23 Mayıs 2008 Cuma Günü Haberleri

23 Mayıs 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuşadasına Denizcilik Lisesi Açılıyor
Kuşadası'na Denizcilik Lisesi Açılıyor
Kuşadası Ticaret Odası'nın Girişimiyle Yeni Bir Liseye Kavuştu. Kuşadası Ticaret Odası'nın 2 Yıl Önce Başlattığı Girişimler Sonucu Açılması Kesinleşen Kuşadası Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'nin 2008-2009...
Gediz Anadolu Öğretmen Lisesi İnceleme Yarışmasında Birinci Oldu
Gediz Anadolu Öğretmen Lisesi 'İnceleme' Yarışmasında Birinci Oldu
Kütahya'nın Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Düzenlenen "Çok Gezen mi Bilir Çok Okuyan mı Bilir?" Konulu İnceleme Yarışmasında, Gediz Anadolu Öğretmen Lisesi Birinci Oldu.
Dünyanın En Ünlü Teniscileri Cemil Alevli Cupta Buluşacak
Dünya'nın En Ünlü Teniscileri Cemil Alevli Cup'ta Buluşacak
26 Mayıs Pazartesi Günü Start Alacak Olan 4. Uluslararası Cemil Alevli Cup Women Tournament 2008'e Katılmak İçin Gaziantep'e Gelen Ünlü Tenisçiler Antrenmanlara Başladı.
Safranbolu'da, Türk - Japon Dostluğu Günü Karabük'ün Safranbolu İlçesinde 2. Türk-japon Dostluk Günü Düzenlenecek.
Elazığda Bölge Hastanelerinin Yoğun Bakım Üniteleri Ele Alındı
Elazığ'da Bölge Hastanelerinin Yoğun Bakım Üniteleri Ele Alındı
Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Elazığ ve Bölge İllerindeki Hastanelerin Yoğun Bakım Ünitelerinin Geliştirilmesi, Yaşanan Sıkıntılarının Giderilmesi ve Sorunların Tespiti Amaçlı Olarak Bir Toplantı Düzenlendi.
Sulak Alan Bilinçlendirme Projesi Eğitim Çalışması
Sulak Alan Bilinçlendirme Projesi Eğitim Çalışması
Çevre ve Orman Bakanlığı Tarafından Yürütülen "Sulak Alanların İzlenmesi ve Bilinçlendirme Projesi ve Sulak Alan Konusunda Bilinçlendirme Alt Projesi" Eğitim Çalışmaları İzmir'in Menderes İlçesine Bağlı Özdere Beldesinde...
Malatyada Öğrencilere Çömlek Eğitimi
Malatya'da Öğrencilere Çömlek Eğitimi
Malatya Müzesi'nde Öğrencilere Çömlek Eğitimi Veriliyor.
Beyşehirde Ekinler Yanıyor
Beyşehir'de Ekinler Yanıyor
Hububat Üretiminin Yaygın Olduğu Konya'nın Beyşehir İlçesindeki Bazı Köylerde Yeterli Yağışların Olmaması Nedeniyle Ekili Arazilerdeki Ürünün Sararıp Yanmaya Başlaması Çiftçileri Düşündürüyor.
Hendekte Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı Törenle Açıldı
Hendek'te Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı Törenle Açıldı
Sakarya'nın Hendek İlçesi'nde Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı Düzenlenen Törenle Açıldı.
Şanlıurfanın Viranşehir İlçesinde Kaçak İnşaatlar Mühürlendi
Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde Kaçak İnşaatlar Mühürlendi
Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçe Belediyesi, İmar ve Şehircilik Kriterlerine Uygun Olmayan 10 İnşaatı Mühürledi.
Mehmet Zahit Kotku Parkı Açıldı
Mehmet Zahit Kotku Parkı Açıldı
Kocaeli'nin Gebze Belediyesi Tarafından Abdi İpekçi Mahallesi Mehmet Zahit Kotku Parkı ve Semt Meydanı Törenle Açıldı.
"Türkiye ve Dünyada Bayan Futbolu" Paneli... Iüü"türkiye ve Dünyada Bayan Futbolu" Konulu Panel 26 Mayıs 2008 Pazartesi Günü Saat 14.00'te Fmv Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü Konferans Salon..
Tsyd Yaz Spor Okulu 16 Haziran'da Başlayacak Türkiye Spor Yazarları Derneği (Tsyd) İstanbul Şubesi'nin Her Yıl Düzenlediği Yaz Spor Okulu, 16 Haziran Pazartesi Günü Başlayacak.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Terim, Yarın Basın Toplantısı Düzenleyecek 2008 Avrupa Şampiyonası Hazırlıklarını Almanya'da Sürdüren A Milli Takım'da Teknik Direktör Fatih Terim Yarın Bir Ba..
Trabzonspor'un Yeni Transferi Ceyhun Gülselam, İddialı Konuştu Trabzonspor'un, Almanya 3. Lig Takımlarından Unterhaching'dan Renklerine Bağladığı Genç Futbolcu Ceyhun Gülselam, Bordo-mavili T..
Hisar Çelik İşçileri Yaza Merhaba Şenliğinde Buluştu
Hisar Çelik İşçileri Yaza Merhaba Şenliğinde Buluştu
Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesinin Yetkili Olduğu Hisar Çelik A.ş ve Hamas A.ş Nin Çalışanları ve Ailelerinin Katılımıyla Düzenlenen Yaza Merhaba Pikniği Adeta Şenliğe Dönüştü. Sendika ve İşverenin Ortak...
Taşkent Te Son Yılların En Etkili Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti
Taşkent' Te Son Yılların En Etkili Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti
Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'te Bugün Öğleden Sonra Aniden Başlayan Yağmur Karışımı Dolu Hayatı Kısa Süreliğine Felç Etti. Yağmura Hazırlıksız Yakalanan Taşkentliler Zor Anlar Yaşadı. Dolu Karşımı Sağanak Yağış,...
Lojistik Devi Ups İhracatçılarla Buluştu
Lojistik Devi Ups İhracatçılarla Buluştu
Tüm Dünyada Faaliyet Gösteren Lojistik Devi Ups International Firması Başkanı Daniel Brutto, Türkiye İhracatçılar Meclisi'ni (Tim) Ziyaret Ederek Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve Tim Başkanı Oğuz Satıcı ile Görüştü.
Gölbaşı İlçesinde Esrar Maddesi Ele Geçirildi Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesinde, Jandarma Ekipleri 1 Kilo 600 Gram Kubar Esrar Maddesi Ele Geçirdi.
Operasyonların Sürdüğü Sınır Bölgesine 'Jammer' Sevkıyatı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde Terör Örgütü PKK'ya Karşı Operasyonları Sürerken, Sınır Böl..
Antalya Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Özmen: 'Tıp Fakültesi Hastanesiyle Yarışır Hale Geleceğiz'
Antalya Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Özmen: "Tıp Fakültesi Hastanesiyle Yarışır Hale Geleceğiz"
Yeni Açılan Antalya Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne Neşter Atılıyor. Birçok Eksiği ile Hizmete Açılan Hastanede Personelden, Teknik Donanıma, Çevre Düzenlemesinden Otoparka Kadar Her Şey Yeniden Düzenlenecek.
Narman Myo 11. Mezunlarını Uğurladı
Narman Myo 11. Mezunlarını Uğurladı
Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksek Okulu (Myo), Görkemli Bir Törenle 11. Mezunlarını Uğurladı.
Sinopa Dünyanın En Büyük Bilim Araştırma Merkezlerinden Biri Kuruluyor
Sinop'a Dünyanın En Büyük Bilim Araştırma Merkezlerinden Biri Kuruluyor
Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (Taek) Radyasyon Sağlığı ve Güvenliği Dairesi Başkanı Dr. İsmail Hakkı Arıkan, Sinop'ta Kurulacak Olan Nükleer Araştırma Merkezinin Dünyanın Sayılı Merkezleri Arasında Olduğunu Belirterek, Bu...
Karamanda İlköğretim Okullararası Matematik Yarışmasında Ödüller Verildi
Karaman'da İlköğretim Okullararası Matematik Yarışmasında Ödüller Verildi
Özel Gevher Hatun İlköğretim Okulu Tarafından Karaman Genelinde Bu Yıl 2.'si Düzenlenen İlköğretim Okullararası Matematik Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi.
Vahşi Yaşam Sergisine Çocuk İlgisi
Vahşi Yaşam Sergisine Çocuk İlgisi
Muğla'nın Bodrum İlçesinde Yapılacak Olan, Büyük Bir Doğa Koruma Kuruluşu Wwf'nin Yıllık Kongresi Kapsamında Açılan "Vahşi Yaşam" İsimli Fotoğraf Sergisi Çocukların da İlgisini Çekiyor.
Kur'an Kursları Arasında Bilgi Yarışması Düzenlendi Diyarbakır İl Müftülüğü Tarafından Kur'an Kursları Arasında Bilgi Yarışması Düzenlendi. Dereceye Girenlere Altın, Kol Saati ve Diyanet İşle..
Yozgatta Köylüler Yağmur Duasına Çıktı
Yozgat'ta Köylüler Yağmur Duasına Çıktı
Yozgat'ın Sarıhacılı Köyü Halkı, Havaların Kurak Geçmesi Nedeniyle, Bugün Kılınan Cuma Namazını Müteakip Yağmur Duasına Çıktı.
Sivil Savunma Ekipleri, Batmanda Boğulmalara Karşı Tedbir Alıyor
Sivil Savunma Ekipleri, Batman'da Boğulmalara Karşı Tedbir Alıyor
Havaların Isınmayla Harekete Geçen Batman Sivil Savunma Müdürlüğü Ekipleri, Mesire Yerleri ve Suya Girilebilecek Yerlerde Denetimleri Arttırdı.
Cumhurbaşkanı Gül, Hırvatistan Dışişleri Bakanını Kabul Etti
Cumhurbaşkanı Gül, Hırvatistan Dışişleri Bakanı'nı Kabul Etti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa ile Entegrasyon Bakanı Gordan Jandrokoviç ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti.
Sanatçı Öğrenciler Kendi Fotoğraflarını Hayvan Resmine Dönüştürdü
Sanatçı Öğrenciler Kendi Fotoğraflarını Hayvan Resmine Dönüştürdü
Uludağ Üniversitesi Öğrencileri, Kendi Fotoğraflarını Hayvan Resmine Dönüştürdü. Öğrencilerin İlginç Sergisini, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Yurtkuran Açtı.
Genç Siviller'den Yargıtay ve Danıştay'a Çağrı: "Demokrasiyle Savaşmayın Sayışın" Kamuoyunda Genç Siviller Olarak Bilinen Grup, Üst Üste Yayınladıkları Bildirilerle Tepki Çeken Yargıtay ve Da..
Şanlıurfada Mevsimlik Tarım İşçilerine Tarlada Mobil Sağlık Hizmeti Veriliyor
Şanlıurfa'da Mevsimlik Tarım İşçilerine Tarlada Mobil Sağlık Hizmeti Veriliyor
Şanlıurfa Belediyesi ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Bölümü'nce Hazırlanan Proje Kapsamında, Temel Sağlık Hizmetlerinden Yararlanamayan Tarım İşçisi Kadın ve Çocuğa, Gezici Sağlık Aracıyla Temel Sağlık...
Üniversiteye Katkı Sağlarken Araba Sahibi Oldu
Üniversiteye Katkı Sağlarken Araba Sahibi Oldu
Batman Üniversitesi'ne Gelir Sağlamak Amacıyla Geliştirme Kurulunca Düzenlenen Eşya Piyangosu, Öğretmenevinde Düzenlenen Törenle Çekildi.
Tarlada Çalışan İşçiler İçin Seyyar Tuvalet Yapıldı Şanlıurfa Belediyesi ve Harran Üniversitesi (Hrü) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Bölümü'nce Hazırlanan Proje Kapsamında, Temel Sağlık Hizmetler..
Atık Mermerler, Öğrencilerin Elinde Değer Kazanıyor
Atık Mermerler, Öğrencilerin Elinde Değer Kazanıyor
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi(makü) Öğrencileri, Mermer Atıklarını Sanat Eserine Dönüştürüyor. Atık Malzemelerden Minyatür Anıtkabir ve Ünlü Kişilerin Tablolarını Yapan Öğrencilerin Eserleri, Sipariş Üzerine Satılıyor.
Teb : "Yapılan Haberler Tüm Eczacıları ve Mesleği Zan Altında Bırakıyor" Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, Son Dönemde Eczacılara İlişkin Çıkan Yolsuzluk Haberlerinin Tüm Eczacıl..
Bankaların Faiz Açıklaması
Bankaların Faiz Açıklaması
Bankalararası Kart Merkezi Uygulanan Kart Faizleri İle İlgili Açıklama Yaptı.
Diyarbakırda 91 Kilo Esrar Ele Geçirildi
Diyarbakır'da 91 Kilo Esrar Ele Geçirildi
Diyarbakır'da Jandarma Ekipleri Tarafından Uyuşturucu Tacirlerine Yönelik Yapılan Operasyonlarda 91 Kilo Esrar Ele Geçirildi.
Kültür ve Turizm Bakanı Günay Safranboluda
Kültür ve Turizm Bakanı Günay Safranbolu'da
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Son Günlerde Artan Kene Vakaları Turizmi Olumsuz Etkiler mi" Sorusuna Şöyle Karşılık Verdi: "Zannetmiyorum. Sağlık Bakanlığı Yetkilileriyle Görüştüm. Bu Konuda Ortaya Çıkan...
Hacettepe Korosu Avni Anıl'ı Anacak Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Klasik Türk Müziği Korosu, ünlü besteci Avni Anıl'ın anısına bir konser gerçekleştirilecek.
Şef Vedat Kaplan Yurdak..
Gürcistan'da Seçimi İktidar Partisi Kazandı Gürcistan'da Önceki Gün Yapılan Parlamento Seçimlerini İktidardaki Milliyetçi Hareket Partisi Aldığı Yüzde 59,9 Oy Oranıyla Kazandı.
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Kongresi Pazar Günü Yapılıyor AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi, Bu Hafta Sonu Ankara'da Gerçekleştirilecek.
Banvit'ten Sokak Basketbolu Turnuvası Banvit Basketbol Kulübü Tarafından Her Yıl Geleneksel Olarak Gerçekleştirilen 'Banvit Sokak Basketbolu Turnuvası' Bu Yıl Balıkesir'in Bandırma, Erdek ve ..
Düzce'den Bu Yıl 344 Kişi Hacca Gidecek Düzce'den Bu Yıl 344 Kişinin Hacca Gedeceği Bildirildi.
Yozgatta Havaların Kurak Geçmesi Üzerine Köylüler Yağmur Duasına Çıktı
Yozgat'ta Havaların Kurak Geçmesi Üzerine Köylüler Yağmur Duasına Çıktı
Yozgat'ın Sarıhacılı Köyü Halkı, Havaların Kurak Geçmesi Nedeniyle, Kılınan Cuma Namazına Müteakip Yağmur Yağması İçin Dua Ettiler.
Erya Doğalgazdan Bahar Kampanyası
Erya Doğalgaz'dan Bahar Kampanyası
Bandırma Erya Doğalgaz'ın Düzenlediği 24 Ay Taksitli Kombi ve Kalorifer Tesisatı Bahar Kampanyası Vatandaşlardan Yoğun İlgi Görüyor.
Adanada 'Şenlik Var'
Adana'da "Şenlik Var"
Her Pazar TRT 1'de Yayınlanan "Şenlik Var" Programı, Bu Pazar Günü 17.30- 19.20 Saatleri Arasında Merkez Parkı'ndan Canlı Yayınlanacak. Programın Bu Haftaki Bölümü, Adana Büyükşehir Belediyesi ile TRT İşbirliği ile...
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10