28 Mayıs 2008 Çarşamba Günü Haberleri

28 Mayıs 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Buğdayın Taban Fiyatı İçin Çiftçinin Gönlünden 60 Ykr Geçiyor
Buğdayın Taban Fiyatı İçin Çiftçinin Gönlünden 60 Ykr Geçiyor
Konya Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü, Yaptıkları Maliyet Hesaplamalarına Göre Buğday Taban Fiyatının 60 Ykr Olarak Açıklanmasını Bekledikleri İfade Etti. Çöklü, Ayrıca, Kilo Başına 15 Ykr Prim Verilmesini...
'Kamuda Etik Kültürü' Konulu Bir Konferans Düzenlendi
"Kamuda Etik Kültürü" Konulu Bir Konferans Düzenlendi
Malatya Belediyesi Tarafından 25 Mayıs - 1 Haziran Tarihleri Arasında Kutlanan "Etik Haftası" Kapsamında "Kamuda Etik Kültürü" Konulu Bir Konferans Düzenlendi.
Toroslar Belediyesi'nin 2008 Hedefi, 20 Yeni Projeli Yol Yapmak Mersin'in Toroslar Belediyesi, 2008 Yatırım Programına Aldığı Projeli Yol Çalışmalarına Başladı.
İçişleri Bakanı Atalaydan Baykala Cevap: 'Bunun Kim Tarafından Yapıldığını Bulunmasını En Çok Biz İstiyoruz' (2)
İçişleri Bakanı Atalay'dan Baykal'a Cevap: "Bunun Kim Tarafından Yapıldığını Bulunmasını En Çok Biz İstiyoruz" (2)
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Önder Sav ile Bir Valinin Konuşmasının Dinlendiğini ve Basına Sızdırılmasının Güvenlik Güçleri Yoluyla Yapıldığı İddialarına Yanıt Veren İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Bunun Bulunmasını...
Başbakan Erdoğan, Danıştay Başkanlığı'na Seçilen Birden'i Kutladı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sumru Çörtoğlu'nun Emekliye Ayrılmasıyla Boşalan Danıştay Başkanlığı'na Seçilen Mustafa Birden..
Yaz Tatiline Çıkarken Perdeleri Açık Unutmayın Yangına Neden Oluyor Yaz Mevsiminin Gelmesi ve Artan Sıcaklardan Dolayı Yaşanabilecek Yangınlara Karşı Dikkatli Olunması Gerektiği Bildirildi.
Cumhurbaşkanı Gül, Sdü Rektörlüğü'ne Prof. Baydar'ı Atadı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Süleyman Demirel Üniversitesi (Sdü) Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar'ı Atadı.
Sporcuya Tecil Yasası Yarın Komisyonda AKP'nin, askeri personele sağlık, harç, sınav hakkı ve yaş sınırı kolaylığı sağlanması amacıyla hazırladığı yasa teklifi yarın, TBMM Milli Savunma Komis..
Ceyhan İlçesinin İsmi Kırıma Bağlı Bahçesaraydaki 7nci Kasabaya Verildi
Ceyhan İlçesinin İsmi Kırım'a Bağlı Bahçesaray'daki 7'nci Kasabaya Verildi
Adana'nın Ceyhan İlçesinin İsmi Kırım'a Bağlı Bahçesaray'daki 7'nci Kasabaya Verildi.
AKP'li Fırat: "CHP, Neden Suç Duyurusunda Bulunmadı?" (1) AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın odasının dinlenmesiyle ilgili olarak CHP'nin el..
ABD İç Güvenlik Bakanı, Çiçek ile Görüştü ABD İç Güvenlik Bakanı Micheal Chertoff, Başbakanlık Merkez Binada Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Görüştü.
Minikler Davetlileri Kahkahaya Boğdu
Minikler Davetlileri Kahkahaya Boğdu
Balıkesir'in Edremit İlçesinde, Karagözoğlu İlköğretim Okulu'nda Düzenlenen Okuma Bayramında Renkli Görüntüler Yaşandı.
Savcılık Olaya El Koydu
Savcılık Olaya El Koydu
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Dinlenildiği İddialarına İlişkin Resen İnceleme Başlattı.
Erdoğan, Mustafa Birden'i Kutladı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay Başkanlığına Seçilen Mustafa Birden'i Kutladı.
Nazillide AB Projelerini Geliştirme Faaliyetleri
Nazilli'de AB Projelerini Geliştirme Faaliyetleri
İtalya'nın Rimini Kentinde Gerçekleştirilen "Bilgisayar Donanım Mimarisi Eğitimine Yenilikler" İsimli Avrupa Birliği (AB) Projesi Kapsamında Verilen Eğitimlere Katılan Nazilli Anadolu Teknik, Teknik Lise ve Endüstri...
Küçük Söğütlülü Öğrencilerden Ağrılı Kardeşlerine Karne Hediyesi; Kitap
Küçük Söğütlülü Öğrencilerden Ağrılı Kardeşlerine Karne Hediyesi; Kitap
Adapazarı Küçük Söğütlü İlköğretim Okulu Öğrencileri Aralarında Topladıkları Harçlıkları ile Ağrı'nın Hamur İlçesi Yukarı Gözlüce Köyü Öğretmen Burçin Özdemir İlköğretim Okulu Öğrencilerine Karne Hediyesi Olarak Kitap...
Konyalı Çiftçiler, 2007 Yılını Arar Oldu
Konyalı Çiftçiler, 2007 Yılını Arar Oldu
Türkiye'de Kuraklığın En Fazla Hissedildiği Bölgelerden Olan Konya'da Kuraklık Nedeniyle Kıraç Arazilerde Ürün Yetişmedi.
Gürsudan Yunanistana Kültür Köprüsü
Gürsu'dan Yunanistan'a Kültür Köprüsü
Bursa'nın Gürsu Belediyesi'nin Öncülüğünde 22 Kişiden Oluşan Bir Heyet, Yunanistan'a Bir Ziyaret Gerçekleştirdi. Heyet, Kültürel ve Ticari İşbirliğinin Geliştirilmesi Yönünde Girişimlerde Bulunurken, Vodina ve Kapınya...
Vali Kılınç, Bağlantı Yolu Sıcak Asflatı İçin Tarih Vermedi
Vali Kılınç, Bağlantı Yolu Sıcak Asflatı İçin Tarih Vermedi
Düzce Merkez-kalıcı Konutlar Bağlantı Yolunda İncelemelerde Bulunan Düzce Valisi Bülent Kılınç, "Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor, Sıcak Asfalt İçin Herhangi Bir Tarih Vermem Mümkün Değil, Sabır" Dedi.
Baü Tıp Fakültesi Dekanı Erentürkten Kalp Hastalıkları Konferansı
Baü Tıp Fakültesi Dekanı Erentürk'ten Kalp Hastalıkları Konferansı
Balıkesir Üniversitesi (Baü) Tıp Fakültesi Dekanı Selim Erentürk, Necatibey Eğitim Fakültesi'nde (Nef) Kalp Hastalıkları Konusunda Konferans Verdi.
Polis Okul Önlerinde Denetimlerine Devam Ediyor Elazığ Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şubesi Tarafından Okul Önlerinde Yapılan Denetimler Devam Ediyor.
Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Sevinçten Bilgilendirme Toplantısı
Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Sevinç'ten Bilgilendirme Toplantısı
Balıkesir Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü İsmail Sevinç, Bandırma'da İşveren ve Esnaf Odaları Temsilcileriyle Üyelerini, SSK ve Bağkur Borçlarında Yeniden Yapılandırma Getiren Yasayla İlgili Bilgilendirdi.
Canikte Sanal Kütüphane Açılışı
Canik'te 'Sanal Kütüphane' Açılışı
Canik Belediyesi Tarafından 'Gelecek İçin Eğitim Projesi' Kapsamında 100 Yıl İlköğretim Okulu'na 'Sanal Kütüphane' Açıldı.
İlköğretim Öğrencisi Çolak, Yazdığı Mektupla Okul Kütüphanesini Kitap Zengini Yaptı
İlköğretim Öğrencisi Çolak, Yazdığı Mektupla Okul Kütüphanesini Kitap Zengini Yaptı
Gaziantep'te İlköğretim Okulu Öğrencisi Pınar Çolak, Yazdığı Mektupla Okul Kütüphanesini Kitap Zengini Yaptı.
İşte Danıştay'ın Yeni Başkanı Saldırıdan Yaralı Kurtulmuştu
AKP'den Baykal'a Yanıt İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan Sonra Hükümetten Baykal'a İkinci Yanıt Geldi
Başbakan Erdoğan Osmaniye'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de Siyasetin Yıllarca Halktan Kopuk Siyasi Elitin Tekelinde Kaldığını ve Bu Yapının Halka ve Siyaset Kurumuna Zarar Verdiği..
Öğrenciler Okul Bahçesine Kurulan Trafoya Karşı İmza Kampanyası Başlattı
Öğrenciler Okul Bahçesine Kurulan Trafoya Karşı İmza Kampanyası Başlattı
Balıkesir'in Bandırma İlçesinde Okul Bahçelerine Elektrik Trafosu Konulan İlköğretim Öğrencileri, Trafonun Kaldırılması İçin İmza Kampanyası Düzenledi.
Sdü Rektörü Değişmedi
Sdü Rektörü Değişmedi
Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Rektörlük Seçimi Süreci Sonuçlandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 3 Rektör Adayı Arasında Eğilim Yoklaması ve YÖK'ten Birinci Sırada Çıkan Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar'ı Yeniden...
Batman Gençlik Spor İl Müdürü Görevinden Alındı
Batman Gençlik Spor İl Müdürü Görevinden Alındı
Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamit Kanağı Görevinden Alındı.
Ücret Talep Etmeden Sahne Aldı Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Tarafından Şişli'de Yaptırılan Hastaneye Destek Olmak Amacıyla, Çırağan Sarayı'nda Özel Bir Gece Düzenlendi.
Farklılıkları Dikkat Çekiyor Onların Ortak Özellikleri Ünlü ve Çirkin Babaların Ünlü ve Güzel Kızları Olmaları. İşte Müzik ve Sinema Dünyasında Sadece Mesleki Başarılarıyla Değil Çirkinlikler..
Buca Belediyesi Başkanlığı Tenis Turnuvasında Ödüller Sahibini Buldu
Buca Belediyesi Başkanlığı Tenis Turnuvasında Ödüller Sahibini Buldu
Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Buca Belediye Başkanlığı Veteran Tenis Turnuvası'nın Şampiyonları Kupalarını Aldı. Buca Tenis Kulübü'ndeki Ödül Gecesi, Kapalı Kortların Açılışıyla Başladı.
A Milli Takım'ın Sponsoru Ülker de Destek Marşı Yaptırdı Euro 2008'de Mücadele Edecek Olan A Milli Futbol Takımı'mızı Desteklemek Üzere Çeşitli Aktiviteler Yapılırken Bunlardan Birini de Futb..
Belediye Personeli Turnuva Yaptı, Şampiyon Sivil Savunmacılar Oldu
Belediye Personeli Turnuva Yaptı, Şampiyon Sivil Savunmacılar Oldu
Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Bu Yıl Dördüncüsü Düzenlenen 'Personel Futbol Turnuvası'nın Final Maçında Buski Sivil Savunma Takımı Turnuvanın Galibi Olarak, Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı.
Borsa, Günü 804.42 Puanlık Kayıpla 39.384,87 Puandan Tamamladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, Günü 804.42 Puanlık Kayıpla 39.384,87 Puandan Tamamladı.
Atalay: İddiaların Aydınlatılması Gerekir İçişleri Bakanı Beşir Atalay, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Dinlenildiği İddialarına İlişkin Olarak, 'Eğer Burada Öyle Bir Şey Varsa Bunun Aydınla..
"Ergenekon Soruşturması"nda 1 Kişi Daha Tutuklandı 'Ergenekon Soruşturması' Kapsamında Bir Kişi Daha Tutuklandı.
Babacan: Türkiye'de Müslüman Çoğunluk da Sorun Yaşıyor Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 'Türkiye'de Sadece Gayrimüslim Azınlıklar Değil, Müslüman Çoğunluk da Dini Özgürlüklerle ..
Uluslararası Af Örgütünün Türkiye Raporu Uluslararası Af Örgütünün 2007 Yılında İnsan Hakları Açısından Türkiye'ye Yönelik Değerlendirmesinde, "Artan Siyasi Belirsizlik ve Askeri Müdahaleleri..
Borsa, Günlük Bazda % 2 Değer Yitirdi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) İşlem Gören Hisse Senetleri, Günlük Bazda Ortalama Yüzde 2 Değer Yitirdi.
Dolar 1,2320, Avro 1,9270 YTL'den Günü Tamamladı İstanbul Serbest Piyasada Kapanış Saatlerinde Doların Satış Fiyatı 1,2320 YTL, Avronun Satış Fiyatı 1,9270 YTL Oldu.
Gaziantep, 2008 Kışında Doğalgaz Kullanmaya Başlayacak
Gaziantep, 2008 Kışında Doğalgaz Kullanmaya Başlayacak
Gaziantep'te 2008 Yılı Haziran Ayı İçerisinde Şehir Merkezinde Güvenevler, Atatürk, Batıkent, Binevler ve Osmangazi Mahallelerinde Toplam 23 Bin Konutta Doğalgaz Kullanılmaya Başlanacak.
Olimpiyat Öğrencilerinin Balık Keyfi
Olimpiyat Öğrencilerinin Balık Keyfi
Bu Yıl 6. Kez Düzenlenecek Olan Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarının Halk Oyunlarında Yarı Finale Katılacak Öğrenciler Kayseri'de Balık Yiyerek Stres Attı.
Bir Gün de Olsa Askerlik Yapmak İsteyen Astımlı, İçtimada Şehit Oldu
Bir Gün de Olsa Askerlik Yapmak İsteyen Astımlı, İçtimada Şehit Oldu
Askerlik Yapmaya Elverişli Olmadığı Yönünde Rapor Alma İmkanı Bulunan Ancak Bunun Yerine, "Bir Gün de Olsa Askerlik Yapmak İstiyorum." Diyen Denizlili Ahmet Aziz Çulhaoğlu (24), Birliğine Teslim Olduktan Bir Gün Sonra...
Nesli Tükenmekte Olan Ceylanların Genetik Yapısı İncelemeye Alındı Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Bulunan ve Şanlıurfa'nın Sembollerinden Ceylanların Genetik Yapıları İnceleniyor. Çalışmalar..
Çiftçiler Anız Yangınlarına Karşı Uyarıldı
Çiftçiler Anız Yangınlarına Karşı Uyarıldı
Edremit İtfaiye Müdürlüğü, Yangın Sezonunun Başlaması Sebebiyle Çiftçileri ve Vatandaşları, Anız ve Kıyı Yangınlarına Karşı Uyardı. Edremit Belediyesi İtfaiye Müdürü Şerif Koca, Yaz Mevsimiyle Birlikte Kıyı ve Anız...
Mersinde Zincirleme Trafik Kazası: 3 Yaralı
Mersin'de Zincirleme Trafik Kazası: 3 Yaralı
Mersin'de Meydana Gelen Zincirleme Trafik Kazasında 3 Kişi Yaralandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10