27 Mart 2008 Perşembe Günü Haberleri

27 Mart 2008 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2nci Ordu Komutan Iğsız, Kahramanmaraşta
2'nci Ordu Komutan Iğsız, Kahramanmaraş'ta
2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, askeri birliklerde incelemelerde bulunmak üzere Kahramanmaraş'a geldi.
Kocaeli'de yakalanan uyuşturucu çetesi üyesi 8 kişi tutuklandı Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı'nın gerçekleştirdiği operasyonla uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla 1'i kadın 8 kişi yaka..
Emek Platformu Başkanlar Kurulu, Toplandı
Emek Platformu Başkanlar Kurulu, Toplandı
Emek Platformu Başkanlar Kurulu, Sosyal Güvenlik Sigortası ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı ile ilgili yol haritasını belirlemek üzere toplandı.
Kayseri Emniyeti 'Yıkım Operasyonuyla' uyuşturucu çetesine darbe indirdi Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği görevlileri K..
'Sakaryamızın Güzellikleri Sorunları' adlı karikatür yarışması Adapazarı Merkez Belediyesi tarafından "Sakaryamızın Güzellikleri ve Sorunları" adlı karikatür yarışması düzenlendi. 10-14 yaş v..
Yanan 380  futbol sahası büyüklüğündeki alana fidan dikimi yapıldı
Yanan 380 futbol sahası büyüklüğündeki alana fidan dikimi yapıldı
Osmaniye'de geçtiğimiz yıl 380 futbol sahası büyüklüğünde yanan ormanlık alan yeniden yeşillendiriliyor. Orman İşletme Müdürlüğü'nün düzenlediği törenle yanan ormanlık alana fidan dikimi yapıldı.
Gazeteci Yazar Gürer, öğrencilere Niğdeyi anlattı
Gazeteci Yazar Gürer, öğrencilere Niğde'yi anlattı
'Bor şehri' kitabının yazarı Ömer Fethi Gürer, Remide Yılmaz Atabek Lisesi'nde öğrencilere Niğde'yi anlattı. Gazi İlköğretim Okulu salonunda gerçekleşen konferansın açış konuşmasını Lise Müdürü İbrahim Yiğit yaptı.
Ceyhanda bitkisel atık yağlar kaynağında toplanıp bertaraf edilecek
Ceyhan'da bitkisel atık yağlar kaynağında toplanıp bertaraf edilecek
Bitkisel atık yağların kaynağında toplanması ve bertaraf edilmesi konusunda Ceyhan Belediyesi ile Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticiler Birliği Derneği arasından bir protokol imzalandı.
Tiyatro Günü'nde Davullu, Tefli Kutlama Ankara Ekin Tiyatrosu'nun Önünde Bir Araya Gelen, Amatör Tiyatrolar Birliği, Genç Oyuncular Sahnesi, Özgür Tiyatro, Değişim Atölyesi Oyuncuları ve Özgü..
Dişhekimlerinden Ssgss Yasa Tasarısına Tepki Türk Dişhekimleri Birliği Başkanı Celal Korkut Yıldırım, SSGSS yasa tasarısının Meclis'e sevk edilmesinin toplumsal uzlaşma anlayışı ile örtüşmedi..
AKP-CHP Arasında Darbeci Kavgası
AKP-CHP Arasında 'Darbeci' Kavgası
İnsan Hakları Komisyonu'nda AKP Milletvekilleri ile CHP'li Vekiller Arasında 'Darbeci' Kavgası Yaşandı. CHP'li Ersin'in, İlhan Selçuk, Doğu Perinçek ve Alemdaroğlu Mevzusunu Açması Ortamı Gerdi.
Tüsiad'dan Disk'e "Sağduyu" Ziyareti Tüsiad Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Pazartesi Gününden Bu Yana İşveren ve İşçi Sendikalarını Ziyaret Ettiklerini Hatırlatarak, "Amacımı..
Kredi Stokunda 2 Milyar YTL'lik Artış Bankaların Yurt İçi Kredileri, Mart'ın İkinci Haftasında 2 Milyar 82 Milyon YTL Artarak, 238 Milyar 201.4 Milyon YTL'ye Çıktı.
Emek Platformu Başkanlar Kurulu Toplandı Emek Platformu Başkanlar Kurulu, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı ile İlgili Gelinen Son Noktayı Değerlendirmek Üzere Topland..
Sosyal Güvenlik Reformu Tasarısı Görüşmelerine Başlandı TBMM Genel Kurulunda, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapan Tasarının Görüşmelerine Başlandı.
Tüpraş 2007 yılında 1,3 milyar YTL net kar elde etti
Tüpraş 2007 yılında 1,3 milyar YTL net kar elde etti
Türkiye Petrol Rafineri A.Ş (Tüpraş) geçen yıl yüzde 58 artışla 1.3 milyar YTL kar elde etti. 2007 yılı şirket açısından, AB normlarına uygun çevre dostu ürünlerin yüksek iş güvenliği koşullarında üretilerek, kârlılığın...
Ataka lideri Siderov: "Basın konferansının iptal nedeni ben değilim" Aşırı ırkçı Ataka Partisi lideri Volen Siderov, Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanishev ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı..
Ukrayna'da helikopter düştü: 12 kişinin akibeti bilinmiyor Ukrayna sınır kuvvetlerine ait bir helikopterin Karadeniz'de bir adaya düştüğü bildirildi. Helikopterde bulunan 12 kişinin durumund..
Cinsel içerikli görüntüleri internette yayınlanan şarkıcı Teoman: "Görüntüleri sızdıranı biliyoruz" Bazı basın yayın organlarında ve internet sitelerinde cinsel içerikli görüntüleri yayınlana..
AK Parti Van İl Başkanı Yaviç: "Van'daki olaylar yatırımcıyı ürküttü" AK Parti Van İl Başkanı Vesim Yaviç, 22 ve 24 Mart tarihleri arasında izinsiz Nevruz gösterileri sebebiyle çıkan olayları..
Serdivan Belediyesi, 2 kattan fazlaya izin vermeyecek
Serdivan Belediyesi, 2 kattan fazlaya izin vermeyecek
Serdivan Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türkiye'de imar planını korumanın savaş yapmaktan zor olduğunu söyledi. Toçoğlu, depremden sonra şehir merkezinde 2 kat yapılaşmaya izin verildiğini belirterek, kendisinin görevde...
Ulusal Kanal Genel Müdür Yardımcısı Şahin: Ulusal Kanala linç operasyonu yapılıyor
Ulusal Kanal Genel Müdür Yardımcısı Şahin: Ulusal Kanal'a linç operasyonu yapılıyor
Ulusal Kanal Genel Müdür Yardımcısı Ömer Şahin, bir grup İşçi Partili'yle (İP) birlikte İzmir Adliye'si önünde, Ulusal Kanal'a yapılan baskınlar ve Ergenekon operasyonu konusunda bir basın açıklaması yaptı.
Fırtına ve yağmurun kirlettiği Körfez temizlendi
Fırtına ve yağmurun kirlettiği Körfez temizlendi
Son günlerde etkili olan yağış ve rüzgar, en çok zararı denize verdi. Yağmur, derelerde biriken pisliği, rüzgar ise sürüklediği ağaç ve benzeri çöpleri denize döktü.
Muşta elektrik hatları yeraltına alınacak
Muş'ta elektrik hatları yeraltına alınacak
Muş'ta alt yapı çalışmaları başlatan TEDAŞ, elektrik kablolarını yeraltına almak için 13 bin metre fiber kablo aldı.
Kütahya Valisi Kocatepeden Tıp Kongresinde emeği geçenlere takdir belgesi
Kütahya Valisi Kocatepe'den Tıp Kongresi'nde emeği geçenlere takdir belgesi
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, 22-23 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen Tıp Kongresi'nde emeği geçenleri takdir belgesi ile ödüllendirdi.
Disiplin suçu alan öğrencilere temizlik cezası
Disiplin suçu alan öğrencilere temizlik cezası
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir lisenin idarecileri, okulda disiplin suçu alan öğrencilerine temizlik yapma cezası verdi.
Gül-Baykal Ne Konuştu?
Gül-Baykal Ne Konuştu?
Cumhurbaşkanı Gül'ün, Baykal'ı Kabulü Sona Erdi. Cumhurbaşkanı Gül ile Çankaya Köşkü'nde Öğle Yemeğinde Biraraya Gelen Baykal Ne Konuştu?
Borsa 2. Seansa 41.185,62 Puandan Başladı İMKB Bileşik Endeksi İkinci Seansa, Önceki Kapanışa Göre 45,95 Puan Düşerek 41.185,62 Puandan Başladı.
Japonlar Uzaydan Dünya'ya Kağıt Uçak Fırlatacak Japon Bilim Adamları, Yeni Uzay Araçlarının Yapımında Kullanılacak Bilgiler Elde Edebilmek Amacıyla Uzaydan Dünya'ya Kağıttan Uçak Fırlatmayı T..
Kayak sezonu kapanınca kayak hocaları memleketlerine dönüyor
Kayak sezonu kapanınca kayak hocaları memleketlerine dönüyor
Uludağ kayak merkezinde kayak sezonu sona erince dışardan gelen kayak hocaları memleketlerine dönmeye başladı.
Birçok İngiliz Shakespeare'i Kral Sanıyormuş Birçok İngiliz'in Ünlü Yazar William Shakespeare'i İngiltere Kralı Zannettiği Ortaya Çıktı.
Çanakkale gezisinden gelen öğrenciler kaymakama, Seyit Onbaşı maketini hediye etti
Çanakkale gezisinden gelen öğrenciler kaymakama, Seyit Onbaşı maketini hediye etti
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinden Çanakkale'ye geziye giden öğrenciler, Kaymakam Ogün Bahadır'ı ziyaret ederek ''Seyit Onbaşı'' maketini hediye etti.
Gül'ün Baykal'ı Kabulü Sona Erdi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Dış Politika ve Güvenlik Konularını Ele Aldığı Görüşme Sona Erdi.
Ses: "Genel Sağlık Sigortası ile 70 Milyonun Sağlığı Tehlikeye Atılıyor" Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(ses), Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısına Karşı Ç..
Dp : "Kadına Yönelik Şiddet Yasal Düzenlemeyle Uygulanıyor" Demokrat Parti Genel Başkanı Yardımcısı Nevval Sevindi, 4320 Sayılı "Ailenin Korunmasına Dair Kanun"un Yönetmeliğinde Şiddetten Kor..
Yurt İçi Döviz Mevduatı 95.5 Milyar Dolara Çıktı Yurt İçi Yerleşiklerin Döviz Mevduatı 7-14 Mart Haftasında 873 Milyon Dolar Artarak 95 Milyar 532 Milyon Dolara Yükseldi. Bu Kapsamda Bankalar..
İp'den, Hard Disklerin Yakıldığı İddialarına Yalanlama İp Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz, Parti Genel Sekreteri Nusret Senem'in Avukatlık Bürosunda 6 Bilgisayarın Yakıldığı İddialarını..
Kamudan 6 Milyar Dolarlık Dış Borç Ödemesi Kamu Kesimi, Mart'ın İlk 26 Gününde 2 Milyar 180.4 Milyon Dolarlık Dış Borç Ödemesi Gerçekleştirdi. Kamunun Yılbaşından Bu Yana Yaptığı Geri Ödeme T..
Gül-baykal Görüşmesi Sona Erdi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen görüşmesi sona erdi. Yaklasık 1 saat 40 dakika süren görüşme sonr..
Bakan Gönül, Expo Oylaması İçin Fransa'ya Gidiyor Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, EXPO 2015 oylamasına katılmak üzere 29 Mart Cumartesi günü Fransa'ya gidecek.
Milli Savunma Bakanlığı..
BM: Asya'da Ekonomik Büyüme Yavaşlayacak Asya'nın Ekonomik Büyümesinin Bu Yıl, ABD'deki Kredi Krizinin Asya Ülkelerinin İhraç Mallarına Talebi Olumsuz Etkilemesi Nedeniyle Yavaşlayacağı, Anca..
Bush Abbas'ı Beyaz Saray'a Davet Etti ABD Başkanı George Bush, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı Görüşmek İçin Nisan Ayının Son Haftasında Beyaz Saray'a Davet Etti.
Filistinli yaralıların yüzleri gülmeye başladı İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Türkiye'ye getirilen Filistinli 59 yaralının tedavilerine başlandı. Doktorların hastanelerde ilk tedavilerine..
Kullanılmayan Çiftlikköy Etibank Tesisleri çürümeye terk edildi
Kullanılmayan Çiftlikköy Etibank Tesisleri çürümeye terk edildi
Yalova'da Etibank'ın kendi personeli için hizmet vermesi için açtığı ve zamanında Yalova'nın en konforlu tatil tesislerinden biri olan Etibank Tesisleri, çürümeye terk edildi. Çiftlikköy ilçesinde bulunan 69 dönümlük...
Medikalci operasyonunda gözaltına alınan 34 kişi adli mercilere sevk edildi
Medikalci operasyonunda gözaltına alınan 34 kişi adli mercilere sevk edildi
Malatya'da sağlık çalışanları ve medikalcilere yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 34 kişi adli mercilere sevk edildi.
Kilis Belediyesi, haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı
Kilis Belediyesi, haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı
Kilis Belediyesi, hava sıcaklıklarının artmasıyla ortaya çıkan sinek, böcek gibi zararlı haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Mersin'de elektrik kesintisi Mersin'de tesis yenileme çalışması nedeniyle bazı mahallelerde 29-31 Mart tarihlerinde elektrik kesintisinin yapılacağı bildirildi.
Sağlık çalışanları, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısının geri çekilmesini istedi
Sağlık çalışanları, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı'nın geri çekilmesini istedi
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde toplanan bir grup sağlık çalışanı, Emek Platformu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik arasında Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı...
Van Sivil Toplum Örgütleri Danışma Kurulu, olaylardan 5 gün sonra basın açıklaması yaptı Van'da 15 sivil toplum örgütünün biraraya gelerek oluşturduğu Van Sivil Toplum Örgütleri Danışma Kurul..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10