30 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

30 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İngiliz Basınında Alex ve Kezman Korkusu Fenerbahçe ile Chelsea Arasında Oynanacak Avrupa Şampiyonlar Ligi Karşılaşması Öncesinde İngiliz Basınının İki Büyük Gazetesi, Alex de Souza ve Mateja..
Romanyada loto milyoneri olan Türkten felçli bebeğe yardım eli
Romanya'da loto milyoneri olan Türk'ten felçli bebeğe yardım eli
İki ay önce Romanya'da sayısal lotodan 9,3 milyon Euro'luk rekor ikramiyeyi kazanarak ülkede tarihe geçen Ali Arslan, elindeki parayı bir yandan yatırımla bir yandan sosyal içerikli aktivite ve hayır işlerinde...
AK Partili Fırat: Teneke Kafalı
AK Partili Fırat: Teneke Kafalı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Türkiye'de inancından dolayı birilerinin mürteci ilan edildiğini, okullara alınmadığını belirtti.
Yeni evli uyurgezer genç 4. kattan düşerek öldü
Yeni evli uyurgezer genç 4. kattan düşerek öldü
Adapazarı'nda uyurgezer hastalığı bulunduğu ileri sürülen ve yeni evli olan genç, yaşadığı apartmanın 4. katındaki dairesinin penceresinden beton zemine çakılarak öldü.
Kimse Yok Mu Derneği Şırnakta 250 öğrenciyi sevindirdi
Kimse Yok Mu Derneği Şırnak'ta 250 öğrenciyi sevindirdi
Kimse Yok mu Derneği, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde 250 öğrenciye kırtasiye ve giyim yardımında bulundu.
Şimşek, 10 Nisan'da Washington'a Gidiyor Devlet Bakanı Mehmet Şimşek Başkanlığındaki Ekonomi Heyetinin, 10 Nisan'da, Uluslararası Para Fonu (IMF)-dünya Bankası Bahar Dönemi Toplantılarına Kat..
Talih Kuşu Özelleştirmesine Büyük İlgi Milli Piyango Özelleştirmesine, Dünyanın Önde Gelen Şans Oyunu Firmalarının da Aralarında Olduğu Çok Sayıda Yerli ve Yabancı Özel Sektör Kuruluşunun İlg..
"Türkiye, Kyoto'yu Bir An Önce Onaylamalı" TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, Kyoto'yu Bir An Önce Onaylamakla Türkiye'nin Kaybedeceği Bir Şey Olmadığ..
Schengen Bölgesinin Genişlemesi Tamamlandı
Schengen Bölgesinin Genişlemesi Tamamlandı
Schengen Bölgesinin Dokuz Ülkeye Daha Genişlemesi Süreci, 30 Mart İtibariyle Tamamlanmış Oldu. 8 Doğu Avrupa Ülkesi ve Malta ile Schengen Üyesi 15 Ülke Arasındaki Hava Kontrolleri de Kalktı.
Teoman ve Ece Gürsel Yüz Yüze'de! Kenan Erçetingöz'ün Hazırlayıp Sunduğu Yüz Yüze 3 Nisan Perşembe Akşamı Magazin Aleminin Olay İsimleri Teoman ve Ece Gürsel'i Ağırlıyor..Kenan Erçetingöz'ün Hazırlayıp Sunduğu Yüz Yüze 3 Nisan Perşembe Akşamı Magazin Aleminin Olay İsimleri Teoman ve Ece Gürsel'i Ağırlıyor..
Teröristlerin 11 Tuzağı Boşa Çıkartıldı
Teröristlerin 11 Tuzağı Boşa Çıkartıldı
Havaların ısınmasıyla teröristler yeniden patlayıcı madde ve mayın tuzaklarına yöneldi. Operasyonlarla köşeye sıkışan teröristlerin kurduğu tuzaklar, Mehmetçiğin dikkati sayesinde boşa çıkartılıyor.
Kitabını bastıramayınca yayınevi kurdu
Kitabını bastıramayınca yayınevi kurdu
Cemalettin Yazıcı, ilk kitabı 'Kalplerin Gülü'nü bastıramayınca yayınevi kurmaya karar verdi. Üç yıl önce meslek değiştirip yayıncı olan Yazıcı, şimdi anahtar teslim kitap basımı yapıyor.
Borçlar Kanunu Tasarısı Alt Komisyonda TBMM Adalet Alt Komisyonu, Türk Borçlar Kanunu Tasarısı Üzerindeki Çalışmalarına 1 Nisan Salı Günü Başlayacak.
Anayasa Mahkemesi'nde Ön İnceleme Yarın Anayasa Mahkemesi Heyetinin, AK Parti'nin Kapatılması İstemiyle Açılan Davayla İlgili İddianamenin Ön İncelemesini Yarın Yapması Bekleniyor.
Kaya: "Kredi Kartı Borcu 35 Milyar YTL" Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, 'Türkiye'de Kredi Kartı Borçlarının Faizleriyle 35 Milyar YTL'ye Ulaştığını' Bildirdi.
IMF'de Yeni Dönem: Açık Ekonomi Ol, Kotan Artsın IMF İcra Kurulu Kota ve Temsil Reformu Önerisini Guvernörler Kurulu'na Sundu. Öneriyle IMF'nin 185 Üyesinin Kota ve Söz Hakkında Dünya Ekonomi..
MEB Öğretmen Açığını Usta Öğreticiyle Kapatıyor
MEB Öğretmen Açığını Usta Öğreticiyle Kapatıyor
Milli Eğitim Bakanlığı, Son Beş Yıl İçinde Kamuda En Büyük İstihdam Sağlayan Kurum Olurken, 2003'ten Bu Yana 321 Bin Kişinin Atamasını Yaptı.
Gündem: Sosyal Güvenlik ve Kapatma Davası
Gündem: Sosyal Güvenlik ve Kapatma Davası
TBMM'de Bu Hafta Ssgss Yasa Tasarısının Görüşülmesine Devam Ediliyor. 1 Nisan'da Bazı Sendika ve Örgütler Tarafından Protesto Edilecek Olan Tasarının Bu Hafta Genel Kurul'da Kabul Edilmesi Bekleniyor.
Türkiye Global Marka Fakiri Ankara Ticaret Odası'nın Yaptığı "Global Marka Fakiri Türkiye" Çalışmasına Göre, Dünyanın En Değerli 250 Markası Arasında Bir Tek Türk Şirketi Dahi Yer Almıyor. Tü..
THY'de Dış Hat Yolcu Sayısı İlk Kez İç Hattı Geçti THY Genel Müdürü Temel Kotil, Mart 2008 İtibariyle Türk Hava Yolları Tarihinde İlk Kez Dış Hat Yolcu Sayısının, İç Hatlarda Uçan Yolcu Sayıs..
Diyarbakırlılar iade-i ziyarette bulundu
Diyarbakırlılar iade-i ziyarette bulundu
Doğu'ya yaptığı yardımlarla bölge halkının gönlünü fetheden Kimse Yok mu Derneği'ne teşekkür ziyaretleri devam ediyor. Doğu batı kucaklaşması kapsamında geçtiğimiz ay 20 otobüsle 900 Adanalının yaptığı ziyaretin ardından...
Büyükşehir, Hamdi Dalan Kavşağı yapımının önünü açtı
Büyükşehir, Hamdi Dalan Kavşağı yapımının önünü açtı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük kamulaştırma bedelleri ödeyerek kentte uygulanacak projelerin önünü açıyor.
Maddi Hasarlı Trafik Kazalarında Yeni Dönem Maddi Hasarlı Trafik Kazalarında, Trafik Polisi Yerine Vatandaşların Tutanak Tutabileceği Uygulama 1 Nisanda Başlıyor.
Cep Telefonları Kansere Yol Açıyor
Cep Telefonları Kansere Yol Açıyor
Tıp Alanında Çok Sayıda Ödül Sahibi İngiliz Beyin Cerrahı Prof. Vini Khurana, Cep Telefonlarının Sigaradan da Asbestten de Daha Zararlı Olduğunu ve Kansere Yol Açtığını Öne Sürdü.
Avrupa Konseyi'nden İnternette Şiddete Karşı Oyun Avrupa Konseyi, 7-10 Yaş Arası Çocukların Her Türlü Şiddetten Korunmasına Yardımcı Olmak Amacıyla 'Www.wildwebwoods.org' İsimli Bir Oyun Site..
100 Terörist Aileleri Aracılığıyla Evine Döndü
100 Terörist Aileleri Aracılığıyla Evine Döndü
Kara ve havadan terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar aralıksız sürerken, bir yandan da teröristlerin dağdan indirilmesi için ailelerle görüşülüyor.
Hasarlı Kazalarda Yeni Uygulama Başlıyor Maddi Hasarlı Trafik Kazalarında Tarafların Rızasıyla Uygulanacak "Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı" Uygulaması 1 Nisan 2008 Tarihinden İtibaren Hay..
301. Madde Açılan Dava: 744, Sanık: Bin 189
301. Madde Açılan Dava: 744, Sanık: Bin 189
Adalet Bakanı Şahin'in, 301. Maddeden Açılan Ceza Davalarına İlişkin Soru Önergesine Verdiği Yanıt, 2007 Yılında 301. Madde Nedeniyle Mahkemelerde Görülen Dava Sayısının 744 Olduğunu Ortaya Koydu.
YÖK Yarın Seçim Yapacak YÖK Genel Kurulu Yarın Toplanıyor. 13 Mart'ta Yapılan Toplantıda Oluşturulan Yürütme Kurulu'nda Yaşanan İki İstifa Sonrasında Boşalan İki Sandalye İçin Seçim Yapılacak..
MEB Sanal Ortamda Karar Verecek Milli Eğitim Bakanlığı, Bugüne Kadar Elektronik Ortamda Uygulamaya Konulan Tüm Verileri Bir Ortamda Toplayacak "E-karar" Projesini Hayata Geçirdi. 2 Milyon 50 ..
Diyabet Oldu Yardımseverliği ve Bitmek Tükenmek Bilmez Enerjisi ile Bütün Dünyayı Kendine Hayran Bırakan 4 Çocuk Annesi Angelina Jollie'de Hamileliğe Bağlı Gastroenterolojik Diyabet Çıktı.Yardımseverliği ve Bitmek Tükenmek Bilmez Enerjisi ile Bütün Dünyayı Kendine Hayran Bırakan 4 Çocuk Annesi Angelina Jollie'de Hamileliğe Bağlı Gastroenterolojik Diyabet Çıktı.
Ayvaz Korkmaz Gözaltına Alındı Ukrayna'dan Türkiye'ye İade Edildikten Sonra 'Çete Elebaşı Olduğu ve Çeşitli Olaylara Karıştığı' İddiasıyla Yargılandığı Davalardan Tahliye Olan Ayvaz Korkmaz, ..
Edeoğlu: Saldırıyı Gerçekleştirenler Çocuk Yaşta Molotofkokteylli Saldırıya Uğrayan Cumhuriyet Gazetesinin İdare Amiri Ali Edeoğlu, Saldırıyı Çocuk Yaşta Olan 3 Kişinin Gerçekleştirdiğini Söy..
Şişli'de Kumar Operasyonu: 68 Gözaltı Şişli'de Kumar Oynadıkları ya da Oynattıkları Gerekçesiyle 18'i Kadın 68 Kişi Gözaltına Alındı.
Anayasa Mahkemesi, Tarihi Karar İçin Toplanacak
Anayasa Mahkemesi, Tarihi Karar İçin Toplanacak
Anayasa Mahkemesi, Yarın Toplanarak AKP Hakkında Açılan Kapatma Davası ile İlgili İddianamenin Kabul Edilip Edilmeyeceğine Karar Verecek.
Kredi Yurtlar 1 Milyon 776 Bin Borçlunun Peşinde
Kredi Yurtlar 1 Milyon 776 Bin Borçlunun Peşinde
Kredi ve Yurtlar Kurumu'na Borçlu Sayısı 1 Milyon 776 Bin 286'ı Bulurken, Kurumun Alacaklı Olduğu Miktar İse 260 Milyon YTL'ye Ulaştı
Karayollarında Durum Karayollarının Bazı Kesimlerinde, Bakım ve Onarım Çalışmaları Nedeniyle Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor.
Arçelik'e 1.5 Milyar YTL'lik Sermaye Tavanı Arçelik A.ş.'nin Kayıtlı Sermaye Tavanı 500 Milyon YTL'den 1 Milyar 500 Milyon YTL'ye, Anadolu Cam A.ş.'nin 316 Milyon YTL'den 500 Milyon YTL'ye, G..
MHP'li Tanrıkulu'ndan "Büyük Mağazalar"la İlgili Kanun Teklifi Büyük Mağazalarla İlgili Düzenleme Uzun Süredir Başbakanlık'ta Bekletilirken, MHP İzmir Milletvekili ve Eski Sanayi ve Ticaret B..
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Logo Değiştirdi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Yıllardır Kullandığı Harflerden Oluşan Logosunu Değiştirdi. Bir Süredir Üzerinde Çalışıldığı Öğrenil..
Endonezya’da 6.8 büyüklüğünde deprem Endonezya'nın Sumatra adasının Açe eyaleti açıklarında 6.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
Tekirdağ'da düğünde başlayan kavga kanlı bitti: 1 ölü, bir ağır yaralı Tekirdağ'da bir düğünde başlayan sözlü tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Bir kişinin hayatını kaybettiği kavgada bir kiş..
Saatiniz İleri Aldınız mı? Yaz Saati Uygulaması Nedeniyle Saatlerinizi 1 Saat İleri Almanız Gerekiyor. Uygulama, Bu Sabaha Karşı Saat 03:00'de Başladı.Yaz Saati Uygulaması Nedeniyle Saatlerinizi 1 Saat İleri Almanız Gerekiyor. Uygulama, Bu Sabaha Karşı Saat 03:00'de Başladı.
Tekirdağ'da derbi sonrası taraftarlar arasında gergin anlar yaşandı Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin ardından Tekirdağ'da taraftarlar arasında kavga çıktı. Polisin müdahale ettiği kavgada baz..
Cumhuriyet Gazetesine Molotof Kokteylli Saldırı
Cumhuriyet Gazetesine Molotof Kokteylli Saldırı
Şişli'deki Cumhuriyet Gazetesinin Bahçesine Molotof Kokteyli Atıldı.
9 Ülkenin Havaalanlarında da Schengen Başladı AB'ye Son Olarak Üye Olan 9 Ülkenin Havaalanlarında da Schengen Serbest Dolaşım Alanı Uygulaması Resmen Başladı.
Ayvaz Korkmaz gözaltına alındı Ayvaz Korkmaz, ortağı olduğu Bakırköy'deki kafe sahipleri ile kavga edince, şikayet üzerine gözaltına alındı. Ayvaz Korkmaz'ın polis merkezindeki işlemleri sür..
Yaz Saatine Geçildi Gün Işığından Daha Fazla Yararlanmak Amacıyla Her Yıl Yapılan Yaz Saati (İleri Saat) Uygulamasına Geçildi.
'Birinci Benim' Ünlü Sanatçı Hülya Avşar, Önceki Gün Açıklanan Vergi Rekortmenleri Listesine İtiraz Etti.Ünlü Sanatçı Hülya Avşar, Önceki Gün Açıklanan Vergi Rekortmenleri Listesine İtiraz Etti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10