23 Mayıs 2008 Cuma Günü Haberleri

23 Mayıs 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yeni "American Idol"ü: David Cook Amerikan Televizyon Dünyasının En Popüler Yarışmalarından Biri Olan American Idol'da Sezon Finali Dün Gece Yapıldı. Yaklaşık 97,5 Milyon Oyun Kullanıldığı Ya..
Amerikan Mahkemesi Dolar'da Ayrımcılık Olduğuna Hükmetti Gözlerinizi Kapatıp Cüzdanınızdaki Bir 1 Dolarlık Banknotu ve Bir de 5 Dolarlık Banknotu Yokladığınızda İkisi Arasındaki Farkı Anlamay..
Müftülere Yönelik Düzenlenen Stratejik Yönetim ve Planlama Eğitim Semineri Afyonkarahisarda Başladı
Müftülere Yönelik Düzenlenen Stratejik Yönetim ve Planlama Eğitim Semineri Afyonkarahisar'da Başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak İllerinin Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve Şube Müdürlerine Yönelik Düzenlenen 'Stratejik Yönetim ve Planlama Eğitim Semineri' Başladı.
Sakarya'da Elektrik Kesintisi Sakarya'da Söğütlü -Ferizli İlçeleri Arasına Yeni Tesis Edilen Enerji Nakil Hattının Fiziki İrtibat Çalışmaları Sırasında İş Güvenliği Açısından Zorunlu Enerji K..
Hendekte İngilizce Sınavında Dereceye Giren 20 Öğrenci İngiltere Gezisi Kazandı
Hendek'te İngilizce Sınavında Dereceye Giren 20 Öğrenci İngiltere Gezisi Kazandı
Sakarya'nın Hendek İlçesinde "Öğren İngilizceyi, Paylaş İlk 5 Dereceyi, Geçir Londra'da 5 Gün 5 Geceyi" Kampanyasında Dereceye Giren 20 Öğrenci Hendek Belediyesi'nin Katkılarıyla İngiltere'ye Gönderilecek.
1. Ulusal Enerji ve Kaynakları Olimpiyatı Erzurumda Başladı
1. Ulusal Enerji ve Kaynakları Olimpiyatı Erzurum'da Başladı
Erzurum Özel Aziziye Eğitim Kurumları'nın Ev Sahipliğinde Gerçekleşen 1. Ulusal Enerji ve Kaynakları Olimpiyatı Başladı. Türkiye Geneli 20 İlden 40 Projenin Yarıştığı Olimpiyatlarda Dereceye Giren Projeler Para ile...
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özoktan Hükümete Eleştiri
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özok'tan Hükümete Eleştiri
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, Yargıtay Başkanlar Birliği'nin Yayınladığı Bildirinin Ardından Hükümet ile Yargı Arasında Yaşanan Gerilimi Uygun Bulmadığını ve Ülkenin Bunu Hak Etmediğini Söyledi.
YÖK: "Rektörlerin Yazılı Sınava Alınması Gibi Bir Uygulama Söz Konusu Değil" Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Rektör Adaylarının Yazılı Sınava Alınması Gibi Bir Uygulamanın Söz Konusu Olmadığını Bi..
Vatandaşlar, Kızılağaç Beldesine Fabrika Kurulmasını İstiyor
Vatandaşlar, Kızılağaç Beldesine Fabrika Kurulmasını İstiyor
Muş'un Kızılağaç Beldesinde Geçimini Tütün Ekerek Karşılayan Vatandaşlar, Uygulanan Kota Yüzünden Tütüne Alternatif Bir Ürün veya Buna Bağlı İstihdam Sağlayacak Fabrika İstiyor. Kızılağaç'da Öğrencisinden Çiftçisine,...
Şanlıurfada Sanayi Esnafı ve Yıkım Ekibi Arasındaki Gerginliğe Polis Engel Oldu
Şanlıurfa'da Sanayi Esnafı ve Yıkım Ekibi Arasındaki Gerginliğe Polis Engel Oldu
Şanlıurfa'da, Daha Önce İşyerleri Mühürlenen ve Kent Dışına Taşınmak İstemeyen Esnaf ile Yıkım Ekibi Arasında Gerginlik Yaşandı. Gerginliğin Yaşanması Üzerine Olay Yerine Çok Sayıda Çevik Kuvvet Polisi Güvenlik Önlemi...
Rögar Çukuruna Düştü
Rögar Çukuruna Düştü
Balıkesir'in Edremit İlçesinde Rögar Çukuruna Bir Tekeri Düşen Aracı Çevredeki Vatandaşlar Kurtardı.
Vali Kırlı:
Vali Kırlı:
Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Gelibolu'daki Tarihi Mekanları Ziyaret Etti.
Saü Tıp Fakültesi'ne 220 Akademik ve 495 İdari Kadro Tahsis Edildi Sakarya Üniversitesi (Saü) Tıp Fakültesi'ne Atanacak Akademik ve İdari Personel İçin Beklenen Kanun Tasarısı TBMM'de Onaylan..
Amerikada Topladığı Yardımlarla Hataydaki Öğrencileri Sevindirdi
Amerika'da Topladığı Yardımlarla Hatay'daki Öğrencileri Sevindirdi
Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) Yerleşen Türk Kadınlarının Kurduğu Tall Derneği Hatay'ın Merkez İlçesi Antakya'ya Bağlı Arpahan Köyü İlköğretim Okulu'nu İhya Etti.
Para İçin Lastik Yakıyorlar
Para İçin Lastik Yakıyorlar
İzmir'in Aliağa İlçesi Güzelhisar Çayı Mevkiinde Çevre Katliamı Yaşanıyor. Güzelhisar Çayı'na Atılan Hurda Araba Lastiklerini, Bölgede Arıcılık Yapan ve Aliağa Dışından Geldikleri Belirlenen Kişiler İçindeki Telleri...
Muşdaki Yangın Apartman Sakinlerine Korkulu Anlar Yaşattı
Muş'daki Yangın Apartman Sakinlerine Korkulu Anlar Yaşattı
Muş'un Sunay Mahallesi'ndeki Şendur Yapı Kooperatifi'nde Çıkan Yangın Apartman Sakinlerine Korkulu Anlar Yaşattı. Yangının Balkonda Bulunan Bir Piknik Tüpünün Patlaması ile Meydana Geldiği Öğrenildi.
Öğrenciler Sigara ile İlgili Seminerde Sorularıyla Konuşmacıyı Terletti
Öğrenciler Sigara ile İlgili Seminerde Sorularıyla Konuşmacıyı Terletti
19 Mayıs Günü Sigara Yasağının Başlamasıyla Birlikte Osmaniye'de Sağlık Müdürlüğü Tarafından Öğrencilere Yönelik Seminer Düzenlendi. Öğrenciler Sordukları Sorularla Konferansın Konuşmacısını Terletti.
Tansu Çiller, Dp'nin Teklifini Kabul Etmedi(1) Eski Başbakan Tansu Çiller, Demokrat Parti'nin "Siyasete Geri Dönün" Çağrısını Kabul Etmedi. Dp'nin Başında Yeni Bir Genel Başkan Bulunduğuna İş..
Bursada Minikler Süt Şenliğinde Eğlendi
Bursa'da Minikler Süt Şenliğinde Eğlendi
Bursa Valiliği ve Süt Platformu Tarafından Düzenlenen Süt Şenliğinde Anaokulu Öğrencileri Yaptıkları Gösterilerle Büyüklerin Beğenisini Topladı.
Dikkat İş Çıkabilir Turu İçin 9 Bin 500 Kilometre Yol Katettiler
'Dikkat İş Çıkabilir' Turu İçin 9 Bin 500 Kilometre Yol Katettiler
Kariyer.net'in "Dikkat İş Çıkabilir" İsimli Turunun Yeni Durağı Denizli Oldu. Tur Kapsamında Çeşitli İlleri Ziyaret Ederek 9 Bin 500 Kilometre Yol Yapan Kariyer.net, Son Durağıyla 1 Milyon Kişiye Ulaştı.
Enflasyonda Çıta Yukarı
Enflasyonda Çıta Yukarı
Piyasaların Tüfe Bazında Mayıs Ayı Enflasyon Beklentisi Yüzde 0,97 Çıkarken, Yıllık Enflasyon Beklentisi Yüzde 9.64'e Yükseldi.
Başkalede Ağa Kızını Okutursa Ölür mü Oyununa Büyük İlgi
Başkale'de 'Ağa Kızını Okutursa Ölür mü' Oyununa Büyük İlgi
Van'ın Başkale İlçesinde İlköğretim Okulu Öğrencileri Tarafından Oynanan 'Ağa Kızını Okutursa Ölür mü' Adlı Oyun Büyük Beğeni Topladı.
Tmyk Toplantısı Sona Erdi Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı, sona erdi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek başkanlığında yaklaşık 2 saat 15 dakika süren toplantı, ..
Ahlat'ta Trafik Kazası, 1 Yaralı Bitlis'in Ahlat İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 1 Çocuk Ağır Yaralandı.
Türk Telekom Videofon Hizmetini Hakkari'de Test Etti Hakkari Türk Telekom Müdürlüğü'nde Görüntülü Konuşma Hizmetinin Verilmesi İçin Başlatılan Test Çalışmalarından Olumlu Sonuçların Elde Edil..
Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Randevulu Sisteme Geçti
Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Randevulu Sisteme Geçti
Amasya'da 7 Ay Önce Faaliyete Başlayan Ağız ve Diş Sağılığı Merkezi, Telefon, İnternet ve Sms Yolu ile Randevu Sistemine Geçti.
Agd, İstanbulun Fethini Bir Dizi Etkinlikle Kutlayacak
Agd, İstanbul'un Fethini Bir Dizi Etkinlikle Kutlayacak
Anadolu Gençlik Derneği (Agd) Gaziantep Şubesi İstanbul'un Fethinin 555. Yıl Dönümü Etkinlikleri Kapsamında Pilav Günü ve Futbol Turnuvası Düzenleyecek.
Tasarımcı Öğrenciler Mankenlere Taş Çıkarttı
Tasarımcı Öğrenciler Mankenlere Taş Çıkarttı
Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Hünerlerini Sergiledi.
Edremit Halk Eğitim Merkezi Çalışmaları
Edremit Halk Eğitim Merkezi Çalışmaları
Van'ın Edremit Halk Eğitim Merkezi Müdürü İshak Polat, 2007-2008 Eğitim Öğretim Döneminde 17 Dalda 53 Kurs Açtıklarını İfade Ederek, Bunların İçerisinde En Çok Ebru Hat Sanatının İlgi Gördüğünü Söyledi.
Muhtarlar Vatandaşı Kene Konusunda Bilgilendiriyor
Muhtarlar Vatandaşı Kene Konusunda Bilgilendiriyor
Zonguldak Karaelmas Mahallesi Muhtarı Recep Şen, Kene Vakası Konusunda Muhtarlığa Gelen Vatandaşları Bilgilendirdiklerini Belirtti.
Hem, Akçakale Esnafını Eğitiyor
Hem, Akçakale Esnafını Eğitiyor
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (Hem) İlçe Esnafına "Pazarlama ve Satış Teknikleri" Konularında Kurs Veriyor.
Lise Öğrencilerinden Tiyatro Oyunu
Lise Öğrencilerinden Tiyatro Oyunu
Balıkesir'in Bandırma İlçesinde Lise Öğrencileri 'Artiz Mektebi' İsimli Tiyatro Oyunu Sahneledi.
Kuşadası 2. Motorsporları Festivali 6-8 Haziranda
Kuşadası 2. Motorsporları Festivali 6-8 Haziran'da
Kuşadası Motorsporları Kulübü Tarafından Her Yıl Düzenlenen Kuşadası Motosiklet Festivali'nin 2'incisi 6-8 Haziran 2008 Tarihleri Arasında Yapılacak. Kuştur Mevkii'ndeki Mocamp Alanında 3 Gün Sürecek Festivale Katılmak...
Kuşadası Özel Ünal Naci Akdoğan Okulları 15 Yaşında
Kuşadası Özel Ünal Naci Akdoğan Okulları 15 Yaşında
Kuşadası Ünal Naci Akdoğan Okulları 15'inci Yılını Coşkuyla Kutladı. Özel Ünal Naci Akdoğan Okulları, Eğitim ve Öğretimde Geçirdiği 15'inci Yılını Kuşadası Pine Bay Otel'de Düzenlenen Etkinlikle Kutladı.
Besni Esobdan Kaymakam Şahine Ziyaret
Besni Esob'dan Kaymakam Şahin'e Ziyaret
Adıyaman'ın Besni İlçesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Odası (Esob) Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçilen Mehmet Kasap ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kaymakam Hulusi Şahin'i Makamında Ziyaret Etti.
Minikler Yürüdü Anneleri Eşlik Etti
Minikler Yürüdü Anneleri Eşlik Etti
Afyonkarahisar'da Anasınıfı Öğrencileri, Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırmak İçin Yürüyüş Yaptı. Minik Öğrencileri Anneleri Yalnız Bırakmadı.
Melikgazi Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları Tamamlandı
Melikgazi Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları Tamamlandı
Melikgazi Belediyesi Tarafından 15 Ayrı Semtte Açılan ve Toplam 3 Bin 560 Kursiyerin Eğitim Gördüğü Mesleki Eğitim Kursları Tamamlandı.
Dortmund'da Teknik Direktörlük Görevine Juergen Klopp Getirildi Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) Ekiplerinden Borussia Dortmund'da Teknik Direktörlük Görevine Juergen Klopp'un Getiril..
Etso'dan '4. Etap Kırsal Kalkınma Projeleri' Açıklaması Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 'Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi' Programı Çerçevesinde Hazırlanacak '4. Etap Kırsal Kalk..
A Milli Futbolcular Cuma Namazında 2008 Avrupa Şampiyonası Hazırlıklarını Almanya'da Sürdüren A Milli Takımı Futbolcularının Bir Bölümü Gütersloh Kentindeki Selimiye Cami'nde Cuma Namazı Kıld..
UEFA'dan Hilal Tuba Tosun'a Görev UEFA Tarafından 7-19 Temmuz Tarihleri Arasında Fransa'da Düzenlenecek 19 Yaş Altı Avrupa Bayanlar Şampiyonası'nda Hilal Tuba Tosun Düdük Çalacak.
UEFA'dan Cüneyt Çakır ve Bahattin Duran'a Görev UEFA, 2009 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'na Hazırlık Amacıyla İsveç'te Düzenlenen ve İsveç, Hollanda, Fransa ile Portekiz'in Katıldığı Turnuva..
Hakkarideki Odun ve Kömür Satış Noktaları İçin Yer Bulunamıyor
Hakkari'deki Odun ve Kömür Satış Noktaları İçin Yer Bulunamıyor
Hakkari Şehir Merkezinde Odun ve Kömür Satışı Yapan İş Yerlerinin İl Dışına Çıkartılması İçin Uygun Bir Alan Arayışı Sürerken, Vatandaşlar Cadde ve Sokaklarda Yaşanan Kötü Görünümden Artık Kurtulmak İstediklerini...
Kağızmanda Kömür Dağıtımına Başlandı
Kağızman'da Kömür Dağıtımına Başlandı
Kars'ın Kağızman İlçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Sydv) Tarafından 4 Bin Ton Kömürün Dağıtımına Başlandı. Kağızman Kaymakamı Çetin Çelik, "Kış Aylarında Birtakım Zorluklar Çekildiği İçin Bu Dönem Toplam 4...
Piyasalarda Durum İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 2. Seansında Bileşik Endeks, Dünkü Kapanışa Göre 791,46 Puan Düşüşle 39 Bin 960,99 Puandan Kapandı.
Siirt Devlet Hastanesine Görüntüleme Merkezi Kuruluyor
Siirt Devlet Hastanesine Görüntüleme Merkezi Kuruluyor
Siirt Devlet Hastanesi'nde Modern Tıbbi Görüntüleme Merkezi Kuruluyor.
Merkez Bankası, Mayıs Ayı 2. Dönem Beklenti Anketi'ni Yayınladı Merkez Bankası Tarafından Düzenlenen Mayıs Ayı 2. Dönem Beklenti Anketi'ne Göre, Yıl Sonu Enflasyon Beklentisi Yüzde 9.64 Oldu...
Elazığda Çevre Yolu Kaldırımları Yenileniyor
Elazığ'da Çevre Yolu Kaldırımları Yenileniyor
Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne Bağlı Ekipler Çevre Yolunda Kaldırım ve Tretuar Yenileme Çalışmalarına Devam Ediyor.
Sakarya Eml Proje Ekibi, Avusturyadan Döndü
Sakarya Eml Proje Ekibi, Avusturya'dan Döndü
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Tarafından Kabul Edilen Leonardo da Vinci Projesi Kapsamında Avusturya'ya Giden Sakarya Eml Proje Ekibi İnceleme Gezisini Tamamlayarak Adapazarı'na Döndü.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10