30 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

30 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bükreş, tarihî NATO Zirvesi'ne hazır Romanya, 2 - 4 Nisan tarihleri arasında yapılacak tarihin en büyük NATO Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak. 60'ın üzerinde ülkeden yaklaşık 3 bin delegenin k..
TBMM Çevre Komisyonu Başkan Vekili: 'Çevre konusunda AB standartlarının yakalanması için 68 milyar Euroya ihtiyaç var'
TBMM Çevre Komisyonu Başkan Vekili: "Çevre konusunda AB standartlarının yakalanması için 68 milyar Euro'ya ihtiyaç var"
Hatay Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Başkan Vekili Mustafa Öztürk çevre konusunda Avrupa Birliği standartlarının yakalanması için Türkiye'de 68 milyar Euro'luk yatırım yapılması gerektiğini söyledi. Öztürk, küresel...
Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme Derneğinden dayanışma yemeği
Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme Derneği'nden dayanışma yemeği
Osmaniye'de geçtiğimiz gün kongre yaparak görev değişikliğine gidilen Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme Derneği tanışma ve dayanışma yemeği verdi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: "Bölgesel kalkınma göçü önlemede önemli" AK Parti'nin "Yerel Yönetimler Akademisi"nde ders anlatmak üzere Diyarbakır'a gelen İstanbul Büyükşehir B..
AK Partili Demir: 'İddianame gazete kupürlerle derlenmiş bilgilerle dolu, ölçülü olmak durumundayız'
AK Partili Demir: "İddianame gazete kupürlerle derlenmiş bilgilerle dolu, ölçülü olmak durumundayız"
AK Parti Tokat Milletvekili Osman Demir, "Gazete kupürleriyle derlenmiş bilgilerle dolu bir iddianame var. Bu yüzden hangi sözün nerede, ne anlamda kullanılacağını bilmiyoruz. Ölçülü olmak durumundayız." dedi.
DTP Başkale ilçe kongresi yapıldı
DTP Başkale ilçe kongresi yapıldı
Demokratik Toplum Partisi(DTP) Van'ın Başkale ilçesinde 1. Olağan Kongresi yapıldı.
Sadr'dan Yandaşlarına "Çatışmalara Son Verin" Çağrısı Iraklı Şii Lider Mukteda Sadr, Silahlı Yandaşlarına Sokaklardan Çekilmeleri ve Gerek Basra Gerekse Diğer Kentlerde Hükümet Kuvvetlerine K..
Jolie ve Pitt Gizlice Evlendi Ünlü Çift İlişkilerine Son Noktayı Koydu ve Gizlice Evlendi.Ünlü Çift İlişkilerine Son Noktayı Koydu ve Gizlice Evlendi.
CHP'li Yalçınkaya Genel Başkanlığa Adaylığını Açıkladı CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı ve Parti Meclis Üyesi Ayhan Yalçınkaya, Genel Başkanlık İçin Aday Olduğunu Açıkladı. CHP Sivas İl..
Osmaniye Masterleri Atletizm Kulübü Derneği Spora teşvik edecek
Osmaniye Masterleri Atletizm Kulübü Derneği Spora teşvik edecek
Yaşları 35 ve daha fazla olanlara spor yaptırmak amacıyla kurulan Osmaniye Masterleri Atletizm Kulübü Derneği çalışmalarına başladı.
Erdoğan Yalova'dan ayrıldı Partisinin Yalova Kadın Kolları Kongresi'ne katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle Bursa'ya hareket etti.
Gönüllü doktorlardan Doğubayazıt halkına uzanan sağlık eli
Gönüllü doktorlardan Doğubayazıt halkına uzanan sağlık eli
Ankara'dan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine gelen gönüllü doktorlar, maddi durumu iyi olmayan vatandaşları ücretsiz muayene etti.
Türkiye Kamp ve Karavan Derneği üyesi bir grup Ceyhan'ı gezdi Merkezi Ankara'da bulunan Türkiye Kamp ve Karavan Derneği üyesi bir grup, Adana'nın Ceyhan ilçesine geldi.
Samanyolu Ulusal Matematik Yarışmasından Erzurum’a 3 altın madalya
Samanyolu Ulusal Matematik Yarışması'ndan Erzurum’a 3 altın madalya
Bu yıl 4.'sü düzenlenen Samanyolu Ulusal Matematik Yarışması'na Erzurum Aziziye Eğitim Kurumları damgasını vurdu. Türkiye genelinde 400 okulun katıldığı yarışmanın 1.'si Aziziye Koleji'nden çıktı.
Sivil Havacılık Sektörünün Haritası Değişiyor ABD ve AB Arasındaki 'Açık Gökyüzü Anlaşması' Yürürlüğe Girdi
Ukrayna'ya 'İslami Tatil' Çıkarması Türkiye'de Sayıları 20?yi Bulan Tesettür Otelleri, ?islamic Holidays? Sloganıyla İlk Kez Bu Sezon Yurtdışı Turizm Fuarlarında Tanıtılıyor
Arap Birliği'nden İsrail'e Uyarı Suriye'nin Başkenti Şam'da Dün Başlayan Arap Birliği Zirvesi, Kapanış Bildirisiyle Sona Erdi.
Milli İradeye Herkes Saygı Duymak Zorundadır
'Milli İradeye Herkes Saygı Duymak Zorundadır'
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, Yaklaşık 16.5 Milyon Seçmenin AK Parti'ye Oy Verdiğini, Bunun Milli İrade Olduğunu ve Bu Milli İradeye Herkesin Saygı Duymak Zorunda Olduğunu Belirtti.
Ayhan Yalçınkaya CHP Genel Başkanlığına Aday CHP Parti Meclis Üyesi ve Eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya, CHP Genel Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı.
"Expo 2015" İçin Yarın Karar Günü Uluslararası Sergiler Bürosu (Bıe), "Expo 2015"e Ev Sahipliği Yapmak İçin Aday Olan İzmir ve Milano Arasındaki Kararını Yarın Verecek.
Hristofyas: "Kıbrıs Sorununun Çözümü Yaşamımdaki En Büyük Hedef" Kıbrıs Sorununun Çözümünün, Yaşamındaki En Büyük Hedef Olduğunu? Söyledi.
Arap Birliği Zirvesi Sona Erdi, İsrail Uyarıldı Suriye'nin Başkenti Şam'da Dün Başlayan Arap Birliği Zirvesi, Kapanış Bildirisiyle Sona Erdi.
Kangal Köpeği için Dernek Kuruldu Sivas'ta, Kangal Köpeği Üreticilerini Bir Çatı Altında Toplamak Amacıyla "Sivas Kangal Çoban Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği" Kuruldu.
Ofisset, ürettiğinin yüzde 40ını ihraç ediyor
Ofisset, ürettiğinin yüzde 40'ını ihraç ediyor
Türkiye ekonomisindeki iyileşmeler meyvelerini veriyor. Özellikle son yıllarda rekor üstüne rekor kıran ekonomideki gelişmeler firmalarında emin adımlarla yeni istihdamlar oluşturmasına neden oluyor. Türkiye'nin işsizlik...
İslam karşıtı filme Hollandalılar da tepkili Hollanda'da yabancılara karşı olan tutumuyla tanınan Özgürlük Parti'nin (PVV) ırkçı lideri lideri Geert Wilders tarafından hazırlanan İslam ve Kur..
Başbakan Erdoğan: Bal Bal Demekle Ağız Tatlanmaz
Başbakan Erdoğan: Bal Bal Demekle Ağız Tatlanmaz'
Başbakan Erdoğan, son günlerde kendisine yönelik eleştirilere 'Bal bal demekle ağız tatlanmaz, uygulama lazım' derken Demirel için de 'Beyefendi açıklamamı eleştiriyor. Siz tinerci mi oldunuz?' dedi.
Gönüllü doktorlar şifa dağıtmaya devam ediyor
Gönüllü doktorlar şifa dağıtmaya devam ediyor
İstanbul'dan gelen Ümit Hekimler Derneği üyesi 11 uzman hekim Mardin'in Savur ilçesi Pınardere beldesinde sağlık taraması yaptı. Sabah saatlerinden itibaren yola çıkan gönüllü doktorlar Pınardere İlköğretim Okulu'nu...
Kimse Suç İşleyerek Vatansever Olamaz TBMM İnsan Hakları Araştırma Komisyonu Üyesi ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt, "Kimse İnsanlık Suçu İşleyerek Vatanperverlik Yapama..
Günay: 2023 Hedefimiz 50 Milyon Turist Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Bizim 2023 Hedefimiz, Türkiye'ye 50 Milyon Ziyaretçi Gelmesi ve Türkiye'nin 50 Milyar Dolar Gelir Elde Etmesi..
Irak Hükümeti ile Sadr Yanlıları Müzakerede Irak'ta 25 Marttan Beri Yüzlerce Kişinin Ölümüne Yol Açan Krize Çözüm Bulmak Amacıyla Radikal Şii Lider Mukteda Sadr Hareketi ile Irak Hükümeti Ara..
Günay: "Hedef 50 Milyon Ziyaretçi" Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 'Bizim 2023 Hedefimiz, Türkiye'ye 50 Milyon Ziyaretçi Gelmesi ve Türkiye'nin 50 Milyar Dolar Gelir Elde Etmesidir' D..
Çeşme Dalyan Otel Recidanse Oldu! Çeşme Dalyan Oteli'nin Recıdance Olması Sebebiyle Bugün Şamdan'da Bir Brunch Daveti Verildi..Çeşme Dalyan Oteli'nin Recıdance Olması Sebebiyle Bugün Şamdan'da Bir Brunch Daveti Verildi..
MARBLE fuarını 51 bin kişi ziyaret etti İzmir'de 26-29 Mart 2008 tarihleri arasında 14. kez gerçekleştirilen Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı (MARBLE)'nı 86 ülkeden 51 bin kişi zi..
Edepsiz! AKP'li Dengir Mir Mehmet Fırat, 'Benim Oyum Nasıl Bir Çobanla Eşit Olur' Diyen Manken Aysun Kayacı'yı Sert Dille Eleştirdi
Kuryelerin Soygun Planı Kuryeler, Bankaların Gönderdiği Kredi Kartlarını Sahiplerine Teslim Etmeyip Atm'lerden Nakit Avans Çektiler Ve...
Rehine Dehşeti ABD'nin Maimi Kentinde Rehine Dramı Yaşandı. Soygun Yapmak İsteyen Hırsızı Polis Markette Sıkıştırdı
Ukrayna'nın başkenti Kiev'de, 'Tekirova' günleri Ukrayna'nın başkenti Kiev'in tarihi Podol beldesinde, Antalya'nın turistik Tekirova ilçesi tanıtıldı.
Trafik ışıklarına aldırmayan sürücü kazaya neden oldu: 3 yaralı Eyüp'te kırmızı ışık ihlali yapan aracın bu sırada yoldan geçen bir başka otomobile çarpması sonucu 3 kişi yaralandı. Kaza nede..
Karadenizin en büyük turizm tesisi Meşede yaz turizmine hazırlanıyor
Karadeniz'in en büyük turizm tesisi Meşe'de yaz turizmine hazırlanıyor
Karadeniz Bölgesi'nin en büyük turizm tesisi ünvanına sahip Canik Belediyesi Toptepe Meşe Kültür Tesisleri'nde, yaz turizmi hazırlığı başladı. Bakım ve onarımdan geçilirip yaz döneminde halkın hizmetine sunulacak tesis,...
Çanakkale destanını yazanların sembolleri sergileniyor
Çanakkale destanını yazanların sembolleri sergileniyor
Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da faaliyetlerini sürdüren Özel Zengi Eğitim Kurumları, Çanakkale destanını yazanların kahramanlıklarını anlatan sembollerini sergiye taşıdı.
Duyma ve konuşma özürlü saz ustasının ürettiği sazları oğlu test ediyor
Duyma ve konuşma özürlü saz ustasının ürettiği sazları oğlu test ediyor
Doğuştan duyma ve konuşma özrü olmasına rağmen hayata küsmeyip ağabeyinden enstrüman yapmayı öğrenen Kerem Akın (40), meslekte ustalaştıktan sonra kendi iş yerini açtı. 6 yıldır atölyesinde saz üretimi yapan özürlü adam,...
Tefecilik iddiasıyla yakalanan kişi, para ve altınları çuvalda saklamış Sakarya'nın Hendek ilçesinde tefecilik iddiasıyla yakalanan ve savcılıkça tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ..
Sunexpress, İstanbuldan Havalandı
Sunexpress, İstanbul'dan Havalandı
Türkiye'nin En Yaygın Bölgesel Uçuş Ağına Sahip Özel Havayolu Şirketi Sunexpress, İstanbul Çıkışlı Seferlerine Başladı.
En Büyük Hedefim Kıbrıs Sorunun Çözümü Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas, Kıbrıs Sorununun Çözümünün, Yaşamındaki En Büyük Hedef Olduğunu" Söyledi.
UNESCO, ilk kez İrandan bir yeri doğal miras alanına aldı
UNESCO, ilk kez İran'dan bir yeri doğal miras alanına aldı
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) ilk kez İran'dan bir doğal mirası kayıt altına aldı. İran Kültür Mirası, El Sanatları ve Turizm Kurumu Başkan Yardımcısı Feribzer Devletabadi, başkent...
Fahir konsoloslar Parise çıkarma yaptı
Fahir konsoloslar Paris'e çıkarma yaptı
Expo 2015'e ev sahipliği yapmak için Uluslararası Sergiler Bürosu'na (BIE) 3 Mayıs 2006'da resmi başvuruda bulunan İzmir, iki yıldır devam eden tanıtım ve lobi çalışmalarının son haftasında Paris'e çıkarma yaptı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10