3 Mart 2008 Pazartesi Günü Haberleri

3 Mart 2008 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kalp Krızı Sonucu Hayatını Kaybeden Uzman Cavus, Akyazı'da Topraga Verıldı Sanliurfa'da Gecirdigi Kalp Krizi Sonrasi Hayatini Kaybeden Uzman Cavus Faruk Sagdic, Sakarya'nin Akyazi İlcesinde T..
Kto Baskanı Kılcı'den Kuzey Irak ve Turban Acıklaması Kayseri Ticaret Odasi (Kto) Yonetim Kurulu Baskani Hasan Ali Kilci, Kuzey Irak'tan Askerin Cekilmesi ve Turban Konusunda Onemli Aciklamal..
Yozgat Bozok Üniversitesinde Başörtülü Öğrenciler Derslerine Sorunsuz Giriyor
Yozgat Bozok Üniversitesinde Başörtülü Öğrenciler Derslerine Sorunsuz Giriyor
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, Bozok Üniversitesinde, Başörtülü Öğrencilerin, Derslerine Girmesinde Bir Sıkıntı Olmadığını, Rahatlıkla Derslerine Girdiklerini Söyledi.
Sibel Can Kumalığı Kabul Etmedi Kuma Rolü İçin Sulhi Beyden Veto Yiyen Sibel Can'dan Sonra Proje İçin Sultan'a Yeni Bir Kuma Aranıyor.Kuma Rolü İçin Sulhi Beyden Veto Yiyen Sibel Can'dan Sonra Proje İçin Sultan'a Yeni Bir Kuma Aranıyor.
Danıştaydan Din Dersi Kararı
Danıştay'dan Din Dersi Kararı
Danıştay 8. Dairesi, 'İlk ve Ortaöğretim Kurumlarında Verilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinin Bu İçeriği ile Zorunlu Tutulmasını Hukuka Aykırı' Buldu.
Yalnız Oyuncaklar Arkadaşlarına Kavuştu
Yalnız Oyuncaklar Arkadaşlarına Kavuştu
Yeni Yüksektepe Derneği Arama Kurtarma Ekoloji Grubu'nun Düzenlediği 'Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar' Kampanyası Çerçevesinde Toplanan 2 Bin 250 Oyuncak, Van'daki Anaokulu ve İlköğretim Okulu Öğrencileriyle Buluştu.
Söke Nazım İmar Planı Tescillendi
Söke Nazım İmar Planı Tescillendi
2005 Yılında Nazım İmar Planı Çalışmalarını Tamamlayan Söke Belediyesi'nin Yaptığı Bu Çalışmalar Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Hazırladığı Planlarda Tescillendi.
Van'da Kız Kaçırma Kavgası: 5 Yaralı Van'da, Kızının Kaçırmasına Yardım Ettikleri İddiasıyla Komşuları Üzerine Silahla Ateş Açan Bir Şahsın Saldırısı Sonucu, Aynı Aileden 5 Kişiyi Yaralandı.
Vartoda Tezek Yapma Dönemi Başladı
Varto'da Tezek Yapma Dönemi Başladı
Muş'un Varto İlçesinde Kış Mevsimi Boyunca Ahırlarda Tezek Yapımı İçin Biriktirilen Koyun Dışkıları, Havaların Isınmasıyla Birlikte Güneşe Serilmeye Başlandı.
Muradiye İlçesinde Bahar Temizliği
Muradiye İlçesinde Bahar Temizliği
Van'ın Muradiye İlçesinde Baharın Gelmesiyle Birlikte Belediye Ekipleri Tarafından Temizlik Çalışmaları Başlatıldı.
Btso'dan Enflasyon Değerlendirmesi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, Şubat Ayı Enflasyon Rakamlarını Değerlendirdi.
İl İnsan Hakları Kurulu Kararları Uygulanmaya Başladı
İl İnsan Hakları Kurulu Kararları Uygulanmaya Başladı
Van Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu'nun 2008 Yılının İlk Toplantısında Alınan Karar Gereği Eğitim Çağındaki Çocukların İnsan Hakları Konusunda Bilinçlendirilmesiyle İlgili İlk Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
Nursal Bilkay Ameliyat Oldu
Nursal Bilkay Ameliyat Oldu
Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Nursal Bilkay, Ameliyat Oldu. Sancılanarak Kaldırıldığı Özel Atasam Hastanesi'nde Kasık Fıtığı Teşhisi Konulan Trafik Denetleme Şube Müdürü Nursal Bilkay, Bugün...
Hakemlerden Kan Bağışı
Hakemlerden Kan Bağışı
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (Tffhgd) Zonguldak Şubesi Tarafından Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi. Yaklaşık 50 Hakem ve Gözlemci Kan Bağışında Bulundu.
Turkcell'den İki Yeni Hizmet Turkcell, Müşterilerine Tercihleri Doğrultusunda Kişiye Özel, ""gold"" ve ""platinum""dan Oluşan İki Yeni Hizmet Sunacak. Turkcell"den Yapılan Yazılı Açıklamada, ..
"ABD Ekonomisi Aslında Resesyonda" ABD"li Milyarder Yatırımcı Warren Buffett, Teknik Tanımları Karşılamasa da ABD Ekonomisinin Aslında Resesyonda Olduğunu Söyledi. Buffett, Cnbc ile Yapılan R..
Petrol Fiyatları 100 Doların Üzerinde Uluslararası Piyasalarda Petrol Fiyatları, Düşük Dolar Kuru ve Opec"in Petrol Üretimini Değiştirmeyeceği Beklentileri Nedeniyle 100 Doların Üzerinde Seyr..
255 YTL İzdihamı 255 YTL ile 550 YTL Arasında Değişen Emeklilik, Yaşlılık Dul ve Yetim Maaş Almak için Bekleyen Vatandaşlar İzdihama Neden Oldu. İzdiham Nedeniyle Bazı Yaşlı Vatandaşlar ile K..
İşte Şubat Enflasyonu! Türkiye İstatistik Kurumu (Tüik), Bu Yılın Şubat Ayında Tüketici Fiyatlarının (Tüfe) Yüzde 1,29, Üretici Fiyatlarının (Üfe) Yüzde 2,56 Arttığını Açıkladı. Tüik"in 2003 ..
Medvedev 7 Mayıs'ta başkan, Putin Mayıs ortasında başbakan Rusya'da Pazar günü gerçekleşen başkanlık seçimlerini Birleşik Rusya Partisi adayı Dmitri Medvedev'in yüzde 70,23'le tamamlamasının ..
APde 'Türk Sivil Anayasası ve Kürt Sorunu'
AP'de "Türk Sivil Anayasası ve Kürt Sorunu"
Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Sosyalist, Liberal ve Yeşiller, 'Türk Sivil Anayasası ve Kürt Sorunu' başlıklı konferans düzenledi.
'Çarşı Muhtarlığa Karşı' AKP'yi Ünlü Tribün Grubu Çarşı'nın Sloganları ile Protesto Ettiler
Lise Pansiyonunda Türban Dağıtıldı İddiası Denizli'deki Şevkiye Özel Anadolu Öğretmen Lisesi'nin Pansiyonunda Kalan Kız Öğrencilere Türban Dağıtıldığı İddiaları Ortalığı Karıştırdı
Öğretmenlerin Toplantısında İstiklal Marşı Kavgası Eğitim- Sen Şube Kongresinde İstiklal Marşı Arbedesi
Danıştay'ın ince Nüanslı Din Dersi Kararı 'Din Dersinin Bu İçeriğiyle Zorunlu Tutulması Hukuka Aykırı'
Danıştay: "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi bu içerikle zorunlu olamaz" Danıştay 8. Dairesi, bir ilköğretim 4. sınıf öğrencisi velisinin başvurusu üzerine İstanbul 5. İdare Mahkemesi'nin 'z..
Sağlık ocağındaki Türk Bayrağı jiletle parçalandı
Sağlık ocağındaki Türk Bayrağı jiletle parçalandı
İzmir'in Konak İlçesi Çimentepe semtinde bulunan Aile Sağlığı Merkezi önünde gönderde çekili duran Türk ve Kızılay Bayrakları kimliği belirsiz kişilerce jiletle kesilerek parçalandı.
Okul Öncesi Eğitime Destek
Okul Öncesi Eğitime Destek
Ordu'da 2008 Yılında Anasınıfı ve Okul Öncesi Eğitim İçin Yaklaşık 282 Bin YTL'lik Bütçe Talebi Kabul Edildi. 2008 Yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Talebiyle Merkez İlçe ve Bağlı Bulunduğu 18 İlçe Dahilindeki...
Ordu'dan Kısa Kısa Ordu'nun Çamaş ve Fatsa İlçelerinde Ormandan İzinsiz Ağaç Kesen 3 Kişi Yakalandı. Edinilen Bilgiye Göre, Çamaş İlçesinde A.g. ve H.a. Adlı Şahıslar Ormandan İzinsiz Olarak ..
Dövizde Hareketli Gün
Dövizde Hareketli Gün
Dövizde Hafta Hareketli Başladı. Gün Boyunca Dalgalı Bir Seyir İzleyen Dolar ve Euro, Günü Yükselişle Tamamladı.
Petkimin Özelleştirmesine Vize
Petkim'in Özelleştirmesine Vize
Danıştay 13. Dairesi, Petkim'in Yüzde 51'lik Kamu Hissesinin Özelleştirilmesine, Satışın Blok Satış Yoluyla Gerçekleştirilmesine İlişkin 8 Şubat 2007 Tarihli Özelleştirme Yüksek Kurulu (Öyk) Kararının İptal İstemini Oy...
Tüikden Basın Mensuplarına Yönelik Bilgilendirme Semineri
Tüik'den Basın Mensuplarına Yönelik Bilgilendirme Semineri
Türkiye İstatistik Kurumu (Tüik) Resmi İstatistiklerin Daha Doğru Anlaşılması ve Etkin Kullanılmasına Katkı Sağlamak Amacıyla Tüik Merkez Binasında Basın Mensuplarına Yönelik 'Fiyat İstatistikleri ve Enflasyon' Konulu...
Demirçay Köyü Sökeye Nefes Aldıracak
Demirçay Köyü Söke'ye Nefes Aldıracak
Aydın'ın Söke İlçesi'ne Bağlı Demirçay Köyü'ndeki Kocabelen Mevkisinin Ülke Turizmine Mesire Alanı Olarak Kazandırılması Yönünde Yıllar Öncesinde Hazırlanan Projenin Hayata Geçirilmesi İçin Somut Adımlar Atılmaya...
Yozgat Valisi Amir Çiçek, 'Tüm Kamu Yatırımları Titizlikle Takip Edilmektedir'
Yozgat Valisi Amir Çiçek, "Tüm Kamu Yatırımları Titizlikle Takip Edilmektedir"
Yozgat Valisi Amir Çiçek, Yozgat'ın 2008 Yılı Yatırımlarıyla İlgili Düzenlenen Toplantıda, Duble Yol, Tarım, Hayvancılık, Eğitim ve Sağlık Alanları Başta Olmak Üzere Yapılan Tüm Kamu Yatırımlarının Takibinin Titizlikle...
Amasya Havaalanına Kavuşuyor Amasya Belediye Başkanı İsmet Özarslan, "Havaalanına Gidecek Yeni ve Kısa Yollar Yapılacak" Dedi. Amasya'nın Merzifon İlçesinde Bulunan 5. Ana Jet Hava Üs Komutan..
Vanda Meksa Kapanıyor
Van'da Meksa Kapanıyor
Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (Meksa) Van Hizmet Meslekleri Eğitim Sorumlusu Mehtap Tanrıverdi, Meksa'nın İki Gün Sonra Kapanacağını İfade Ederek Bunun Kent Adına Büyük Bir Kayıp Olduğunu Söyledi.
Gönüllü Doktorlardan Erciş Çıkartması
Gönüllü Doktorlardan Erciş Çıkartması
Merkezi Ankara'da Bulunan Sağlık Mensupları Derneği'nin (Samder) Gönüllü Doktorlarından Oluşan Bir Ekip, Van'ın Erciş İlçesi Çelebibağı Beldesinde Ekonomik Durumları İyi Olmayan Bin Kişiyi Muayene Edip, İlaçlarını Bedava...
Ağrıda Uyuşturucu Operasyonu
Ağrı'da Uyuşturucu Operasyonu
Ağrı Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Yapılan Uyuşturucu Operasyonu Sonucu 25 Kilo 222 Gram Kubar Esrar Ele Geçirildi.
AB fonlarından yararlanmak için projeye ihtiyaç var
AB fonlarından yararlanmak için projeye ihtiyaç var
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Adana Temsilcisi ve Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) Başkanı Süleyman Onatça, AB fonlarından yararlanmak için yeterli sayıda projenin hayata...
Fenerbahçe Dünya Sıralamasında 20. Turkcell Süper Lig'de Şampiyonluk Mücadelesi Veren ve Bu Sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 2. Tura Çıkan Fenerbahçe, Dünyadaki Futbol Takımları Sıralamasınd..
Örgütünü ifşa eden kadını kaçıran çete üyeleri yakalandı Konya'da 2005 yılında silah kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti ve kadın ticareti gibi suçlardan tutuklanan bir kadını, bağlı olduğu örgü..
'İç Çamaşırı Defilesine Çıkmam' Meral Kaplan, İngiltere ve Almanya'da Çekimlere Katılacak.Meral Kaplan, İngiltere ve Almanya'da Çekimlere Katılacak.
Kız Kardeşini Kaçıran Kişiyi Bıçaklayıp Polise Teslim Oldu
Kız Kardeşini Kaçıran Kişiyi Bıçaklayıp Polise Teslim Oldu
Adana'da Bir Kişi, Kız Kardeşini Kaçıran 2 Çocuk Babası Şahsı Bıçakla Yaraladıktan Sonra Polise Teslim Oldu.
Bıçakla Yaralamaya 3 Yıl 9 Ay Hapis Samsun'da Düğün Töreninde Bir Kişiyi Bıçakla Yaraladığı İddiasıyla Yargılanan Şahıs, 3 Yıl 9 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı. Aynı Olayda Kavgaya Karışarak B..
Piyasaya Para Sahte Para Sürmeye 2 Yıl 6 Ay Hapis Samsun'da Piyasaya Sahte Para Sürdüğü Gerekçesiyle Yargılanan Bir Kişi, 2 Yıl 6 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı.
Öldürmeye Teşebbüs Davasında Ceza Yağdı Samsun'da Öldürmeye Teşebbüs Suçundan Tutuklu Olarak Yargılanan 3 Kişiye Ceza Yağdı. Karşıyaka Mahallesi'nde Yaşanan Olayda İddiaya Göre, Gürcan Ş. ile..
Sgss Yasa Tasarısına Karşı Eylem
Sgss Yasa Tasarısı'na Karşı Eylem
Tokat'ta, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'na (Ssgss) Karşı Yapılan Eylemde Var Olan Kısıtlı Sosyal Hakların Yok Edilmeye Çalışıldığı İleri Sürüldü.
Başbakan Erdoğan'dan Abbas ve Olmert'e 'Gerginliği Sona Erdirin' Telefonu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları Devam Ederken Filistin Ulusal Yönetim Başkanı M..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10