12 Mayıs 2008 Pazartesi Günü Haberleri

12 Mayıs 2008 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdemlide Trafik Haftası Etkinliklerine Tiyatrolu Kapanış
Erdemli'de Trafik Haftası Etkinliklerine Tiyatrolu Kapanış
Mersin'in Erdemli İlçesinde İlçe Trafik Komisyonunca Gerçekleştirilen "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" Etkinlikleri Tiyatro Günü ile Sona Erdi.
Çin'deki Depremde Binlerce Ölü Çin'in Güneybatısında Meydana Gelen 7,8 Büyüklüğündeki Depremde Ölenlerin Sayısının 3 Bin ile 5 Bin Arasında Olduğu Bildirildi.
Aydın'da Trafik Kazası: 1 Ölü Aydın'ın Çine İlçesi'nde Meydana Gelen Kazada 1 Kişi Hayatını Kaybetti. Yolda Yürüyen Yayaya Çarparak Ölümüne Neden Olan Araç Sürücüsü Kayıplara Karıştı. Cumhuri..
Yüksek Mahkemeden DTPye Ek Süre
Yüksek Mahkemeden DTP'ye Ek Süre
Anayasa Mahkemesi, DTP'nin Kapatılması İstemiyel Açılan Davada, Partiye Esas Hakkındaki Savunmasını Sunması İçin İçin 1 Ay Daha Ek Süre Verdi.
Vali Salihoğlunun Engelliler Haftası Mesajı
Vali Salihoğlu'nun Engelliler Haftası Mesajı
Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Engelliler ile İlgili Uygulamalarda Rastlanılan Yanlışlıkların Yöneticilerin İlgisizliği ve Bilgisizliğinden İleri Geldiğini, Bunların Eğitilmesi Görevinin de Kendilerine Düştüğünü...
Ataman, "Türk Telekom ile Eşleşmemiz Bizim İçin Dezavantaj Oldu" Beko Basketbol Ligi Play -Off Yarı Finalinde Türk Telekom ile Eşleşen Beşiktaş Cola Turka'da Antrenör Ergin Ataman, "Türk Tele..
Bu Kızın Tam 3 Kalbi Var 18 Yaşındaki İngiliz Leanne Nicholson'in Vücudu Tam Bir Tıp Mucizesi.
Kursiyerlerden Sergi Açılışı
Kursiyerlerden Sergi Açılışı
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Okulu Tarafından Elişi, Tekstil ve Resim Sergisi Açıldı.
Tomruk Çekerken, Hayatını Kaybetti Sakarya'nın Karasu İlçesi Kurudere Beldesi'nde Meydana Gelen Olayda, Traktörle Tomruk Çekmeye Çalışan Şahıs, Halatın Kopması Üzerine Hayatını Kaybetti.
Otogar ve Katı Atık Tesisinin Resmi Açılışı 17 Mayısta
Otogar ve Katı Atık Tesisinin Resmi Açılışı 17 Mayıs'ta
Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, Geçen Günlerde Hizmete Giren Yeni Otogar ile Üç Kent Merkezinin Çöplerinin Döküleceği Modern Meşedağı Katı Atık Bertafar Tesisi'nin 17 Mayıs Tarihinde Resmi Açılışlarının...
Şehzade Mehmet Koleji Ebikoda Dünya 2.si Oldu
Şehzade Mehmet Koleji Ebiko'da Dünya 2.'si Oldu
Özel Şehzade Mehmet Koleji Ankara Milli Eğitim Şura Salonu'nda Yapılan Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu (Ebiko) Yarışmasında "Bilgisayar Olimpiyat Eğitim Portalı" Projesi ile Dünya 2.'liğini Kazandı.
Gsydv 421 Kişiye 38 Bin 515 YTL Yardım Yapıldı Zonguldak'ın Gökçebey İlçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Tarafından Bu Yıl İçerisinde 421 Kişiye Toplam 38 Bin 515 YTL'lik Nakit, G..
Ereğli Belediyesinden "Öykü-berk" Konseri Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri Kapsamında Konser Düzenleyecek.
57 Yıldır Matbaa Makinesinden Ayrılamıyor
57 Yıldır Matbaa Makinesinden Ayrılamıyor
Çanakkale'nin Gelibolu İlçesinde 1951 Yılında Almanya'dan Getirttiği Matbaa Makinesi ile Bölgenin İlk Gazetesi Olan "Yeni Gelibolu"yu Çıkartan Süleyman Tokgöz, Gazetenin Yayın Haşakına Son Vermesine Rağmen Matbaa...
Eskişehir'den Kısa Kısa Eskişehir'de Alacak-verecek Yüzünden Çıkan Kavgada 1 Kişi Bıçaklanarak Yaralandı.
U18 Milli Takımı Almanya Yolcusu U18 Milli Takımı'nın, 20 ve 22 Mayıs'ta Almaya ile Deplasmanda Oynayacağı Özel Karşılaşmaların Aday Kadrosu Açıklandı.
Hemşireler Haftası
Hemşireler Haftası
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(omü) Eğitim Fakültesi'nde, '12-18 Mayıs Hemşireler Haftası' Münasebetiyle Öğrencilerin ve Personelin Tansiyonları Ölçüldü.
Osmaniye'nin En Çevreci 3 Okulu Belirlendi Çevre ve Orman Bakanlığı Tarafından 81 İlde Düzenlenen "Her İlin En Çevreci İlköğretim Okulu" Yarışmasında, Osmaniye İlinde Dereceye Giren Okullar B..
Öğrenciler Bilgi Yarışmasında Ter Döktü
Öğrenciler Bilgi Yarışmasında Ter Döktü
Kayseri'de Özel Tekden İlk Öğretim Okulu Tarafından Fatih Sultan Mehmet'in Lider Bir Şahsiyet Olduğuna Dikkat Çekmek İçin İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Bilgi ve Genel Yetenek Yarışması Düzenlendi.
Baygınlık Geçiren Folklorcular Korkuttu Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Tarafından Ordu'nun Fatsa İlçesinde Yapılan Kulüpler Arası Halk Oyunları Grup Yarışması'nda 2 Folklorcu Baygınlık Geç..
Madeni İşler ve Elektrikçiler Odası Başkanı Hayati Seçen:
Madeni İşler ve Elektrikçiler Odası Başkanı Hayati Seçen:
Edremit Madeni ve İşler Odası Başkanı Hayati Seçen, Esnafın Can Çekiştiğini Söyleyerek, İşporta ve Kayıt Dışının Haksız Kazancı Körüklediğini Açıkladı.
Folklörde Bölge 1.si Demirciden
Folklörde Bölge 1.'si Demirci'den
Antalya'da Yapılan Halk Oyunları Yarışmasında Bölge 1.'si Olan Demirci Belediye Spor Kulübü, Manisa'yı Türkiye Şampiyonasında Temsil Etme Hakkını Kazandı.
Bandırmalı Öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığının Proje Yarışmasında Birinci Oldu
Bandırmalı Öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'nın Proje Yarışmasında Birinci Oldu
Bandırma Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Meslek Liseleri Arasında Düzenlediği Proje Yarışmasında Birincilik Ödülü Aldı.
Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği, 7 Günde 7 Bin Kişinin Tansiyonunu Ölçtü
Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği, 7 Günde 7 Bin Kişinin Tansiyonunu Ölçtü
Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği Tarafından Başlatılan 'Türkiye'nin Tansiyonunu Ölçüyoruz' Kampanyası Çerçevesinde Erzurum'a Gelen Tır'da Vatandaşların Tansiyonu Ölçüldü.
Tarih Öğretmeninin 4. Kitabı Basılacak
Tarih Öğretmeninin 4. Kitabı Basılacak
Balıkesir'in Burhaniye İlçesinde, Tarih Öğretmeni Mehmet Bicik'in Dördüncü Kitabı "Bilinmeyen Yönleri ile 2. Abdülhamit"in Basımına Başlandı.
Hilmi Yavuz: 'Batıyı Referans Alarak Modernleşmedik, Oryantalistleştik'
Hilmi Yavuz: "Batı'yı Referans Alarak Modernleşmedik, Oryantalistleştik"
Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Yazar Hilmi Yavuz, Türk -İslam Toplumunun Batı'yı Referans Alarak Modernleşmediğini, Oryantalistleştiğini Söyledi.
Ummanlı Yatırımcılar Afyonkarahisara Termal Tatil Köyü Yapacak
Ummanlı Yatırımcılar Afyonkarahisar'a Termal Tatil Köyü Yapacak
Termal Turizmde Cazibe Merkezi Olan Afyonkarahisar Yabancı Yatırımcıların Dikkatini Çekmeye Başladı. Yerli Yatırımcıların Son Yıllarda Yaptığı Beş Yıldızlı Termal Oteller ile Termal Turizmin Başkenti Olan...
Fenerbahçe Eski Teknik Direktörü Rausch'dan Kulübe Ziyaret Eski Fenerbahçe Teknik Direktörü Friedel Rausch, Sarı-lacivertli Kulübü Ziyaret Etti.
İstanbul Servis Aracı İşletmeleri Odası Başkanı'nın Aracında Suikast Silahı Bulunması Kadıköy'de Otomobil İçinde, Suikast Silahı Olarak Bilinen Uzi Marka Tabancanın Ele Geçirilmesinin Ardında..
Myanmara İlk Amerikan Yardımı Ulaştı
Myanmar'a İlk Amerikan Yardımı Ulaştı
Kasırganın Vurduğu Myanmar'a İlk Amerikan Yardımı Bugün Ulaştı. Tayland'daki Utapao Üssünden Kalkan C -130 Tipi Askerî Kargo Uçağı, Ülkenin En Büyük Kenti Yangon'daki Uluslararası Havaalanına İndi. Yaklaşık 13 Tonluk...
Kütahya'da 80 Bin YTL'lik Gümüş Takı Hırsızlığı Kütahya'da Bir İşyerinin Duvarını Delerek İçeriye Giren Hırsız ya da Hırsızlar, Yaklaşık 80 Bin YTL Civarındaki Gümüş Takıları Çalarak Kayıplar..
Maç Cinayeti Adapazarı'nda, Maç İzlerken Bir Kişiyi Öldürdükten Sonra Kaçan ve 8 Yıl Sonra Yakalanan Cem B., 15 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı.
Moskova ve Kişinevde  Haydar Aliyevin  Anıtı Açıldı
Moskova ve Kişinev'de Haydar Aliyev'in Anıtı Açıldı
Azerbaycan Eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev Doğumunun 85. Yıl Dönümünde Moskova'da Anısına Açılan Anıtla Kutlandı.
Türk Yardım Kuruluşları Myanmar'da Türk Yardım Kuruluşları, Askeri Cuntanın Engellemelerine Rağmen Myanmar'a Girmeyi Başardı.
Osmaniyede Oltayla 3.5 Metrelik Yayın Balığı Yakalandı
Osmaniye'de Oltayla 3.5 Metrelik Yayın Balığı Yakalandı
Osmaniye'nin Kadirli İlçesinde Bir Balıkçı Tarafından Oltayla, 3.5 Metre Boyunda 90 Kilo Ağırlığında Dev Yayın Balığı Yakalandı.
Jandarma Sahte Evrak Düzenlediği İddia Edilen Çeteyi Çökertti İstanbul İl Jandarma Ekipleri Sahte Evrak Düzenlediği İddia Edilen Bir Örgütü Çökertti. 11 Ayrı Adrese Düzenlenen Eş Zamanlı Oper..
Boeing Firmasından Tokata Bilişim Teknolojileri Sınıfı
Boeing Firmasından Tokat'a Bilişim Teknolojileri Sınıfı
Dünyaca Ünlü Uçak Firması Boeing, Tokat'ta Tam Donanımlı Bilişim Teknolojileri Sınıfı Kurulması İçin Maddi Destek Sağladı.
'Keşke Karşıma Bir Peri Kızı Çıksa' Atv'de Yatınlanan 'Limon Ağacı' Dizisinde Holding Patronu Kaan'ı Canlandıran Kaan Urgancıoğlu Kısa Zamanda İzleyicinin Beğenisini Kazandı.
Dağlıca Şehidinin Annesi Nefise Uysala Yılın Annesi Plaketi Verildi
Dağlıca Şehidinin Annesi Nefise Uysal'a Yılın Annesi Plaketi Verildi
Antalya'nın Manavgat İlçesinde Özel Sema İlköğretim Okulu, Dağlıca Şehidinin Annesi Nefise Uysal'ı Yılın Annesi Seçti.
Konutta Bu Yılı Unutun
Konutta Bu Yılı Unutun
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Genel Başkanı Bekir Cumurcu, Dünyadaki Finansal Sorunlar ve Ekonomik Yavaşlamanın Türkiye'ye ve İnşaat ile Gayrimenkul Sektörlerine de Yansıdığına Dikkat Çekti.
Polisten Avukata Dayak İddiası Adana Adliyesi'nde Biri Kadın Biri Erkek İki Avukatın Polisler Tarafından Darp Edildiği İddia Edildi.
Basifedin Yeni Yönetimi, Başkan Kocaoğlunu Ziyaret Etti
Basifed'in Yeni Yönetimi, Başkan Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Görüşen Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu(basifed) Yeni Yönetimi, Yeni Proje Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi.
Alperen Ocakları'ndan Andican'daki Olayların Yıldönümünde "Siyah Çelenkli" Protesto Alperen Ocakları, Andican'da 2005 Yılında Gerçekleşen Protestoların Askerler Tarafından Sert Bir Şekilde Ba..
Sakarya Nehrine Kan Karıştı
Sakarya Nehri'ne Kan Karıştı
Adapazarı'nda Kasaplar Odası'na Ait Mezbahadan Sakarya Nehri'ne Kesilen Hayvanların Kanının Bırakıldığı Öne Sürülürken; Oda Yetkilileri, Nehire Sadece Yıkama Suyunun Verildiğini Savundu.
Gümüşpınar Su ve Bahar Şenlikleri Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı Gümüşpınar Köyündeki Su ve Bahar Şenliği Büyük Çoşkuyla Kutlandı. Bu Yıl İlk Defa Düzenlenen ve Geleneksel Hale Getirilmek İstene..
Şanlıurfada Önceki Gün Boğulan Baba ve Oğlun Cesetleri Sudan Çıkarıldı
Şanlıurfa'da Önceki Gün Boğulan Baba ve Oğlun Cesetleri Sudan Çıkarıldı
Şanlıurfa'da, Önceki Gün Balık Avlamak İsterken Atatürk Barajı Göletine Düşerek Boğulan Baba ve Oğlun Cesetleri Su Altı Polisleri Tarafından Çıkarıldı.
Mazlum Der Batman Şube Başkanı Çiçek: 'Sivil Alan Hesaplaşma Tahtası Haline Getirilmemeli'
Mazlum Der Batman Şube Başkanı Çiçek: "Sivil Alan Hesaplaşma Tahtası Haline Getirilmemeli"
Mazlum Der Batman Şube Başkanı Murat Çiçek, Sason İlçesi Kırsalında Minibüse Yapılan Mayınlı Saldırıyı Kınadı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10