31 Mart 2008 Pazartesi Günü Haberleri

31 Mart 2008 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye, Paris'teki Expo Genel Kurulu Toplantısı'na davul-zurna ile başladı Uluslararası Sergiler Bürosu'nun (BIE) genel kurul toplantısı Paris Kültür Merkezi'nde başladı. Türkiye'den gelen T..
Uludazdaki uğur böceklerinin sırrı araştırılmaya devam ediliyor
Uludaz'daki uğur böceklerinin sırrı araştırılmaya devam ediliyor
Kahramanmaraş'ın Uludaz Dağları'nda bin 500 metreden sonra görülen uğur böcekleri için araştırma gezisi yapıldı.
Kemal Kılıçdaroğlu: "Cumhurbaşkanı'nın yasama dokunulmazlığı olmadığı ortaya çıktı" CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, "Anayasa Mahkemesi'nin bu kararına göre, Cumhurbaşkanları, Cumhur..
Yalovada 6 kg esrar ve çok sayıda korsan CD-DVD ele geçirildi
Yalova'da 6 kg esrar ve çok sayıda korsan CD-DVD ele geçirildi
Yalova'da Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Müdürlüğü(KOM) ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda 6 kg esrar ve çok sayıda pornografik içerikli CD ve DVD ele geçirildi.
Defterdarlık öğrencilerin hediyelerini verdi
Defterdarlık öğrencilerin hediyelerini verdi
'Ülkemi seviyorum belgemi alıyorum' kampanyası kapsamında Gümüşhane'de yapılan fiş toplama kampanyası sonucu en fazla fişi tolayan öğrencilere hediyeleri törenle verildi. Fiş toplayan öğrenciler arasında yapılan...
Şanlıurfa Anadolu Kız Meslek Lisesi, hayalleri gerçeğe, yeteneği ise mesleğe dönüştürüyor Şanlıurfa Anadolu Kız Meslek Lisesi öğrencileri, hazırladıkları projelerle 'Avrupa Birliği (AB) Eğiti..
Hataydan hac başvurusu 9 bini geçti
Hatay'dan hac başvurusu 9 bini geçti
Hatay'da hac kayıtlarına rekor başvuru yapıldı.
Bülent Tanla: "İlhan Selçuk'un sağlık durumu iyiye gidiyor" Dün gece hasatneye kaldırılan Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk'un tedavisi sürüyor. CHP Eski Milletveki..
Kur Yüzde 11 Yükseldi Döviz Kredisi Alanın Taksidi İki Katına Çıktı Döviz Kredisi Kullananları Bu Ay Kötü Bir Sürpriz Bekliyor. Kur Yükselince Kredinin Anaparası Üzerinden Kkdf Hesaplanıyor. ..
İşte Avrupa'nın En Zengini İsveçli Ev Eşyası ve Mobilya Üreticisi Ikea"nın Sahibi Ingvar Feodor Kamprad"ın Dünyanın 7., Avrupa"nın İse En Zengini Olduğu Bildirildi. Kamprad ve Ailesinin Serve..
Expo 2015 İzmir için Paris'te Son Tango Expo 2015"in Ev Sahibinin Belirleneceği Oylamada İzmir"e Destek Vermek için Türkiye Tek Yürek Oldu. Şimdiye Kadar İzmir 15 Milyon Euro Harcadı. Oylaman..
Karayolları 1 Harcıyor, 4 Kazanıyor Otoyollar, Devlet ve İl Yollarının Yapım ve Bakımından Sorumlu Olan Karayolları Genel Müdürlüğü, 2007 Yılında Toplam Harcamasının 4 Katı Seviyesinde Vergi ..
İş Başvurusunda Bulunacaklara Müjde İş Başvurularında Giyimden Davranışlara Kadar Pek Çok Noktaya İşverenler Tarafından Dikkat Edilirken, İşverene Sorulacak Soruların da İşe Alınmada Etkili O..
Çalışanlar Yarın Eyleme Çıkıyor Disk, Kesk, Tümob, Türk Tabipler Birliği ve Türk Diş Hekimleri Birliği Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı"na (Ssgss) Karşı 1 Nisan"da İş..
Türkiye Milli Gelirde 54'üncü Sırada Yeni Seriyle Kişi Başına Gayri Safi Yurtiçi Hasılası (Gsyh) 9 Bin 333 Dolara Yükselen Türkiye, IMF"nin Kişi Başına Gsyh Sıralamasında; Yeni Seriyle Urugua..
2007'de Büyüme %4.5 Tüik, 2007 Yılı Büyüme Hızını Yüzde 4,5 , 2007 Son Çeyrek Büyüme Hızını İse Yüzde 3,4 Olarak Açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu"nun (Tüik) Geçtiği 1998 Bazlı ve Kapsamı
Gözler Anayasa Mahkemesi'nde AK Parti Hakkında Açılan Kapatma Davasında, Raportör"ün, Hazırladığı Raporu Üyelere Sunmasının Ardından Haftanın İlk Gününde Gözler Anayasa Mahkemesi"ne Çevrildi...
Davanın Kabulüne İlk Tepkiler Anayasa Mahkemesi AKP'nin Kapatma Davasını Görüşme Kararı Aldı
Şandır: "Gelinen Nokta Güzel Olmamıştır" MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Anayasa Mahkemesinin, AK Parti'nin Kapatılması İstemiyle Açılan Davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Sunu..
Fb-chelsea Maçının Yardımcı Hakeminde Değişiklik Fenerbahçe ile Fc Chelsea Arasında 2 Nisan Çarşamba Günü İstanbul'da Oynanacak Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final İlk Maçında Görev Yapacak ..
Öğrencilerin Kavgası Kanlı Bitti Gazi Yapı Meslek Lisesi Öğrencileri Arasında 'Kız Meselesi' Nedeniyle Çıkan Bıçaklı Kavgada 2'si Ağır 4 Öğrenci Yaralandı. Olayla İlgili 10 Öğrenci Gözaltına ..
İlhan Selçuk'un Tedavisi Yoğun Bakımda Yapılacak Rahatsızlanarak Vehbi Koç Vakfı (Vkv) Amerikan Hastanesi'ne Kaldırılan Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk, Tedavi Sürecini Yoğun Bakım..
Yıldırımlı güreşçiler, takım halinde Türkiye ikincisi oldu
Yıldırımlı güreşçiler, takım halinde Türkiye ikincisi oldu
Bursa'nın 1. ve 2. güreş ligindeki başarılı temsilcisi Yıldırım Belediyespor, güreşte ülkemize kazandırdığı Dünya ve Avrupa Şampiyonlarıyla Bursa'nın gururu olmaya devam ediyor. Sporcular, 27-29 Mart 2008 tarihlerinde...
Bursa Fotoğraf Günleri başlıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 18.'sini düzenleyeceği 'Fotoğraf Günleri', 14-20 Nisan tarihleri arasında fotoğraf sanatına gönül verenleri Bursa'da bul..
DKİB, Odessa'ya "Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu" düzenleyecek Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği (DKİB), işletmelerin ihracata yönlendirilmesi, yeni pazar bulunması, ihraç ürünlerin ..
Bursa Oto Show 2008 başlıyor Bursa 5. Otomobil Ticari Araçlar Motosiklet Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı(Bursa Oto Show 2008), 1 - 6 Nisan 2008 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar..
Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev, olimpiyat meşalesini taşıyacak Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ülkesinden 2 Nisan'da geçecek 2008 Pekin olimpiyatları meşalesini taşıyacak..
Gaziantep'te 6 PKK'lı tutuklandı Gaziantep'in Nizip ilçesinde, Nevruz kutlamaları sırasında PKK terör örgütünün propagandasını yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 6 kişi tutuklandı.
Bayburtta trafik ekipleri alkol denetimi yapıyor
Bayburt'ta trafik ekipleri alkol denetimi yapıyor
Bayburt Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri, gece saatlerinde şehrin muhtelif yerlerinde alkol denetimi yapıyor.
Hırsızlar, işadamı Ali Kavak'ın kasasını boşalttılar Hırsızlar, Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da tanınmış iş adamı Ali Kavak'ın kasasını boşaltı. Alınan bilgiye göre; Ali Kavak Şirketler Gu..
Niğdede park ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor
Niğde'de park ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor
Niğde Belediyesi park yapımı ve ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.
MHP'li Şandır: ''Anayasa Mahkemesi süreci hiç bir şekilde sorgulanmamalıdır'' MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti iddianamesini kabul etmesiyle ilgili olarak y..
Osmaniyede ithal kömürlerde standart sağlandı
Osmaniye'de ithal kömürlerde standart sağlandı
Osmaniye'de İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucunda ithal kömürlerde standartların yakalandığı bildirildi.
Çarşambada Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı
Çarşamba'da Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı
Kütüphane Haftası, yurt genelinde kutlanmaya başladı. Hafta kapsamında Samsun'un Çarşamba ilçesinde Atatürk kitap ve resimleri ile kütüphaneye son gelen yeni kitaplar sergilenmeye başlandı.
Diskisporun desteğiyle dudağından ameliyat oldu
Diskispor'un desteğiyle dudağından ameliyat oldu
Doğuştan üst dudağı kesik olan Mehmet Tuna, Diskispor'un desteği ile ameliyat oldu. Diskispor'un bütün maçlarını takip ederek destek veren 11 yaşındaki Mehmet Tuna, kulüp yönetimi ve futbolcularının tedavi masraflarını...
İmamoğlu'nda trafik kazası: 2 yaralı Adana'nın İmamoğlu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında biri ağır 2 kişi yaralandı.
İki ayrı trafik kazasında ölen gençler birlikte toprağa verildi
İki ayrı trafik kazasında ölen gençler birlikte toprağa verildi
KKTC ve İzmir'de meydana gelen trafik kazalarında hayatını kaybeden iki üniversite öğrencisi Denizli'de toprağa verildi.
Manavgatlı hanımlar yemek yapma marifetlerini çocuk parkı yapımı için gösterdi
Manavgatlı hanımlar yemek yapma marifetlerini çocuk parkı yapımı için gösterdi
Antalya'nın Manavgat ilçesinde okul öncesinde eğitim gören öğrencilere çocuk parkı için ailer gıda kermesi düzenledi.
Cinnet getirerek eşini ve kayınbiraderini yaralayan simitçi, polise teslim oldu Antalya'nın Alanya ilçesinde cinnet getirerek eşini silahla göğsünden vurduğu, kayınbiraderini ise karnından bı..
Mersin arıtma tesisi yapımına mahkeme yüksek fiyat gerekçesi ile durdurma kararı verdi Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 64 milyon Euro'ya ihale edilerek temeli atılan arıtma tesisiyle ilgili ..
Konak Meydanında kitap okudular
Konak Meydanı'nda kitap okudular
İzmir'de Kütüphane Haftası dolayısıyla Konak Meydanı'nda, kütüphaneciler tarafından kitap okuma etkinliği düzenlendi.
Tarihi eserler ve müze konulu karikatür yarışması
Tarihi eserler ve müze konulu karikatür yarışması
Burdur Müzesi, ulusal karikatür yarışması düzenliyor. Türkiye'nin her yerinden katılımına açık olan yarışmada müze ve tarihi eserler üzerine en güzel karikatürü çizenler ödüllendirilecek. Ayrıca yarışmaya katılan...
Niğdede SYDV tarafından bedensel engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye verildi
Niğde'de SYDV tarafından bedensel engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye verildi
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) Niğde Şubesi tarafından bedensel engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye verildi.
47 yerinden bıçaklanarak öldürülen tıp öğrencisi okulunda anıldı
47 yerinden bıçaklanarak öldürülen tıp öğrencisi okulunda anıldı
Şanlıurfa'da arkadaşlık teklifini kabul etmediği bir kişi tarafından öldürülen Çağla Arin (22), Harran Üniversitesi(HÜ) Tıp Fakültesi'nde arkadaşları ve öğretmenleri tarafından anıldı.
Niğde Belediyesi, asfaltlama ve kanalizasyon hattı yapımlarına devam ediyor
Niğde Belediyesi, asfaltlama ve kanalizasyon hattı yapımlarına devam ediyor
Niğde Belediye Başkanlığı, mahallelerde sıcak asfalt kaplama, yama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
Siirt Kültür ve Turizm Müdürü Baran: "Kitapların pahalı olmasından yakınanlar kütüphanelerden faydalanmıyor" Siirt Kültür ve Turizm Müdürü Yaşar Baran, insanların kitapların pahalılığından ya..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10