26 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

26 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Böyle Devlet Okulları da Var Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi, Beş Yıldızlı Otel Görünümünde, Üniversite Kampuslarına Benzer N..
Rus ve NATO uçakları Alaska'da it dalaşı yaptı Alaska'daki uluslararası hava sahasında güvenlik uçuşu yapan iki stratejik Rus savaş uçağına, NATO güçlerine ait jetler müdahale etti.
Türkiye ile Arnavutluk işbirliği için çerçeve programı imzaladı Türkiye ile Arnavutluk eğitim, kültür, sanat, yayın ve medya konularda işbirliği için çerçeve programına imza attı.
Terleme Kâbusuna Son! Yaşamınızı Olumsuz Yönde Etkileyen Koltuk Altı Terlemesinden Yarım Saat İçinde Kurtulabilirsiniz…
Hollanda Hengole Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinden Yozgata ziyaret
Hollanda Hengole Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinden Yozgat'a ziyaret
Yozgat ile kardeş şehir olan Hollanda'nın Hengole belediye başkanı ve meclis üyeleri nezaket ziyaretinde bulundu. Yozgat Valisi Amir Çiçek ve Belediye Başkanı Yusuf Başer'in 2007 yılı Mart ayında Hollanda'ya...
Soru ve Cevaplar 97 Npistanbul Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 Uzman Tüm Psikoloji ve Nöroloji Konusundaki Sorularınızı Cevaplandırıyor!...
İnkilap Vapuru 2 Nisanda Yalovaya geliyor
İnkilap Vapuru 2 Nisan'da Yalova'ya geliyor
Dünyanın son 4 buharlı vapurundan biri olan İnkilap Vapuru, 2 Nisan'da römorkörle çekilerek Yalova'ya getirilecek. Yalova'da deniz kıyısının bir kısmının havuz şeklinde kapatılarak karaya oturtulacak olan İnkilap Vapuru,...
Gül, Baykalı Köşke Çağırdı
Gül, Baykal'ı Köşk'e Çağırdı
Cumhurbaşkanı Gül, CHP Lideri Baykal ve MHP Lideri Bahçeli'yi Köşk'e Çağırdı. Baykal, Bugüne Kadar Gül'ü Protesto Etmiş ve Köşk'e Çıkmamıştı.
Bakanlık'tan Akıllı Tuz Kampanyası Ülke Genelinde İyotlu Tuz Kullanımının Teşvik Edilerek İyot Yetersizliğinden Kaynaklanan Sağlık Sorunlarının Önlenmesi Amacıyla "Akıllı Tuz, İyotlu Tuz" Kam..
Emekliliğine bir hafta kalan memur rüşvet alırken yakalandı
Emekliliğine bir hafta kalan memur rüşvet alırken yakalandı
SSK İzmir İl Müdürlüğü'nde çalışan bir memur, vatandaştan rüşvet istediği gerekçesiyle gözaltına alındı. Emekliliğine bir hafta kaldığı öğrenilen E.C. (47), çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Buca Cezaevi'ne gönderildi.
Diyarbakırın Bağlar semtinde göstericiler ile polis arasında gerginlik yaşanıyor (1)
Diyarbakır'ın Bağlar semtinde göstericiler ile polis arasında gerginlik yaşanıyor (1)
Diyarbakır'ın Bağlar semtinde göstericiler ile polis arasında gerginlik yaşanıyor. Polis, kendisine taşla saldıran bazı göstericileri gözaltına aldı.
14 Yaşındaki Gelin Devlet Korumasında Aksaray'da İmam Nikahıyla Evlendirilen 14 Yaşındaki D.g., Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Tarafından Koruma Altına Alınarak Yetiştirme Yurduna Yerleştirild..
Canlı Yayın Kazalarına Karşı! Erman Toroğlu'yu Konuk Eden Beyazıt Öztürk, Canlı Yayın Kazalarına Karşı Kendince Önlem Aldı.Erman Toroğlu'yu Konuk Eden Beyazıt Öztürk, Canlı Yayın Kazalarına Karşı Kendince Önlem Aldı.
Hisarcıklıoğlu: 'Çağrımızı Ziyaretlerle İfade Edeceğiz' Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 'Türkiye İçin Sağduyu Çağrısı'nı, Bütün Siyasi Parti Genel Başk..
Kaz Dağları İçin Toplanan 100 Bin İmza Meclis'te Kaz Dağları ile Madra Dağı'nda Yürütülen Altın Madeni Arama Çalışmalarının Durdurulması İçin Sivil Toplum Kuruluşlarınca Toplanan 100 Bin İmza..
Kuaförlerin Kansere Yakalanma Riski Yüksek
Kuaförlerin Kansere Yakalanma Riski Yüksek
Kuaförlük Yapanların, Kullandıkları Kimyasal Malzemeler Yüzünden Kansere Yakalanma Risklerinin Yüksek Olabileceği Ortaya Çıktı.
Sinan Engin'den, Yattara yalanlaması Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin, bugün bazı gazetelerde yer alan "Yattara'yı aldık" şeklinde çıkan haberlerin gerçek dışı olduğunu açıkladı.
Hastaların Yüzde 98ini Doktor Öldürmüyor!
Hastaların Yüzde 98'ini Doktor Öldürmüyor!
Uzmanlar, Tıbbi Hataların Yüzde 98'inin Kişiden Değil, Sistemden Kaynaklanan Önlenebilir Hatalar Olduğunu Belirterek 'Hasta Güvenliğinde İnsan Değil, Sistem Öldürüyor' Yorumu Yapıyor.
Toptandan Sağduyu Çağrısına Tam Destek
Toptan'dan Sağduyu Çağrısı'na Tam Destek
Toptan, Sivil Toplum Örgütlerinin Yaptığı 'Sağduyu Çağrısı'na Destek Verdi. 'Bildiride de İfade Edildiği Gibi, Akılla Düşünmeye İhtiyaç Var. Arkadaşlarımızı Yürekten Kutluyorum, Tebrik Ediyorum' Dedi.
Japonlar, Organik Çayı Sevdi Karali Çay Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karali, Japonya'ya Deneme Amaçlı Olarak Gönderdikleri 2,5 Tonun Üzerinde 'Organik Çayın' Büyük İlgi Gördüğünü Söyledi.
İlköğretim düzeyindeki çocuklar en fazla şiddetli karın ağrısıyla hastane başvuruyor İlköğretim düzeyindeki öğrenciler en fazla karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuruyor. Çukurova Devlet..
Balkan şehidi müdür unutulmadı
Balkan şehidi müdür unutulmadı
Balkan Savaşı sırasında şehit edilen Edirne Erkek Sanat Okulu Müdürü Hasan Rıza Bey, mezarı başında anıldı. Şehit müdüre meslektaşları ve öğrencilerden vefa ziyareti gerçekleştirildi.
Bayburttan sağduyu çağrısı: 'Türkiyenin istikbalini karartmaya kimsenin hakkı yoktur'
Bayburt'tan sağduyu çağrısı: "Türkiye'nin istikbalini karartmaya kimsenin hakkı yoktur"
Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası'nda bir araya gelen TOBB, TÜRK-İŞ, TESK, TZOB, TİSK ve Türkiye KAMU-SEN Bayburt İl başkanları son günlerde yaşanan olaylar hakkında ortak bir basın açıklaması yaptı.
Hırsızlık şebekesinin koltuk değnekli lideri basın mensuplarına saldırmak istedi İstanbul'un değişik semtlerinde beyaz eşya satışı yapan kamyonlardan hırsızlık yaptığı iddiasıyla gözaltına al..
Müteahhitin esrarengiz kayboluşu, ailesini zor durumda bıraktı
Müteahhitin esrarengiz kayboluşu, ailesini zor durumda bıraktı
İstanbul'da çeşitli bölgelerde inşaat firmalarıyla çalışan Müteahhit Mustafa Özkanş, yaklaşık 1 yıldır kayıp. Eşini arayarak akşama geleceğini söyleyen Özkan o günden sonra hala kayıp.
Zonguldak'tan sağduyu çağrısı: "Siyasi partileri kapatmak kurumlara yarar değil zarar verir" Sivil toplum örgütleri, son yaşanan gelişmeler karşısında sağduyu çağrısı yaptı. Zonguldak Ticaret..
MEB İl İçi Yer Değiştirme Başvurusuna 3 Gün Uzatma Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuru süresinin 28 Mart tarihine kadar uzatıl..
Gsyh 650 Milyar Kişi Başı Gelir 9 Bin Dolara Çıktı
Gsyh 650 Milyar Kişi Başı Gelir 9 Bin Dolara Çıktı
Ekren, Önümüzdeki Hafta Açıklanacak 2007 Yılı Milli Gelir Verilerine İşaret Ederek, Gsyh'nin 650 Milyar Dolar, Kişi Başı Gelirin de 9 Bin Dolar Olmasını Beklediklerini Bildirdi.
DTPli Demirtaş: Yargıtay Kararı Talihsizlik
DTP'li Demirtaş: Yargıtay Kararı Talihsizlik
DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, Yargıtay'ın Dün Kendisi Hakkında Verdiği Kararı Talihsizlik Olarak Değerlendirdi.
DTP'den Sivil Toplumun Sağduyu Çağrısına Destek DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, TOBB, Türk-iş ve Hak-iş Gibi Sivil Toplum Örgütlerinin Yaptığı Sağduyu Çağrısına Destek Verdi. Sivil..
ITSO Başkanı Kaçıkoç: 'Toplumun enerjisi boş yere harcanmaktadır'
ITSO Başkanı Kaçıkoç: "Toplumun enerjisi boş yere harcanmaktadır"
Isparta'da biraraya gelen sivil toplum kuruluşları ortak bir basın açıklaması yaparak, son günlerde tırmanan siyasi tansiyonun düşürülmesi çağrısında bulundu.
DTP'li Demirtaş: "Yargıtay'ın kararı talihsizliktir, emsal teşkil eder" DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, "Dokunulmazlığım olmasına rağmen Yargıtayın, yargılanmama devam edilmesi yön..
ALTAVın düzenlediği  Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması için başvurular 1 Mayısta sona erecek
ALTAV'ın düzenlediği 'Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması' için başvurular 1 Mayıs'ta sona erecek
Antalya'nın Alanya ilçesinde bu yıl 8.'si düzenlenecek olan 'Akdeniz'de Turizm' konulu 'Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması'na başvurular devam ediyor.
Milli Güvenlik Akademisi heyeti Kahramanmaraşta
Milli Güvenlik Akademisi heyeti Kahramanmaraş'ta
Milli Güvenlik Akademisi (MGA) Komutanı Tümgeneral Ümit Şahintürk ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş'a geldi. Heyet, Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır'ı makamında ziyaret etti.
Burdurlu başkanlar da sağduyu çağrısı yaptı
Burdurlu başkanlar da sağduyu çağrısı yaptı
Memur, işçi, işveren, çiftçi, esnaf, tüccar ve sanayicilerin Burdur temsilcileri sağduyu çağrısında bulundu.
DTP Van İl Başkanı Doğarın da aralarında bulunduğu 60 gösterici adliyeyede
DTP Van İl Başkanı Doğar'ın da aralarında bulunduğu 60 gösterici adliyeyede
Van'da 22 Mart'ta çıkan olaylarda gözaltına alınan DTP İl Başkanı Abdurrahman Doğar, başkan yardımcısı ve izinsiz gösteri yapan 58 kişi adliyeye getirildi.
Bahar Geldi, PKK Mayınlamaya Başladı
Bahar Geldi, PKK Mayınlamaya Başladı
Teröristler, Havaların Isınmasıyla Birlikte Bölgeye Yeniden Mayın Döşemeye Başladı. Güvenlik Güçlerinin Arazi Arama Taramalarında Onlarca Patlayıcı Tuzakları Tespit Edildi.
Sanayi İşçisi Ücret Artışında Enflasyonu Zor Yakaladı Üretimde Çalışılan Saat Başına Ücretler 2007'nin Dördüncü Çeyreğinde Önceki Yılın Aynı Dönemine Göre Yüzde 9.9, Üretimde Çalışan Kişi Baş..
Merkez Bankası Başkanı Yılmaz'dan Mikroreform Uyarısı Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Ekonomide Mikro Düzeyde Reformlara İhtiyaç Duyulduğunu Belirterek, Enflasyonla Mücadele ve Bütçe Aç..
TBMM Başkanı Toptan'dan "Sağduyu Çağrısı"na Tam Destek TBMM Başkanı Toptan, Sivil Toplum Örgütlerinin Yaptığı "Sağduyu Çağrısı"na Destek Verdi ve "Bildiride de İfade Edildiği Gibi, Akılla Düş..
Toptan: "Anayasa Değişikliğinin Zamanlaması Tartışılmalı" TBMM Başkanı Köksal Toptan, Parti Kapatılmasının Zorlaştırılması Konusunda Anayasa Değişikliğine Karşı Olmadığını Belirterek, Ancak Z..
Uluslararası Af Örgütü Ademin Ölümünü Araştıracak
Uluslararası Af Örgütü Adem'in Ölümünü Araştıracak
Uluslararası Af Örgütü, Almanya'nın Hagen Kentinde Polisin Şiddet Kullanması Sonucu Öldüğü İddia Edilen Adem Özdamar ile İlgili Araştırma Yapacak.
Fener, 90 Milyon Avroya Ronaldinhoyu Alıyor
Fener, 90 Milyon Avroya Ronaldinho'yu Alıyor
Fenerbahçe'nin Brezilyalı Futbolcusu Roberto Carlos, Kulübün Bu Zamana Kadar Net Olarak Bilinmeyen Tranfer Politikası Hakkındaki Sırlarını İspanyol Basınına Açıkladı.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu : "Herkes Bir Adım Geri Atmalı" TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'nin Bir Araya Gelmesi ile İlgili En Somut Adım Burası. Herkes Aldığı Mevcut Pozisyondan..
Altın Aramaya Karşı 100 Bin İmza Meclis'te Sivil toplum örgütleri, "Kaz Dağları ve Madra Dağı'nda yaşanan çevre felaketini önlemeye" yönelik olarak topladıkları yaklaşık 100 bin imzayı, TBMM ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10