5 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

5 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2008 Yılının 'Saint Paul Yılı' İlan Edilmesi
2008 Yılının "Saint Paul Yılı" İlan Edilmesi
Mersin'in Tarsus İlçesi Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, 2008 Yılının "Saint Paul Yılı" İlan Edilmesi Nedeniyle Esnafla Toplantı Yaptı.
Ankara Elektrik İhalesini Zorlu Kazandı
Ankara Elektrik İhalesini Zorlu Kazandı
Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.ş.'ye Ait, Toplam 141 Mw Kurulu Gücünde Dokuz Santralin Özelleştirme İhalesini, 510 Milyon Dolar ile Zorlu Enerji Kazandı.
Şehit Fethibey İlköğretim Okulunun Kürsel Isınma projesi için AB'den heyet geliyor Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye tarafından hazırlanan 'Küresel Isınma konusunda bir çocuk ne yap..
Nasuh Mahruki Gaziantep'te Destek İsteyecek Akut Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki, Gaziantep'te Kurulma Aşamasında Olan Akut'a Destek İstemek ve Yeni Çıkan Kitabını İmzalamak İçin Yarın ..
Muhalefetten AKP'ye "Pavyon Fedaisi, Konsomatris, Paralı Asker Değiliz" Tepkisi Belde Belediyelerinin Kapatılması ve 43 Yeni İlçe Kurulmasına İlişkin Tasarının Görüşmeleri Nedeniyle Dün Sabah..
Ödüllü Başhekim İstifa Etti
Ödüllü Başhekim İstifa Etti
82.yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman.dr. Murtaza Yetiş, 3 Yıllık Başhekimlik Görevinden İstifa Etti.
TÜRKAV Dünya Kadınlar Gününde şehitlere Mevlit okutacak
TÜRKAV Dünya Kadınlar Günü'nde şehitlere Mevlit okutacak
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) İzmir Şubesi, Dünya Kadınlar Günü'nde annelere, şehitler için Mevlit okutarak armağan vermek isiyor. TÜRKAV İzmir Şube Başkanı Recep Çakmak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde...
Burdur, Atanın ziyaret yıldönümü için süslendi
Burdur, Ata'nın ziyaret yıldönümü için süslendi
Mustafa Kemal Atatürk'ün Burdur'a gelişinin 78. yıldönümü kutlamaları nedeniyle şehirdeki hazırlıklar son aşamaya geldi. Şehir meydanı ve caddeleri bayraklarla süslenirken Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirecek koro,...
Yüksekova'da gerginlik Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Demokratik Toplum Partisi (DTP) tarafından yapılan basın açıklamasının ardından izinsiz gösteri düzenlemek isteyen gruba müdahale eden p..
Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri Fidan Dikti
Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri Fidan Dikti
Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Çeşitli Etkinlikler Hazırlayan Adapazarı Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri "Yeşil Bir Çevre" Sloganıyla Fidan Dikme Kampanyası Gerçekleştirdi.
Turhal, Şehit Onbaşı Çeçeni Unutmadı
Turhal, Şehit Onbaşı Çeçen'i Unutmadı
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Kuzey Irak'ta PKK Terör Örgütüne Karşı Yürüttüğü Operasyonda Şehit Olan Piyade Komando Onbaşı Serdal Çeçen İçin Turhal Belediyesi Tarafından Mevlit Okutuldu.
Çevre ve Orman Bakanı Çanakkale'ye Geliyor Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Cuma Günü Çanakkale'ye Gelecek.
Tarihi Gazhanenin Yerine  Köylü Garajı Yapılıyor
Tarihi Gazhane'nin Yerine Köylü Garajı Yapılıyor
Adıyaman Belediyesi Tarafından Tarihi Gazhane'nin Yerine Köylü Garajı Yapılıyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesinden Engellilere Destek
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Engellilere Destek
Mersin Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Tarafından Engellilere 200 Paket Hasta Bezi Dağıtıldığı Bildirildi.
Düzce İtfaiyesinden İnek Kurtarma Operasyonu
Düzce İtfaiyesi'nden İnek Kurtarma Operasyonu
Düzce'nin Ağa Mahallesi'nde Kazım Adak İsimli Şahsa Ait İnek, Foseptik Kuyusuna Düştü. İnek Uzun Uğraşlar Sonrasında İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı.
Fenerbahçe'nin Sevılla'yı Elemesi İsveç Basınında Fenerbahçe'nin, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde İspanya'nın Sevilla Takımını Eleyerek Çeyrek Finale Yükselmesi, İsveç Yazılı ve Görsel Basınında ..
Santral Özelleştirmeleri...(1)
Santral Özelleştirmeleri...(1)
Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.ş.'ye Ait 7 Hidroelektrik Santrali ile Bir Jeotermal Santralinin 'İşletme Hakkı Verilmesi' Yöntemi, Bir Santralin de 'Satış' Yöntemiyle Özelleştirilmesi İhalesini Zorlu Enerji...
Organize Perakende Sektörünün Cirosu Yüzde 15 Arttı Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (Ampd) Perakende Endeksi Ocak Ayı Verilerine Göre, Organize Perakende Sektörünün Cirosu, 200..
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Hristofias, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile Bir Araya Geldi Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofias Diplomatik Temaslarda Bulunmak Ü..
Avrupa Birliği Sırbistandan Avrupaya Bağlanmasını İstedi
Avrupa Birliği Sırbistan'dan Avrupa'ya Bağlanmasını İstedi
Avrupa Birliği, Sırbistan'ı Geleceğini Avrupa'da Gördüğünü Aşikar Etmeye Çağırdı. AB, Sırbistan'ı Avrupa'ya Yaklaştırmak Üzere Ülkeye Vize, Ulaşım ve Eğitim Gibi Konularda Çeşitli Teşvik Edici Öneriler Sundu.
Atıkların Ayrı Toplanması Projesi
Atıkların Ayrı Toplanması Projesi
Denizli Belediyesi, Evsel Atıkların Ayrıştırılarak Ekonomiye Kazandırılması İçin 30 Mahallede Sürdürdüğü Çalışmalarına 12 Mahallede Daha Başlıyor.
Serbest Piyasada Döviz İstanbul ve Ankara Serbest Piyasalarında Alınıp Satılan Döviz Türlerinin, Dün ve Bugün İtibarıyla, Alış, Satış ve Kapanış Fiyatları Şöyle:
Yasin Hayalin Avukatı Alanyada Stres Attı
Yasin Hayal'in Avukatı Alanya'da Stres Attı
Hran Dink Cinayetiyle İlgili Davada Yargılanan Yasin Hayal'in Avukatı Fuat Turgut, Alarahan Tesislerinde Padişah Kıyafetleri Giyerek Fotoğraf Çektirdi.
Özel Maç: Sivasspor: 3 - Fc Saturn: 2 Turkcell Süper Lig Takımlarından Sivasspor, Rusya Birinci Ligi Takımlarından Fc Saturn ile Oynadığı Hazırlık Maçında, Rakibini 3-2 Mağlup Etti.
Dolar 1,2080, Avro 1,8380 YTL İstanbul Serbest Piyasada Kapanış Saatlerinde Doların Satış Fiyatı 1,2080 YTL, Avronun Satış Fiyatı 1,8380 YTL Oldu.
Opec Mevcut Günlük Üretimi Koruyacak Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı (Opec), 32 Milyon Varillik Günlük Üretim Miktarını Koruma Kararı Aldı.
Eskişehirde 'Deha Yetiştirme' Projesi
Eskişehir'de "Deha Yetiştirme" Projesi
Eskişehir Yazılım Üssü, Bilişim Çağına Uygun Nesiller Yetiştirmek Maksadıyla "Geleceğin Yazılım Dehaları Yetiştirme" Adlı Proje Başlattı. Proje Çerçevesinde Lise Seviyesindeki Gençlerin Sadece Bilgisayar Değil, Tüm...
Kepezin Çanakkale Belediyesine Katılması
Kepez'in Çanakkale Belediyesi'ne Katılması
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Merkeze Bağlı Kepez Beldesinin Kapatılarak Çanakkale Belediyesi'ne Katılması Konusunun Mecliste Alınacak Kararla Yapılmasını Demokratik Bulmadığını Belirterek, "Bu Konudaki İlk...
Batı Trakyada Türk İmama Saldırıya Tepki
Batı Trakya'da Türk İmama Saldırıya Tepki
Balkan Türkleri Konfederasyonu, Batı Trakya'da Yunanlı Fanatikler Tarafından Bir İmamım Darp Edilmesini Kınadı.
Üst Geçidi Kullanmayan Öğrenciler İçin '68 Saniye Hayatınızdan Değerli mi' Projesi
Üst Geçidi Kullanmayan Öğrenciler İçin "68 Saniye Hayatınızdan Değerli mi" Projesi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi (Aü) Kampüsü Önünde 16 Yıl Önce Eylemle Yaptırılan Üst Geçidi Kullanmayan Gençler İçin "68 Saniye Hayatınızdan Değerli mi" Sloganıyla Başlatılan Proje Çerçevesinde Öğrenciler, Trafik...
Yeşilay Haftası Kutlaması
Yeşilay Haftası Kutlaması
Yeşilay Haftası Kutlamaları Kapsamında Malatya Merkezdeki Petrol Ofisi İlköğretim Okulu'nda Düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon Dalında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi.
Şubat Ayında 132 Yangın Çıktı Adapazarı Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Şubat Ayı Faaliyet Raporunu Açıkladı. Şubat Ayında En Çok Yangın Çıkış Nedeninin Baca Tutuşması Sonrası..
Gaziantepte Dogalgaz Ağı Genişliyor
Gaziantep'te Dogalgaz Ağı Genişliyor
Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım A.ş. (Gazdaş) Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, "Merveşehir Mahallesi'nden Sonra Bu Ay İçinde Güvenevler, Atatürk, Batıkant ve Binevler Mahallelerinin Tamamına, Osmangazi Mahallesi'nin İse Bir...
Emekli Öğretmenden Örnek Davranış
Emekli Öğretmenden Örnek Davranış
Konya'da Emekli Öğretmen Atiye Atçeken Kendisine Ait Bir Daire ve Dükkanı'nın Satışından Gelecek Geliri Okul Yapımı İçin Bağışladı.
Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıçdan Yerel Yönetimler Yasası ile İlgili Açıklama
Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç'dan Yerel Yönetimler Yasası ile İlgili Açıklama
Melikgazi Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yerel Yönetimler Yasa Tasarısı ile İlgili Olarak Yapmış Olduğu Basın Toplantısında "Melikgazi Belediyesi Olarak Gerek Bilgili, Tecrübeli Personelimiz, Gerekse Araç, Gereç...
Kilis Belediyesi, 3 Şehir İçi Dolmuş Hattını Sattı
Kilis Belediyesi, 3 Şehir İçi Dolmuş Hattını Sattı
Kilis Belediyesi Tarafından 3 Şehir İçi Dolmuş Hattı Açık İhale Usulü ile 613 Bin YTL'ye Satıldı.
Kayapınar Belediye Başkanı Karatekinden Öncelik Açıklaması
Kayapınar Belediye Başkanı Karatekin'den 'Öncelik' Açıklaması
DTP'li Diyarbakır Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin, Kürt Sorunun Kendisi İçin Belediye Hizmetlerinden Öncelikli Olduğunu Söyledi. Sınır Ötesi Harekatın Kürt Sorunu Çözümünü Derinleştirdiğini İddia Eden Zülküf...
Sağlık Müdürü Vançelik: 'Hınısta hastalarımız uzman hekimlere muayene oluyor'
Sağlık Müdürü Vançelik: "Hınıs'ta hastalarımız uzman hekimlere muayene oluyor"
Erzurum Sağlık İl Müdürü Yrd.Doç.Dr.Serhat Vançelik, bir süre önce Hınıs İl Genel Meclisi bağımsız Üyesi Ahmet Güzelbaba'nın kendisini eleştirmesi ve hastaları başka bir ilçede muayene ettirdiklerini açıklamasına tepki...
Eskişehirde 'Deha Yetiştirme' Projesi
Eskişehir'de "Deha Yetiştirme" Projesi
Eskişehir Yazılım Üssü, Bilişim Çağına Uygun Nesiller Yetiştirmek Maksadıyla "Geleceğin Yazılım Dehaları Yetiştirme" Adı Altında Bir Proje Başlattı. Proje Çerçevesinde Lise Seviyesindeki Gençlerin Sadece Bilgisayar...
Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş'ye en yük teklif Zorlu'dan geldi Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Tercan, Kuzgun, Mercan, İkizdere, Çıldır, Beyköy ve Ataköy Hidro..
İslam karşıtı filme ilk resmî tepki Afganistan ve Pakistandan geldi
İslam karşıtı filme ilk resmî tepki Afganistan ve Pakistan'dan geldi
Hollandalı aşırı sağcı politikacı Geert Wilders'in Kur'an-ı Kerim'i ve İslam'ı hedef alan 'Fitne' filminin kapağının fıtnathemovie.com adresinde yayınlanmasının ardından dünyadan ilk tepkiler gelmeye başladı.
Kömür Denetimleri Devam Ediyor
Kömür Denetimleri Devam Ediyor
Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Şehirdeki Denetimlerini Aralıksız Sürdürüyor.
Silifkede kuş gribi konferansı düzenlendi
Silifke'de kuş gribi konferansı düzenlendi
Mersin'in Silifke ilçesinde kamuoyunun bilgilendirmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla kuş gribi hastalığıyla ilgili konferans düzenlendi.
Geliboluda Gazi Süleyman Paşa İlköğretim Okulunda Yangın Tatbikatı Yapıldı
Gelibolu'da Gazi Süleyman Paşa İlköğretim Okulunda Yangın Tatbikatı Yapıldı
Çanakkale'nin Gelibolu İlçesinde Bulunan Gazi Süleyman Paşa İlköğretim Okulunda Sivil Savunma Haftası Dolayısı ile Yangın Tatbikatı Yapıldı.
Şanlıurfa Belediyesinden Dünya Kadınlar Gününe özel tiyatro
Şanlıurfa Belediyesi'nden 'Dünya Kadınlar Günü'ne özel tiyatro
Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 'Komşu Köyün Delisi' adlı tiyatro oyununu özel olarak sahneledi.
İcralık su abonelerinin su bedelleri 2008 yılı tarifesi üzerinden ücretlendirilecek
İcralık su abonelerinin su bedelleri 2008 yılı tarifesi üzerinden ücretlendirilecek
Malatya'da geçtiğimiz yıl su sayacı taktığı halde içme suyu abonesi yaptırmayıp, icralık abonelerin su bedelleri 2008 yılı tarifesi üzerinden ücretlendirilecek.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10