16 Mayıs 2008 Cuma Günü Haberleri

16 Mayıs 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gelibolu'daki Rus Askeri Anıtı, Rus Tarihini Barıştırdı Rusya'da 1918 -20 Yıllarında Bolşevik Devrimi Sürecinde Yaşanan İç Savaşta Yenilgiye Uğrayarak Kaçan ve Çanakkale'nin Gelibolu İlçesine..
Küba Büyükelçi Abascal: 'Ülkemize Uygulanan Ambargonun Bedeli 89 Milyar Dolar'
Küba Büyükelçi Abascal: "Ülkemize Uygulanan Ambargonun Bedeli 89 Milyar Dolar"
Küba'nın Ankara Büyükelçisi Ernesto Gomez Abascal, Amerika Birleşik Devletleri'nin Küba'ya Uyguladığı Ambargonun Bedelinin 89 Milyar Dolar Olduğunu Söyledi.
Türkiye'de Yasadışı Bulunan 89 Göçmen Yakalandı Güvenlik Güçlerinin Yaptığı Kontrol ve Çalışmalar Sırasında Türkiye'de Bulunmak İçin Gerekli Şartları Taşımayan 38 Kişi ile Yunanistan'a Yasadı..
DTP Genel Başkan Vekili Emine Ayna, Şehit Ailesini Ziyaret Etti
DTP Genel Başkan Vekili Emine Ayna, Şehit Ailesini Ziyaret Etti
Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkan Vekili Emine Ayna, Geçtiğimiz Hafta Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde Şehit Düşen 6 Askerden Biri Olan Eyyüp Dağtekin'in Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu.
Özel Mutafoğlu Koleji, 1. Bahar Şenliklerinde Kardeş Okullarını Biraraya Getirdi
Özel Mutafoğlu Koleji, 1. Bahar Şenlikleri'nde Kardeş Okullarını Biraraya Getirdi
Gaziantep Özel Mutafoğlu Koleji, 1. Bahar Şenlikleri Çerçevesinde Kardeş Okulların Öğrencilerini Eğlencede Bir Araya Getirdi. Okul Bahçesinde Gerçekleşen Bahar Şenliklerine Katılan Kardeş Okulların Öğrencileri...
Atso Başkanı Çinçin: 'İşsizlik Terörden Daha Büyük Sorun'
Atso Başkanı Çinçin: "İşsizlik Terörden Daha Büyük Sorun"
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(atso) Başkanı Hikmet Çinçin, İşsizliğin Terörden Bile Daha Büyük Sorun Olduğunu Söyledi.
Meslek Liseleri Yılsonu Sergisi Açtı
Meslek Liseleri Yılsonu Sergisi Açtı
Antakya Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi Tarafından Gerçekleştirilen Yılsonu Kermes ve Sergisi Büyük İlgi Gördü.
Bakan Şimşek'in Malatya Ziyareti Bir Gün Ertelendi Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in Malatya Programı Bir Gün Ertelendi.
Gönende Kuş Gribi Semineri
Gönen'de Kuş Gribi Semineri
Balıkesir'in Gönen İlçesinde Sağlık Grup Başkanlığı Tarafından Kuş Gribinden Korunmak ve Olası Bir Vakada Alınacak Önlemler Konusunda Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi.
Mkü Halk Dansları Ekibi İtalya Yolcusu
Mkü Halk Dansları Ekibi İtalya Yolcusu
Mustafa Kemal Üniversitesi (Mkü) Halk Dansları Topluluğu 18 -31 Mayıs Tarihleri Arasında İtalya'nın Napoli Kentinde Düzenlenecek Uluslararası Halk Dansları Yarışması'na Katılacağı Bildirildi.
Bankaları Dolandıran 7 Kişi Gözaltına Alındı Malatya'daki Çeşitli Bankaları Dolandırdıkları Gerekçesiyle 7 Kişi Gözaltına Alındı.
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 89. Yıldönümü Etkinlikleri
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın 89. Yıldönümü Etkinlikleri
Sivas'ın Suşehri İlçesinde, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın 89. Yıldönümü Kutlamaları Çerçevesinde Yapılan Gençlik Haftası Etkinlikleri Kapsamında 'Gençlik Koşusu' Düzenlendi.
Vanda Kültürel Çeşitlilik Sergisi
Van'da Kültürel Çeşitlilik Sergisi
Van'da, Türkiye'de Yaşayan Birbirinden Farklı Birçok Toplumu Yansıtan Atilla Durak'ın 'Ebru Kültürel Çeşitlilik Üzerine Yansımalar Fotoğraf Sergisi' Açıldı.
Şehitkamil Belediye Başkanı Özkarslı: "Gençlik Milletlerin Yarınlarıdır" Gaziantep Şehinkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, Gençlerin; Gelişime, Kalkınma ve Büyüme Hızının En Önemli Dinami..
Orman -İş Başkanı Yüksel: "İktidar, Arka Bahçesi Sendikalarla İşçi Örgütlenmelerini Kontrol Ediyor" Orman -İş Genel Başkanı Baki Yüksel, İktidarın Türkiye'deki Birçok Sendikayı "Arka Bahçesi"..
Okuma-yazma Öğrenen Türkmenlere Belge
Okuma-yazma Öğrenen Türkmenlere Belge
Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Afganistan Türkleri Yardımlaşma Derneği'nin Organizasyonuyla Kentte Yaşayan Türkmenlere Yönelik Açılan 2. Kademe Okuma-yazma Kursu Sona Erdi.
Karsta Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi
Kars'ta 'Gençlik Yürüyüşü' Düzenlendi
Kars'ta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları Kapsamında 'Gençlik Yürüyüşü' Düzenlendi.
Süleymaniye Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planı Toplantısı Yapıldı
Süleymaniye Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planı Toplantısı Yapıldı
Süleymaniye Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planları ve Kentsel Tasarım Projesi Yapım İşinin Tanıtım ve İstişare Toplantısı Yapıldı.
€˜son Balo Vals ve Zeybek'in Galası Bursa'da Yapılıyor Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Vefatından 8 Ay Önce Bursa'da Katıldığı Baloda Vals Dansını Yarıda Kestirerek Yaptığı Zeybek Oyununu..
Engellilerin Askerlik Gururu
Engellilerin Askerlik Gururu
Hatay'ın İskenderun İlçesinde, "Engelliler Haftası" Dolayısıyla Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı'nda Sembolik Olarak Eğitime Alınan 35 Engelli, 1 Günlüğüne de Olsa Asker Olmanın Gururunu Yaşadı.
Dargeçit'te İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması Düzenlendi Mardin'in Dargeçit İlçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması Düzenlendi.
Özel Sanko Okullarından 1. Sınıfların Yıl Sonu Şenliği
Özel Sanko Okulları'ndan 1. Sınıfların Yıl Sonu Şenliği
Özel Sanko İlköğretim Okulu 1. Sınıf Öğrencileri, Yıl Sonu Coşkusunu Aileleri ve Öğretmenleriyle Paylaştılar. Öğrencilerin, Sergiledikleri Muhteşem Gösteriler İzleyenlerden Büyük Alkış Topladı.
Hastanelere Yanan Bebek Cezası
Hastanelere 'Yanan Bebek' Cezası
Sağlık Bakanlığı, Yanan Bebeği Kabul Etmeyen Özel Halkalı Sağlık Hizmetleri İstanbul Hospital Hastanesi'ni Kapattı.
Myanmar'da Ölü Sayısı 77 Bini Geçti Myanmar'ı Yerle Bir Eden Nergis Kasırgasında Ölenlerin Sayısının 77 Bini Geçtiği Bildirildi.
Hemşireler, Eğitimlerinin Lisans Düzeyinde Yapılmasını İstiyor
Hemşireler, Eğitimlerinin Lisans Düzeyinde Yapılmasını İstiyor
Uludağ Üniversitesi (Uü) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Kayıhan Pala, Akreditasyon Belgesini Almalarında Hemşirelerin Özel Bir Payı Olduğunu Belirterek, Hemşirelerin Çalışma Koşullarını İyileştirmek İçin Her...
Polis Dert Dinledi
Polis Dert Dinledi
Ordu Emniyet Müdürlüğü, Şehrin Sorunlarını Değerlendirmek Amacıyla Düzenlediği Huzur Toplantısında Mahalle Muhtarları, Esnaf ve Daire Müdürlerini Dinledi.
Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
Bozyazı Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, "Engelli İnsanlarımızı Duvarlar Arasına Hapsetmek Yerine Sosyal Yaşamın İçerisine Aktif Olarak Sokmak İçin Çalışmalıyız" Dedi.
Bandırma Şmg Lisesi Yenilendi
Bandırma Şmg Lisesi Yenilendi
Balıkesir'in Bandırma İlçesinin En Köklü Eğitim Kurumlarından Olan Şehit Mehmet Gönenç (Şmg) Lisesi Boya, Badana ve Çeşitli Onarım Çalışmalarıyla Tamamen Yenilendi.
Gece Yolcularından Coşkulu Konser
Gece Yolcuları'ndan Coşkulu Konser
Gaziantep Üniversitesi Tarafından Düzenlenen Bahar Şenlikleri'nin İkinci Gününde "Gece Yolcuları" Bir Konser Verdi.
Gençlik ve Spor Şöleni Gençlik Haftası Etkinlikleri İçinde Yer Alan Gençlik ve Spor Şöleni, Ankara'da Yapıldı.
Özel Sınıf Öğrencileri Sergi Açtı
Özel Sınıf Öğrencileri Sergi Açtı
İzmir'in Aliağa İlçesi Mehmet Saka İlköğretim Okulu Özel Sınıf Öğrencileri, Engelliler Haftası'nın Son Gününde Okullarında Kendi El Becerilerini Sergilediler.
Diyarbakırda İşitme Engelliler Tiyatro Oyunu Sahneledi
Diyarbakır'da İşitme Engelliler Tiyatro Oyunu Sahneledi
Diyarbakır Surkent İşitme Engelliler Derneği Tarafından Hazırlanan Tiyatro Oyunu İşitme Engelliler Tarafından Sahnelendi.
Denizbank'ın İlk Çeyrek Karı 85 Milyon YTL Denizbank'ın 2008 Yılı Üç Aylık Konsolide Karının 85 Milyon YTL Olarak Gerçekleştiği Bildirildi.
Karayazıda Halk Yürüyüşü Yapıldı
Karayazı'da Halk Yürüyüşü Yapıldı
Erzurum'un Karayazı İlçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Sebebiyle Halk Yürüyüşü Yapıldı.
Kuşadası'na Yılın Turistik Yolcu Limanı Oscarı Dünyada Denizcilikle İlgili En Eski ve Prestijli Yayınlardan Biri Olarak Kabul Edilen Lloyd's List Tarafından Düzenlenen Lloyd's List Türkiye De..
Konya Emniyet Müdürü Tuzcudan Terfi Eden Personele Tebrik
Konya Emniyet Müdürü Tuzcu'dan Terfi Eden Personele Tebrik
Konya İl Emniyet Müdürlüğü'nde Görevli Komiser, Başkomiser, Emniyet Amiri ve Emniyet Müdürü Olmak Üzere Toplam 44 Personel Terfi Etti.
Faslı İşadamları Gaziantep'te Fas'tan Gaziantep'e Gelen Heyet Kentin İşadamlarıyla Bir Araya Gelerek İhracat ve İthalat İçin Bilgi Alış Verişinde Bulundu.
Gönende Model Uçak Kursu
Gönen'de Model Uçak Kursu
Balıkesir'in Gönen İlçesinde Açılan Model Uçak Kursu Büyük İlgi Gördü.
Isparta'da Trafik Kazası: 15 Yaralı Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğrencilerini Alanya'ya Tatile Götüren Bir Yolcu Midibüsü, Isparta'nın Keçiborlu İlçesinde Şarampole Yuvarlandı. Kazada, Sür..
Eski Aliağa Askerlik Şubesi Kütüphane Oluyor
Eski Aliağa Askerlik Şubesi Kütüphane Oluyor
Aliağa Belediyesi Aliağa'nın En Eski Binalarından Olan ve Kentin Merkezinde Yer Alan Tarihi Binayı Restore Ederek Kütüphane Haline Getiriyor.
Otel İhalesini Kazanan Firma İhaleyi İptal Ettirdi Malatya'nın İlk ve Tek 4 Yıldızlı Altın Kayısı Oteli'ni Satın Alan Şirket, İhale Şartnamesinde Eksiklikler Bulunduğu İddiasıyla Mahkemeye Ba..
Avrupa'daki Terörle Mücadele Operasyonlarında 10 Türk Tutuklandı Fransız, Alman ve Hollanda Terörle Mücadele Ekiplerinin, Terör Örgütü El Kaide'yle Bağlantılı Bir Gruba Para Yardımı Yaptıklar..
Vali Harput Engelli Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
Vali Harput Engelli Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
Bursa Valisi Şahabettin Harput, Engelli Derneklerinin Temsilcileriyle Bir Araya Gelerek, Sıkıntıları Dinledi.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı Siyaset Akademisi 1. Dönem Mezunlarını Verdi Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanlığı'nda Siyaset Akademisi 1. Dönem Mezunlarına Sertif..
Ak Partili Vekilden 'İyilik Kutusu' Projesi AK Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, Tüm Kurumların Giriş Katlarına Posta Kutusuna Benzer Yerleştirileceğini Belirterek, "Bu İyilik Kutularıy..
Sevgi Bayrağı Kayseride...
Sevgi Bayrağı Kayseri'de...
Ankara'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreninde Cumhurbaşkanı'na Teslim Edilmek Üzere Samsun'dan Yola Çıkartılan Sevgi Bayrağı, Sarıoğlan İlçesinde Düzenlenen Törenle Karşılandı.
Çukurca'da Şehit Olan Askerin Cenazesi Van'dan Uğurlandı Hakkari'nin Çukurca İlçesinde Meydana Gelen Mayın Patlaması Sonucu Şehit Olan Jandarma Komando Onbaşı Ömer Çınar'ın Cenazesi Van'dan A..
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Müzeyyen Senar'ı Ziyaret Etti Muğla'nın Bodrum İlçesinde Gezi ve İncelemelerde Bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Gün..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10