28 Mayıs 2008 Çarşamba Günü Haberleri

28 Mayıs 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet Şanlıurfa'da Masaya Yatırılacak Başbakanlık Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Tarafından Avrupa Komisyonu'nun Mali Katkısı ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'nun T..
Tüsiad'tan Sonra İso da 'Popülist Politika' Uyarısı Yaptı İstanbul Sanayi Odası(iso) Başkanı Tanıl Küçük, "İMF'siz Bir Türkiye'de Mali Disiplinin Devam Edeceğinden, Yeniden Popülist Politika..
Ksgm, Yerel Basına Yönelik Hizmet İçi Eğitim Verecek Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü (Ksgm) Tarafından "Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi" Kapsamında Konuya İlişkin Yerel Bası..
Edremitteki Zeytin Üreticileri Dertli
Edremit'teki Zeytin Üreticileri Dertli
TBMM Zeytin, Zeytinyağı ve Bitkisel Yağlar Araştırma Komisyonu, Balıkesir'in Edremit İlçesinde Zeytin Üreticileri, Oda ve Borsa Yetkilileri ile Bir Araya Gelerek, Sektördeki Meseleleri Masaya Yatırdı.
İstanbul'da Elektrik Kesintisi Gaziosmanpaşa, Avcılar, Kumburgaz, Bahçelievler, Güngören, Bağcılar, Sarıyer ve Fatih'te Bazı Yerlere 30 Mayıs -09 Haziran 2008 Tarihleri Arasında Belirli Saatl..
Hakkaride 'Efes ile İlk Adım' Paneli
Hakkari'de "Efes ile İlk Adım" Paneli
Efes Pilsen Kulübü'nün Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile Birlikte Yürüttüğü "Efes ile İlk Adım" Ücretsiz Basketbol Sorumluluk Projesi Kapsamında Hakkari'deki Basketbol Severler İsmet Badem'le Buluştu.
Kuran Bülbülleri Şanlıurfada Yarıştı
Kur'an Bülbülleri Şanlıurfa'da Yarıştı
Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından Şanlıurfa'da 8 İlin Katılımı ile Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi.
Uşak Belediyesi İçme Suyu İçin Altı Kuyu Daha Açıyor
Uşak Belediyesi İçme Suyu İçin Altı Kuyu Daha Açıyor
Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın, 2008 Yılında Altı Kuyu Daha Açılması İçin Sondaj Çalışmalarına Başlandığını Söyledi.
Evinde El Bombası Çıkan Özel Harekatçı Tutuklandı Antalya'da Bir Hurdacının Hırsızlık Amaçlı Bir Eve Girmesinin Ardından Ortaya Çıkan İçi Boşaltılmış 3 El Bombası ve 396 Mermiyle İlgili Ev il..
Didim Ziraat Odasından Çiftçilere Uyarı
Didim Ziraat Odası'ndan Çiftçilere Uyarı
Didim Ziraat Odası Meclis Başkanı Bahattin Gökdemir, Zeytinde Çeşitli Zararlıların Neden Olduğu Hastalıkların Görülmeye Başlaması Üzerine Üreticilerini Uyardı. Meyveleri Zarar Veren Böceklerden Korumak İçin İlaçlı...
Çaykur Üreticiden 200 Bin Ton Yaş Çay Aldı Çaykur Tarafından 2008 Yılı Birinci Sürgün Alımlarında Şu Ana Kadar Toplam 200 Bin Ton Yaş Çay Alındığı Bildirildi.
CHPnin İddialarını Mahkemeye Taşıyacağız
'CHP'nin İddialarını Mahkemeye Taşıyacağız'
AKP Genel Başkanı Yardımcısı Fırat, Sav'ın Odasının Dinlenmesiyle İlgili CHP'nin Elinde Kesin Deliller Olduğunun Anlaşıldığını Belirterek, Buna Rağmen Savcılığa Başvurmamalarını Eleştirdi.
Doktorların Pos Cihazı Yükümlülüğü 1 Eylül'e Erteleniyor Serbest meslek faaliyetinde bulunan hekimlerce POS cihazı bulundurma zorunluluğunun başlangıç tarihi, üç erteleniyor.
Maliye Baka..
Uğur Dershaneleri Kırşehir Şubesi Açıldı
Uğur Dershaneleri Kırşehir Şubesi Açıldı
Uğur Dershaneleri'nin Kırşehir Şubesi, Düzenlenen Törenle Hizmete Girdi.
Kamuda Etik Kültürü Konferansı Verildi
Kamuda Etik Kültürü Konferansı Verildi
25 Mayıs - 1 Haziran Tarihleri Arasında Kutlanmakta Olan "Etik Haftası" Kapsamında Malatya Belediyesi Tarafından "Kamuda Etik Kültürü" Konulu Bir Konferans Düzenlendi.
Saadet Partisi 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirecek
Saadet Partisi 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirecek
Saadet Partisi İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirecek.
Okul Öncesi Eğitimi Sergisi
Okul Öncesi Eğitimi Sergisi
Zonguldak'ın Gökçebey İlçesinde Bulunan Anasınıfı Öğrencilerinin Yaptıkları El İşi Sergisi Açıldı.
Öğrencilere İlginç Harf Öğretme Tekniği
Öğrencilere İlginç Harf Öğretme Tekniği
Malatya'da Bir İlköğretim Okulunda, Öğrencilere Toprak Üzerinde Harf Öğretme Yöntemi Dikkat Çekti.
Balıkların Anası 380 Milyon Yaşında
Balıkların 'Anası' 380 Milyon Yaşında
Dünyanın En Eski Annesi, 380 Milyon Yaşında Bir Balığın Fosili Göbek Kordonuna Bağlı Yavrusuyla Birlikte Avustralya'nın Kuzeybatı Kıyısında Bulundu.
2 Terörist Teslim Oldu, 1 Terörist Yakalandı Diyarbakır ve Hakkari'de 2 Terörist Teslim Oldu, Şırnak'ta 1 Terörist Yakalandı.
Kuzey ve İç Kesimlerde Yağış Yurdun Kuzey ve İç Kesimlerinin, Bu Geceden İtibaren, Karadeniz Üzerinden Gelen Serin ve Yağışlı Havanın Etkisine Gireceği, Yarın Hava Sıcaklığının Yağışla Birlik..
"Bu Ülkeye Aşığım' "Kadife Sesli" Lakabıyla Tanınan ve Romantik Şarkılarıyla Pek Çok Kişinin Kalbinde Taht Kuran Ünlü İspanyol Şarkıcı Julıo Iglesıas, Sortıe'de Konser Verdi.
Trabzonspor'dan 'Mehmet Yıldız' Açıklaması Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Sivasspor'un Golcü Oyuncusu Mehmet Yıldız'ın Çok Kaliteli Bir Oyuncu Olduğunu, Ancak Öncelikli..
Adana'da Şüpheli Çanta Paniği Adana'da Bir İlköğretim Okulu Yakınlarındaki Kaldırıma Bırakılan Şüpheli Çanta Fünyeyle Patlatıldı.
Sason'da Trafik Kazası: 4 Yaralı Batman'ın Sason İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 2'si Ağır 4 Kişi Yaralandı.
Birleşik Arap Emirlikleri'nde Kaçak Kürtaj Yapan Alman Doktor Tutuklandı Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (Bae) Şarcah'ta Kızlık Zarı ve Kaçak Kürtaj Operasyonları Yapan Arap Asıllı Alman Dokt..
"Kimse Yok mu" Derneği'nden Bangladeş'e Okul ve Ev Yardımı Sidr Kasırgasının 15 Kasım 2007'de Vurduğu Bangladeş'e Yardım İçin Giden Kimse Yok mu Derneği, Bangladeş Halkı İçin Yapacağı İki Oku..
AK Parti'den Baykal'a Jet Cevap CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Devletin Güvenlik Güçlerince Dinlendiği İddialarına AK Parti'den Jet Yanıt Geldi.
Otoyol ve Köprüler Özelleştiriliyor Otoyol ve Köprülerin Özelleştirilmesini Öngören Kanun Tasarısı TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu'nda Kabul Edildi.
Gapgiad: "Gap Paketi Sevindirici; Ancak Uygulamada Gaziantepli İşadamlarının Endişeleri Var" Gaziantep Paylaşımcı Genç İşadamları Derneği (Gapgiad) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Demird..
Çubuk Belediye Başkanı Haşlak Moganı Kongreye Taşıdı
Çubuk Belediye Başkanı Haşlak Mogan'ı Kongreye Taşıdı
Gölbaşı Belediye Başkanı A.nasır Haşlak, "Mogan Bugün Ankara'nın Denizi Durumundadır. İnsanlarımız Hafta Sonlarını Geçirmek İçin Gölbaşı'nı Seçiyorsa Bunda Mogan'ın Etkisi Tartışılmaz" Dedi.
Altındağda Seyyarla Mücadele Devam Ediyor
Altındağ'da Seyyarla Mücadele Devam Ediyor
Altındağ Belediyesi Zabıta Ekipleri, Seyyar Satıcılara Yönelik Denetimlerini Sıklaştırdı.
Ordu'da Evlilikler Azaldı Ordu'da 2001 Yılında Yaşanan Ekonomik Krizinden Sonra Geçen 7 Yılda Evlilikler Gittikçe Azalıyor.
Çarlar Kenti St. Petersburg 305 Yaşında Rusya'nın İkinci Büyük Kenti ve Rusya Çarlığı'nın Başkenti St. Petersburg 305. Yaş Gününü Kutluyor. Şehirdeki Etkinlikler St. Petersburg'un Kurucusu Ça..
Babacan: Dini Özgürlüklerle İlgili Sorunlar
Babacan: Dini Özgürlüklerle İlgili Sorunlar
Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Belçika'nın Başkenti Brüksel'de Yaptığ Temaslarının Son Gününde AP Dış İlişkiler Komitesi'nde Konuştu.
Sınırda Seyyar Çay Ocağı
Sınırda Seyyar Çay Ocağı
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesinde Bir Vatandaş, İlçedeki Türkiye-suriye Sınır Kapısı'nda Eski ve Terk Edilmiş Kamyon Kasasında Kurduğu Seyyar Çay Ocağı ile Çay Satıp Geçimini Sağlamaya Çalışıyor.
Çamlık Parkı İlaçlandı
Çamlık Parkı İlaçlandı
Denizli Belediyesi, Kene Olmamasına Rağmen Tedbir Amaçlı Çamlık Parkı'nı İlaçladı.
Evde Yalnız Bırakılan 3 Yaşındaki Çocuk Çıkan Yangında Feci Şekilde Can Verdi
Evde Yalnız Bırakılan 3 Yaşındaki Çocuk Çıkan Yangında Feci Şekilde Can Verdi
Antalya'nın Gazipaşa İlçesine Bağlı Hasdere Köyü'nde Bir İşçi Evinde Çıkan Yangında 3 Yaşındaki Kadir Çetin Adlı Çocuk Yanarak Feci Şekilde Can Verdi.
Ham Petrol Tankeri Boğazda Arızalandı Çanakkale Boğazı'ndan Geçerken Makine Arızası Yapan Norveç Bandıralı 'Erviken' Adlı 90 Bin Ton Ham Petrol Taşıyan Tanker, Kepez Önlerinde Demir Attı.
Bucada Yapılacak TOKİ Konutlarına İki Günde Bin 500den Fazla Müracaat Oldu
Buca'da Yapılacak TOKİ Konutlarına İki Günde Bin 500'den Fazla Müracaat Oldu
İzmir'in Buca İlçesinde, Alt Gelir Gurubu İçin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Tarafından Yaptırılacak 714 Konut İçin İki Günde Bin 500'den Fazla Müracaat Yapıldı. 26 Mayıs'ta Başlayan Müracaatlar, 20 Haziran'da...
Kuru Kayısı Tahmini Rekoltesi Açıklandı
Kuru Kayısı Tahmini Rekoltesi Açıklandı
Malatya'da Kuru Kayısıda Tahmini Rekolte Rakamı 103 Bin Ton Olarak Açıklandı.
Dolu Yağışı Ekinleri Vurdu
Dolu Yağışı Ekinleri Vurdu
Adıyaman'ın Kırsal Bölgelerine Yağan Dolu Yağışı, Ekili Alanlarda Etkili Oldu.
Zeytinyağı Üretiyoruz Ama Yemiyoruz
Zeytinyağı Üretiyoruz Ama Yemiyoruz
Balıkesir'in Burhaniye İlçesinde TBMM Zeytin ve Zeytinyağı Araştırma Komisyonu Üyeleri, Ege ve Marmara Bölgeleri Teknik İnceleme Gezisi Kapsamında Edremit Körfezi'nde Birlikler, Sanayiciler ve Zeytin Üreticilerinin...
Öğrencilere Diş Fırçası ve Diş Macunu Hediyesi
Öğrencilere Diş Fırçası ve Diş Macunu Hediyesi
Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesinde, 400 Öğrenciye Diş Fırçası ve Diş Macunu Dağıtıldı.
ya İstihdam ya Ceza
ya İstihdam ya Ceza
Batman'da İstihdam Garantili Kurs Hayata Geçirildi. Kurs Bitiminden İki Ay Sonra, Kursa Katılan Kızlardan Yarısı İstihdam Edilmediği Takdirde İlgili Taraf Para Cezası Ödemek Zorunda Kalacak.
Bolu Valisi Akpınardan İlçe Ziyaretleri
Bolu Valisi Akpınar'dan İlçe Ziyaretleri
Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, Mengen, Gerede ve Yeniçağa İlçelerini Ziyaret Etti. Yaklaşık İki Hafta Önce Bolu'daki Görevine Başlayan Akpınar, Daire Müdürleriyle Birlikte Mengen'e Ziyarette Bulundu.
Sedyeden Düşürülen Gencin Yoğun Bakımdaki Tedavisi Sürüyor Zonguldak'ta, 20 Yaşındaki K.k. Tarafından Sokak Ortasında Bıçaklandıktan Sonra Ambulansa Taşınırken Sedyeden Düşürülen Ağır Yaralı ..
Taşhanda Kültürel Etkinlikler
Taşhan'da Kültürel Etkinlikler
Tokat'ta, Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu'nun Düzenlediği Taşhan Etkinliklerinde Fotoğraf, Resim, Şiir ve El Sanatları Sergisi Açıldı.
Gala Tv'ye 550 Bin Dolar Teklif Geldi, Radyo Tek Tv'ye Alıcı Çıkmadı TMSF, Aksoy Grubu'ndan Devralınan Radyo Tek, Radyo Cool ile Gala Tv'nin Ticari ve İktisadi Bütünlüğünü Satışa Çıkardı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10