ortaya...
Kan Kardeşiyiz Projesiyle Adanada Yaklaşık 400 Ünite Kan Toplandı
'Kan Kardeşiyiz' Projesiyle Adana'da Yaklaşık 400 Ünite Kan Toplandı
İpragaz ile Kızılay Kadın Kolları'nın Ortaklaşa Düzenlediği 'Kan Kardeşiyiz' Projesi Kapsamında Adana'da 2 Günde Yaklaşık 400 Ünite Kan Toplandı.
Tüfad'dan Örnek Davranış Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (Tüfad) Samsun Şubesi, Geçen Aylarda Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybeden Bafraspor Teknik Direktörü Sedat Gezer ve Yardımcı A..
Jandarmadan Patlayıcı Operasyonu Eskişehir'in Mihalıççık İlçesinde Bir Fabrikada 381 Adet Dinamit Lokumu Ele Geçirildi.
Ordu Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilite Merkezinden Hayvanseverlere Çağrı
Ordu Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilite Merkezi'nden Hayvanseverlere Çağrı
Ordu Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Yaşar Efil, Kedi -Köpek Gibi Hayvanların Sokağa Terk Edilmesi Yerine Kendilerine Getirilmesini İstedi.
Çağdaş Avukatlar Grubu Taksim'in Kutlamalara Kapatılmasını Protesto Etti Çağdaş Avukatlar Grubu'na Üye Bir Grup Avukat, 1 Mayıs Kutlamaları İçin Taksim'in Kapatılmasını Protesto Etti. 1977'de..
Demirtaş DTP Genel Başkanlığından İstifa Etti
Demirtaş DTP Genel Başkanlığından İstifa Etti
DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, Parti Genel Başkanlığından İstifa Etti.
Başkalede 12 Ton Kaçak Sarımsak İmha Edildi
Başkale'de 12 Ton Kaçak Sarımsak İmha Edildi
Van'ın Başkale İlçesinde, Değişik Tarihlerde Ele Geçirilen ve Mahkemesi Sonuçlanan 12 Ton Kaçak Sarımsak, Jandarma ve Polis Nezaretinde Yakılarak İmha Edildi.
Kemalpaşa Şefkat Dünyası Bayanlar Derneği Fakir Öğrenciler İçin Kermes Düzenledi
Kemalpaşa Şefkat Dünyası Bayanlar Derneği Fakir Öğrenciler İçin Kermes Düzenledi
İzmir'in Kemalpaşa İlçesinde Faaliyet Gösteren Şefkat Dünyası Bayanlar Derneği Fakir Öğrencilerin Yararına Kermes Düzenledi. Gelirinin Tamamını İhtiyaç Sahipleri ve Muhtaç Öğrencilere Verilmek Üzere Gerçekleştirilen...
Mekatronik Programı Öğrencileri Sertifikalarını Aldı
Mekatronik Programı Öğrencileri Sertifikalarını Aldı
Gebze Ticaret Odası, Festo A.ş. ve Teknolojik Eğitim Geliştirme Vakfı (Tegev) Tarafıdan Düzenlenen Sınavda Başarılı Olan Mekatronik Programı Teknikerliği Öğrencisi 21 Kişi Sertifikalarını Aldı.
Karabük'te Mobese Sistemi Kuruluyor Karabük'te, Mobese Sistemi Kurma Çalışmalarının Devam Ettiği Bildirildi.
Karabük'te 1 Mayıs Kutlamaları Çelik-iş Sendikası Karabük Şube Başkanı Yaşar Çınar, 1 Mayıs'ta Meydanlarda Olacaklarını Bildirdi.
Gazilerden Belediye Başkanı Erer'e Ziyaret Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sabahattin Çorbacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanı Hüseyin Erer'i Makamında Ziyaret..
23 Nisan Satranç Turnuvası Sona Erdi
23 Nisan Satranç Turnuvası Sona Erdi
Karabük Belediyesinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Satranç Federasyonu İl Temsilciliği ile İşbirliği Çerçevesinde Karabük Öğretmenevi'nde Düzenlediği 23 Nisan Satranç Turnuvası Sona Erdi.
Yozgat Keklik Üretim İstasyonunda Keklik Sayısı 3 Bine Ulaştı
Yozgat Keklik Üretim İstasyonu'nda Keklik Sayısı 3 Bine Ulaştı
Iüügeçen Yıl Çevre ve Orman Bakanı'nın Katılımı ile Hizmete Açılan Yozgat Kınalı Keklik Üretim İstasyonu'nda Bu Yıl 7 Bin 500 Keklik Üretimi Hedefleniyor.
Batman'da 1 PKK'lı Teslim Oldu Genelkurmay Başkanlığı, örgütten kaçan bir PKK'lının dün Batman'da teslim olduğunu bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan "Terör..
Ankara Barosu Avukatları, Öldürülen Avukat Cengiz Kaya İçin Yürüdü Ankara Adliyesi Önünde Toplanan Ankara Barosu'na Bağlı Avukatlar, Geçen Hafta İcra İçin Gittiği İş Yerinde Öldürülen Cengiz ..
Ege'de Türk F -16'lara Taciz Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan'a ait uçakların, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yapan Türk uçaklarına, dün 3 kez önleme yaptığını bild..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10