2 Mayıs 2008 Cuma Günü Haberleri

2 Mayıs 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Diyarbakırdaki Bombalı Saldırıda 5 Tahliye
Diyarbakır'daki Bombalı Saldırıda 5 Tahliye
Diyarbakır'daki Bombalı Saldırı Davasında 5 Kişi Tahliye Edildi.
Diyarbakırda 18 Kilo Kaçak Çay Ele Geçirildi
Diyarbakır'da 18 Kilo Kaçak Çay Ele Geçirildi
Diyarbakır'da Gümrük Kaçağı 18 Kilo Çay Ele Geçirildi. Olayla İlgili 5 Kişi Yakalandı.
Yazıcıoğlu: "AB Türkiye'yi Sürekli Kapı Aralığında Bekletmek İstiyor" BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türk -İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası'nda Yaptığı Konuşmada, AB'nin Türkiye'ye Karşı..
Kara Kuvvetleri Komutanı Başbuğ Kahramanmaraşta
Kara Kuvvetleri Komutanı Başbuğ Kahramanmaraş'ta
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Bölücü Terör Örgütünün Büyük Şaşkınlık ve Telaş İçerisinde Olduğunu Belirterek Örgüt Üzerinde Kararlı ve Netice Alıcı Baskıların Sonuna Kadar Devam Edeceğini Söyledi.
Milli Savunma Gemisine İlk Kaynağı Başbakan Erdoğan Yapacak
Milli Savunma Gemisine İlk Kaynağı Başbakan Erdoğan Yapacak
Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Emekli Tümgeneral Ömer İnak, Türk Deniz Kuvvetlerinin 12 Adet Korvet Gemi İnşasını Öngördüğü "Milgem" Projesinde, Milli Gemilere İlk Kaynağın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da...
Yağmur Duasının Ardından Dağıtılan Yemek İzdihama Yol Açtı Malatya'da Yaşanan Kuraklık Sebebiyle Vatandaşlar Cuma Namazını Piknik Alanında Kılıp Yağmur Duasına Çıktı. İkram Edilen Etli Pilav ..
Bomba Davasında 5 Tahliye Diyarbakır'da 3 Ocak Tarihinde 5'i Çocuk 7 Kişinin Ölümüne 68 Kişinin de Yaralanmasına Neden Olan Bombalama Olayıyla İlgili 1'i Tutuksuz 12 Sanığın Yargılandığı Dava..
Kızlay Derneği Şube Başkanı Kan Verirken Yüzü Objektiflere Böyle Yansıdı
Kızlay Derneği Şube Başkanı Kan Verirken Yüzü Objektiflere Böyle Yansıdı
Zonguldak Terakki Mahallesi Muhtarlığı ile Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı Tarafından Düzenlenen Kan Kampanyası İlgi Bekliyor.
Uzmanlar Milli Eğitim Bakanlığı'nı Meclis Uyuşturucu Komisyonu'na Şikayet Etti TBMM Uyuşturucu ve Uyuşturucu Kaçakçılığını Araştırma Komisyonu'na Bilgi Vermek İçin Gelen Uzmanlar, "Okullarda ..
'Asker Benim Düşmanımdır, Geçmiş Olsun Demiyorum' Diyarbakır Bombacısı PKK'lı Erdal Polat Hakim Karşısında
İşçiye Şiddete Kızdı
'İşçiye Şiddet'e Kızdı
Faruk Çelik, 1 Mayıs Gösterilerine, Elinde Çiçekle, Gülle Gelen İşçiye Şiddet Kullanılmışsa Bunun Tasvip Edilemeyeceğini Belirtti.
Tüsiad'dan "1 Mayıs" Açıklaması Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Tüsiad), Emeğe ve İşgücüne Saygı Açısından Bir Bayram Havasında Geçmesi Gereken 1 Mayıs'ın, Güç Gösterisine Dönüşmüş O..
Alex: Değerlendirme İçin Henüz Erken
Alex: Değerlendirme İçin Henüz Erken
Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex de Souza, Sarı -Lacivertli Ekibin Bu Sezon Başarılı Olup Olmadığı Konusunda Bir Değerlendirme Yapmanın Henüz Erken Olduğunu Söyledi.
Dp Lideri Soyludan Aydın Belediye Başkanı Ortekine Ziyaret
Dp Lideri Soylu'dan Aydın Belediye Başkanı Ortekin'e Ziyaret
Yaklaşan Yerel Seçimler Öncesi Demokrat Parti, Menderes'in Memleketi Aydın'da Çalışmalarını Hızlandırdı.
Hilmi Çilingir Huzurevi Hizmete Girecek
Hilmi Çilingir Huzurevi Hizmete Girecek
Düzce Hilmi Çilingir Huzurevi'nde Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ederken, Huzurevinin 1 Ay İçinde Hizmete Açılması Planlanıyor.
Eshab-ı Kehf'te Hıdırellez Şenlikleri'nin Hazırlıkları Tamamlandı Mersin'in Tarsus İlçesinde Bu Yıl 14.'sü Gerçekleştirilecek Eshab-ı Kehf'te Hıdırellez Şenlikleri'nin Hazırlıkları Tamamlandı..
Oto Fareleri Yakalandı Kocaeli'nin Gebze İlçesinde Oto Hırsızlıklarına Karşı Yapılan Operasyonlarda 7 Kişi Yakalandı.
Dane Mısır Destekleme Müracaat Süresi Uzatıldı
Dane Mısır Destekleme Müracaat Süresi Uzatıldı
Sakarya Tarım İl Müdürü Abdurrahman Çakar, Dane Mısır Destekleme Müracaat Süresinin Uzatıldığını Söyledi.
Kozanda 'Kitap Kurtlarını Birlikte Büyütelim' Projesi
Kozan'da "Kitap Kurtlarını Birlikte Büyütelim" Projesi
Adana'nın Kozan İlçesinde Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencilerince Hazırlanan "Kitap Kurtlarını Birlikte Büyütelim" Projesi Kapsamında İlçeye Bağlı Kızıllar Köyü İlköğretim Okulunda Oluşturulan Kütüphane Törenle Açıldı.
Minik Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi
Minik Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi
Zonguldak Özel Ufuk Gül Kreş Gündüz Bakımevi'nde Eğitim Gören Minikler Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi.
Samsunda Vergi Tahakkuku Arttı
Samsun'da Vergi Tahakkuku Arttı
Samsun'da 2006 ve 2007 Yılı Kurumlar Vergisi Beyanlarında 58 Milyon 268 Bin YTL Tahakkuk ile Yüzde 40,01 Artış Sağlandı. Samsun Makina Sanayi A.ş. de 9 Milyon 718 Bin 855 YTL Tahakkuk Eden Kurumlar Vergisiyle 2007 Yılı...
Hakkari Belediyesi İçme Suyu Depolarını Koruma Altına Aldı
Hakkari Belediyesi İçme Suyu Depolarını Koruma Altına Aldı
Hakkari Belediye Başkan Vekili Cemil Alkış, İçme Suyu Depolarını Koruma Altına Alarak, Etrafını Duvarlarla Örmeye Başladıklarını Söyledi.
Vali Kamçı'nın Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajı Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, "Basın, Çağdaş Özgürlükçü Demokrasinin Temel Öğesidir ve Demokratik Düzenin Sağlıklı İşlemesi Yönünden Hayati..
Tüsiad'dan 1 Mayıs Açıklaması Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Tüsiad), 1 Mayıs'ta Yaşanan Olaylarla İlgi Olarak, "Demokrasi Güç Gösterme Değil, Uzlaşma Rejimidir" Dedi.
Yunanlı Dalgıç Denizde Ölü Bulundu Muğla'nın Bodrum İlçesinde Zıpkınla Balık Avlamaya Çıkan Yunanlı Dalgıç Ölü Bulundu.
9. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali Başladı
9. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali Başladı
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün Trabzon Devlet Tiyatrosu Ev Sahipliğinde Düzenlediği "9. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" Başladı. 11 Ülkenin Katılımıyla 2 - 15 Mayıs Tarihleri Arasında Gerçekleşecek Olan...
Başbakan Erdoğandan Engelli Gence Jest
Başbakan Erdoğan'dan Engelli Gence Jest
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Evinin Güzergahı Üzerinde Bulunan ve Kendisine Her Gün El Sallayan Engelli Gence Jest Yaptı. 21 Yaşındaki Vural Temizöz'e Sürpriz Yaparak, Evinde Ziyaret Eden Başbakan Erdoğan'a, Kendisi...
Siemens'den Türkmenistan'a Kapsamlı İşbirliği Programı Almanya'nın Siemens Şirketi, Türkmenistan Yönetimi ile Kapsamlı Bir İşbirliği Programı Hazırlayacak. Siemens ve Gotz
Dp Genel Başkanı Soylu Aydın'da Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Süleyman Soylu, "Kırat'ın İktidarda Olmadığı Her Dönemde Sıkıntı Yaşanmıştır. Bütün Sıkıntılar Kırat'ın İktidarı ile Aşılacak..
Devlet Bakanı Tüzmen Haftaya İran'a Geliyor Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen Türkiye -İran Ortak Karma Ekonomik Komitesi Oturumuna Katılmak Üzere Üst Düzey Bir Heyetle Önümü..
Danıştay Saldırısında Öldürülen Özbilginin Eşi ve Oğlu Adıyamana Geldi
Danıştay Saldırısında Öldürülen Özbilgin'in Eşi ve Oğlu Adıyaman'a Geldi
Danıştay'a Yapılan Saldırıda Şehit Düşen Danıştay Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in Eşi ve Oğlu, Adıyaman'da Duygusal Anlar Yaşadı.
Jandarma, Kahvehanede Oturanları Trafik Konusunda Bilinçlendirdi
Jandarma, Kahvehanede Oturanları Trafik Konusunda Bilinçlendirdi
Burdur Merkeze Bağlı Kozluca Kasabası Sakinleri, Trafik Konusunda Kahvehanede Verilen Seminerle Bilinçlendirildi. Geçen Yıl Okuldaki Öğrencilere Aynı Çalışmayı Yapan Jandarma Trafik Görevlileri, Yollar ve Otomobiller...
Elazığ'da Çiftçiler Kuraklık Nedeniyle Baraj Suyunun Çekildiği Alanlarda Ekim Yaptı Elazığ'da Uzun Süredir Yeterli Oranda Yağmur Yağmaması Çiftçileri Zor Durumda Bıraktı. Keban Baraj Gölü'nde..
Asker Benim Düşmanımdır
'Asker Benim Düşmanımdır'
Bu Haberin Detayı
Halk Ekmek 300 Gram Ekmeği 45 Kuruşa Satıyor
Halk Ekmek 300 Gram Ekmeği 45 Kuruşa Satıyor
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Ekmekte Asgari Gramajı 300 Olarak Belirlemesinden Sonra Fırınlar Tarafından Fiyatı 60 Kuruş Olarak Belirlendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Müdürü Recai Saylık,...
Babalardan 'Baba' Diyaloğu Süleyman Baba ve Orhan Baba, 'Babalar Günü'nde Telefonlaşınca, İkisi de Birbirine 'Baba' Şeklinde Hitapta Bulunmuş
Polisin Gazetecinin Kolunu Kırdığı An
Polisin Gazetecinin Kolunu Kırdığı An
1 Mayıs Gösterilerinde Polisin Orantısız Güç Kullandığı Bir Kez Daha Tescillenmiş Oldu.
Yaşanan 1 Mayıs Olaylarının Ardından İstiklal Caddesi ve Osmanbey'de Hayat Normale Döndü İstiklal Caddesi ve Osmanbey'de Yaşanan 1 Mayıs Olaylarının Ardından Hayat Bugün Normale Döndü. İşyerl..
Enerji Bakanlığının Enveri Gaziantepte Büyük İlgi Gördü
Enerji Bakanlığı'nın Enver'i Gaziantep'te Büyük İlgi Gördü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Hilmi Güler'in de Katıldığı Enver Projesi Gaziantep'te Başladı. Projenin Gaziantep Ayağını Üstlenen Şahinbey Belediyesi, Bugün Başlayan Enerji Kongresi'nde Önemli Çalışmalara İmza...
"Üç Maymun", 16 Mayısta İzleyici ile Buluşacak 61. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde 'Altın Palmiye' Ödülü İçin Yarışacak Olan Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın Son Filmi 'Üç Maymun', Festiv..
Borsa 217,51 Puan Arttı İMKB Bileşik Endeksi İkinci Seansın İlk Yarısını, Birinci Seans Kapanışına Göre 217,51 Puan Artarak 43.183,30 Puandan Geçti.
Türk İş: "1 Mayıs'ta Kullanılan Güç Şuursuz, Orantısız ve Kontrolsüz" Türk İş, 1 Mayıs Kutlamalarında Polis Tarafından Kullanılan Gücü, 'Şuursuz, Orantısız ve Kontrolsüz' Olarak Nitelendirdi.
Kayseride Osmanlı Dönemindeki Yazılı Belgelerin Sergisi Açıldı
Kayseri'de Osmanlı Dönemindeki Yazılı Belgelerin Sergisi Açıldı
Kayseri'de Osmanlı Dönemine Ait Yazılı Belgeler, Kitaplar ve Fotoğrafların Bulunduğu 'Osmanlı Belgelerinde Kayseri' Konulu Sergisi Açıldı.
Türkiye Genelinde 29 Bin 480 Adet Kaza Tespit Tutanağı Kullanıldı 1 Nisan Tarihinde Başlanan ve Bir Aylık Süreyi Geride Bırakan Trafik Kaza Tespit Tutanağı'nı En Çok İstanbullu Sürücülerin Ku..
Rehn Yine "Demokratik Laiklik" İstedi Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, Türkiye'de Yeni Bir Siyasi Kriz Yaşadığını Belirterek, "Türkiye Yine Bir Kavşakta ve Demokrasi..
Tüsiad'tan 1 Mayıs Açıklaması: 'Demokrasi Güç Gösterme Değil Uzlaşma Rejimidir' Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Tüsiad), 1 Mayıs'ta Yaşanan Olaylara İlişkin Yaptığı Açıklamada Demokr..
Genelkurmay'ın Tv ve Radyo Programlarında Saat Değişikliği Genelkurmay Başkanlığı ve TRT işbirliğinde hazırlanan "Savaşta Barışta Türk Ordusu" televizyon programı ile "Silahlı Kuvvetler Saati..
"Türkiye'nin Tansiyonunu Ölçüyoruz" Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği Tarafından Türkiye Genelinde Yapılacak Olan "Türkiye'nin Tansiyonunu Ölçüyoruz" Kampanyası Başladı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10