25 Mayıs 2008 Pazar Günü Haberleri

25 Mayıs 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İzmir Inelex 2008 Fuarı ve Sempozyumu Sinerji Oluşturdu
İzmir Inelex 2008 Fuarı ve Sempozyumu Sinerji Oluşturdu
Efor Fuarcılık Tarafından Düzenlenen Inelex 2008 Fuarı ile Elektrik ve Makine Mühendisleri Odaları İşbirliğiyle Organize Edilen "İzmir 2. Asansör Sempozyumu" İçin Dünyanın Dört Bir Yanından İzmir'e Sektörün Değişen...
Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Ayçe Tamer: 'Mantar Bulaşıcıdır, Tedavi Edilmeli'
Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Ayçe Tamer: "Mantar Bulaşıcıdır, Tedavi Edilmeli"
Bozyazı Devlet Hastanesi Aile Hekimi Dr. Ayçe Tamer, Eldeki Kaşıntı ve Kabuklanmaların Mantar Enfeksiyonu Olabileceğini Belirterek, Mantarın Bulaşıcı Bir Hastalık Olduğunu ve Tedavi Edilmesi Gerektiğini Söyledi.
'Onun Bakışı Yeter' Manken Oyuncu Kıvanç Kasabalı Kate Moss Hayranı Çıktı.
Tersanelerdeki Ölümler Kartal'da Protesto Edildi Tuzla Tersanelerinde Meydana Gelen İşçi Ölümleri Bir Grup Tarafından Protesto Edildi. Kartal Meydan'ında Limter -İş Sendikası Tarafından Düzen..
Bakan Şimşek: 950 Milyar Dolar Satın Alma Gücüne Sahip Türkiyenin Ermenilere İhtiyacı Yoktur'
Bakan Şimşek: '950 Milyar Dolar Satın Alma Gücüne Sahip Türkiye'nin Ermenilere İhtiyacı Yoktur"
Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin 950 Milyar Dolar Satın Alma Gücüne Sahip Bir Ülke Olduğunu Belirterek, "Bizim Ermenilere İhtiyacımız Yoktur. Onların Bize İhtiyacı Var.' Dedi.
Cumhurbaşkanı Gül'den İstihdam Paketi'ne Onay Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kamuoyunda İstihdam Paketi Olarak Adlandırılan İş Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunu Onay..
Erdoğan: "Sayın Cumhurbaşkanı, Akl -I Selimin Gereği Neyse O İstikamette Adım Atacaktır" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hükümet ile Yargıtay Arasında Baş Gösteren Bildiri Krizinin Aşılması İç..
Başbakan Erdoğan: "Cumhurbaşkanımız Herhalde Bir Adım Atacak" Başbakan Erdoğan, Yargıtay Bildirisi'nin Ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Devreye Girmesi Önerisine İlişkin Olarak "Sayın C..
'Hakim ve Savcıların Maaşlarına Zam Yaptık' Adalet Bakanı Şahin, AKP'nin Yargı Alanında da Cumhuriyet Tarihinin En Önemli Hizmetlerini Gerçekleştirdiklerini Söyledi
Motosiklet Sürücülerinin Kask Çilesi
Motosiklet Sürücülerinin Kask Çilesi
Kilis'te, Havaların Isınmasıyla Birlikte Motosikletler Üzerinde Yapılan Denetimlerin Arttırılması Üzerine Motosiklet Sürücüleri İlginç Kask Takma Teknikleri Geliştirdi.
İlçenin Tek Aktarı Baba Mesleğini Ayakta Tutmaya Çalışıyor
İlçenin Tek Aktarı Baba Mesleğini Ayakta Tutmaya Çalışıyor
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesinin İlk ve Tek Aktarı Olan Abdullatif Arslan, Yıllardır Baba Mesleğini Ayakta Tutmaya Çalışıyor.
Elmadağda Karacahasan Geleneksel Yayla Şenliği
Elmadağ'da Karacahasan Geleneksel Yayla Şenliği
Elmadağ Karacahasan Köyü Derneği Tarafından 13.'sü Gerçekleştirilen Geleneksel Yayla Şenliği Büyük İlgi Gördü. Yağmura Rağmen Yaylayı Dolduran Davetliler Türküler Eşliğinde Halay Çekip Eğlendi.
İki Kişinin Ölümüne Sebep Olan Sürücü Tutuklandı
İki Kişinin Ölümüne Sebep Olan Sürücü Tutuklandı
Samsun'da Bir Hafta Önce 6 Yaşındaki Çocuğa Çarparak Ölümüne Sebep Olup Serbest Kaldıktan Sonra Tekrar Ölümlü Kazaya Karışan Genç, Tutuklandı.
Fırat Koleji 6. Geleneksel Satranç Turnuvası Yapıldı
Fırat Koleji 6. Geleneksel Satranç Turnuvası Yapıldı
Bahçeşehir Koleji ve Uğur Dershanesi Sponsorluğunda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri Kapsamında Gerçekleştirilen Fırat Koleji 6. Geleneksel Satranç Turnuvası Yapıldı.
Beşiktaş - Fenerbahçe: 2 - 0 (Beşiktaş Finalde) Zaman Gazetesi'nin Organize Ettiği, '7. Geleneksel Şöhretler Futbol Turnuvası' Bjk İnönü Stadı'nda Beşiktaş ile Fenerbahçe Arasında Oynanan K..
Gökhan Gönül, A Milli Takım Aday Kadrodan Çıkartıldı Euro 2008 Hazırlıklarını Almanya'nın Marienfeld Kasabasında Sürdüren A Milli Futbol Takımı'nda, Sağ Ayak İkinci Metatars Kemiğinde Ödem Ol..
Alancık Köyünde Heyelan ve Susuzluk Göçü Arttırdı
Alancık Köyünde Heyelan ve Susuzluk Göçü Arttırdı
Samsun'un Vezirköprü İlçesinin 45 Haneli Alancık Köyü, Heyelan ve Susuzluk Nedeniyle 6 Haneye Düştü.
Askon Adıyaman Şube Başkanlığına Mahmut Çelik Seçildi
Askon Adıyaman Şube Başkanlığına Mahmut Çelik Seçildi
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (Askon) Adıyaman Şube Başkanlığına Mahmut Çelik Seçildi.
Hadımköy'de 20 Gündür Suları Akmayan Vatandaşlar Yetkililere Tepkili İstanbul Hadımköy'de Vatandaşlar Uzun Süredir Su Sıkıntısı Yaşıyor. Belediyenin Belirli Günlerde Tankerlerle Su Dağıttığı ..
Çocuklara Bonservis Karşılığında Hırsızlık Yaptıran Çete Yakalandı
Çocuklara Bonservis Karşılığında Hırsızlık Yaptıran Çete Yakalandı
İzmir'de, Küçük Yaştaki Çocuklara, Ailelerinin Rızası veya Baskıyla Hırsızlık, Kapkaç, Yankesicilik Gibi Suçlar İşlettiren ve Çocukları Suç Örgütleri Arasında Para Karşılığında Satan 5 Ayrı Grubun 25 Üyesi, Polis...
Afrika Batıdan Umudunu Kesti, Tek Ümit Türkiye
'Afrika Batıdan Umudunu Kesti, Tek Ümit Türkiye'
Samsun Sağlıklı Yaşamı Destekleme Derneği (Saymer), Düzenlediği Öncü Doktorlar Senegal'de Programı ile Samsun Halkına Duygulu Anlar Yaşattı.
Bakan Eroğlu: "Türkiye Bölgesel Bir Güç Olduğunu Herkese Gösterdi" Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Son Beş, Altı Yılda Türkiye'nin Dünyadaki Durumunu Çok Değiştiğini Söyledi. Eroğlu, "Tü..
Kanalizasyon Çalışması Sırasında Bir İşçi Toprak Altında Kaldı Iüükadıköy'de Bir Siteye Ait Kanalizasyon Çalışması Yapan 2 İşçinin Üzerine Kenara Biriktirilen Toprak Döküldü. Yaklaşık 7 Dakik..
Haber -Sen: "TRT Çalışanları Kiralanıyor" Kesk'e Bağlı Haber Sen, 22 Mayıs'ta Resmi Gazete'de Yayınlanan Yönetmelik Değişikliği ile TRT Çalışanlarının Kiralanmasının Yolunun Açıldığını Savund..
Konyayı Teslim Alan Yağmur, Çiftçileri Sevindirdi
Konya'yı Teslim Alan Yağmur, Çiftçileri Sevindirdi
Konya'da Öğle Saatlerinde Başlayan Yağmur ve Dolu Şehrin Birçok Caddesinde Göletler Oluşturdu. Araçlar Yollarda Hareket Etmekte Güçlük Çekince Trafik Tıkandı. Cadde Üzerindeki Bazı Ev ve İş Yerlerini Su Bastı. Yağmur ve...
Erdoğan, Güneş Gözlüğünü Yeniden Kullanmaya Başladı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aski Spor Salonu'nda Yaptığı Konuşmada Çıkardığı Güneş Gözlüğünü Yeniden Taktı. Erdoğan, Lübnan'a Gitmeden Ö..
AKP Kadın Kolları Kongresi (1) Başbakan Erdoğan: "Yargıtay Durumdan Vazife Çıkardı" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanlar Kurulunun Yayınladığı Bildiriye Sert Yanıt Verdi. Erdoğan..
Başkan Can, Yurtdışından Gelen Tenisçilerle Bir Araya Geldi
Başkan Can, Yurtdışından Gelen Tenisçilerle Bir Araya Geldi
Şahinbey Belediyesi ve Glitz Pırlanta'nın Sponsor Olduğu ve Bu Yıl 4.'sü Gerçekleştirilecek Olan 4. Uluslararası Cemil Alevli Cup Tenis Turnuvası İçin Gaziantep'e Gelen Yabancı Sporcularla Şahinbey Belediye Başkanı Ömer...
Duvar Örerken Düşerek Hastanelik Oldu Samsun'da Bir Kişi Duvar Örerken Düşerek Hastanelik Oldu.
Sdünün Yatırım Ödeneği 23 Milyon YTL
Sdü'nün Yatırım Ödeneği 23 Milyon YTL
Sdü'nün 2008 Yılı Toplam Yatırım Ödeneği 23 Milyon 47 Bin YTL Olarak Belirlendi. Bu Ödenek Dilimine Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi İçin Ayrılan Miktarlar Dahil Değil. Sdü Stratejik Daire Başkanlığı'ndan...
"Akdeniz'i Temizleyelim" Kampanyası Akdeniz'e Kıyısı Olan 21 Ülkede Aynı Gün Gerçekleştirilen "Akdeniz'i Temizleyelim" (Clean-up The Med) Kampanyası'nın Türkiye Ayağının Bir Bölümü Fethiye'de..
Tsm Sevenler Derneğinden Muhteşem Konser
Tsm Sevenler Derneğinden Muhteşem Konser
Türk Sanat Müziği (Tsm) Sevenler Derneği Tarafından Düzenlenen Gecede, Tsm'nin Birbirinden Güzel Parçaları Koro ve Solo Olarak Seslendirildi.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Hattapoğlu: "Başbakan'ın Ziyareti Bölgenin Makus Tarihini Değiştirecek" AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahim Hattapoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2..
Mersin Uluslararası Müzik Festivali Mersin Uluslararası Müzik Festivali Kapsamında Sahne Alacak Olan Dünyaca Ünlü İspanyol Los Vivancos Dans Grubu Mersin'e Geldi.
72 Yaşındaki Neriman Bülbüle Suşehri Sydv Sahip Çıktı
72 Yaşındaki Neriman Bülbül'e Suşehri Sydv Sahip Çıktı
Sivas'ın Suşehri İlçesinde Yaklaşık 4 Gündür Hükümet Konağı Önündeki Bankta Yatan (72) Yaşındaki Neriman Bülbül'e Kaymakamlık Bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Sydv) Yardım Elini Uzattı.
Kadınlara 'Toplum Beslenmesi' Anlatıldı
Kadınlara "Toplum Beslenmesi" Anlatıldı
Gaziantep Sağlık İl Müdürlüğü, Şehitkamil Kadınlar Meclisi İş Birliği ile Kadınlara Yönelik "Toplum Beslenmesi" Konulu Konferans Düzenledi.
Şanlıurfa Müzesi 1 Hafta Ziyaretçilere Kapalı Şanlıurfa Müzesi'nin 23-30 Mayıs Tarihleri Arasında Ziyaretçilere Kapalı Olacağı Bildirildi.
Şanlıurfada Yok Olan Sanatlar
Şanlıurfa'da Yok Olan Sanatlar
Türkiye'nin Birçok Bölgesinde Olduğu Gibi Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de Teknolojinin Gelişmesi Bilgisayar Ağırlıklı Mesleklerde Artışa Yol Açtı, Özellikle El Becerilerine Dayalı Mesleklerde Gerilemeye Neden Oldu.
Şanlıurfada Köylüler Yazlık Çadırını Kurdu
Şanlıurfa'da Köylüler Yazlık Çadırını Kurdu
Şanlıurfa'da Kırsal Alanlarda ve Köylerde Yaşayan Aileler Yazlık Olan Kıl Çadırlarını Kurmaya Başladı.
Tcdd, Yolcusu Yoğun Olan Köylere Peron Yapıyor
Tcdd, Yolcusu Yoğun Olan Köylere Peron Yapıyor
Tcdd Yeni Programı Kapsamında Yolcusu Yoğun Olan Köylere Durak ve Peron Yapıyor.
Kilise Gelen Yerli Turist Sayısında Artış Yaşanıyor
Kilis'e Gelen Yerli Turist Sayısında Artış Yaşanıyor
Gap Turları ile Kilis'e Gelen Yerli Turist Sayısında Artış Yaşanıyor.
Göl Kenarındaki Havuzda Balık Üretimi Yapılacak
Göl Kenarındaki Havuzda Balık Üretimi Yapılacak
Eğirdir Gölü Yönetim Planı Kapsamında Gölün Su Ürünleri Avcılığına Yasaklı Olduğu Süre İçerisinde Kenardaki Bir Havuzda Balık Üretimi Yapılması Öngörülüyor.
Galatasaray'ın Gündemindeki Kaleci Isaksson, Cevabını Euro2008 Sonrası Verecek Galatasaray'ın Transfer Listesinde Olduğu Belirtilen İsveçli Kaleci Andreas Isaksson, Sarı - Kırmızılı Ekibin K..
Cevapsız Bırakmak, Seçmenimize İhanet Olurdu
'Cevapsız Bırakmak, Seçmenimize İhanet Olurdu'
Erdoğan, Yargıtay Başkanlar Kurulu'nun Bildirisini Cevapsız Bırakmanın, 16 Milyon Seçmenine İhanet Olacağını Söyledi, Bildirinin Durumdan Vazife Çıkarmak Suretiyle Yayınlandığını da Dile Getirdi.
Muş Öğretmenler Derneği Öğrenciler Yararına Kermes Açtı
Muş Öğretmenler Derneği Öğrenciler Yararına Kermes Açtı
Muş Öğretmenler Derneği Tarafından Öğrenciler Yararına Kermes Açıldı. Gönüllü Bayanlar Evlerinde Yaptıkları Pasta, Kek ve Baklavalarla Kermese Destek Oldu.
Türkçe Olimpiyatı Heyecanı, Altınpark'ta Devam Ediyor Türkçe Olimpiyatları İçin Türkiye'ye Gelen 110 Ülkeden 550 Öğrenci, Altınpark'ta Açtıkları Stantlarla İlgi Odağı Oldu. Serin ve Yağışlı H..
Bir Haftada İki Kişinin Ölümüne Neden Oldu
Bir Haftada İki Kişinin Ölümüne Neden Oldu
Samsun'da Bir Hafta Önce Bir Çocuğa Çarparak Ölümüne Sebep Olan Genç, Geçirdiği İkinci Kazada Bu Kez de Yanında Oturan Arkadaşının Ölümüne Yol Açtı.
Otomobil Tır'a Arkadan Çarptı: 4 Yaralı Samsun'da Otomobilin Tır'a Arkadan Çarpması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 4 Kişi Yaralandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10