15 Mayıs 2008 Perşembe Günü Haberleri

15 Mayıs 2008 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (Pfdk) Kararları... Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (Pfdk) Bugün Yaptığı 81 Sayılı Toplantısında Elinde Bulunan Dosyaları Görüşerek Karara Bağladı.
Zkü ile Cleveland Clinic Arasında İş Birliği
Zkü ile Cleveland Clinic Arasında İş Birliği
Amerika'nın En İyi İlk 3 Hastanesinden Biri Olan Cleveland Clinic ile Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (Zkü) Tıp Fakültesi Arasında Eğitim Alanında İkili İşbirliği Anlaşması Yapıldı.
1. Ankara "Türkiye Futbolu Kucaklıyor" Etkinlikleri Başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu İşbirliği ile 1. Ankara "Türkiye Futbolu Kucaklıyor" Organizasyonu Düzenleniy..
Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı Fbtvye Konuştu
Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı Fbtv'ye Konuştu
Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi 2007 -2008 Sezonu Play -Off Final Serisinin Son Maçında, Ezeli Rakibi Galatasaray'ı 74 -62 Yenerek Toplamda 6, Üstt Üste 3 Kez Şampiyon Olan, Bu Sezon Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Opel...
Ulaştırma Bakanı Yıldırım: "Karayolu Taşımacılığı Önündeki Tüm Engeller Kaldırılmalı" Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Sınırların Artık Bir Öneminin Kalmadığını Dile Getirerek, "Rekabetin Son Derec..
Vakıfbank'ın İlk Çeyrek Net Karı Yüzde 10 Azaldı Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, Bankanın İlk Çeyrek Net Karının Yüzde 10 Azalarak, 196.4 Milyon YTL Olarak Gerçekleştiğini Bildirdi.
DTPli Vekillerin Dokunulmazlık Dosyaları TBMMde
DTP'li Vekillerin Dokunulmazlık Dosyaları TBMM'de
DTP Bartın Milletvekili Ayla Akat Ata, Mardin Milletvekili Emine Ayna ve Van Milletvekili Özdal Üçer'in yasama dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin fezlekeler Meclis Başkanlığı'na geldi.
Merkez Bankası 22 Ay Sonra Faiz Artırdı
Merkez Bankası 22 Ay Sonra Faiz Artırdı
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Gecelik Borçlanma Faiz Oranını Yüzde 15.25'ten Yüzde 15.75'e, Borç Verme Faiz Oranını da Yüzde 19.25'ten Yüzde 19.75'e Yükseltti.
Saakaşvili: Rusya Sınırları Aşıyor Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, "Rusya'nın Ülkesine Karşı Hareketleri ile Tüm Sınırları Aştığını" Belirtti.
'Lübnanda Taraflar Anlaştı'
"Lübnan'da Taraflar Anlaştı"
Arap Birliği Heyeti, Lübnan'daki Karşıt Tarafların Liderleriyle Ülkede Şiddetin Sona Erdirilmesi Konusunda Anlaşmaya Varıldığını Açıkladı.
İstanbul'da Elektrik Kesintisi İstanbul'da, 17 -21 Mayıs Günleri Arasında Bazı Semtlerde Elektrik Kesintisi Uygulanacak.
Üniversite Öğrencileri Hızlı Klavye Kullanmada Yarıştı Türkiye'deki Adalet Meslek Yüksek Okulları'nda Öğrenim Gören Öğrenciler, Erzincan Üniversitesi'nde (Eü) Düzenlenen Hızlı Klavye Kullanma..
Recep İvedik'en Sonra Recep İbibik! Son Günlerin İzleyici Rekorları Kıran Sinema Filmi 'Recep İvedik'ten Sonra Yönetmen Oğuz Gözen, Bu Kez 'Recep İbibik' Adını Verdiği Bir Kara Mizahı İşleyen..
Aldığı Kilolar Dikkat Çekti 731. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri Kapsamında Karaman'da Sahne Alan Ünlü Sanatçı Sibel Can, Hayranlarına Unutulmaz Bir Gecce Yaşattı.
Kastamonu'da Gençlik ve Halk Yürüyüşü Kastamonu'da Öğrenciler ve Vatandaşlar, Gençlik ve Halk Yürüyüşü'nde Bir Araya Geldi.
Bakan Çelik Kütahyada
Bakan Çelik Kütahya'da
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Kütahya Temasları Kapsamında Tavşanlı'ya Gelerek, Yapımına 19 Ay Önce Başlanan ve 123'ü Erkek 73'ü de Kız Olmak Üzere Toplam 200 Öğrencinin Yararlanacağı Atatürk Anadolu Lisesi Orta...
Dünya Üçüncüsü Tekvandocu Coşkuyla Karşılandı
Dünya Üçüncüsü Tekvandocu Coşkuyla Karşılandı
7. Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda Dünya Üçüncüsü Olan Selçuklu Belediyespor Kulübü Sporcusu Celal Keleş, Selçuklu Belediye Meclisinde Coşkuyla Karşılandı.
Burdur'da Meclis Olağanüstü Toplandı Burdur İl Genel Meclisi, Köy-des ve İl Özel İdaresi Yatırımlarını Görüşmek Üzere Olağanüstü Toplandı. Vali İbrahim Özçimen'in İsteği Üzerine Gerçekleştiri..
Omüde Görme Engelliler İçin Sesli Kitap
Omü'de Görme Engelliler İçin Sesli Kitap
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Bünyesindeki Kütüphanede Görme Engelliler İçin Sesli Kitap Cihazı Hizmete Girdi.
Çayırova'da Kaza: 1 Ölü Kocaeli'nin Gebze İlçesine Çayırova Beldesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti.
Gorbaçov: Silaha Milyonlarca Dolar Harcanıyor Dağılan Sscb'nin Son Devlet Başkanı Mihail S. Gorbaçov, Nükleer Silahsızlanma Sürecinin Durdurulduğunu, Yeni Silahlanma Yarışları Görüldüğünü ve ..
Paksüt'e Takip İddiası Meclis Gündeminde CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün Takip Edildiği İddialarını Soru Önergesiyle TBMM Gündemin..
Balıkesirde Yerel Yönetimler
Balıkesir'de Yerel Yönetimler
Balıkesir Belediye Başkanı Sabri Uğur, Şehir Merkezindeki Yeni Çarşı ile İlgili Projeleri Görüşmek Üzere Bölgedeki Esnaf ve Mülk Sahipleri ile Bir Araya Geldi.
Büro Memur-senden Toplu Sözleşme ve Grev Hakkı Talebi
Büro Memur-sen'den 'Toplu Sözleşme ve Grev Hakkı' Talebi
Memur-sen Konfederasyonu'na Bağlı Büro Memur-sen Samsun Şube Başkanı Fevzi Gül, Memur Sendikalarının En Büyük Sıkıntısının Grevli Toplu Sözleşmelerinin Bulunmaması Olduğunu, Sendikaların Bu Konuda Ortak Hareket Etmesi...
Vanda Sertifika Töreni
Van'da Sertifika Töreni
Van Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Van Endüstri Meslek Lisesi'nde Düzenlenen 'Doğalgaz Tesisatçılık Kursu'nu Tamamlayan 36 Kursiyere Düzenlenen Bir Törenle Sertifikaları Verildi.
Ağrıda Gençlik Haftası Etkinlikleri
Ağrı'da Gençlik Haftası Etkinlikleri
Ağrı'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Etkinlikleri Çerçevesinde 'Atatürk'ü Anma ve Gençlik Yürüyüşü' Düzenlendi.
19 Mayıs Gençlik Koşusu ve Halk Yürüyüşü Ordu'nun Fatsa İlçesinde '19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı' Etkinlikleri, Gençlik Koşusu ve Halk Yürüyüşü ile Başladı.
Kardak'ta Karasuları İhlali Yunanistan'a ait bir sahil güvenlik botu bugün Kardak Kayalıkları bölgesinde 9 dakika süreyle Türk karasularını ihlal etti.
Genelkurmay Başkanlığı'nın intern..
Anadolu Üniversitesi'ndeki Olaylarda 3 Öğrenci ve 1 Güvenlik Görevlisi Yaralandı Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi (Aü) Yunusemre Yerleşkesi'nde Düzenlenen Bahar Şenlikleri Sırasında, İki Öğr..
Cumhurbaşkanı Gül: "Türkiye, Ulaşım Sektörünün Gelişiminde Çok Başarılı Olmuştur" Cumhurbaşkanı Gül, Ulaşım Sektörünün, Dünya Ticaretinde Ülkelerin Büyümesinde, Gelişmesinde ve Kalkınmasında ..
Kraliçe Iı. Elizabeth'e Yöresel Ürünler Tanıtıldı İngiltere Kraliçesi Iı. Elizabeth ve Eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, Kabataş Erkek Lisesi'nde Öğrencilerin Yaptığı Bilimsel Projeleri İncele..
Iğdır'da Çatışma: 2 Korucu Yaralandı Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesinde dün PKK'lılarla girilen çatışmada bir Geçici Köy Korucusu ile bir Gönüllü Köy Korucusu yaralandı.
Genelkurmay Başkanl..
Tüketicinin Durumunda Dört Yıldır İyileşme Yok Interpromedya Tarafından Yapılan Tüketici Trend Araştırması, 2004"den Bu Yana Tüketicinin Ekonomik Durumunda İyileşme Olmadığını Ortaya Koydu. A..
Pegasus Yolcuları Bilet Alırken Sigortalanacak Pegasus Havayolları Yolcuları Bilet Alırken Seyahat Sigortası Yaptırabilecek. Konuya İlişkin Yapılan Yazılı Açıklamada, Sigorta ve Finansal Hizm..
Anneler Günü Kartlı Alış Verişi Coşturdu Anneler Günü Hediyeleri, Kredi Kartı Harcamalarında Rekor Artışa Yol Açtı. Anneler Günü"nde Kredi Kartlarıyla Yapılan Alış Verişlerin Tutarı Geçen Yıl..
Yurttaş Dövize Koşuyor Küresel Ekonomideki Çalkantılar ve Türkiye Ekonomisine İlişkin Makro Göstergelerdeki Kötüleşme Artarken, Yurttaşlar Güvenli Yatırım Aracı Olarak Gördükleri Dövize Gider..
Tüketicilerin Bankalara Borcu 101.7 Milyar YTL'ye Çıktı Tüketicilerin Tüketici Kredisi ve Kredi Kartları Kullanımından Kaynaklanan Toplam Borcu 2-9 Mayıs Haftasında 545.1 Milyon YTL Artarak 1..
SSK ve Bağ-Kur Prim Borçlarına Af Geliyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SSK ve Bağ-Kur"un Prim Alacaklarının Yeniden Yapılandırılacağını Açıkladı. Çelik, TBMM Genel Kurulunda..
'O... Çocukları' Gerginliği Sürüyor Vizyona Girmeden Adıyla Gündeme Gelen Film Şimdi de Mustafa Altıoklar'ın Tepkisiyle Tartışılıyor
CHP'den Kanaltürk Açıklaması CHP, Genel Başkan Deniz Baykal?ın Kanaltürk?ün Satışıyla İlgili Olarak ?kimse Kendi Başarısızlığını Chp?ye Mal Etmesin? Şeklinde Bir Açıklamada Bulunmadığını Beli..
Bank Asya 1. Lig
Bank Asya 1. Lig
Diyarbakırspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Dr. Abdurrahman Yakut, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Nebi Hatipoğlu'nun Açıklamalarına Sert Tepki Göstererek, "Nebi Hatipoğlu, Basit Ayak Oyunlarından Vazgeçsin, Kimsenin...
Belediyeyi Basan Minibüsçüler Gözaltına Alındı
Belediyeyi Basan Minibüsçüler Gözaltına Alındı
Bursaray B Etabı'nın Devreye Girmesiyle Birlikte Güzergahlarının İhale ile Satıldığını İddia Ederek Ulaşım Daire Başkanlığı Binasına Gelen 70'e Yakın Minibüsçü Gözaltına Alındı.
Çocuklara Yönelik Suçlar Artıyor
'Çocuklara Yönelik Suçlar Artıyor'
TBMM Başkanı Toptan, 'Çocuk Hakları Konusunda Sürekli İlerleme Kaydediyoruz, Ancak Bunların Yeterli Olmadığını da Biliyoruz. Çünkü Çocuklara Karşı Şiddet, Suçları Maalesef Giderek Artmaktadır' Dedi.
Isparta'da Uyuşturucu Operasyonu Isparta Merkez, Atabey ve Aksu İlçelerinde Eş Zamanlı Yapılan "Poyraz" Adlı Operasyonda, Uyuşturucu Ticareti Yapan 3 Kişi Yakalandı.
Pergelle Dayak Olayının Zanlısı Müdür Açığa Alındı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Mersin'in Silifke İlçesinde, Mıntıka Temizliğini Erken Bıraktıkları Gerekçesiyle 12 Kız Öğrenciyi Pergell..
Toptan: Sene Sonu Stresi Olabilir
Toptan: Sene Sonu Stresi Olabilir
TBMM Başkanı Toptan, Üniversitelerde Yaşanan Olaylara İlişkin Olarak, 'Delikanlı Bunlar. Kızlı Erkekli Kanları Kaynıyor. Senenin Sonuna Geliyoruz Onun Bir Stresi, Yorgunluğu Olabilir' Dedi.
İznik'te Ayasofya'nın Restorasyonu Tartışmaları Vakıflar Genel Müdürlüğü Tarafından 15 Kasım 2007 Tarihinde İhale Edilen İznik Ayasofya Camii'nin Restorasyonunun Aslına Uygunluğu Konusundaki ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10