27 Mart 2008 Perşembe Günü Haberleri

27 Mart 2008 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İsveçliler Bodrum'dan 60 Villa Aldı Türkiye'nin Kıyı Bölgelerine Yabancı Turistlerin Yoğun İlgisi Sürüyor. Son Olarak Paskalya İçin Bodrum'a Gelen İsveçli Aileler, Gümüşlük'teki Bir Siteden T..
Erdoğana Soyfada Soğuk Duş
Erdoğan'a Soyfa'da Soğuk Duş
Başbakan Erdoğan'ın Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev ile Görüşmesinin Ardından Yapması Öngörülen Basın Toplantısı Irkçı ve Aşırı Milliyetçi Ataka Partisinin Milletvekilleri Yüzünden İptal Edildi.
"Gıda Dışı Ürünlere Talepte Düşüş Var" Metro Cash ve Carry Türkiye Genel Müdürü Hakan Ergin, Küresel Dalgalanmayı Değerlendirirken, "Fırtına Beklentisi Var ve Türkiye'yi Etkileyecek. Önceki K..
"ABD, Rusya ve AB ortak füze savunma sistemi kurabilir" ABD yönetiminin, füze savunma sistemi konusunda Rusya ve Avrupa Birliği (AB) ile ortak çalışma yapmak istediği bildirildi.
İlginç İddia: Tamiller ve PKK İşbirliğinde
İlginç İddia: Tamiller ve PKK İşbirliğinde
Sri Lanka Başbakanı Ratnasiri Wickramanayaka, Ülkesindeki Ayrılıkçı Tamil Gerillalarının PKK ve Diğer Uluslararası Terör Örgütleri ile İşbirliği İçerisinde Olduğunu İddia Etti.
Uyuşturucu kaçakçılığı yaptılar; denetimli serbestlik kararı verildi
Uyuşturucu kaçakçılığı yaptılar; denetimli serbestlik kararı verildi
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda 58 kilo esrar kaçırırken yakalanan 3 kişiden 2'sine mahkeme denetimli serbestlik kararı verdi.
Kötü huylu tümörü kabakulak sanıp koca karı tedavisi uygulayınca ölümden döndü
Kötü huylu tümörü kabakulak sanıp koca karı tedavisi uygulayınca ölümden döndü
Hatay'da bir hasta kulağının altında oluşan kötü huylu bir tümörü kabakulak sanıp halk arasında yapılan soğan sarımsakla tedavi etmeye çalışınca ölümden döndü.
Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Miman: 'Hastenemizin en önemli sorunları para ve kadro'
Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Miman: "Hastenemizin en önemli sorunları para ve kadro"
Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Murat Cem Miman, hastanenin en önemli sorununun kadro ve parasal problemler olduğunu söyledi.
Emniyetten vatandaşlara broşürlü uyarı
Emniyetten vatandaşlara broşürlü uyarı
Niğde Emniyet Müdürlüğü vatandaşları yankesicilik, hırsızlık, dolandırıcılık ve kapkaça karşı broşürlerle uyarıyor.
Elektrik tellerine değen kamyondaki saman balyaları tutuştu, sürücü canını zor kurtardı Ümraniye Yenidoğan'da saman yüklü bir kamyonda yangın çıktı. Fazla yüklendiği belirtilen saman balyalar..
DSİnin kompozisyon yarışmasında Osmaniyeli okul, bölge birincisi oldu
DSİ'nin kompozisyon yarışmasında Osmaniyeli okul, bölge birincisi oldu
Osmaniye Özel Nuri Çomu İlköğretim Okulu öğrencileri, suyu kullanma bilincinin genç nesle kazandırılması amacıyla Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından, bölge çapında düzenlenen kompozisyon yarışmasında birincilik ve...
İslahiyede öğrencilere Başarı nasıl yakalanır konulu seminer verildi
İslahiye'de öğrencilere 'Başarı nasıl yakalanır' konulu seminer verildi
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Fem Dershanesi tarafından, ÖSS ve OKS'ye hazırlanan öğrencilere 'Başarı nasıl yakalanır' konulu seminer verildi.
Kültür hizmetlerine hız veren Ümraniye Belediyesi, 'Yahya Kemal Beyatlı Bilgi Evi'ni hizmete açtı
Kültür hizmetlerine hız veren Ümraniye Belediyesi, "Yahya Kemal Beyatlı Bilgi Evi"ni hizmete açtı
Ümraniye Belediyesi tarafından ünlü şair Yahya Kemal Bayatlı anısına yapılan "Yahya Kemal Bayatlı Bilgi Evi" hizmete açıldı. İlçelerinde 23 adet bilgi evi açtıklarını belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,...
Diyarbakırda okuma yazma öğrenen kadınlara sertifika verildi
Diyarbakır'da okuma yazma öğrenen kadınlara sertifika verildi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Diyarbakır Kadın Sorunları Araştırma Merkezi'nin (DİKASUM) AÇEV ile ortaklaşa yürüttüğü 1. Kademe okuma yazma kursu tamamlandı. 3 ay süren kursa...
Erciyes Kayak Merkezi Projesi Türkiyenin turizm anlayışını değiştirecek
Erciyes Kayak Merkezi Projesi Türkiye'nin turizm anlayışını değiştirecek
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Erciyes Kayak Merkezi projesiyle Türkiye'nin turizm anlayışının değiştirilmesi amaçlanıyor.
Dünya Tiyatrolar Gününde sanatçılardan Muhsin Ertuğrul Sahnesinin yıkım kararına protesto
Dünya Tiyatrolar Günü'nde sanatçılardan Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin yıkım kararına protesto
Dünya Tiyatrolar Günü'nde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin yıkım kararı, bir grup sanatçı tarafından protesto edildi. Tiyatro önünde toplanan sanatçılar yaptıkları açıklamalarda yıkım kararının kabul edilemez olduğunu...
Wikipedia, İngilizce versiyonunda sadece Ermeni Diasporasının tezlerine yer veriyor
Wikipedia, İngilizce versiyonunda sadece Ermeni Diasporası'nın tezlerine yer veriyor
Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, binlerce internet kullanıcısının araştırmalarında başvurduğu Wikipedi internet ansiklopedisinin İngilizce versiyonunun sadece Ermeni...
Türkiye Süratle Normalleşmeye Gidiyor
'Türkiye Süratle Normalleşmeye Gidiyor'
Toptan, Hem Erdoğan'ın Hem de Diğer Siyasi Parti Liderlerinin Sağduyulu Açıklamalar Yapmaya Devam Ettiklerini Belirterek, Bana Göre, Türkiye Süratle Normalleşmeye Gidiyor' Dedi.
Ebola Aşısı 6 Yıl İçinde Üretilecek Öldürücü Ebola ve Marburg Virüsleri Konulu Uluslararası Kongrede Bilim Adamları, "4, 5 ya da 6 Yıl İçinde" Ebola Virüsüne Karşı Aşı Üretilebileceğini Belir..
THY Genel Müdürü Kotil: "1 Nisan'dan Sonra Türkiye Havacılık Toplumuna Geçecek" Genel Müdür Kotil, THY'nin Dünya Havacılığının En Önemli İttifakı Olan ve Lufthansa, United Airlines Us Airways..
Anadolu Efes Biracılık'ta Toplu İş Sözleşme Tekgıda-iş Sendikası ile Anadolu Efes Biracılık A.ş. Arasında Sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Anlaşmayla Sonuçlandı.
ODTÜ Bilim Şenliği 29-30 Mart'ta Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ODTÜ Bilim Şenliği, 29-30 Mart tarihlerinde CEPA Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştir..
Batı Trakya Türkleri, Peygamberimizin doğum gününü kutladı
Batı Trakya Türkleri, Peygamberimizin doğum gününü kutladı
Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü, Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrif etmelerinin yıldönümü münasebetiyle, "Sevgilinin Doğum Günü" adlı bir program düzenledi. Özel anma programında T.C. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı ve...
Galle Han gün yüzüne çıkıyor
Galle Han gün yüzüne çıkıyor
Osmanlı Devleti'nin ünlü mimarı Mimar Sinan'ın Bursa'daki tek eseri olan Galle Han gün yüzüne çıkıyor. Aylar öncesinden başlatılan çalışmalar büyük bir titizlik içerisinde sürüyor. Merkez Osmangazi ilçesi Cumhuriyet...
Bursada okullarda her gün 10 dakika kitap okuma zorunluğu geliyor
Bursa'da okullarda her gün 10 dakika kitap okuma zorunluğu geliyor
Göreve atanmasıyla birlikte projeleriyle dikkat çeken Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atillü Gülsar, tüm resmi ve özel okullarda her gün 10 dakika kitap okunması gerektiğini söyledi.
Evlenmek İsteyenlere İlginç Zorunluluk
Evlenmek İsteyenlere İlginç Zorunluluk
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Himayesinde Tüm Türkiye'de Başlatılan 'Türkiye Okuyor' Kampanyası İstanbul'da da Başladı.
Irkçılar Erdoğanın Açıklamasını İptal Ettirdi
Irkçılar Erdoğan'ın Açıklamasını İptal Ettirdi
Erdoğan'ın Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev ile Görüşmesinin Ardından Yapması Öngörülen Basın Toplantısı Irkçı ve Aşırı Milliyetçi Ataka Partisinin Milletvekilleri Yüzünden İptal Edildi.
Irkçı Ataka partisi Erdoğanın basın toplantısını iptal ettirdi
Irkçı Ataka partisi Erdoğan'ın basın toplantısını iptal ettirdi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da Bulgar meslektaşı Sergey Stanişev'le düzenleyeceği ortak basın toplantısı ırkçı Ataka partisi milletvekillerinin eylemi nedeniyle iptal edildi.
Çocuk parkına gaz istasyonu yaptılar
Çocuk parkına gaz istasyonu yaptılar
Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Osman Yılmaz Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy caddesi'nde bulunan çocuk parkına yapılan doğalgaz istasyonu görenleri şaşkına çeviriyor. Etrafında herhangi bir güvenlik çemberi olmayan ve...
Niğdede Hayatta başarılı olmanın yolları konulu bir seminer düzenlendi
Niğde'de 'Hayatta başarılı olmanın yolları' konulu bir seminer düzenlendi
Niğde Sakarya İlköğretim Okulu'nda başlatılan "Veli Dostu Okul Projesi" kapsamında 'Hayatta başarılı olmanın yolları' konulu bir seminer düzenlendi.
Niğdede öğrenciler tarafından yapılan Türk dünyası köşesi törenle açıldı
Niğde'de öğrenciler tarafından yapılan Türk dünyası köşesi törenle açıldı
Niğde Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından yapılan Türk dünyası haritası ile Türk büyüklerinin resimlerinden oluşan Türk dünyası köşesi törenle açıldı.
2 Yıl Üste Üste En Seksi Kadın Boxer Dergisinin Geleneksel 'Yılın En Seksi' Kadını Oylaması Sonuçlandı ve Geçen Senenin Birincisi Didem Erol Bu Yıl da Seçildi.Boxer Dergisinin Geleneksel 'Yılın En Seksi' Kadını Oylaması Sonuçlandı ve Geçen Senenin Birincisi Didem Erol Bu Yıl da Seçildi.
Sahte poliçe düzenleyerek 1 milyon YTL vurgun yapan 14 kişi yakalandı
Sahte poliçe düzenleyerek 1 milyon YTL vurgun yapan 14 kişi yakalandı
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından sigorta poliçelerinde sahtecilik yaparak 1 milyon YTL'lik dolandırıcılık yaptıkları idida edilen 14 kişi gözaltına alındı.
Toptan: 'Uzlaşma için devreye girmem gerekirse, bu gerçekleşir'
Toptan: "Uzlaşma için devreye girmem gerekirse, bu gerçekleşir"
Türkiye Büyük Millet Meclisi Köksal Toptan, Türkiye'nin süratle normalleşme sürecine girdiğini belirterek, siyasi parti liderleri arasında uzlaşma buluşması gerçekleşmezse, bunun için devreye girebileceğini söyledi.
Başkan Şahin, Gemlikte incelemelerde bulundu
Başkan Şahin, Gemlik'te incelemelerde bulundu
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, hizmetlerin yalnızca kent merkeziyle sınırlı kalmadığını, 30 kilometrelik yarıçap içindeki tüm ilçelerin, Büyükşehir'in yatırım yağmurundan nasibini aldığını söyledi.
Tarihçiler 'Çankaya Sofrası'nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tarihçiler Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Yılmaz Öztuna ile 1 Nisan Salı Günü Öğle Yemeğinde Bir Araya Gelecek.
Kılıç: Toplumu Germek Kimseye Yarar Sağlamayacaktır Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, 'Herkese, Her Bireye, Her Kuruma Muhalefetiyle, İktidarıyla Herkese Düşen Bir Şey Var ve Altını Çize..
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, esnafın sorunlarına çare oluyor
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, esnafın sorunlarına çare oluyor
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Şevket Keskin'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği Teşvik Raporu'nun, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından incelendiği bildirildi.
BDT dışişleri bakanları Moskova'da toplanıyor Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) dışişleri bakanları yarın Rusya'nın başkenti Moskova'da toplanıyor. Toplantıda BDT ülkeleri arasındaki işbirli..
Kılıç, "Ön İnceleme Pazartesi Günü Yapılabilir" Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, AKP'nin Kapatılması İstemiyle Açılan Davayla İlgili İddianamenin Ön İncelemesinin Büyük İhtimalle Pazart..
Bağımsız Kültür Sanat-sen : "Tiyatro Günü Ulusal Bildirisi Atanmışlığın Verdiği Kaygıyla Yayınlandı" Bağımsız Kültür Sanat-Sen, her yıl geleneksel olarak 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde yayınl..
CHP Lideri Baykal Köşkte
CHP Lideri Baykal Köşk'te
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Daveti Üzerine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Çankaya Köşkü'ne Geldi. İşte Gül ve Baykal'ın Gündemindeki Konular:
Laleler bahara merhaba dedi
Laleler bahara merhaba dedi
İıÜülkbahar mevsimi ile birlikte açan laleler gözalıcı renkleriyle ilgi odağı oluyor.
Neşenin Acı Ölümü
Neşe'nin Acı Ölümü
Tekirdağ'ın Çorlu İlçesinde 6 Gün Önce Taşan Çorlu Deresinde Suya Kapılarak Kaybolan ve Bir Daha Kendisinden Haber Alınamayan 19 Yaşındaki Neşe Mandacıoğlu, Geride Yürek Burkan Bir Yaşam Bıraktı.
Defne, yemeklere lezzet cilde güzellik katıyor
Defne, yemeklere lezzet cilde güzellik katıyor
Akdeniz havzasında yetişen defne, yaprağı ile yemeklere lezzet katıyor, sabunun hammaddesi olmasıyla da cildi güzelleştiriyor. Defnenin tohumları sabun yapımında kullanılırken yaprakları, ilaç sanayi ve kozmetikte...
Göbek Bağı Bile Kesilmeden Terk Edildi Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde, Göbek Bağı Dahi Kesilmeyen Bir Günlük Bebek Parkta Terk Edilmiş Olarak Bulundu.
Anahtar Uymadı Ünlü Rock'çı Uzun Süre Apartman Kapısını Açamayınca, Kız Arkadaşı Gazetecilerden Çekinip Tek Başına Oradan Ayrıldı.Ünlü Rock'çı Uzun Süre Apartman Kapısını Açamayınca, Kız Arkadaşı Gazetecilerden Çekinip Tek Başına Oradan Ayrıldı.
Hatalar 30'undan Sonra... Tuna Kiremitçi ile Beraberliği Döneminde Gamzeleriyle Konuşulan İclal Aydın'ın İsyanı.Tuna Kiremitçi ile Beraberliği Döneminde Gamzeleriyle Konuşulan İclal Aydın'ın İsyanı.
Onur Air'den 13 YTL'ye Uçak Bileti Onur Air'in Bu Yılki "Bahar Kampanyası"nda 30 Mart'ta 1003 Bilet 13 YTL'den Satılacak.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10