24 Mayıs 2008 Cumartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtıyor

24 Mayıs 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na Doğru Çin'in Başkenti Pekin'de 8-24 Ağustos 2008 Tarihleri Arasında Yapılacak 29. Yaz Olimpiyat Oyunları'na Katılacak Milli Sporcular (Türk Olimpiyat Takımı) ..
2008de Türkiye Buğday Sıkıntısı Yaşamayacak
2008'de Türkiye Buğday Sıkıntısı Yaşamayacak
Doğu ve Güneydoğu'daki Kuraklığa Rağmen 2008 Yılında Türkiye'nin Buğday Sıkıntısı Yaşamayacağı Vurgulandı.
Anadolu Sohbetlerinde Ermeni Tartışması
'Anadolu Sohbetleri'nde 'Ermeni' Tartışması
Kars'ta Düzenlenen 'Anadolu Sohbetleri' Toplantısında, Ermeni Asıllı Turizm İşletmecisi ve Dilbilimci Sevan Nişanyan ile MHP'liler Arasında Gerginlik Yaşandı.
Ziraat Mühendisleri Danışma Kurulu Toplantısı, Hatayda Gerçekleşti
Ziraat Mühendisleri Danışma Kurulu Toplantısı, Hatay'da Gerçekleşti
Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası (Tzmo) Danışma Kurulu Toplantısında Konuşan Genel Başkan Gökhan Günaydın, Türkiye'nin Bir Tarım Ülkesi Olduğunu, Ancak Kendini Doyuramaz Bir Duruma Geldiğini Söyledi.
Hobi Olsun Diye 8 Bin 500 Kilometre Yürüdü
Hobi Olsun Diye 8 Bin 500 Kilometre Yürüdü
Yürüyerek Dünya Turuna Çıkan Polonyalı Andrej Makowski, 7 Ayda 8 Bin 500 Kilometre Yol Kat Ederek Fethiye'ye Geldi. Sekiz Yıl Önce Eşini Kaybeden Andrej Makowski, Bu Tarihten Sonra Böyle Bir Karar Aldığını ve Ülkesi...
Bayan Postacılar Görevde Denizli PTT Başmüdürlüğü'nde 7 Bayan Postacı, Her Gün Binlerce Postayı Adreslerine Teslim Ederken, Erkek Meslektaşlarını Aratmıyorlar.
Bakan Başesgioğlu, 'Olimpiyat Öncesi ve Sonrası Elimizde Kalanları ile Başarıları Gelecek Nesillere Aktarmalıyız'
Bakan Başesgioğlu, "Olimpiyat Öncesi ve Sonrası Elimizde Kalanları ile Başarıları Gelecek Nesillere Aktarmalıyız"
Iüü8 -24 Ağustos 2008 Tarihleri Arasında Düzenlenecek 29. Yaz Olimpiyat Oyunları'na Katılacak Milli Sporcular, Düzenlenen Toplantıyla Basına Tanıtıldı.
Hekimlere Radyoloji Kursu
Hekimlere Radyoloji Kursu
Ordu Tabipler Odası, Bilimsel Etkinlikler Kapsamında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nden(omü) 6 Profesörün Katıldığı Hekimlere Yönelik 'Radyoloji Kursu' Düzenledi.
Gümüşhanede İzciler Temizlik Kampanyası Başlattı
Gümüşhane'de İzciler Temizlik Kampanyası Başlattı
Gümüşhane'deki İlköğretim Okullarında Faaliyet Gösteren İzcilik Kulübü Öğrencileri Temizlik Kampanyası Başlattı.
Sinopta Şehit ve Gazi Polislerin Çocukları Yararına Etkinlik
Sinop'ta Şehit ve Gazi Polislerin Çocukları Yararına Etkinlik
Genel Merkezi Ankara'da Bulunan Emniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Tarafından Sinop'ta, Şehit ve Gazi Çocuklarının Eğitimlerine Katkıda Bulunmak Amacıyla "Dostluk Çayı" Düzenlendi.
Özcan Ailesinin Yürük Burkan Dramı
Özcan Ailesinin Yürük Burkan Dramı
Hakkari'de, Yakalandığı Hastalık Nedeniyle Okulu Bırakmak Zorunda Kalan 20 Yaşındaki Felek Özcan İsimli Genç Kız Tedavi Olabilmek İçin Yetkililerin ve Hayırsever Vatandaşların Yardımı Bekliyor.
İskandinav Ülkelerinden Eurovision Çağrısı: "Bizler de Doğulu Ülkeler Gibi Birbirimize Oy Verelim" Eurovision Yarışmasının Her Geçen Gün Daha Politik Bir Hal Aldığı ve Şarkılardan Ziyade, Böl..
Adıyamansporlu Taraftarlardan Birlik Mesajı
Adıyamansporlu Taraftarlardan Birlik Mesajı
Adıyaman'da Taraftarlar Derneği ve Adıyamanspor Taraftarları Birlik ve Beraberlik Mesajları Verdi.
Rum Basını: Kıbrısta Kapsamlı Görüşmeler, Federasyon Temelinde Olacak
Rum Basını: Kıbrıs'ta Kapsamlı Görüşmeler, Federasyon Temelinde Olacak
Güney Kıbrıs Rum Basını, Rum Lider Dimitris Hristofyas ve KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Arasında Dün Gerçekleşen Görüşmenin Sonuçlarına İlişkin Değerlendirmeleri Manşetten Verdi. Gazeteler Görüşmeyi Şöyle...
'Yem Bitkileri Desteklemeleri' Başvuru Kabullerine Başlanıyor Türkiye Genelinde Verilecek Olan Yem Bitkileri Destekleme ve Prim Ödemelerinden Yaralanmak İsteyen Çiftçilerin 'Çiftçi Kayıt Sist..
Antakyada, 9. Metef Fuarı Açıldı
Antakya'da, 9. Metef Fuarı Açıldı
Antakya'da, Mesleki ve Teknik Lise Öğrencilerinin Yaptığı Ürünlerin Sergilendiği '9. Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı' (Metef) Törenle Açıldı.
Cumhurbaşkanı Gül: 'Çevreyi Korumak Herkesin Görevi Olmalı'
Cumhurbaşkanı Gül: "Çevreyi Korumak Herkesin Görevi Olmalı"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Küresel İklim Değişikliğinin Etkilerinin Dünyanın Her Köşesinde Hissedildiğini Söyledi. Gül, Küresel Tehditlere Karşı Hep Birlikte, Hızlı ve Kararlı Harekete Geçilmesinin Bütün Ülkelerin Ortak...
Erzincan Üniversitesi Bahar Şenliği Funda Arar Konseriyle Sona Erdi
Erzincan Üniversitesi Bahar Şenliği Funda Arar Konseriyle Sona Erdi
Erzincan Üniversitesi 1. Bahar Şenliği, Funda Arar'ın Verdiği Konserle Sona Erdi. Konserde Kendisine Hediye Edilen ve Üzerinde 24 Erzincan Üniversitesi Yazılı Formayı Giyen Ünlü Sanatçı Arar'ın Yaptığı Dans Şov İse...
Tarıma Dayalı Osbler Kurulabilecek
Tarıma Dayalı Osb'ler Kurulabilecek
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nun, Organize Sanayi Bölgeleri (Osb) Kanunu'nda Değişiklik Öngören Tasarıyı Kabul Etmesiyle Besi, Süt...
Öksüz Çocukları Anlatacak Amerikalı Şarkıcı Madonna, İsrail -Filistin Anlaşmazlığını Konu Alan Bir Belgesel Çekeceğini Açıkladı.
Keneler Sokağa İnince Belediye Özel Tim Kurdu
Keneler Sokağa İnince Belediye Özel Tim Kurdu
Edirne'de Kenelerin Mahalleye Kadar İnmesi Üzerine Belediye Özel Bir Tim Oluşturdu. Havaların Isınması ile Birlikte Kene Vakalarında Artışlar Görülmeye Başladı.
Otoyol Kavşağındaki Trafik Lambaları Bozuk
Otoyol Kavşağındaki Trafik Lambaları Bozuk
Aydın'ın Germencik İlçesindeki Otoyol Kavşağında Bulunan Sinyalizasyon Sistemi Bir Haftadır Çalışmıyor. Aydın -İzmir Karayoluyla Germencik -İzmir Otoyolunun Kesiştiği Noktadaki Trafik Işıklarının Çalışmaması, Kazalara...
Ulusal Marker, Petrol Hırsızlarını Dize Getirdi
Ulusal Marker, Petrol Hırsızlarını Dize Getirdi
Batman'da 2006 Yılında Oluşturulan Petrol Hırsızlığı ile Mücadele Komisyonunun Başarılı Çalışmaları ile Kontrol Altına Alınan Petrol Hırsızlığı Ulusal Marker Uygulaması ile Tarihe Karıştı.
Denizlideki Kayserililer Dernek Çatısı Altında Buluştu
Denizli'deki Kayserililer Dernek Çatısı Altında Buluştu
Denizli'de Oturan Kayserililer, Yardımlaşma ve Kültür Derneği'ni Kurarak Bir Çatı Altında Toplandı.
Van'da Çatışma: 1 Korucu Şehit Oldu Genelkurmay Başkanlığı, Van'ın Çatak ilçesinde dün PKK'lılarla girilen çatışmada bir Geçici Köy Korucusunun şehit olduğunu, bir Geçici Köy Korucusunda yara..
Ege'de Türk F -16'lara Taciz Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan'a ait uçakların, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden Türk uçaklarına dün 2 kez önleme yaptığını b..
İnternet Sitesi Üzerinden Boşanma ! İnternet Üzerinden Boşanma Kolaylığı Getirilmesi Muhafazakar Kesimi Kızdırdı.
Komünistler 'Indiana Jones'a Savaş Açtı İdeolojik Sabotaj? Diyen Komünistler, Filmi Yasaklama Çağrısı Yaptı
Tekirdağda Teoman Konseri
Tekirdağ'da Teoman Konseri
Rock Müzik Sanatçısı Teoman, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tarafından Düzenlenen 2. Bahar Şenlikleri Kapsamında Konser Verdi.
Tff 2. Lig Tff 2. Lig Ekiplerinden Turgutluspor, Pazar Günü Bodrum'da Başlayacak İddia Turnuvası Öncesi Atatepe Tesisleri'nde Toplanıyor.
Fiskobirlik Para Arıyor
Fiskobirlik Para Arıyor
Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Sıtkı Şarman, Geçmiş Yıllardan Üreticiye Olan Borçları Yeni Fındık Sezonuna Kadar Ödemeye Çalışacaklarını Belirterek, "Deposunda 5 Kilo Fındığı Olmayan Kurumun 5 Kuruş Ödemesi Zor" Dedi.
İran, Türkiye Arabuluculuğundaki İsrail-suriye Görüşmelerini Umursamıyor İran, Türkiye'nin Arabuluculuğunda İsrail'le Suriye Arasında Yapılan Barış Görüşmelerini Umursamadı. İran, İsrail'in, ..
Hisse Senetleri Yüzde 5,97 Değer Yitirdi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) İşlem Gören Hisse Senetleri Geçen Hafta Ortalama Yüzde 5,97 Oranında Değer Yitirdi.
Norveç'te Petrol Arama İstasyonu Petrol Kaçağı Norveç'in, Kuzey Deniz'de Bulunan Petrol Arama İstasyonunda Meydana Gelen Petrol Kaçağının Patlamaya Neden Olabileceği Endişesiyle 150'den Fazla..
Madonna'dan İsrail-filistin Belgeseli Amerikalı Şarkıcı Madonna, İsrail-filistin Anlaşmazlığını Konu Alan Bir Belgesel Çekeceğini Söyledi.
Irak Ordusu, El Kaideyi Musul'da Çökertti Irak Ordusunun Musul'da 14 Mayıs'tan Bu Yana Gerçekleştirdiği Operasyonlarda Bu Kentteki El-kaide Unsurlarının Çökertildiği Bildirildi.
Devlet Bakanı Şimşek Kars'ta Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Referans Gazetesi'nde Yer Alan, "Bakan Şimşek Elektrikte Otomatik Fiyatlandırmanın Sanayiye Yüzde 14, Konutlara Yüzde 19 Zamla Başlay..
Yükseklerde Şebeke Arıyorlar
Yükseklerde Şebeke Arıyorlar
Konya'nın Beyşehir İlçesine Bağlı Başgöze Köyünde Çekmeyen Şebeke Nedeniyle Cep Telefonları ile Görüşme Yapamayan Köy Sakinleri Minareye Çıkıp İnmek Zorunda Kalıyor. Minareye Çıkamayan Yaşlılar İse Köyün Dışındaki Tepeye...
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Bodrum'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kyoto Protokolü Konusunda Ciddi Adımlar Atılacağını Söyledi.
Doğu Anadolu'da Vatandaşlar Sağlık Hizmetlerinde Devlet Hastanelerini Tercih Ediyor Doğu Anadolu Bölgesi'nde Yaşayanların Yılda En Az 3 Defa Muayene ve Tedavi İçin Hastanelere Müracaat Ettiği..
Edirne'de Belediyenin Kene Timi Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor Edirne'de Havaların Isınmasıyla Birlikte Ortaya Çıkan Keneler Belediyeyi Alarma Geçirdi.
Beyaz Sarayda Yerli Malı Pazarı Kurdu
Beyaz Saray'da Yerli Malı Pazarı Kurdu
Burası Beyaz Saray Bahçesi. Başkan Bush Pazar Yeri Kurmuş, Yanına Kürsüsünü Çekmiş, Amerikan Mallarını Öve Öve Bitiremedi. Bush, Dün Dünya Ticaret Günü'nde, 'ABD Malları Haftası' İlan Etti.
Kastamonu 1 Saatte Sele Teslim Oldu
Kastamonu 1 Saatte Sele Teslim Oldu
Kastamonu Merkezde Akşam Saatlerinde Aniden Bastıran Sağanak Yağış Sel ve Su Baskınlarına Neden Oldu. Yağmur Sonrası, Bazı İş Yerleri ve Binaların Giriş Katlarını Su Bastı. Kastamonu Belediyesine Ait Ekipler Su...
Atatürk Havalimanında Uyuşturucu Operasyonu
Atatürk Havalimanı'nda Uyuşturucu Operasyonu
Atatürk Havalimanı Gümrük Müdürlüğü Ekipleri, Bir Valizde Piyasa Değeri Yaklaşık 2 Milyon YTL Olan 738 Tabaka Halinde 16 Kilogram Kokain Ele Geçirdi.
Yamantürk İlköğretim Şampiyon Oldu
Yamantürk İlköğretim Şampiyon Oldu
Rize'nin Çayeli İlçesinde,19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde İlköğretim Okulları Arasında Düzenlenen Futsal Turnuvası Yamantürk İlköğretim Okulu'nun Şampiyonluğu ile Sonaerdi.
Çocuklarının Şehit Edildiği Yerde  Toplandılar
Çocuklarının Şehit Edildiği Yerde Toplandılar
33 Silahsız Askerin PKK'lılar Tarafından Şehit Edilişinin 15'nci Yıldönümünde, Aileleri Çocuklarkının Şehit Edildiği Bingöl'de Toplandı. Olayı Anlatan Saygı Öztürk'ün Yazdığı "33 Kurşun" Kitabı da Bir Ayda 5 Baskı Yaptı.
Hükümetin Gap Planı Salı Günü Açıklanacak
Hükümetin Gap Planı Salı Günü Açıklanacak
Başbakan Erdoğan, Hükümetin Gap Planını Açıklıyor. 27 Mayıs Salı Günü Diyarbakır'a Gidecek Olan Erdoğan, Burada Planın Ayrıntılarını Açıklayacak.
Şahinden Yargıtaya Son Cevap
Şahin'den Yargıtay'a Son Cevap
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, "Sayın Yargıtay Başkanının Bugün Basına da Yansıyan (Bu Konudaki Tartışmaları Daha Fazla Uzatmayalım) Şeklindeki veya Benim Öyle Anladığım Değerlendirmesini, Büyük Bir Anlayışla...
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10