8 Mart 2008 Cumartesi Günü Haberleri

8 Mart 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan: Siyasal Haklarda Türk Kadınının Engeli Yok AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siyasal Haklar Bakımından Bugün Türk Kadınının Önünde Hiçbir Engel Bulunmadığını B..
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Sinop'ta, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Nedeniyle Eğitim-sen Tarafından Basın Açıklaması Yapıldı.
Erdoğan: Iraka Yönelik Gizli Gündemimiz Yok
Erdoğan: Irak'a Yönelik Gizli Gündemimiz Yok
Başbakan Erdoğan, 'Irak'a Yönelik Hiçbir Zaman Gizli Gündem Taşımayan Türkiye, Her Zaman Dostluk ve Kardeşlik Duygusuyla Hareket Etmiş, Irak'ın Toprak Bütünlüğüne Birliğine Önem Vermiştir' Dedi.
Bakoyanni: Başörtüsü, Laikliği Tehdit Etmemektedir Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Başörtüsünün İnsan Hakları ve Laikliği Tehdit Etmediğini Söyledi.
Adam Öldürmek ve Yaralamaktan Aranan Şahıs Yakalandı
Adam Öldürmek ve Yaralamaktan Aranan Şahıs Yakalandı
Adapazarı'nda Değişik Tarihlerde Adam Yaralama ve Öldürme Suçlarına Karıştığı İddiasıyla Aranan Bir Kişi, Polis Tarafından Sahte Kimlikle Yakalandı.
Hızlı Örgü Örme Yarışması Düzenlendi
Hızlı Örgü Örme Yarışması Düzenlendi
Gaziantep'te 8 Mart Kadınlar Günü Nedeniyle Düzenlenen El Örgüsü Yarışmasına Katılan Bayanlar, Hızlı Şekilde Örgü Örmeye Çalıştı.
Polonyalı Gezgin Makowski Salihlide
Polonya'lı Gezgin Makowski Salihli'de
Polonya'nın Browarna Kentinden Yaya Olarak Dünya Turuna Çıkan 60 Yaşındaki Andrej Makowski, Manisa'nın Salihli İlçesine Geldi.
Alp Disiplinli Türkiye Kayak Şampiyonası Heyecanı Devam Ediyor
Alp Disiplinli Türkiye Kayak Şampiyonası Heyecanı Devam Ediyor
Kayak Federasyonu Başkanlığıâ'nın Organize Ettiği, Garanti Bonus Kartın Sponsorluğunu Üstlendiği Alp Disiplinli Türkiye Kayak Şampiyonası Palandöken Kayak Merkeziâ'nde Devam Ediyor.
Dünya Kadınlarından Türk Kadınlarına Karanfil
Dünya Kadınlarından Türk Kadınlarına Karanfil
Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi'ne (Akdim) Üye Çeşitli Uyruklardaki Yaklaşık 100 Kadın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Bayanlara Karanfil Dağıttı. Yabancı Uyruklu Kadınlardan Çiçek Alırken Şaşkınlıklarını...
Irak Su Kaynakları Bakanı Cemalden Bakan Veysel Eroğluna Ziyaret
Irak Su Kaynakları Bakanı Cemal'den Bakan Veysel Eroğlu'na Ziyaret
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye ile Irak Arasındaki Münasebetlerde, Ekonomik, Askeri ve Çevre Konularında, Sürekli İşbirliğinden ve İşbirliğinin Gelişmesinde Yana Olduklarını Söyledi.
Kemeraltı Çarşısında Yüzler Gülüyor
Kemeraltı Çarşısı'nda Yüzler Gülüyor
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar ve Dernek Yöneticileri ile Birlikte Tarihi Çarşıyı Gezerek, Belediye Tarafından Yapılan Cephe Düzenlemesi Projesi ile...
Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyanni Ebru Yaptı Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Kadın Şurası'na Katılmak İçin Geldiği AK Parti Genel Merkezi'nde Ebru Yaptı ve Erdoğan Çifti ile B..
Başkan Akyürek, Eskişehirin Tarihi Odunpazarı Evlerini Gezdi
Başkan Akyürek, Eskişehir'in Tarihi Odunpazarı Evleri'ni Gezdi
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Tarihi Odunpazarı Evleri'ni Gezdi.
TESK'ten "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kadın Girişimciliğine Büyük Önem Verdiklerini Belirterek,..
Umreye Gideceklere Koruma Aşısı Yapıldı
Umreye Gideceklere Koruma Aşısı Yapıldı
Muğla'nın Milas İlçesinde Önümüzdeki Günlerde Kutsal Topraklara Gidecek Hacı Adaylarına, Milas Sağlık Grup Başkanlığı'nda Menenjit ve Poliyo Aşısı Yapıldı.
Özel Halk Otobüsleri Şoförlerine Tek Tip Kıyafet
Özel Halk Otobüsleri Şoförlerine Tek Tip Kıyafet
Erzurum (İha) €" Erzurum Özel Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Ömer Ata, Araçlardaki Tüm Şoförlerin Tek Tip Kıyafet Giyeceğini Söyledi.
DTPli Kadınlara Bayraklı Tepki
DTP'li Kadınlara Bayraklı Tepki
Mersin'de, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Dolayısıyla Yürüyüş Düzenleyen DTP'li Kadınlara, Türk Bayraklarıyla Tepki Gösterildi. DTP'lilerin Kürtçe Sloganlarına Ellerindeki Türk Bayraklarını Sallayarak Tepki Gösteren Bir...
Bakan Ekrenden Milli Gelir Hesapları Revizyonu ve Veri Kalitesi Açıklaması
Bakan Ekren'den Milli Gelir Hesapları Revizyonu ve Veri Kalitesi Açıklaması
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, "Milli Gelir Hesaplarının Revizyonu Dediğimiz Güncelleştirilmesiyle İlgili Olay Türkiye'de İlk Defa Yapılmıyor. Bu 4.'sü Olacak" Dedi.
Boydak: 'ihracatçı birlikleri yasa tasarısı üretime zarar verir'
Boydak: "ihracatçı birlikleri yasa tasarısı üretime zarar verir"
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, ihracatta karların minimize olduğu bir dönemde hiyerarşiyi artıran bir TİM ve İhracat Birlikleri yasa tasarısını kabul etmenin mümkün olmayacağını...
Erbil'de Fransız gazeteci bıçaklandı Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde bir Fransız gazeteci, bugün sabah saatlerinde bıçaklı saldırı sonucu yaralandı. Erbil polisi, adı açıklanmayan kadın ga..
Edirne Emniyet Müdürlüğü'ndeki rüşvet sorgulaması devam ediyor Edirne'de Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği "Arasta" adı verilen operasyonda gözaltına alınanların sorgusu sürüyor.
Magazin dergisinde gördü taksici oldu
Magazin dergisinde gördü taksici oldu
Kayseri'de 27 yaşındaki iş kadını Asiye Çakırlı, Avrupa'da yayınlanan bir dergide gördüğü haberle taksiciliğe atılırak Kayseri'nin ilk kadın taksicisi oldu.
Altı bin yıllık kent köy oluyor
Altı bin yıllık kent köy oluyor
Hitit Medeniyeti'nin önemli merkezlerinden Çorum'un Alacahöyük beldesi, nüfusu 2 binin altına düştüğü için köy oluyor. Altı bin yıllık geçmişe sahip olan belde, turizm potansiyeline rağmen devamlı göç verdiği için köy...
Evciler köyü regülatörüne ait kapaklar elektrikli sisteme çevrildi Burdur'un Gölhisar ilçesinde Sulama Birliğine ait regülatör kapakları internet üzerinden bilgisayarla kontrol ediliyor. Evc..
Eşini kaybeden milletvekili kadınlar gününe katılanları ağlattı
Eşini kaybeden milletvekili kadınlar gününe katılanları ağlattı
Dünya kadınlar günü nedeniyle Yozgat'ta yapılan kutlamalarda konuşma yapan AK Parti Milletvekili Osman Coşkun, geçen yıl eşini kaybettiğini anlatınca salondaki kadınlar gözyaşlarını tutamadı.
Almanya hükümetini protesto eden Almanlara, Türk - Alman Dostluk Derneği üyelerinden tepki
Almanya hükümetini protesto eden Almanlara, Türk - Alman Dostluk Derneği üyelerinden tepki
Antalya'nın Alanya ilçesinde Almanya hükümetinin sağlık politikasını protesto Almanlara, Hürriyetçi Türk - Alman Dostluk Derneği (Hür-Türk) Alanya Şube Başkanı Fahri Yiğit ve derneğin Alman üyeleri tepki gösterdi.
Tüik'in Yöntem Değişikliği Milli Geliri Yüzde 31 Büyüttü (2) Türkiye'nin 2006 Yılı Gayri Safi Yurtiçi Hasılası (Gsyh) Hesaplama Yönteminde Yapılan Değişiklik Sonrasında Yüzde 31.6 Artarak 758..
İstanbul'da 8 Mart 2 Alternatif Mitingle Kutlanıyor 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İstanbul'da Çağlayan ve Kadıköy'de İki Farklı Mitingle Kutlanıyor.
Öğretmenler, 2008'de Hayat Standartlarının Azalacağına İnanıyor Bağımsız Eğitimciler Sendikası'nın (BES) öğretmenlerin hayata bakışı ve beklentileri konusunda gerçekleştirdiği anket, öğretmen..
Ahmet Özal Gözaltına Alındı
Ahmet Özal Gözaltına Alındı
Edirne merkezli olarak yürütülen ve Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin de gözaltına alındığı 'Arasta' operasyonu kapsamında 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal gözaltına alındı.
Prof. Dr. Sadun Aren Vefat Etti Eski Milletvekili ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Sbf) Eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadun Aren Vefat Etti.
Avrupa Tarihinin En Gelişmiş Uzay Aracını Gönderiyor Avrupa, Tarihinin En Büyük ve En Sofistike Uzay Aracını Göndermeye Hazırlanıyor.
Nedim Vasıf Otyam'ın Cenazesi Toprağa Verildi İstanbul'da Vefat Eden Besteci, Müzisyen, Orkestra Şefi, Yönetmen ve Eğitimci Olarak Sanat ve Eğitim Hayatına Büyük Katkılarda Bulunan Nedim Vası..
Madagaskar'da İvan Kasırgası: 93 Ölü İvan Kasırgası Madagaskar'da 93 Kişinin Ölümüne Neden Oldu.
Ahmet Özal Emniyete Götürüldü 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Oğlu Ahmet Özal, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne Götürüldü.
İstanbul Bb: 2 - Konyaspor: 0 (İlk Yarı) Turkcell Süper Lig'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Konyaspor Karşısında İlk Yarıyı 2-0 Önde Tamamladı.
Denizlipor: 1 - Ankaraspor: 0 (İlk Yarı) Turkcell Süper Lig Takımlarından Denizlispor ile Ankaraspor Arasındaki Karşılaşmanın İlk Yarısı, Evsahibi Takımın 1-0 Üstünlüğü ile Tamamlandı.
Erbil'de Fransız Kadın Gazeteci Bıçaklandı Irak'ın Kuzeyindeki Erbil Kentinde Bir Fransız Kadın Gazeteci Bıçaklandı.
Erkenden Havlu Attı Hollywood'un Gelecek Vaad Eden Genç Yıldızı Rachel Bilson'dan Şok Karar. Ülkemizde The O.c Adlı Tv Dizisiyle Tanınan Bilson Mesleki Kariyerini Büyük Bir Başarıyla Sürdürme..Hollywood'un Gelecek Vaad Eden Genç Yıldızı Rachel Bilson'dan Şok Karar. Ülkemizde The O.c Adlı Tv Dizisiyle Tanınan Bilson Mesleki Kariyerini Büyük Bir Başarıyla Sürdürmesine Karşın Oyunculuğu Bırakma Kararı Aldığını Söyledi.
(Tekrar) Kütahyada Ulaşım Zammı İsyanı
(Tekrar) Kütahya'da 'Ulaşım Zammı' İsyanı
Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, "Ulaşıma Yapılan Zam, Enflasyon Oranına Rağmen Halkımıza Vurulmuş Bir Darbedir" Dedi.
Kırşehirde Kadın Çiftçiler Yarıştı
Kırşehir'de Kadın Çiftçiler Yarıştı
Tarım İl Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen Kadın Çiftçilere Yönelik Yarışma Sonuçlandı.
Turkcell Süper Lig Turkcell Süper Lig'in 25. Haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Konyaspor, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Karşı Karşıya Geldi. Karşılaşmanın İlk Yarısı Ev Sahibi Eki..
Dünya Kadınlar Gününde erkeklerden kadınlara kan desteği
Dünya Kadınlar Günü'nde erkeklerden kadınlara kan desteği
Fatih Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü farklı bir etkinlikle kutladı. Fatih Belediyesi'nin Kızılay ile ortaklaşa düzenlediği etkinlikte vatandaşlar gönüllü kan bağışında bulundular.
Öğretmen 150 enstrümanla öğrencilerin yeteneklerini keşfettiriyor
Öğretmen 150 enstrümanla öğrencilerin yeteneklerini keşfettiriyor
Denizli'de bir öğretmen, 150 çeşit enstrümanla öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyor. Hacı İbrahim Cin İlköğretim Okulu'nda müzik öğretmeni olarak görev yapan Melih Ağdal, 150 çalgıyla öğretmen ve öğrenciler...
1-7 Mart deprem etkinlikleri kapsamında Patnosta deprem tatbikatı yapıldı
1-7 Mart deprem etkinlikleri kapsamında Patnos'ta deprem tatbikatı yapıldı
1-7 Mart deprem etkinlikleri kapsamında Ağrı Patnos Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü bünyesinde deprem tatbikatı yapıldı.
İsrail’in Filistin’de yaptığı katliam Adana’da protesto edildi
İsrail’in Filistin’de yaptığı katliam Adana’da protesto edildi
İsrail'in Filistin'de yaptığı katliam Adana'da protesto edildi. Anadolu Gençlik Derneği Şubesi'nin İnönü Parkı'nda düzenlediği eylemde İsrail askerlerinin yaptığı insanlık dışı dışı vahşet telin edildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10