28 Mart 2008 Cuma Günü Haberleri

28 Mart 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tgc: "Gazetecilik, Görüşlerini Paylaşmadığımız İnsanların Hedef Gösterilmesi Mesleği Olamaz" Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Tarafından, Ergenekon Operasyonu ile Gündeme Gelen Tar..
AİHM Atina'ya Karşı Türkleri Haklı Buldu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Batı Trakya"da Türk Azınlığa Ait Derneklerin Açtığı İki Ayrı Davada Yunanistan"ı Mahkum Etti.
İran Tazminat İstiyor İran, BM"nin Nükleer Programını Gerekçe Göstererek Aldığı Üç Yaptırım Kararının "Yasadışı" Olduğu Savıyla Batılı Hükümetlerden Tazminat Talep Etmeyi Planlıyor.
Taliban'a Karşı NATO Tv NATO, Avrupa Kıtası Dışında İlk Kez Barışgücü Komutasını Üstlendiği Afganistan"da Bataklığa Saplanmasının Çaresini Televizyonda Arıyor.
Gül: Kritik Dönemeçteyiz Herkes Soğukkanlı Olsun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"ün Dün Görüştüğü CHP, MHP ve Bbp Liderlerine "ülke Kritik Dönemeçte, Siyasi Kaosa İzin Verilmemeli, Herkes..
Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet'e Açtığı Davadan Vazgeçti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kendisi Hakkında "Devletle Kavgalı Aday" Manşeti Atan ve "Tehlikenin Farkında Mısınız" Başlığıyla Aleyhte Rekl..
Ergenekon Haberi için de Gözaltı Ergenekon Soruşturması Kapsamında Polisin İşçi Partisi"ne Yaptığı Arama Sonucunda Elde Edilen Belgelerle İlgili Haber Yapan Taraf Gazetesi Muhabiri Soner Arık..
Kürşat Yılmaz İfade Verdi Ergenekon Soruşturması Kapsamında Bir Mafya Liderinin Daha İfadesi Alındı. Kürşat Yılmaz, 1.5 Saat Süreyle Ergenekon Savcısına İfade Verdi.
TBMM'de 'Darbeci' Kavgası TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu"nda AKP ile CHP"li Üyeler Arasında "Darbe ve Darbeci" Tartışması Yaşandı.
'Toptan da Sorumlu' Disk Lideri Çelebi"yi, Sendikanın Genel Merkezinde Ziyaret Eden Yalçındağ, "Ülkenin Gerginliklerden Kurtulup Yola Devam Etmesini İstiyoruz" Dedi. Sivil Örgütlerin Sağduyu..
Sabancı: Kritik Bir Dönemdeyiz Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, ""devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali"ne Katılmak Üzere Gittiği Adana"da...
Çiçek'ten 'İşkence' Genelgesi Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 81 İlin Valiliklerine Bir Yazı Göndererek İşkence ve Kötü Muamele İddiaları Hakkındaki Soruşturmaların En Kısa Sürede Tamamlanma..
Bahçeli: Çağrıyı AKP mi Telkin Etti? Sağduyu Çağrısını Değerlendirmek Üzere Partisinin Merkez Yönetim Kurulu"nu (Myk) Toplayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Herkes Bir Adım Geri Atmalı" ..
DTP Savunma için Üç Ay Ek Süre İstedi Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya"nın "Bölücü Eylemlerin Odağı Olduğu" Gerekçesiyle Kapatma Talebinde Bulunduğu DTP, Esasa İlişkin Savunmasını Y..
Yaralı İşçi Yaşamını Yitirdi Tuzla"da Yedinci Ölüm Tuzla"da, Bir Taşeron Firmada Raspacı Olarak Çalışan ve 13 Mart"ta 20 Metreden Düşerek Yaralanan 45 Yaşındaki Yüksel Özdemir, Kartal Anadol..
ÖSS'ye Girecekler Ama Gidecekleri Üniversite Yok Haydarpaşa Anadolu Meslek Lisesi"nin Üç Öğrencisi, 2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Kılavuzu"nun, Katsayıya İlişkin Bölümünün ve Sına..
Yargıtay'dan Valilere Uyarı: Silah Ruhsatında Keyfi Davranamazsın Dünya Üzerindeki 700 Milyon Küçük Silahın Yaklaşık 400 Bini Askerde ve Güvenlik Güçlerinde Bulunuyor. Türkiye"de de Her 100 K..
Bafra'da Tetiği Çeken Kişi Şizofren Çıktı Bafra Belediyespor Kulübü"ne Yapılan, Teknik Direktör Sedat Gezer ve Kaleci Antrenörü İsmail Kurt"un Öldürüldüğü, Kulüp Müdürü Ergin Özarslan"ın Yara..
Aile Boyu Cinayete Aklı Başında Raporu Eşi ve Altı Çocuğunu Tabancayla Öldürdüğü İddiasıyla Tutuklanan Katil Zanlısı Hasan Danışmaz"ın Akli Dengesinin Yerinde Olduğu Yönünde Rapor Verildi.
Dünya Yalan Yanlış İlaç Tüketiyor Uluslararası Eczaneler Birliği (Fip) 2. Başkanı Dick Tromp, Dünyada Artık Çok Yüksek Kalitede İlaç Tedavisinin Mümkün Olduğunu, Ancak Buna Rağmen Doğru İlaç ..
Başkente İki Aylık Su Yağdı Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mart Ayında Başlayan Yağışlar Sonucu Barajlarda İki Aylık Su Biriktiğini Açıkladı. Açıklamada Ankaralı Tüketicilerin Avrupa"dan Fazla..
Yine Köpek Dehşeti Alanya"da Yaşayan 56 Yaşındaki İngiliz Karen Margareth Maddox, İki Köpeğini Gezdirirken Sahibi Öğrenilemeyen Amerikan Stafford Cinsi Köpeğin Saldırısına Uğradı.
Çevre Raporu Muğla"nın Güllük Körfezi"nde, Halep Çamlarıyla Kaplı Pina Yarımadası"nda Bir Aydır Kaçak Dolgu Yapan Şirkete Sadece 21 Bin 500 YTL Para Cezası Kesilmesi Çevrecileri İsyan Ettird..
İngilizce Basitleşiyor Pangliş Adını Alıyor Dilbilimcilerden Çarpıcı İddia: Dünyanın En Yaygın Dili İngilizce Giderek Daha Basit Bir Dile Dönüşecek, "Pangliş" (Küresel İngilizce) Adı Verilen ..
Doz Ayarı Çok Önemli İngiltere"de Küçük Çocuklara Yönelik Bazı Öksürük Şuruplarının Fazla Alınmasını Önlemek için Bazı Maddeleri İçeren Şuruplar Raftan Kaldırılıyor.
Evde Babalık Testi Patladı Önceki Gün ABD"de Eczanelerde Satılmaya Başlanan Dna Babalık Testine İlgi Çok Büyük Oldu.
Ankara'nın En İyi Filmi 'Rıza' 19. Ankara Uluslararası Film Festivali'nün Ödülleri Dün Sahiplerini Buldu. Ulusal Uzun Film Yarışması'nda En İyi Film Ödülünün Sahibi 'Rıza' Oldu. Festivalin 'E..
İstanbul'un Derinliklerine Yolculuk İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Aş Tarafından Çıkartılan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi, Üçüncü Sayısıyla Okuyucularla Buluştu.
Simurg Yeniden Yola Koyuluyor İstanbul Modern Sinema'da 20 Nisan'a Kadar "Simurg: Gerçeğin Peşinde Otuz Yolcu" Adlı Belgeselin Gösterimi Gerçekleştirilecek.
Cardinale, Film Festivalinin Konuğu İtalyan Sinema Yıldızı Claudia Cardinale, 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin Konuğu Olarak İstanbul'a Geliyor. Cardinale, 4 Nisan Cuma Akşamı Fes..
Çılgın Ressam Salvador Dali, Sonbaharda İstanbul'da İspanyol Ressam Salvador Dalí, Sonbaharın Gelişiyle İstanbul'a Konuk Olacak. Sabancı Müzesi'nde 19 Eylül'de Açılacak Sergide, Bu Çılgın Dâh..
Kaşgarlı Mahmud'u Hatırlayalım Türk Edebiyatı Vakfı'nın Bu Haftaki 'Çarşamba Sohbeti'nde Prof. Dr. Mehmet Ölmez, Kaşgarlı Mahmut Üzerinde Uzun Yıllardır Yaptığı Çalışmaların Bir Özetini Dinle..
Apocalyptica, Nisanda Türkiye'de Klasik Müzik Enstrümanlarıyla Heavy Metal Şarkıları Yorumlayarak Müzikseverlerin İlgisini Çeken Apocalyptica, Nisanda Bir Kez Daha Türkiye'ye Geliyor.
'Ben Şimdi Üstüne Güneş Doğmayan Bir Denizim' Yedi İklim Dergisi, Son Sayısını Erdem Bayazıt'a Ayırdı. Özel Sayıda Rasim Özdenören, Arif Ay, Nazif Gürdoğan, Necmettin Türinay'ın da Aralarında..
Yeşilçam Herkese 'Mutluluk' Verdi Türkiye'nin En Geniş Katılımlı Sinema Ödülleri Olarak Duyurulan 'Yeşilçam Ödülleri', Pazartesi Akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Sahiplerini Bul..
Ahmed Avni Konuk Besteleriyle Anılacak Son Devrin Tasavvuf Bilgini ve Bestekârlarından Ahmed Avni Konuk, Vefatının 70. Yılı Münasebetiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Aş'nin Düzen..
2007'de Şiirimiz... Nevşehir Avanos'ta Fuat Çiftçi'nin Özveriyle ve İnatla Çıkarmaya Devam Ettiği İki Aylık Şiir Dergisi 'Şiiri Özlüyorum', Şubat-Mart Sayısında "2007'de Şiirimiz" Adlı Dosyay..
Film Festivali Jürisine Şafak Yerine Pınar Kür Yazar Elif Şafak'ın Sağlık Nedenlerinden Dolayı Ayrıldığı 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin Ulusal Yarışma Jürisi'ne, Pınar Kür Katıl..
Merdivenşiir Artık Üç Aylık Uzun Bir Aradan Sonra Merdivenşiir Dergisi, Bahar 2008 Sayısı ile Çıktı. Artık Üç Ayda Bir Yayımlanacak Olan Dergi, Modern Türk Şiirinin Ustalarını Tanıtmaya Devam..
Tiyatroda Perdeler Ücretsiz Açılıyor 27 Mart Dünya Tiyatro Günü, Bu Yıl 47. Kez Kutlanıyor. Bugün, Pek Çok Ülkede Olduğu Gibi, Ülkemizde de Ulusal ve Uluslararası Bildiriler Okunacak, Ücretsi..
İstanbul'un Şiir Festivali de Oldu Tarih Boyunca Şiirin En Önemli Merkezlerinden Biri Olan İstanbul, Uluslararası Bir Şiir Festivaliyle Türk Şiirini Dünya Şiiriyle Buluşturmaya Hazırlanıyor.
Richard Widmark Öldü Hollywood Dünyasının Tanınmış İsimlerinden Aktör Richard Widmark 93 Yaşında Öldü. Widmark'ın Karısı Susan Blanchard, Ünlü Aktörün Pazartesi Günü Connecticut'taki Evinde Ö..
[kesişme] Üç Ülkenin Kesiştiği Yer Bangladeşli Jahid, Başlık Parası Biriktirmek için Yasadışı Yollarla Yunanistan'a Gider. Bangladeş-Türkiye-Yunanistan Sıralamasındaki Yolculuk Jahid için Acı..
[tanri'nin Vadisi'nde] Gözleri Var, Görmezler... Elde Silah Bulundurmanın, Kişiyi Güçlü Kılacağı Çocuk Yaşlarda Kazınmıştır Beynimize. Silahın Verdiği Güç ile İnsanlar, Musa Peygambere "Ben d..
Söz Konusu Paraysa Vicdan Teferruattır! Yalnızca Bir Gün Daha Fazla Yaşamak için İnsan Neleri Feda Edebilir? Bahçedeki Yüksek Taş Duvarın Ardında Her Gün Sistematik Biçimde Birilerinin İşkenc..
Hollandadaki Türkler, Irkçıyı Mahkemeye Verdi
Hollanda'daki Türkler, Irkçıyı Mahkemeye Verdi
Hollanda'da Yabancı Karşıtı ve Irkçı Geert Wilders'e Karşı Türklerin Kurduğu Hollanda İslam Federasyonu (Nif) Tarafından Açılan Davanın İlk Duruşması Rotterdam'daki Mahkemede Görüldü.
Taraf Gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu adliyeye getirildi
Taraf Gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu adliyeye getirildi
Taraf Gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu adliyeye getirildi. Yargıtay'ın krokisinin İşçi Partisi'nde bulunduğu yönünde haber yapan Arıkanoğlu, Ankara'da gözaltına alınmıştı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10