9 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

9 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bu Yaz Cehennem Gibi Olacak Türkiye, Son 2 Haftadır Herkesi Şaşırtan Bir Sıcak Havanın Etkisi Altına Girdi. Bahar Erken Geldi. Peki Yazın Ne Olacak?
Türk Eğitim-Senden Alım Gücü Araştırması
Türk Eğitim-Sen'den 'Alım Gücü' Araştırması
Türk Eğitim Sen'in Yaptığı Araştırmaya Göre, Türkiye'deki Öğretmenlerin, Gıda Ürünlerini Satın Alabilmek İçin Oecd Ülkelerindeki Meslektaşlarına Göre 5 İla 12 Kat Para Ayırması Gerekiyor.
Cep Telefonlarındaki 'Kayıp Hazine'
Cep Telefonlarındaki "Kayıp Hazine"
Türkiye'deki 2. El Cep Telefonlarında, 3,5 Ton Gümüş, 150 Kiloyu Aşkın Altın, Tonlarca Nikel ve Kobalt Geri Dönüşüm Prosesinden Geçirilmediği İçin İsraf Oluyor.
Bahçeşehir Koleji, Gaziantep Eğitimini Marka Yapacak
Bahçeşehir Koleji, Gaziantep Eğitimini Marka Yapacak
Bahçeşehir Gaziantep Koleji Kurucu Temsilcisi Faruk Tatar, Sanayide Marka Olan Gaziantep'in, Bahçeşehir Koleji ile de Eğitimde Marka Bir Şehir Haline Geleceğini Söyledi.
Tarihi Tohum Mektebi Bürokrasiye Takıldı
Tarihi Tohum Mektebi Bürokrasiye Takıldı
Bursa'da Yıllardır İpekçilik Müzesi'ne Dönüştürülmesi Planlanan Tohum Mektebi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Uzlaşmaz Tavırları ve Yıldırım Belediyesi'nin Israrcı Olmayan Talepleri Netice Vermeyince Çürümeye Terk Edildi....
Tatvan Belediye Başkanlıgı Tarafından Hazır Mezar Dönemi Başlatılıyor
Tatvan Belediye Başkanlıgı Tarafından Hazır Mezar Dönemi Başlatılıyor
Bitlis'in Tatvan İlçe Belediye Başkanı Mehmet Emin Peker, Vatandaşların Sorun ve Sıkıntılarını Asgariye İndirmek İçin Tüm İmkanlarını Seferber Ettiklerini Belirterek, Bu Yıl Bütün Mezarlıklarda Hazır Mezar Çalışması...
Adanalı Sporseverler Yeni Stat İstiyor
Adanalı Sporseverler Yeni Stat İstiyor
Adana'nın İlk ve Tek Spor İnternet Gazetesi Sporadana.com Vali İlhan Atış'ın Gündeme Taşıdığı "Adana'ya 45 Bin Kişilik Yeni Bir Stat Yapılması"na İlişkin Değerlendirmesiyle İlgili Anket Yaptı.
Oltuda Kadınlar Günü Kutlaması
Oltu'da Kadınlar Günü Kutlaması
Kadınlar Günü Erzurum'un Oltu İlçesinde de Düzenlenen Programla Kutlandı.
Sosyal Güvenliğin İzmirdeki Yüküne Şok Mangalar
Sosyal Güvenliğin İzmir'deki Yüküne 'Şok Mangalar'
SGK İzmir İl Müdürü Celal Kapan, soysal güvenlik kurumlarında biriken iş yükünün, kurulacak çalışma ekiplerinin şok mangalar halinde ilgili birimlere desteği ile hafifletileceğini söyledi.
İngiliz Şirket 130 Bin Kişinin Hayatını Karartacak İngiltere'de bir şirketin Bangladeş'te açmayı planladığı büyük kömür madeni, ülkede 130 bin'den fazla insanın evsiz kalmasına ve binlerce dö..
Gaziantep'te Trafik Kazası: 1 Ölü Gaziantep'te meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti.
Ceviz ağacına çarpan otomobilde sıkışan 4 kişiyi itfaiye kurtardı Adapazarı'nda virajı alamayarak ceviz ağacına çarpan otomobilde sıkışan 4 kişi itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
Taşköprü'de trafik kazasında 1'i çocuk 2 kişi öldü, 3'ü çocuk 7 kişi yaralandı Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 3'ü çocuk 7 kişi ya..
F.bahçe Ülker: 83 Mersin Büyükşehir: 55
F.bahçe Ülker: 83 Mersin Büyükşehir: 55
Beko Basketbol Ligi'nin 23. Hafta Maçında Fenerbahçe Ülker, Sahasında Konuk Ettiği Mersin Büyükşehir Belediye'yi 83-55 Yenerek 2 Haftalık Kötü Gideşe Son Verdi.
İsrail İran'a Karşı Tek Başına Hareket Etmeyecek İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez, İran'ın Nükleer Faaliyetlerinin Engellenmesi Konusunda İsrail'in Tek Başına Hareket Etmeyeceğini Söyledi.
Eğitim-senden Çiğ Köfteli Kutlama
Eğitim-sen'den Çiğ Köfteli Kutlama
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-sen) Midyat Temsilciliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Bir Kutlama Programı Yaptı.
Edirnede Gözaltında Bulunan Ahmet Özal, Yüksek Tansiyon Şikayeti Nedeniyle Hastaneye Getirildi
Edirne'de Gözaltında Bulunan Ahmet Özal, Yüksek Tansiyon Şikayeti Nedeniyle Hastaneye Getirildi
Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün Başlattığı "Arasta" Operasyonu Kapsamında İstanbul'da Gözaltına Alındıktan Sonra Dün Akşam Edirne'ye Getirilen Ahmet Özal, Bu Sabah Yüksek Tansiyon Şikayeti ile Hastaneye Getirildi.
Minik Uğur Böcekleri, Bursada 6 Bin 500 Fidan Dikti
Minik Uğur Böcekleri, Bursa'da 6 Bin 500 Fidan Dikti
Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinin Oluşturduğu Türkiye Uğur Böcekleri Projesi Kapsamında İnegöl İlçesindeki Boğazköy Barajı Civarına Minik Beyaz Uğur Böcekleri Tarafından 6 Bin 500 Fidan Dikildi.
Şehir Merkezinde Refüjde Koyun Otlatılıyor
Şehir Merkezinde Refüjde Koyun Otlatılıyor
Adana'da D-400 Karayolu'nda Kavşak ve Bölünmüş Yolların Orta Kısımlarında Yeşillendirilmiş Alanlarda Hayvan Otlatılıyor.
Keskten İşsizlik Araştırması
Kesk'ten İşsizlik Araştırması
Kesk Tarafından Yapılan Araştırmada, 'İş Bulma Umudu Olmayan, İşe Başlamaya Hazır Olup İş Aramayanlar da Dahil Edildiğinde İşsizlik Oranının Yüzde 16 Olduğu' Öne Sürüldü.
Lazca Şarkılar
Lazca Şarkılar
Diyarbakır Geceleri'nde, Kürtçe Şarkılar Yerini Lazca Şarkılara Bıraktı.
Türkiye Irak Özel Temsilciliğine Özçelik Atandı
Türkiye Irak Özel Temsilciliğine Özçelik Atandı
Türkiye'nin Irak Özel Temsilciliğine, Bu Görevi Bir Süredir Vekaleten Yürüten Elçi Murat Özçelik Atandı.
İspanyada Oy Kullanma İşlemi Başladı
İspanya'da Oy Kullanma İşlemi Başladı
İspanya'da Genel Seçimler İçin Oy Kullanma İşlemi Yerel Saat ile 09.00'da Başladı.
ATOdan Kredi Kartı Yasa Teklifi
ATO'dan Kredi Kartı Yasa Teklifi
Ankara Ticaret Odası (ATO), Yüz Binlerce İnsanın Kabusu Olmaya Devam Eden Kredi Kartı Sorununun Çözümü İçin Meclis'e Yasa Teklifi Sundu.
Başbakanlık Ziyaretçi Akınına Uğradı
Başbakanlık Ziyaretçi Akınına Uğradı
Başbakanlık Son Bir Yıl İçinde Ziyaretçi Akınına Uğradı. Şubat 2007'den Şubat 2008'e Kadar Başbakanlığa 160 Bin Ziyaretçi Geldi. 2008'in Ocak Ayında Başbakanlığa Gelen Ziyaretçi Sayısı İse 16 Bin Oldu
Her Şey Klip İçin... Popçu Sıla, İkinci Klibini 'Kenar Süsü' Şarkısına Çekti.Popçu Sıla, İkinci Klibini 'Kenar Süsü' Şarkısına Çekti.
AK Partide Nöbetçi Vekil Taner Yıldız, Gündeme İlişkin Açıklamalar Yaptı
AK Parti'de Nöbetçi Vekil Taner Yıldız, Gündeme İlişkin Açıklamalar Yaptı
Kayseri'de AK Parti İl Başkanlığı Tarafından Gerçekleştirilen "Nöbetçi Vekil" Uygulaması Çerçevesinde Bu Hafta Nöbetçi Vekil Olan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, "Ülkenin Yararına Olacak İşlerin, Partimizin...
Kozahanın Taç Kapısı İçin Büyükşehir Belediyesinin Kamulaştırması Bekleniyor
Kozahan'ın Taç Kapısı İçin Büyükşehir Belediyesi'nin Kamulaştırması Bekleniyor
Bursa'da Kozahan'ın Taç Kapısını Kapattığı Gerekçesiyle İnşaatı Tartışma Konusu Olan Uzunçarşı'daki Kuyumcu Dükkanı ile Yanındaki Dükkanlar İçin Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in Verdiği Sözü Tutması...
Haratoğlundan Velilere Uyarı
Haratoğlu'ndan Velilere Uyarı
Örnek Sanayi Sitesi Dernek Başkanı Mehmet Haratoğlu, Mesleki Eğitimin Günümüzde Büyük Önem Taşıdığını Bildirdi.
Başkanın Gödence Hatırası
Başkanın Gödence Hatırası
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Eşi Dr. Türkegül Kocağlu, Seferihisar'a Bağlı Gödence ve Orhanlı Köyleri'ni Ziyaret Ederek Vatandaşlarla Sohbet Etti.
Jandarma Trafikten Bilgilendirmeye Devam
Jandarma Trafik'ten Bilgilendirmeye Devam
Gümüşhane'nin Kelkit İlçesinde Jandarma Komutanlığı'na Bağlı Jandarma Trafik Timi Köy ve Beldelerde Sürücü Yolcu ve Yayalara Eğitici Mahiyette Seminerler Veriyor.
Fırat Okulları Okul Aile Birliğinden Anlamlı Yardım
Fırat Okulları Okul Aile Birliği'nden Anlamlı Yardım
Fırat Koleji Özel Okulları Okul Aile Birliği'nin Girişimiyle Düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamasında Abdülkadir Konukoğlu Engelliler Eğitim Merkezi'nde Eğitim Gören Çocuklar Yararına Para Toplandı. Okul...
Malezya seçimleri internetin gücünü gösterdi Malezya'daki zayıf muhalefet, karşı görüşlü güçlü medya ve kısıtlayıcı kampanya kurallarına rağmen, internet ortamında yaptığı başarılı propaganda..
Tarihi Eseri Korumak İçin Açılan Davada İlginç Talep
Tarihi Eseri Korumak İçin Açılan Davada İlginç Talep
Bursa'da, Ortapazar Caddesi Girişindeki Lala Paşa Medresesi'nin İçerisinde Islak Zeminli Tuvalet ve Mutfak Yapılmasını Öngören Proje Değişikliğinin İptali İçin Bursa 2'nci İdare Mahkemesi'ne Dava Açan Tarihi Çevre Koruma...
İspanya halkı sandık başında İspanya'da 35 milyon seçmen, ülkeyi dört yıl yönetecek yeni hükümeti belirlemek üzere sandık başında. Seçmenlerin toplam 23 bin sandıkta oy kullanacağı seçimlerde..
Küçük Oğuzhan, Büyükleri Coşturdu
Küçük Oğuzhan, Büyükleri Coşturdu
Gümüşhane'nin Kelkit İlçesinde Hafta Sonunda Bir Kafede Türkü Söyleyen Oğuzhan, Dinleyenleri Coşturdu.
Cezasını, hastaların bakımıyla ilgilenerek çekiyor Adapazarı'nda 'huzur ve sükunu bozmak' suçundan yargılanan kadına, denetimli serbestlik uygulamaları kapsamında 1 ay 7 gün süreyle hasta bak..
Adıyaman Emniyet Müdürü Sağlam: 'Komşuluk bağı zayıflayınca suç oranı arttı'
Adıyaman Emniyet Müdürü Sağlam: "Komşuluk bağı zayıflayınca suç oranı arttı"
Adıyaman Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, komşuluk bağlarının eskiye nazaran zayıf kaldığını belirterek, buna mukabil suç oranlarının artığını söyledi.
Ahmet Özal, yüksek tansiyon şikayetiyle doktor kontrolünden geçirildi Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında bulunan Ahmet Özal, yüksek tansiyon şikayeti ile hastaneye götürüldü.
Uzman Doktorlar İçin Zor Tercih Tam Gün Yasasının Hayata Geçirilmesi Halinde, Sağlık Bakanlığı ve Üniversite Hastanelerinde Çalışan 9 Binden Fazla Uzman Doktor, Kamu ya da Özel Sektörü Tercih..
ATO'dan Kredi Kartı Yasa Teklifi Ankara Ticaret Odası (ATO), Kredi Kartı Sorununun Çözümü İçin Meclis'e Yasa Teklifi Sundu.
Türkiye' Den KKTC'ye 790 Milyon YTL Yardım Türkiye Cumhuriyeti, 2008 Yılında KKTC'ye 790 Milyon 209 Bin 728 YTL Yardım Yapmayı Planlıyor.
Çiğ Köfte Tehlikeli Gıdalar Arasında Yer Alıyor
Çiğ Köfte Tehlikeli Gıdalar Arasında Yer Alıyor
Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin/gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü Tarafından Yapılan Laboratuvar Araştırmasında, Çiğ Köftenin Riskli Gıdalar Arasında Yer Aldığı Tespit Edildi.
Halk Ozanı Aşık Veysel Anılıyor Türk Halk Edebiyatı'nın Önemli İsimlerdine Aşık Veysel Şatıroğlu, Ölümünün 35'nci Yıl Dönümünde Düzenlenecek Çeşitli Etkinliklerle Anılacak.
Öğretmenin Filesi Zor Doluyor Türk Eğitim-sen'in Araştırmasına Göre, Türkiye'deki Öğretmenin Pazar Filesini Doldurabilmesi İçin AB ve Oecd Ülkelerine Göre Daha Fazla Para Harcaması Gerekiyor.
Mikro Kredi Uygulaması Bursada da Başlıyor
Mikro Kredi Uygulaması Bursa'da da Başlıyor
Bursa'da, Valilik ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (Tisva) Yoksullar İçin Uygulanan 'Mikro Kredi Projesi' Nin Uygulanması Çalışmalarına Başlandı.
Ampul Tayyip Hakaretine 920 YTL Para Cezası
'Ampul Tayyip' Hakaretine 920 YTL Para Cezası
Bursa'da, Ulaşım Zammını Protesto Eyleminde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 'Ampul Tayyip' Diyerek Hakaret Ettikleri İddia Edilen 2 Üniversite Öğrencisi 920'şer YTL Para Cezasına Çarptırıldı.
Irak'ta Terör Bağlantılı Polisler Açığa Alındı Irak'ın Diyala Eyaleti ve Çevresinde, Ölüm Mangaları ile İşbirliği Yaptıkları ve Mezhep Ayrımı Gözettikleri Gerekçesiyle Binlerce Polisin Açığa ..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10