27 Mart 2008 Perşembe Günü Haberleri

27 Mart 2008 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dünya Tiyatro Gününe masklı kutlama
Dünya Tiyatro Günü'ne masklı kutlama
Trabzon'da bir grup 'haksızlıklara karşı sıra dışı bir isyan olsun' istedikleri için yüzlerine 'Ağlayan Mask' takarak 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nü kutladı.
Barolar Birliği Başkanı Özok: 'Kapatma davasının hukuki yönden hiçbir eksiği yok'
Barolar Birliği Başkanı Özok: "Kapatma davasının hukuki yönden hiçbir eksiği yok"
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, AK Parti'yi kapatma davası iddianamesinin hukuki yönden hiçbir eksiğinin bulunmadığını söyledi.
Muhalefet Sosyal Güvenlik Tasarısı'nı eleştirdi TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı üzerinde söz alan muhalefet sözcüleri, ta..
Elginkan Vakfı'nın "Türk Kültürü Araştırma Ödülü" Prof. Dr. Tural'a Verilecek Türk kültürü ve teknoloji alanındaki araştırma, çalışma ve hizmetleri desteklemek amacıyla oluşturulan Elginkan V..
Ukrayna'da Düşen Helikopter: 12 Ölü Ukrayna Sınır Muhafızlarına Ait Olan ve Karadeniz'de Bir Adanın Yakınlarına Düştüğü Bildirilen Helikopterde Bulunan 12 Kişinin Cesetlerine Ulaşıldı.
YÖK Genel Kurulu 31 Martta Toplanacak YÖK Genel Kurulu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın Başkanlığında 31 Mart Pazartesi Günü Toplanacak.
Uşakta Basketbol Ulusal Gelişim Semineri başladı
Uşak'ta Basketbol Ulusal Gelişim Semineri başladı
Basketbol Ulusal Gelişim Semineri Uşak'ta başladı. Son zamanlarda Uşak'ın basketbolda yetkililerin destekleriyle gelişmesinden dolayı düzenlenen seminerle ilgili bilgiler aktaran Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF)...
Türkmenistanda 'Doğalgaz ve yer altı kaynaklarının işletilmesi' fuarı açıldı
Türkmenistan'da "Doğalgaz ve yer altı kaynaklarının işletilmesi" fuarı açıldı
Orta Asya'nın doğalgaz rezervlerinin önemli bir kısmına sahip olan Türkmenistan, 'Doğalgaz ve yer altı kaynaklarının işletilmesi' fuarına ev sahipliği yapıyor.
Bölücü terör örgütü propagandası yapan bir kişi cezaevine gönderildi Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Karaçoban'da yaptığı programda bölücü terör örgütü lehinde slogan atan kişi, yakalandı..
Kütahya Kültür ve Eğitim Vakfı Kutlu Doğum Çadırı açıldı
Kütahya Kültür ve Eğitim Vakfı Kutlu Doğum Çadırı açıldı
Kütahya Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından açılan "Kutlu Doğum Çadırı" vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Hava sıcaklıklarının artışı ile kene ısırık tehditi başladı
Hava sıcaklıklarının artışı ile kene ısırık tehditi başladı
Havaların ısınmasıyla birlikte kene ısırmalarına bağlı Kırım Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) hastalıklarına karşı alınacak tedbirler, düzenlenen hizmetiçi eğitimle veteriner hekim, avcı ve jandarmaya anlatıldı.
Salihlili öğrenciler huzurevini ziyaret etti
Salihlili öğrenciler huzurevini ziyaret etti
Manisa'nın Salihli ilçesindeki Halide Edip Adıvar İlköğretim Okulu öğrencilerinden bir grup, öğretmenleri Ziya Uçar ile birlikte Salihli Huzurevi'ni ziyaret etti.
Malatya Belediye Başkanı Akın: 'Eğitim konusunda üzerimize düşen görevi seve seve yapacağız'
Malatya Belediye Başkanı Akın: "Eğitim konusunda üzerimize düşen görevi seve seve yapacağız"
Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Kadın Kolları Başkanı Feyzanur Şavata, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti.
BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu Çankaya Köşkünde
BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu Çankaya Köşkü'nde
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, muhalefet liderleri ile bugün gerçekleştirdiği görüşmelerin sonuncusunu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile gerçekleştiriyor. Saat 16.50'de köşke giriş yapan BBP...
Çocuklar Karagözle bilinçleniyor
Çocuklar Karagöz'le bilinçleniyor
Osmangazi Belediyesi Yerel Gündem (OSYEG) 21 Çocuk Meclisi Çocuk ve Çocuk Sağlığı Çalışma Grubu, engellilerin topluma kazandırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Mutta bir otomobil kundaklandı
Mut'ta bir otomobil kundaklandı
Mersin'in Mut ilçesinde park halindeki bir otomobil kundaklandı.
Gül, Yazıcıoğlu'nu Kabul Etti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Siyasi Parti Liderleriyle Yaptığı Görüşmeler Çerçevesinde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ardı..
Hamit Altıntop Ameliyat Oldu (A) Milli Futbol Takımı'nın Dün Akşam Belarus'la Yaptığı Özel Maçta Sakatlanan Hamit Altıntop'un, Ameliyat Olduğu ve Sezon Sonuna Kadar Sahalardan Uzak Kalabilece..
Oyuncu Oluyor! Serdar Ortaç'la Yaptığı Düetle Büyük Bir Çıkış Yakalayan Bengü, Yaza İddialı Giriyor!
Parıs'e Nazar Değdi! Kanal 1'in Güzellik Yarışması İçin İstanbul'a Gelen Parıs Hılton'a Nazar Değdi.. Les Ottomans Otel'deki Odasında Ufak Bir Kaza Geçiren Parıs Hılton, Kendisiyle Röportaj Y..Kanal 1'in Güzellik Yarışması İçin İstanbul'a Gelen Parıs Hılton'a Nazar Değdi.. Les Ottomans Otel'deki Odasında Ufak Bir Kaza Geçiren Parıs Hılton, Kendisiyle Röportaj Yapacak Gazetecileri Bekletiyor!
Denizlispor Yönetim Kurulu istifa etti
Denizlispor Yönetim Kurulu istifa etti
Antrenmana çıkmayan futbolcuları ikna edemeyen Denizlispor Başkanı Ali İpek, "Sözümün dinlenmediği yerde görev yapmam." diyerek istifa etti.
Aileleri için üniversite okuyor, kendileri için film çekiyorlar
Aileleri için üniversite okuyor, kendileri için film çekiyorlar
Türk sineması için büyük önem taşıyan Altın Portakal Film Festivali'nin yapıldığı kent olan Antalya, bu kez genç sinemacılara ev sahipliği yapıyor. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü'nden 8...
Yazar Köseoğlu, çocuk okurlarıyla bir araya geldi
Yazar Köseoğlu, çocuk okurlarıyla bir araya geldi
'Türkiye okuyor' kampanyası çerçevesinde Erzurum'a gelen çocuk edebiyatının önemli isimlerinden Hamdullah Köseoğlu, Vehip Atalay Kitapevi'nde ve Özel Güneş İlköğretim Okulu'nda çocuk hayranlarıyla sohbet edip,...
Borsa, günü 23.58 puanlık kayıpla 40.634,89 puandan tamamladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, günü 23.58 puanlık kayıpla 40.634,89 puandan tamamladı.
Türkiye ile Avusturya arasında çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması Türkiye ile Avusturya arasında gelir üzerinden alınan vergilerde çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması yarın Avusturya'n..
AİHM, 4 ayda 3 defa Yunanistanı 'Türk' kelimesine yasak nedeniyle mahkum etti
AİHM, 4 ayda 3 defa Yunanistan'ı "Türk" kelimesine yasak nedeniyle mahkum etti
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Batı Trakya'da Türk Azınlığı'nın kurdukları İskeçe Türk Birliği ve Türk Kadınları Kültür Örgütü'nün, Yunanistan tarafından adlarında "Türk'' kelimesi geçtiği gerekçesiyle...
Mısır, Hamas ve İslami Cihad'ı İsrail'le barış için ikna edemedi Mısır, Hamas ve İslami Cihad'la yaptığı görüşmelerde İsrail'e saldırıları durdurmaları yönünde iki Filistinli grubu da ikna ed..
İzmirde iki yeni  yolcu gemisi için ihaleye çıkılıyor
İzmir'de iki yeni yolcu gemisi için ihaleye çıkılıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, deniz ulaşımında kalitenin arttırılması amacıyla 2 Nisan'da, biner kişi kapasiteli iki körfez hattı yolcu gemisi alımı için ihale açacak.
Kürşat Yılmaz, Ergenekon savcısı tarafından sorgulandı Kürşat Yılmaz, terör örgütü Ergenekon soruşturması kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Yılmaz, Ergenekon soruşturma..
Sağduyu çağrısına Adana Ticaret Odası da katıldı Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Şaban Baş, son günlerde yaşanan olayların başta iş dünyası olmak üzere her kesimi olumsuz etkilediğini ifade..
Cumhurbaşkanı Gül, bu kez tarihçileri ağırlayacak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Sofrası Toplantıları çerçevesinde bu kez de tarihçileri ağırlıyor.
Tüberkilozdan kurtuluşun yolu 6 aylık düzenli ilaç tedavisi
Tüberkilozdan kurtuluşun yolu 6 aylık düzenli ilaç tedavisi
Manavgat Sağlık Grup Başkanı Dr. Aşur Eker, 1995 yılından itibaren Dünya Sağlık Örgütü(WHO) tüberküloz karşı acil durum ilan ettiğini, hastalıktan tek kurtulma yolunun doktor kontrolünde verilen 6 aylık ilaçların düzenli...
Niğde Belediye Başkanı Zerenden, Almanyaya gidecek öğrencilere hediye
Niğde Belediye Başkanı Zeren'den, Almanya'ya gidecek öğrencilere hediye
Niğde Belediye Başkanı Murat Zeren, kardeş şehir Almanya'nın Melle kentine gidecek Kız Meslek Lisesi öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi.
Sakaryada meslek lisesi öğretmenleri mesleki gezi yapıyor
Sakarya'da meslek lisesi öğretmenleri mesleki gezi yapıyor
Sakarya Endüstri Meslek Lisesi (EML) öğretmenleri Avrupa Birliği Leonardo Vinci projeleri kapsamında işbirliği yaptığı Tekno Trans firmasına teknik gezi gerçekleştirdi.
Türkiye - AB İlişkileri temalı toplantılar serisi Gaziantep'te son bulacak TBMM Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu ile İngiltere'nin LİNKS isimli sivil toplum kuruluşunun ortaklaşa yürüttüğü,..
Cumhurbaşkanı Gül - MHP lideri Bahçeli görüşmesi sona erdi
Cumhurbaşkanı Gül - MHP lideri Bahçeli görüşmesi sona erdi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmeden sonra Bahçeli herhangi bir açıklama yapmadı.
Minik öğrenciler masal anlatmak için yarıştı
Minik öğrenciler masal anlatmak için yarıştı
Erciş Özel Serhat İlköğretim Okulu, gelenek haline getirdiği masal anlatma yarışmasının bu yıl ikincisini düzenledi.
Sağlık Çağrı Merkezi için müracaatlar sona eriyor Sağlık Bakanlığı tarafından Erzurum'da kurulacak çağrı merkezi için yetiştirilecek personele verilecek kurslara müracaatlar yarın (28 Mart 20..
Polisten şoförlere kaza tutanağı dersi
Polisten şoförlere 'kaza tutanağı' dersi
Kayseri'de trafik polisi, Nisan ayı başında yürürlüğe girecek olan 'maddi hasarlı kazalarda tarafların tutanak hazırlaması' uygulamasına yönelik şoförlere 'kaza tutanağı nasıl hazırlanır ?' eğitimi verdi.
Danıştay: Çeaş, Kepeze El Konulması Yasaya Uygun
Danıştay: Çeaş, Kepez'e El Konulması Yasaya Uygun
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Çukurova Elektrik Aş (Çeaş) ile Kepez Elektrik Aş'ye El Konulmasına İlişkin Kararları Usul ve Yasaya Uygun Buldu.
Denizlispor Başkanı İpek Görevi Bıraktı Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, Görevi Bıraktığını Açıklayarak, 'Sözümün Dinlenmediği Yerde Görev Yapmam' Dedi.
Tacizciyi savcı yakalattı
Tacizciyi savcı yakalattı
Malatya'da 3 ayrı cinsel taciz olayının faili şahsı savcı yakalattı.
Sınavlardan Ücret Alınmasına İtiraz Dilekçesi Türk Eğitim-sen Zonguldak Şubesi, MEB Bünyesinde Yapılan Sınavlardan Ücret Alınmasının Anayasaya Aykırı Olduğu İddiasıyla, Danıştaya Gönderilmek ..
İMKB Yüzde 0,06 Düşüşle Kapandı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, Günlük Bazda Yüzde 0,06 Düşüşle Kapandı.
Emniyet Müdürü Tom, şefkatevinde incelemelerde bulundu Yakutiye Belediyesi Şükrü Azak Şevkatevi'ni ziyaret eden Emniyet Müdürü Ali Tom, incelemelerde bulundu.
Serbest Piyasada Döviz İstanbul ve Ankara Serbest Piyasalarında Alınıp Satılan Döviz Türlerinin, Dün ve Bugün İtibarıyla Alış, Satış ve Kapanış Fiyatları Şöyle:
Bakan Güler: "Nabucco'da teknik çalışma tamamlandı, Aartsen'i bekliyoruz" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Nabucco Projesi'nde teknik çalışmaları tamamladıklarını belirterek, pro..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10