27 Mayıs 2008 Salı Günü Haberleri

27 Mayıs 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Taş Tiyatrosu Projesiyle Amerika ve İngilteredeki Arkeoloji Tutkunu Turistler Türkiyeye Çekilecek
Taş Tiyatrosu Projesi'yle Amerika ve İngiltere'deki Arkeoloji Tutkunu Turistler Türkiye'ye Çekilecek
Türkiye'de Arkeoloji, İnanç ve Kültür Turizminin Yaygınlaşması İçin Tarihi Ören Yerleri ve Müzelerdeki Tarihi Eserlerin Fotoğrafları Albüm Haline Getirilecek.
Polisin Konya Merkezli Yürüttüğü Operasyon Kapsamında İstanbul'da 13 Kişi Gözaltına Alındı Emniyet Güçlerinin Konya Merkezli Yürüttüğü Bir Operasyon Kapsamında İstanbul'da da 13 Kişi Gözaltın..
Kayseride Koruyucu Aile Şenliği Yürüyüşle Başladı
Kayseri'de Koruyucu Aile Şenliği Yürüyüşle Başladı
Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun Himayesinde Koruyucu Aile Uygulamasının Ülke Çapında Yaygınlaştırılması Amacıyla Düzenlenen 1. Koruyucu Aile Şenliği Etkinlikleri Kayseri'de Başladı.
Aksaray'da Eller Yağmur Duası İçin Açıldı Iüüaksaray'ın Tapduk Emre Köyü'nde Binlerce Kişinin Katılımıyla Yağmur Duası Yapıldı. Aksaray Müftü Yardımcısı Süleyman Koyuncu'nun da Katılımıyla Ge..
Belediye Başkanı Altepe, Çocuklarla Kılıç Kalkan Oynadı
Belediye Başkanı Altepe, Çocuklarla Kılıç Kalkan Oynadı
Bursa Merkez Osmangazi Belediyesi'nin, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğiyle Gerçekleştirdiği "Osmangazi Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri" Yaklaşık 6 Bin Öğrenciye 27 -28 -29 Mayıs 2008 Tarihlerinde Eğitici...
Şehitkamile Bağlı Bedirköyün Yolları Asfaltlandı
Şehitkamil'e Bağlı Bedirköy'ün Yolları Asfaltlandı
Gaziantep Merkez Şehitkamil Belediyesi, Bedir Köyünün İçerisindeki ve Çevresindeki Tüm Yolları Asfaltlayarak Güzel Bir Görünüme Kavuşturdu.
Batmanda Pakete İlgi Gösterilmedi
Batman'da Pakete İlgi Gösterilmedi
Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Gap Eylem Planı'nı Açıkladı. Televizyonlardan Canlı Verilen Başbakan Erdoğan'ın Açıklamaları Batman'da İlgi Görmedi.
Erdoğan, Gap Eylem Planını Açıkladı
Erdoğan, Gap Eylem Planını Açıkladı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Projeyle Eğitimde Fiziki ve Beşeri Alt Yapının Geliştirileceğini, Fırsat Eşitliğinin Artırılacağını ve Okul Öncesi Okullaşma Oranının Yüzde 50'ye Çıkarılacağını Kaydetti
Yahya Kemal Sivasta Anıldı
Yahya Kemal Sivas'ta Anıldı
Gazeteci-yazar Beşir Ayvazoğlu, Geçmişi Sırtta Bir Yük Olarak Görülmemesi Gerektiğini Belirterek, "Geçmişin Bizi Motor Gibi İleri İtmesi Gerekir. Bu Anlayışla Yahya Kemal Beyatlı Gibi Ünlülerimizi Anlamamız Gerekir"...
Anadolu Gençlik Derneği Elazığ'da Öğrencilere Yönelik Moral Gecesi Düzenliyor Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesi İstanbul'un Fethinin 555. Yıl Dönümü Olan 29 Mayıs'ta Üniversite ve Ortaöğr..
Başkentte Elektrik Kesintisi Dağıtım Şebekelerinde Önceden Planlanan Yıllık Periyodik İşletme, Bakım, Onarım ve Tesis Çalışmaları Nedeniyle 30 -31 Mayıs Günleri Ankara'nın Bazı Yerlerinde Ele..
Budgetright Programıyla Firmalar Geleceklerini Yönetebilecek
'Budgetright' Programıyla Firmalar Geleceklerini Yönetebilecek
Anadolu Holding Şirketlerinden Anadolu Bilişim Hizmetleri (Abh) Tarafından Geliştirilen 'Budgetright' Bütçe Yönetim ve Karar Destek Sistemi, Firmaların, Değişen Pazar Şartlarında Hızlı Karar Alabilmelerini ve...
Karaman'da Dolu Yağışından 6 Küçükbaş Hayvan Telef Oldu Karaman'da Şiddetli Dolu Yağışı 6 Küçükbaş Hayvanın Telef Olmasına Neden Oldu.
Makedonya, Türkiyenin ABye Giriş Kapısı Olacak
Makedonya, Türkiye'nin AB'ye Giriş Kapısı Olacak
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nı (Btso) Ziyaret Eden Makedonya Büyükelçisi Melpomeni Korneti, Ülkesinin AB'ye Önce Girmesi Durumunda Türkiye'nin AB'ye Giriş Kapısı Olacaklarını Söyledi.
Taş ve Topraklarla Dolan Sulama Kanalı Temizleniyor
Taş ve Topraklarla Dolan Sulama Kanalı Temizleniyor
Hakkari Belediye Başkanlığı Kış Aylarında Çevreden Dolan Taş ve Topraklarla Dolan Sulama Suyu Kanallarını Temizlemek İçin Çalışma Başlattı.
Mercidabık Caddesinin Kilit Taşı Döşemesi Tamamlanıyor
Mercidabık Caddesinin Kilit Taşı Döşemesi Tamamlanıyor
Kilis Belediyesi Tarafından Mercidabık Caddesi'nde Sürdürülen Çalışmalar Kapsamında Yaklaşık 52 Bin Metrekarelik Kilit Taşı Döşeme ve Refüj Çalışmalarının Bu Hafta Sonuna Kadar Tamamlanacağı Bildirildi.
Kaymakam Yapıcı ve Başkan Yazıcıdan Dokurcuna Ziyaret
Kaymakam Yapıcı ve Başkan Yazıcı'dan Dokurcun'a Ziyaret
Sakarya'nın Akyazı İlçesi Kaymakamı Mehmet Yapıcı ile Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Dokurcun Beldesi Belediye Başkanı Ruhi Yılmaz'ı Ziyaret Etti.
'Tütün Kontrolünde Yöneticilerin Sorumlulukları, Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri' Paneli
"Tütün Kontrolünde Yöneticilerin Sorumlulukları, Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri" Paneli
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Tuncer, Tütün Salgınının Günümüzde Vebanın Yerini Aldığını Belirterek, Dünyada Sigara İçen Yaklaşık 1 Milyar İnsanın Risk Altında...
İmam Hatip Lisesinde Pilav Günü
İmam Hatip Lisesi'nde Pilav Günü
Osmaniye Ensar Eğitim Kültür ve Dostluk Derneği Tarafından İmam Hatip Lisesi Bahçesinde Pilav Günü Düzenlendi.
Zonguldakta 'Temiz Sular, Temiz Türkiye' Kampanyası
Zonguldak'ta "Temiz Sular, Temiz Türkiye" Kampanyası
Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından "Dünya Çevre Haftası"nda Etkin Bir Rol Almak İçin Başlattığı Kampanya Kapsamında Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından "Temiz Sular, Temiz Türkiye" Kampanyası Başlatıldı.
Savaş Mağduru Kalp Hastası Iraklı Çocuklar, İsrail'de Sağlığına Kavuşuyor Kalp Hastası Iraklı Çocuklar, İsrail'de Sağlığına Kavuşuyor.
Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali 'Festival Yürüyüşü' ile Başlayacak Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali, Yarın Urfakapı'da 'Festival Yürüyüşü' ile Start Alıyor.
Saran Striptiz Barda Çalıştı mı Hülya Avşar'la Aşk Yaşayan Saadettin Saran Striptiz Barda Dansçılık Bile Yapmış...
Hedefi Playboy 22'lik Tenisçi Playboy'a Soyunacak
Mezarlık'ta Gizemli Kurban Mezarlıkta Yarı Çıplak Bulunan Kadın Esrarını Koruyor. 3 Gündür Tedavi Altında, Ağzını Açmadı
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Bölge Yarışması Şanlıurfa'da Yapılacak Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Şanlıurfa'da Yapılacağı Bildirildi.
Beyşehirde Süneye Karşı Biyolojik Savaş
Beyşehir'de Süneye Karşı Biyolojik Savaş
Konya'nın Beyşehir Tarım İlçe Müdürlüğü'nün Bölgedeki Hububat Ekili Alanlarda Süne ve Kımıl Mücadelesi Sürüyor.
Validen Gurbetçiye Şükran Plaketi
Validen Gurbetçiye Şükran Plaketi
İtalya'nın Başkenti Milano'dan Getirdiği Eşyaları Bartın'da Bulunan Yardıma Muhtaç İnsanlara Dağıtan Necdet Ergöçmen'e Bartın Valisi İsa Küçük Tarafından Şükran Plaketi Verildi.
70 Yaşındaki Emekli Öğretmen Kene Çadırı Üretti
70 Yaşındaki Emekli Öğretmen Kene Çadırı Üretti
Denizli'de, 70 Yaşındaki Emekli Bir Öğretmen, Son Zamanlarda Artan Kene Vakalarına Karşı Vatandaşların Korunması İçin Araçların Üzerine Kurulabilen Bir Çadır İmal Etti.
Mersin İnovasyon Stratejisi'ne Yerel Kalkınmada İyi Örnekler Ödülü Mersin İnovasyon Stratejisi'ne Yerel Kalkınmada İyi Örnekler Ödülüne Layık Görüldü.
Başbakan Erdoğan Diyarbakır'dan Ayrıldı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gap Eylem Projesi'ni Tanıtmak Amacıyla Geldiği Diyarbakır'dan Ayrıldı.
Erzurumlu Öğrenci Matematik Olimpiyatlarında 2. Oldu
Erzurumlu Öğrenci Matematik Olimpiyatlarında 2. Oldu
Akdeniz Üniversitesi Tarafından Düzenlenen 13. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları'nın 2. Aşamasında Erzurum'u Temsil Eden Özel Aziziye Lisesi 2. Sınıf Öğrencisi Mustafa Çomoğlu, Türkiye İkincisi Oldu.
1. Yerel İmar Kongresi
1. Yerel İmar Kongresi
Kemer İlçesine Bağlı Göynük Beldesinde Düzenlenen 1. Yerel İmar Kongresi'nde Konuşan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan, Depremin Değil Yapıların İnsanı Öldüreceğini Söyledi.
Vahşi Hayatı Koruma Derneği Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Cemal Gülas, Elinden Alınarak Bursa Karacabey Ayı Rehabilitasyon Merkezi'ne Hapsedilen Bir Yavru Ayıyı Kaçkar Dağları'ndaki Doğal Yaşam Ala..
Beşiktaş Cola Turka'nın Antrenörü Ergin Ataman Görevinden Ayrıldı Iüübeşiktaş Cola Turka Basketbol Takımı Antrenörü Ergin Ataman, Görevinden Ayrıldığını Açıkladı.
Çelik: Hükümetimiz Popülizmi Esas Almamıştır Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 'Hükümetimizin ve Bakanlığımızın İcraatlarında Bugüne Değin Popülizm Değil, Ekonomik ve Sosyal Gere..
Dolar 1,2480 YTL, Avro 1,9590 YTL Oldu İstanbul Serbest Piyasada Kapanış Saatlerinde Doların Satış Fiyatı 1,2480 YTL, Avronun Satış Fiyatı 1,9590 YTL Oldu.
Borsa Günlük Bazda % 1,90 Değer Kazandı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) İşlem Gören Hisse Senetleri, Günlük Bazda Ortalama Yüzde 1,90 Değer Kazandı.
Borsa, Günü 749.94 Puanlık Artışla 40.189,29 Puandan Tamamladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, Günü 749.94 Puanlık Artışla 40.189,29 Puandan Tamamladı.
Danıştay'da Bugünkü Turlardan da Sonuç Yok Sumru Çörtoğlu'nun Yaş Haddinden Emekli Olmasıyla Boşalan Danıştay Başkanlığı İçin Bugün Yapılan Seçim Turlarından da Sonuç Alınamadı.
Serbest Piyasada Döviz Fiyatları İstanbul ve Ankara Serbest Piyasalarında Alınıp Satılan Döviz Türlerinin, Önceki ve Bugün İtibarıyla Alış, Satış ve Kapanış Fiyatları Şöyle:
İran Gazı Azaldı, Rusyanınki Arttı
İran Gazı Azaldı, Rusya'nınki Arttı
Rus Gazprom Şirketi, Doğal Gaz Boru Hattında Meydana Gelen Patlama Sonrasında İran'dan Gaz Arzının Durması Nedeniyle Türkiye'ye Doğalgaz İhracatını Artırdığını Duyurdu.
Türkmenistan ile AB Arasında Enerji İşbirliği Memorandumu İmzalandı Türkmenistan ile Avrupa Birliği (AB) Arasında Enerji Alanında Karşılıklı Anlayış ve İşbirliği Memorandumu İmzalandı. Avrupa..
TBMM Başkanı Köksal Toptan Romanya'ya Geldi TBMM Başkanı Köksal Toptan, Romanya Meclis Başkanı Bogdan Olteanu'nun Resmi Davetlisi Olarak Romanya'ya Geldi.
Atatürkü Hitlere Benzettiler
Atatürk'ü Hitler'e Benzettiler
Yunanistan'daki Pontus Derneklerinin Haftasonu Düzenledikleri 'Üç Soykırım Tek Strateji' Adlı Toplantı, Batı Trakyalı Türk Gazeteciler Ölümle Tehdit Edildi.
Suriye Başbakanı Otri: "Tarafların Uzlaşması Lübnan'da Güven ve İstikrarı Sağlayacaktır" Suriye Başbakanı Muhammed Naci Otri, Lübnan'da Şam Yanlısı Partilerden Ulusal Suriye Birlik Partisi Li..
Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'dan Ayrıldı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gap Eylem Planının Detaylarını Açıkladığı Diyarbakır'daki Programı Kaburga Yemeğiyle Sona Erdi. Yemeğin Ardından Çocu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10