27 Mayıs 2008 Salı Günü Haberleri

27 Mayıs 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kene ile Etkin Mücadele Ediliyor
Kene ile Etkin Mücadele Ediliyor
Malatya Belediyesi Tarafından "Kırım Kongo Kanamalı Ateşli Hastalığa" Neden Olan Kene ile Etkin Mücadele Ediliyor.
CHP'ye Bir Uyarı da Hakkarili Kesk'lilerden Geldi Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (Kesk) Hakkari Şubesi Üyeleri, CHP'li Önder Sav'ın Peygamber'e ve Hac İbadetine Saygısızlık Ettiğini..
Danıştay Başkanlık Seçimi Sonuçlanmadı Danıştay Başkanlık Seçiminin 20. Turunda da Sonuç Alınamadı. Adaylardan Danıştay 2'nci Daire Başkanı Mustafa Birden 20. Turda da 44 Oy Aldı.
Selah Tersanesi Yeniden Açıldı Iüüistanbul Valiliği Tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından 6 Gün Önce Faaliyetleri Durdurulduğu Açıklanan Tuzla'daki Selah Tersanesi, Eksikliklerin Gider..
Kablo Hırsızına Suçüstü Fethiye'de Daha Önce Çok Sayıda Motor Hırsızlığına Adı Karışan ve Savcılık Tarafından Yaşı Küçük Olduğu İçin Serbest Bırakılan B.f.d., Bir İnşaattan Kablo Çalarken Yak..
Başkalede Öldürülen Muhtarın Katili Yakalandı
Başkale'de Öldürülen Muhtarın Katili Yakalandı
Van'ın Başkale İlçesinde Öldürülen Bilgeç Köyü Muhtarı Mevlüt Aytekin Olayıyla İlgili 1 Kişi Tutuklanarak Cezaevine Konuldu.
Hanımefendi 6 Milyon Dolar
'Hanımefendi' 6 Milyon Dolar
'İstanbul Hanımefendisi' 6 Milyon Dolarlık Rekor Başlangıç Fiyatıyla Ünlü Müzayedede 30 Mayıs'ta Satışa Çıkıyor.
Çankaya Sofrası Müzik Eşliğinde Kuruldu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Çankaya Sofraları" Geleneğinin Dördüncüsünde Ünlü Müzisyenler, Orhan Gencebay, Mazhar Alanson, Neşet Ertaş, Zara, Ahmet Öz..
16 Yaşındaki Genç Kız, Polise Sinirlenip Ekip Aracının Aynasını Kırdı
16 Yaşındaki Genç Kız, Polise Sinirlenip Ekip Aracının Aynasını Kırdı
Samsun'da Kavga Eden Arkadaşlarının Gözaltına Alınmasına Sinirlenen 16 Yaşındaki Genç Kız, Polis Aracına Tekme Atarak Dikiz Aynasını Kırınca Gözaltına Alındı.
Irak'taki Yerel Seçimler Ertelenebilir Irak'ta Ekim Ayında Gerçekleştirilmesi Öngörülen Yerel Seçimlerin, Ülkede Yaşanan Şiddet Olayları Başta Olmak Üzere Çeşitli Aksaklıklar Nedeniyle Ertele..
Afganistan'da İki Ayrı Bombalı Saldırıda 12 Kişi Öldü Afganistan'da İki Ayrı Bombalı Saldırıda 3'ü Polis 12 Kişi Öldü. Saldırıların Taliban Tarafından Gerçekleştirildiği Sanılıyor.
AB-türkiye Karma Parlamento Konseyi Toplantısı AB -Türkiye Karma Parlamento Konseyi'ne Katılmak Üzere Brüksel'e Gelen Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Parlamento Konseyinde İnterpol Tarafından K..
CHP Grup Toplantısı...(1) CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'nin Çok Tehlikeli Bir Enerji Darboğazının İçine Sürüklendiğini İleri Sürerek, "Temmuz Ayından İtibaren Doğalgaz, Elektrik ve ..
Elazığ Havaalanı'nın Yeni Pistinin Açılışı Eylül Ayına Kaldı Elazığ Havaalanı Pistinin Uçakların İniş ve Kalkışına Açılmasının Eylül Ayına Sarkacağı Belirtildi. Havaalanının 3 Bin 300 Metre U..
Satış Elemanlığı Meslek Edindirme Kursu Hayata Geçiriliyor
Satış Elemanlığı Meslek Edindirme Kursu Hayata Geçiriliyor
Şanlıurfa Genç Girişimciler Derneği ile İşkur Tarafından Yürütülmekte Olan Özelleştirme Sosyal Destek Projesi Kapsamındaki, Satış Elemanlığı Meslek Edindirme Kursu Hayata Geçiyor.
Gürsuya Yeni Belediye Düğün Salonu
Gürsu'ya Yeni Belediye Düğün Salonu
Bursa'nın Merkez İlçelerinden Gürsu'da, Artan Nüfusun İhtiyaçlarına Cevap Verecek Projeler Tek Tek Hayata Geçiriliyor. İlçenin İhtiyacı Olan Düğün Salonu Yakında Hizmete Geçecek.
İradesiz Bireyin Hayatı Çekilmez Oluyor
İradesiz Bireyin Hayatı Çekilmez Oluyor
Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Salış, "İrade Kazandırılamayan Çocukların Yaşamı Çekilmez Oluyor" Dedi.
Küçük Yaşta Çocuğa İşkenceye 17 Yıl Hapis
Küçük Yaşta Çocuğa İşkenceye 17 Yıl Hapis
Amasya'da, Küçük Yaşta Çocuğa İşkence Ettiği İddiasıyla Amasya Ağır Ceza Mahkemesi'nde Yargılanan Anne 1 Yıl 6 Ay, Erkek Arkadaşı İse 17 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı.
DSİ Genel Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Afyonkarahisarda
DSİ Genel Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Afyonkarahisar'da
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdür Yardımcısı İsmail Uğur, Akdeğirmen Barajı İçme Suyu Projesi'nin Takibi İçin Afyonkarahisar'a Geldi.
İSKİ Ekiplerinin Kaçak Su Mücadelesi Sıcaklıkların Artmasıyla Birlikte Su Tasarrufu Tedbirleri Tekrar Gündeme Gelirken, Diğer Taraftan İSKİ Ekipleri Kaçak Su Kullanan İşyerlerine Göz Açtırmıy..
Devlet Türk Dünyası Müzik Topluluğu Büyüledi
Devlet Türk Dünyası Müzik Topluluğu Büyüledi
Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Mersinlileri Bir Kez Daha Büyüledi. 7. Mersin Uluslararası Müzik Festivali Kapsamında Bir Konser Veren Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Yeryüzünde Türkçe...
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasından Melikgaziye Ziyaret
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'ndan Melikgazi'ye Ziyaret
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Oda Başkanı Suat Özsoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç‘ı Makamında Ziyaret Ederek Oda Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdiler.
Gevaşta Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı Bilgilendirme Toplantısı
Gevaş'ta 'Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı' Bilgilendirme Toplantısı
Van'ın Gevaş İlçe Tarım Müdürlüğü, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarafından Yürütülen 'Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı' Konusunda Vatandaşları Bilgilendirmek İçin Bir Toplantı Düzenledi.
Karamanda Asfalt Çalışmaları
Karaman'da Asfalt Çalışmaları
Karaman Belediyesi Ekipleri Şehrin Çeşitli Yerlerinde Asfalt Çalışmalarını Sürdürüyor.
Şarkılar Barış İçin Söylendi
Şarkılar Barış İçin Söylendi
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tarafından Barış Akarsu Günü Etkinlikleri Kapsamında Akm'de Barış Akarsu Anısına Konser Düzenlendi.
Tüik Bölge Müdürü Emirosmandan, Melikgaziye Veda Ziyareti
Tüik Bölge Müdürü Emirosman'dan, Melikgazi'ye Veda Ziyareti
Türkiye İstatistik Kurumu (Tüik) Daire Başkanlığına Atanmasından Dolayı Tayin Olan Türkiye İstatistik Kurumu Kayseri Bölge Müdürü Bünyamin Emirosman, Belediye Başkanı Memduh Büyükıklıç‘ı Makamında Veda Ziyaretinde...
Afşin'de Trafik Kazası: 1yaralı Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 1 Kişi Yaralandı.
Ordu Valisi Gazetecilerle Bir Araya Geldi
Ordu Valisi Gazetecilerle Bir Araya Geldi
Son Valiler Kararnamesiyle Ordu Valiliği'ne Atanan Vali Ali Kaban, Gazetecilerle Tanıştı.
Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresini Bir Türk Yönetecek Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nin Yeni Başkanı Bir Türk Olacak.
Tarihi Köyün Ziyaretçisi Çok Bilet Alan Yok Fethiye'nin Önemli Turizm Alanlarından Biri Olan Tarihi Rum Köyü Kayaköy'e Çok Sayıda Turist Gelmesine Rağmen Bu Rakam Bilet Satışlarına Yansımıyor..
27 Mayıs Avrupa Komşular Bayramı
27 Mayıs Avrupa Komşular Bayramı
Türkiye'de Sadece Düzce'de Gerçekleştirilen 'Avrupa Komşular Bayramı' Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor.
MHP Güreş Festivaline Hazırlanıyor
MHP Güreş Festivaline Hazırlanıyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afşin İlçe Teşkilatı Tarafından Geleneksel Yazıköy Karakucak Güreş Festivali 1 Haziran Tarihinde Yapılacak.
Sınav Stresini Bol Bol Meyve-sebze Yiyerek Önleyebilirsiniz
Sınav Stresini Bol Bol Meyve-sebze Yiyerek Önleyebilirsiniz
Tekden Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Tanşi, ÖSS ve Oks Gibi Sınavlara Bütün Bir Yıl Yoğun Tempoda Çalışan ve Sınav Öncesi Stres Yaşayan Öğrencilerin Bu Zorlu Dönemi, Kaliteli ve Düzenli Beslenerek Sınav...
Amasyada Kene ile İlaçlı Mücadale
Amasya'da Kene ile İlaçlı Mücadale
Amasya Tarım İl Müdürlüğü, Son Yıllarda İnsanlarda Ölümlere Yol Açan Kırım Kongo Kanamalı Ateş (Kkka) Hastalığının Virüsünü Taşıyan Kenelerle Mücadele Konusunda İl Genelinde Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvanların...
Muzaffer Sarısözenin İsmi Memleketinde Bir Sokakta Yaşatılacak
Muzaffer Sarısözen'in İsmi Memleketinde Bir Sokakta Yaşatılacak
Türk Halk Müziği'nin Duayenlerinden Devlet Sanatçısı Muzaffer Sarısözen'in İsminin Sivas'ta Bir Sokağa Verildiğini Söyleyen Türk Halk Müziği Koro Şefi Uğur Kaya, Sarısözen'in İsmini Yaşatacaklarını Söyledi.
Alman Öğrenciler Kaymakamı Ziyaret Etti
Alman Öğrenciler Kaymakamı Ziyaret Etti
Almaya'nın Berlin Şehrindeki Türk-alman Devlet Avrupa Okulu Öğrencileri İzmir'in Aliağa İlçesine Gezi Düzenledi. Petro Kimya İlköğretim Okulu'nun Misafiri Olarak Aliağa'ya Gelen Alman Öğrenciler, 1 Hafta Boyunca İzmir'de...
Suşehrili Öğrencilerin Büyük Başarısı
Suşehrili Öğrencilerin Büyük Başarısı
Geçtiğimiz Hafta Kayseri'de Düzenlenen '100 Temel Eser Kitap Okuma' Yarışmasında Suşehrili Öğrencilerin Dereceye Girdiği Bildirildi.
İzmir Valiliği'nden Sigara Yasağı ile İlgili Açıklama İzmir Valiliği İl Tütün Kontrol Kurulu Tarafından Yapılan Yazılı Basın Açıklamasında 5727 Sayılı "Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmes..
Petrol Fiyatları 131 Doların Altında Uluslararası Piyasalarda Petrol Fiyatları ABD Doları'nın Avro ve Yen Karşısında Değer Kazanması Nedeniyle 131 Doların Altına Geriledi.
Osman Hamdi Bey'in başyapıtı Satışa Çıkıyor! Ünlü Müzayede Şirketi Sothbey's Başlangıç Fiyatını 3 Milyon Sterlin Olarak Belirledi.
Polis'ten AKP'lilere Dayak Erdoğan'ın Diyarbakır'da Konuşma Yapacağı Salonun Önünde Partililer Polisle Birbirine Girdi.
İran'da 3 Kişi Terör Örgütüne Üye Oldukları Gerekçesiyle İdama Mahkûm Edildi İran'da Adı Açıklanmayan Terör Örgütlere Mensup Oldukları Gerekçesiyle 3 Kişi İdama Mahkûm Edildi. Adalet Bakanlığ..
Pontus Kınaması, Yunanistan'da "Tehdit ve Tahrik" Olarak Yankılandı Yunan Basını, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Dimitris Grapsas'ın Ankara'da "Barış Mesajlarının Verildiği İyi Bir Havada" ve..
Bozkırın Tezenesi Köşkte
'Bozkırın Tezenesi' Köşk'te
Gül, Çankaya Sofrası'nda Bu Kez Sanatçıları Ağırladı. Çankaya Köşkü'nde 2 Saat Süren Yemeğe Orhan Gencebay, Zara, Mazhar Alanson ve Neşet Ertaş Katıldı.
Hataylı Öğrenciler, 2 Bin Doğulu Öğrenciyi Ağırlamaya Hazırlanıyor Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Doğu ve Batı İllerindeki İlköğretim ve Lise Öğrencilerini Kaynaştırmak İçin Başlattığı 'Gö..
Türksat Genel Müdürü Dalbay: "Türksat 3a'yla Türkiye Uydu İletişimindeki Yerini Çok Daha Uzağa Yetiştirebilecek" Türkiye'nin 3'üncü Haberleşme Uydusu Türksat 3a Sayesinde Tv Kanallarının Daha..
İsveç Heyeti Bursaya Hayran Kaldı
İsveç Heyeti Bursa'ya Hayran Kaldı
Bursa Büyükşehir Belediyesi Bünyesinde Hayata Geçirilen Sosyal Aktiviteleri Yerinde İncelemek Amacıyla İsveç'ten Kente Gelen Heyet, Büyükşehir Belediyesi Faaliyetleri Hakkında Detaylı Bilgi Sahibi Olurken, Tarihi...
31 Mayıs'ta Türkiye'de Yapılacak Her Yıl Düzenlenen Uluslararası Dans Yarışması İlk Kez İstanbul'da Yapılacak ve Türk Dansçılar Bu Yarışmada Yarışacak. Tolgahan' In Girişimleri Karşılık Verdi..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10