30 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

30 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
?allah İzin Verirse? Lafı Laikliğe Aykırı Olmuyor Değil mi Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'dan İma Dolu Sözler...
Dilenci Patlaması Yaşanıyor İstanbul?da 2006?da 6 Bir 640 Dilenci Yakalanırken Bu Rakam 2007?de 9 Bir 370?e Çıktı
'Türban Olmasaydı Dava da Olmazdı' Yalçınkaya?nın, Türbanla İlgili Anayasa Değişikliği Yapılmasıydı Kapatma Davasını Açmayacağını Söylediği Belirtildi
Yok mu Bunun Orta Yolu Tehlikeli Gidişten Endişeli Olan Siyaset Bilimciler Gerilimi Yorumladı
Şişli'de kumar baskını: "18'i kadın 68 gözaltı'' Şişli'de turizm şirketi adı altında işletilen kumar salonu polis ekiplerince basıldı. Polislerin müşteri kılığında içeri girdiği baskında, 18'..
Hapisten Sonra İlk Kez Podyumda 167 Gün Kaldığı Cezaevinden 14 Ocak'ta Tahliye Olan Tuğba Özay, Aylar Sonra İlk Kez Podyuma Çıktı.167 Gün Kaldığı Cezaevinden 14 Ocak'ta Tahliye Olan Tuğba Özay, Aylar Sonra İlk Kez Podyuma Çıktı.
Taklitten Korkan Paul&shark Türkiyede Üretime Yanaşmıyor
Taklitten Korkan Paul&shark Türkiye'de Üretime Yanaşmıyor
Lüks Giyimin Önde Gelen Markalarından Paul & Shark Yatching'in Sahibi Paulo Dini, Daha Önce Üretimi Denediği Türkiye'den Memnun Kaldığını Ancak Taklit Ürün Sorununu Aşamayan Bir Ülkede Üretim Yapamayacaklarını Söyledi....
9 Milyon Ev Sahibinin Kredi Borcunu İndirin
'9 Milyon Ev Sahibinin Kredi Borcunu İndirin'
Çok Riskli Mortgage Kredileri Yüzünden Sıkıntıya Girip Resesyon Tehlikesi Yaşayan ABD, Bu Kez 9 Milyon Ev Sahibinin Borcunda İndirim Formülünü Gündeme Getirdi.
Bankalar, Hizmet ve Komisyon Olarak 7.9 Milyar YTL Topladı Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) Yaptığı Araştırmaya Göre, Türkiye'deki Bankalar, Hizmet ve Komisyon Ücreti Olarak 2007'de 7.9 Milyar ..
Altınbaşın Alpetine Çırağının Yönettiği ABDli Fon Ortak Oluyor
Altınbaş'ın Alpet'ine Çırağının Yönettiği ABD'li Fon Ortak Oluyor
Altınbaş Grubu'na Bağlı Alpet'in Yüzde 49'u, Geçmişte Altınbaş Kuyumculuk'ta Çıraklık Yapan Cengiz Başkır'ın Yönetiminde Bulunduğu ABD'li Julius Bear Adlı Fona Satılacak. Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam...
Ağaç Kesen Turizmci İki Katını Dikecek
Ağaç Kesen Turizmci İki Katını Dikecek
Kültür ve Turizm Bakanı Günay, Anayasa Mahkemesi'nin Orman Arazilerinin Turizme Açılmasıyla İlgili İptal Kararının Ardından Oluşan Endişeleri Giderecek Yeni Bir Düzenleme Hazırladıklarını Söyledi.
Yüzbaşı ve Üsteğmen Kaçakçılara Yardım Etmiş Hatay'ın Yayladağı ve Hassa İlçesinde Suriye Sınır Boyunda Kaçakçılık Yapan ve Aralarında Askerlerin de Bulunduğu 105 Kişi, Telefon Dinlemesine Ta..
İddaa Borçlarından Kurtulmak için Ailesinden Fidye İstedi Aydın'da Yaşayan H.p. (31), Şans Oyunu Tutkusu Sonucu İddaa Bayiine Yüklü Miktarda Borçlandı. Maddi Sıkıntı İçinde Olan P., Borcunu K..
Çin, Mozzarella Peynirini Yasakladı Çin, İtalya'nın, Aşırı Miktarda Dioxin Taşıyan Mozzarella Peynirlerini Toplama Kararının Ardından, Mozzarella Peynirinin Satışını Yasakladı.
Yolcu Otobüsünde 39 Kilo Esrar Şanlıurfa'da Bir Yolcu Otobüsünde Yapılan Aramada, İki Yolcuya Ait Çantalarda Toplam 38 Kilo 925 Gram Esrar Ele Geçirildi.
Jandarmadan Uluslararası Uyuşturucu Şebekesine Darbe İki Yıl Önce Ukrayna'da Ele Geçirilen 171 Kilo 500 Gram Eroinin Sahibi Olan Şebekeye Operasyon Düzenlendi. Jandarmanın, İstanbul ve Kilis'..
Bir Cinnet 'Boğazlaması' Balıkesir'de Yaşandı Burhaniye'de Cinnet Getiren Bir Şahıs, Önce Eşini Kesti, Daha Sonra da Kendini Kesmeye Çalıştı. Olay, Dün Saat 08.00'de Meydana Geldi.
Kaçamayan Hırsız, Ev Sahibi Polisi Yaraladı Diyarbakır'da Evine Giren Hırsızları Yakalamaya Çalışan Bir Polis ve Bina Kapıcısı Yaralandı. Hırsızlardan Biri Yakalanırken, 2'si Kaçtı.
Çorum, 4,5'lik Depremle Sarsıldı Çorum'da Dün Sabah Saat 05.12'de Merkez Üssü Seydim Beldesi Olan 4,5 Büyüklüğünde Orta Şiddetli Deprem Meydana Geldi.
Yüz Binlerce Öğrenci Eğitimden Mahrum Kaldı Bölgede 20 Yıl Süren Şiddetli Terör Nedeniyle On Binlerce Çocuk ve Genç Eğitimden Mahrum Bırakıldı. Diyarbakır, Van, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkâ..
Fırtınada Karaya Oturan Yolcu Gemisi Kurtarıldı Aydın'ın Kuşadası İlçesinde Fırtına Sebebiyle Geçen Salı Günü Limana Yanaşırken Setur Yat Limanı'na Doğru Sürüklenerek Karaya Oturan Sky Wonder..
'Bir Rakı Alana Tema'dan 9 Meşe' Reklamı Tepki Çekti Son Yıllarda Türkiye Genelindeki Gençlere Doğa Sevgisini Aşılamasıyla Gündeme Gelen Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlı..
Cumhuriyet Gazetesi'ne Molotoflu Saldırı Cumhuriyet Gazetesi'nin Şişli'deki Bürosuna Dün Gece Geç Saatlerde Molotofkokteylli Saldırı Düzenlendi. Gazete Binasının Bahçesine Kimliği Belirsiz Ü..
Saatinizi İleriye Aldınız mı? Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Uyku Laboratuvarı Direktörü Dr. Kezban Aslan, Kişinin Bir Saat Daha Az Uyumasına Neden Olacak İleri Saat Uy..
Okul Arkadaşının Öldürdüğü Tıp Öğrencisi Toprağa Verildi Arkadaşlık Teklifini Kabul Etmediği için Aynı Okulda Okuyan Hüseyin Zengin Tarafından Bıçaklanarak Öldürülen Şanlıurfa Harran Ünivers..
Rus Hacker'dan Bilgi Alıp Sahte Kredi Kartı Yapmışlar İzmir'de Bilişim Polisi'nin, 'Çarşı-35' Adıyla Düzenlediği Operasyonda Rus Hacker'lardan Aldıkları Bilgiyle Sahte Kredi Kartı Yapan Şebek..
Zehir Kuryelerinin Midesinden Kokain Çıktı İstanbul Polisi Narkotik Timleri Son 4 Haftada Çeşitli Adreslere Yönelik 206 Operasyon Düzenledi. 'Ayışığı' Adı Verilen Seri Operasyonlarda, Araları..
Ergenekon Operasyonunda Üç Tutuklama Daha Ergenekon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan İşçi Partisi (İp) Genel Sekreteri Avukat Nusret Senem, İp Basın Protokol Sorumlusu Hikmet Çiçek v..
Yargıtay'dan Medyaya: Yargı Bağımsızlığına Dikkat Edin Yargıtay, Ergenekon Soruşturmasıyla İlgili Haber Yapan Basına 'Yargı Bağımsızlığı İlkesine Saygılı Olun' Uyarısı Yaptı.
Yargıtay Üyeleriyle Görüşen Kişi, Darbecinin Oğlu Çıktı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti'nin Kapatılması için Hazırladığı İddianame Öncesinde Yüksek Yargı Üy..
Ergenekon Tutuklusu Poyraz, Jitem'den Maaş Alıyormuş Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hakkında Yazdığı Kitaplarla Gündeme Gelen ve Ergenekon Terör Örgütü Soruşturma..
Yasaklarla Birlikte Sigara Satışları Düştü Kapalı Alanlarda Sigara İçme Yasağı Getiren Kanun, Daha Yürürlüğe Girmeden Etkisini Göstermeye Başladı. Ocak ve Şubat Aylarında Sigara Satışları Geç..
Teröristlerin Sızma Girişimi Heron'a Takıldı: 15 PKK'lı Öldürüldü Irak'ın Kuzeyinde Avaşin-Basyan Bölgesinde Önceki Gün İnsansız Uçak Heron Tarafından Tespit Edilen ve Türkiye'ye Karşı Eylem ..
İngilizceyi Geçemedi, Üniversiteye Dava Açtı Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde 12 Yıldır Yabancı Dil Dersi Sınavını Veremeyen Veysel Sağlam (33) Ücretli Kurs Yabancı Diller Yüksekokulu'nun Eng..
Terör Yüzünden Kapanan Okullar Bir Nesil Sonra Eğitime Başladı Türkiye, Terör Yüzünden Son 25 Yılda Büyük Bedeller Ödedi. Can ve Mal Kaybının Yanı Sıra Özellikle 90'lı Yıllarda Doğu'da Yüzler..
Leyla İpekçi, 'Yılın Yazarı' Ödülünü Aldı Türkiye Yazarlar Birliği (Tyb) Tarafından Her Yıl Geleneksel Olarak Belirlenen "Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları"na Ödülleri Verildi.
Bayrampaşa Cezaevi, Silivri'ye Taşınıyor İsyanlar, Tutuklu ve Hükümlülerin İşlediği Cinayetlerle Anılan Bayrampaşa Cezaevi, Bir Süre Sonra Kapanacak.
Cepten Trafik Takibini 2 Milyon Kişi Kullandı İstanbul'un Trafik Sorunundan Bıkan Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi'nin Turkcell ile Ortaklaşa Hayata Geçirdiği 'Cep Trafik' Sistemine Yoğun İ..
RTÜK, İnternet Sitesinden Çocuklara 'Seksek' Öğretecek Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Büyük Şehirlerde Artık Unutulmaya Yüz Tutan Geleneksel Çocuk Oyunlarını Tanıtan Bir Film Hazırlat..
İnşaat ve Enerjiyle Büyüdü, Vergisiyle Sürpriz Yaptı
İnşaat ve Enerjiyle Büyüdü, Vergisiyle Sürpriz Yaptı
Tahakkuk Eden 9.6 Milyon ile 2007 Ankara Gelir Vergisi Rekortmeni Olan Kazım Türker, Hedefinin İlk Kez Girdiği Listede Uzun Yıllar Kalmak Olduğunu Söyledi. Rahmi Koç ve Pek Çok Tanınmış İşadamını Geride Bırakan Türker,...
Mortgage Krizine Karşı TOKİ Bizim Sigortamız
Mortgage Krizine Karşı TOKİ Bizim Sigortamız
Başbakan Erdoğan, 'Türkiye'de Niçin Acaba Ciddi Manada Kayıp, Bir Kriz Olmadı? Biz, Tedbirlerimizi Aldık, Alıyoruz. Mortgage Krizine Karşı Bizim Sigortamız, TOKİ ve Kiptaş Olmuştur' Dedi.
Ödül 'Annem'in İsmail Dümbüllü Adına Verilen Ödülün Bu Seneki Sahibi Vahide Gördüm Oldu.İsmail Dümbüllü Adına Verilen Ödülün Bu Seneki Sahibi Vahide Gördüm Oldu.
Messenger Anneanneleri Yakaladı
Messenger Anneanneleri Yakaladı
Torunu ile İletişim Kurmak İsteyen Anneaneler de İnterneti Öğrenince, Msn Messenger Kullanımında Türkiye 25 Milyon Üyeyle Dünya Üçüncüsü Çıktı.
Yürüyemeyenler Yürüdü
Yürüyemeyenler Yürüdü
Böylesi Görülmedi. Yürüyemeyenler, Göremeyenler, İşitmeyenler, Konuşamayanlar Yürüdü.
Kıyamet Korkusuyla Girdikleri Mağara Çöktü
Kıyamet Korkusuyla Girdikleri Mağara Çöktü
Rusya'da 'Mayıs Ayında Kıyametin Kopacağını' İddia Ederek Kasım Ayından Bu Yana Mağaraya Kapanan 'Gerçek Rus Ortodoks Kilisesi' Tarikatının 7 Üyesi, Önceki Gün Mağarada Göçük Yaşanınca Dışarı Çıktı.
Evlilik Bir Tuzaktır
Evlilik Bir Tuzaktır
Daily Mirror, Carla Bruni ile Fransa'daki Seçimlerden Önce Yapılan Bir Röportajı İlk Kez Yayınladı.
Göğüslerini Küçültmek İstedi Silikon Taktılar
Göğüslerini Küçültmek İstedi Silikon Taktılar
Almanya'da Yaklaşık 70 Kg Verdikten Sonra Göğüslerini Küçültmek İsteyen Petra Kördel (33) İsimli Kadın, Uyandığında Kendisine Silikon Takıldığını Gördü.
Küresel Isınma Dünyayı Kararttı
Küresel Isınma Dünyayı Kararttı
Küresel Isınmaya Dikkati Çekmek İçin Dünya Çapında Düzenlenen 'Dünya Saati' (Earth Hour) Eylemi, Büyük Katılımla Gerçekleşti.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10