2 Nisan 2008 Çarşamba Günü Haberleri

2 Nisan 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Suriye, İsrail Saldırısına Karşı Hazırlık Yapıyor İsrail ile Suriye Arasında, Barış Görüşmeleri Yapılması Konusunda Karşılıklı Mesajlara ve Şartlara Bağlı Olsa da Barış Görüşmelerine Niyetli ..
İzmirde terör operasyonu: Nevruzda terör örgütü adına eylem yaptığı iddiasıyla 18 kişi gözaltına alındı
İzmir'de terör operasyonu: Nevruz'da terör örgütü adına eylem yaptığı iddiasıyla 18 kişi gözaltına alındı
Nevruz Bayramı'nda, İzmir'in Menemen ilçesi Asarlık beldesinde terör örgütü lehinde gösteri yaptıkları iddiasıyla 18 kişi gözaltına alındı. Zanlıların dokuz polis memurunu yaraladığı, iki polis aracı, iki sivil araba ve...
Belediye, teleferik projesinde bürokrasiye takıldı
Belediye, teleferik projesinde bürokrasiye takıldı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, bürokrasi sebebiyle geciken ve Yıldırım sınırlarındaki bir proje olan Teleferik'te de sıkıntıların aşılmak üzere olduğunu söyledi.
Multi Turkmall Çanakkale'de alışveriş merkezi açacak Merkezi Hollanda'da bulunan Avrupa'nın en büyük proje geliştirme ve yatırım firması Multi Development ile Türk şirketi Turkmall'ın ortaklı..
Medical Park Bursa Müdürlüğüne Dr. Mehmet Topalan getirildi
Medical Park Bursa Müdürlüğü'ne Dr. Mehmet Topalan getirildi
Sağlık sektörünün Bursa'daki en önemli kuruluşlarından biri olan Medical Park Hastanesi'nde Genel Müdürlük görevine Dr. Emel Karagöz'ün yerine Dr. Mehmet Topalan getirildi. Eski Genel Müdür Dr. Emel Karagöz için hastane...
Tanık askeri personel gelmeyince komisyon toplantısı yapılamadı TBMM İnsan Hakları Komisyonu bünyesinde kurulan Hrant Dink cinayeti araştırma komisyonu, dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı A..
ABD Eski Bakan Yardımcısı Einhorn: "Türkiye, İran'ı İkna İçin Rol Alsın" ABD'nin Önde Gelen Düşünce Kuruluşlarından Csis'nin Uluslararası Güvenlik Kıdemli Danışmanı, Eski Dışişleri Bakan Yard..
Günümüzde en büyük güç bilgi
'Günümüzde en büyük güç bilgi'
Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi'nde düzenlenen 'Kitap Okuma Alışkanlığı' seminerinde konuşan İletişim ve Eğitim uzmanı Serkan Duru, bilginin çağın en büyük gücü olduğunu söyledi.
Alparslan Türkeş, ölümünün 11inci yılında Osmaniyede anılacak
Alparslan Türkeş, ölümünün 11'inci yılında Osmaniye'de anılacak
Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş, ölümünün 11'inci yılında Osmaniye'de anılacak.
Türkiye 1 Nisanı da, Şakayı da Unuttu
Türkiye 1 Nisan'ı da, Şakayı da Unuttu
Dünyanın Bir Çok Ülkesinde Renkli Şakaların Yapıldığı 1 Nisan'ı Türkiye Tartışmalı ve Gergin Bir Ortamda Yaşadı. Bir İki Şaka Dışında Gündeme Herhangi Bir Şaka Yansımadı.
Malatya'da 100 binin üzerinde hayvan aşılanacak Hayvan hareketliliğinin geçiş noktalarından biri olan Malatya'da Tarım İl Müdürlüğü salgın hastalıklara karşı geniş önlemler uyguluyor.
7. Ege Yöresi Dahili Tıp Günleri İzmirde başladı
7. Ege Yöresi Dahili Tıp Günleri İzmir'de başladı
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi ve Ege Tıbbiyeliler Sosyal Destek ve Yardım Derneği işbirliğiyle düzenlenen Prof. Dr. Gürbüz Gümüşdiş 7. Ege Yöresi Dahili Tıp Günleri, İzmir EÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde törenle...
Tff 3. Lig Türkiye 3. Lig 2. Grup'ta Mücadele Eden Kastamonuspor, Yarın Kendi Sahasında Konuk Edeceği Demir Çelik Divriğispor Karşılaşmasına Kilitlendi.
Alanyada berberlere dükkanlarına çamaşır makinası bulundurma zorunluluğu getirildi
Alanya'da berberlere dükkanlarına çamaşır makinası bulundurma zorunluluğu getirildi
Antalya'nın Alanya ilçesinde berberlere dükkanlarında çamaşır makinası bulundurma zorunluluğu getirildi. Alınan karara uymayan berberlere 125 YTL para cezası verilecek. Alanya Belediyesi Meclisi'nde alınan karara göre,...
Açıköğretim öğrencilerine eğitim fakültesi taşındı uyarısı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıtlarında, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi binasının yeri değiştir..
Hayırsever Vatandaştan Eğitime Destek Denizli'nin Servergazi Beldesinde Hayırsever Vatandaş Tarafından Yaptırılacak Anaokulunun Protokolü İmzalandı.
Piyasalarda Durum İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 1. Seansında Bileşik Endeks, Dünkü Kapanışa Göre 755,26 Puan Artışla 41.429,43 Puandan Kapandı.
İş Kadınlarından Kadınlar Meslek Şansı Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (Buikad), "Dikim Operatörü Yetiştirme Projesi" ile 160 Kadına Meslek Sahibi Olma Şansı Verecek.
Eskişehir'den Kısa Kısa Eskişehir'de, Barda Garsonların "Kapatıyoruz" Sözüne Sinirlenerek Havaya Tabancayla Ateş Eden Bir Müşteri Gözaltına Alındı.
Dışişleri Bakanı Babacan: 'Sürdürülebilir büyümeler ancak işleyen demokrasilerle mümkündür'
Dışişleri Bakanı Babacan: "Sürdürülebilir büyümeler ancak işleyen demokrasilerle mümkündür"
Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, ekonomik istikrar için siyasi istikrarın şart olduğunu belirterek, "Sürdürülebilir büyümeler ancak işleyen demokrasilerle mümkündür" dedi.
Kıbrıs Rum Basınına Göre, Rum Yönetimi "En Son Asker Çekilmeden Geçidi Açmayız" Dedi Rum Yönetimi, Lokmacı Bölgesinde Bulunan Geçidin, "En Son Türk Askeri de Çekilmeden Açılmasına İzin Vermes..
Mısır Der Spiegel'i Toplatıyor Mısır, Almanya'nın Ünlü Der Spiegel Dergisinin Toplatılmasını İstedi.
Pascoe'nun Basın Toplantısı BM Genel Sekreteri'nin Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı Lynn Pascoe, Kıbrıs'ta İki Tarafla Fevkalade İyi Temaslar Yaptığını Belirterek, Şu Anda Adada Çok Olumlu ..
Endonezya'da Deprem Endonezya'da Sumatra Adasında 6.1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi. Depremde Ölen ya da Yaralanan Olmadı.
CHP, Yine Anayasa Mahkemesinde
CHP, Yine Anayasa Mahkemesi'nde
Klinik Şef ve Şef Yardımcıları ile Baş Asistanların Atanmasını Sağlayan Sistem, CHP Tarafından Anayasa Mahkemesine Taşındı.
Bulgar Koramiral Kavaldzhıev Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda Bulgaristan Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Minko Kavaldzhıev, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç'ın Konuğu Olarak..
Eğitime Katkı Denizlili Hayırsever Dr. Rıdvan Erdemir'in Servergazi Beldesinde Yaptıracağı Ayşe-yusuf Erdemir Anaokulu'nun Protokolü, Valilik Makamında Düzenlenen Törenle İmzalandı.
Isparta Şehidine Ağlıyor Şırnak'ta Şehit Düşen Astsubay Kıdemli Üstçavuş Cengiz Gülcü'nün Cenazesi, Memleketi Isparta'nın Şarkikarağaç İlçesine Bağlı Göksögüt Beldesinde Gözyaşları İçerisinde..
Sahte Çek Kullanan Şahsa 8 Yıl Hapis Cezası Adapazarı'nda, Sahte Çek Kullandığı İddiasıyla Yargılanan M.b., 8 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı.
Erkek Gibi Araba Kullanırım! 3 Nisan Perşembe Geccesi Kenan Erçetingöz'le Yüz Yüze Programına Katılacak Olan Ece Gürsel, 'Trafikte Kadın Şoförler İnsanı Kanser Ediyor; Ben Erkek Gibi Araba Ku..3 Nisan Perşembe Geccesi Kenan Erçetingöz'le Yüz Yüze Programına Katılacak Olan Ece Gürsel, 'Trafikte Kadın Şoförler İnsanı Kanser Ediyor; Ben Erkek Gibi Araba Kullanırım!' Dedi!
Sazanları Özledim! 'Beyaz Şu Anda Tek Kaldı Ama Bir Dahaki Sezona Hülya Avşar Show'suz Bir Sezon Düşünemiyorum. Gülmek, Gırgır Yapmak, Sazanlarla Uğraşmak İstiyorum. Özledim Valla.''Beyaz Şu Anda Tek Kaldı Ama Bir Dahaki Sezona Hülya Avşar Show'suz Bir Sezon Düşünemiyorum. Gülmek, Gırgır Yapmak, Sazanlarla Uğraşmak İstiyorum. Özledim Valla.'
Kayıp Film İstanbul Film Festivali Programına Alındı Yönetmen Erden Kıral'ın, 28 Yıl Sonra Bulunan 'Bereketli Topraklar Üzerinde' Filmi Onarılarak '27. İstanbul Uluslararası Film Festivali' P..
Endonezya'da 6,1 Büyüklüğünde Deprem Endonezya'ya Bağlı Sumatra Adasında 6,1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi.
Charles Dıckens'ın Masası Açık Artırmada İngiliz Yazar Charles Dickens'ın, Dünyada En Çok Okunan Eserler Arasındaki Kitabı "Büyük Umutlar"ı (Great Expectations) Yazarken Kullandığı Masa ve Sa..
Kredi Borçluları Şubatta Arttı
Kredi Borçluları Şubatta Arttı
Kredi Kartı Borcunu Ödemeyenler ile Gecikmeli Ödeyenleri Gösteren Negatif Nitelikli Ferdi Kredi ve Kredi Kartları Sisteminde Yer Alan Kişi Sayısı, Şubat Ayında Bir Önceki Aya Göre Yaklaşık Yüzde 3,8 Oranında Arttı.
Japonlar Demrede Kalkan Balığı Üretiyor
Japonlar Demre'de Kalkan Balığı Üretiyor
Antalya'nın Demre İlçesine Bağlı Beymelek Beldesindeki Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretim ve Eğitim Enstitüsü, Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (Jıca) ile Ortaklaşa Kalkan Balığı Üretiyor.
Buğday Çiftçinin Umudu Oldu
Buğday Çiftçinin Umudu Oldu
Dünyaya Paralel Olarak Türkiye'de de Fiyatı Artan Buğday Fiyatları Çiftçileri Büyük Bir Beklentiye Soktu.
Kuveyt Türk 26 Şube Açacak
Kuveyt Türk 26 Şube Açacak
Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, 2008'de 26 Yeni Şube Açarak Toplam Şube Sayısını 113'e Çıkaracaklarını Belirtti.
Yabancı Yatırımcılar Kaygılı
Yabancı Yatırımcılar Kaygılı
Dünya Finans Çevrelerinin Saygın Gazetesi Financial Times, Kapatma Kararı ile İlgili Yabancı Yatırımcıların Ciddi Kaygıları Olduğunu Yazdı.
Irak Ordusundan Basra'da Gövde Gösterisi Irak'ın Güneyindeki Basra'da Şii Milislerine Karşı Yürütülen Operasyonun Komutanının Önderliğindeki Bir Askeri Konvoy, Mehdi Ordusunun Kentteki Kararg..
Le Monde 'Kapatma' Davasını Yorumladı Fransa'nın Büyük Gazetelerinden Le Monde, AKP'nin Anayasa Mahkemesince Kapatılmasının "Gerçek Bir Hukuki Darbe" Olacağı Öne Sürüldü.
Zombi Kız Hayata Döndü
'Zombi Kız' Hayata Döndü
Anoreksiyaya Yakalandı 'Zombiye' Döndü. Ama Verdiği Müthiş Mücadele İşe Yaradı ve Geçen Ay Anne Bile Oldu.
NATO Genişlemeyi Konuşacak Romanya'nın Başkenti Bükreş'teki NATO Zirvesi 26 Üye Ülkenin Liderlerinin Katılımıyla Bugün Başlayacak.
Mecliste Gençten 'Kısa Don' Gafı
Meclis'te Genç'ten "Kısa Don" Gafı
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in, "Kısa Don" Gafı Meclis'te Neşeli Dakikalar Yaşanmasına Neden Oldu.
Bursada gelir vergisi rekotmenleri açıklandı
Bursa'da gelir vergisi rekotmenleri açıklandı
Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı, Gelir Vergisi mükelleflerinin 2007 yılında elde ettikleri kazançları nedeniyle verdikleri beyannameler doğrultusunda taakkuk eden vergi miktarlarını ve vergi rekortmenlerini açıkladı.
İspanya Hükümetinden Türkiye'ye 7 Milyon Dolar İspanya Hükümeti, Küresel Isınmanın Yarattığı Acil Problemlerle Mücadele İçin Türkiye'ye 7 Milyon Dolar Aktaracak.
Yozgatta ilköğretim öğrencilerinden Bir Fidan Dik, Bir Hayat Kurtar kampanyası
Yozgat'ta ilköğretim öğrencilerinden 'Bir Fidan Dik, Bir Hayat Kurtar' kampanyası
Yozgat'ın Kadışehri ilçesinde ilköğretim öğrencilerinin başlattığı ağaç dikme kampanyasına ilçe yöneticileri dahil edildi. Başlatılan kampanya ile öğrenciler ilçeye bin 500 fidan dikti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsveç'te Kral 16. Gustav Tarafından Kabul Edildi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bugün İsveç'in Stockholm Kentinde Kral 16. Gustav Tarafından Kabul Edildi.
İstanbul'da Zam Şampiyonu Bulgur İstanbul'da Geçen Ay, Yaş-kuru Sebze Meyve Grubunda Yer Alan Bulgur, Arz Yetersizliğine Bağlı Olarak Yüzde 23,86 ile Mart Ayında Perakende Fiyatı En Fazla Art..
İkt Genel Sekreteri, Başbakan Gilani ile Görüştü İslam Konferansı Teşkilatı (İkt) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Pakistan'da Göreve Yeni Başlayan Başbakan Yusuf Rıza Gilani ile Görüştü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10