26 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

26 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başörtüsü yasağını kınayan öğrenciler, eylem sonunda dua etti
Başörtüsü yasağını kınayan öğrenciler, eylem sonunda dua etti
İstanbul Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup öğrenci, Anayasa değişikliğine rağmen sürdürülen başörtüsü yasağını kınamak için eylem yaptı. Yasakçı rektörlerin protesto edildiği eylemin sonunda, öğrenciler yasağın...
Yargıtay Krokisini Çizen Değil Basan Suçlu!
Yargıtay Krokisini Çizen Değil Basan Suçlu!
İşçi Partisi, Taraf Gazetesi'nin 'Yargıtay'ı Vuracaklardı' Başlığı ile Duyurduğu Haberde Kullanılan Krokinin Faks Metni Olduğunu ve Bu Metnin Taraf Gazetesi İçinden Bir Fakstan Geçildiğini İddia Etti.
Barda Sıcak Yakınlaşma Tansu Çiller'in Küçük Oğlu Berk Çiller'le Tuba Ünsal, Maçka'daki Bir Bardaydı.Tansu Çiller'in Küçük Oğlu Berk Çiller'le Tuba Ünsal, Maçka'daki Bir Bardaydı.
Orman Haftası, Dörtyolda törenlerle kutlandı
Orman Haftası, Dörtyol'da törenlerle kutlandı
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Orman Haftası törenlerle kutlandı.
Aynı Apartmanda Oturacaklar Ünlülerin Cihangir'e Akını Devam Ediyor. Hümeyra'nın Apartmanının Yanında, Eyşan Özhim'in Alt Katındaki Eve 280 Bin Dolar Veren Cenk Eren de Cihangirli Oldu..Ünlülerin Cihangir'e Akını Devam Ediyor. Hümeyra'nın Apartmanının Yanında, Eyşan Özhim'in Alt Katındaki Eve 280 Bin Dolar Veren Cenk Eren de Cihangirli Oldu..
Yçs, 6 Temmuz'da Ankara ve Köln'de Yapılacak Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (Yçs), 6 Temmuz 2008'de Ankara ve Köln'de Yapılacak.
Şener: 'En Büyük Sorumluluk İktidarda' Eski Başbakan Yardımcılarından, TOBB Etü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdüllatif Şener, Türkiye'de Gerginlik ve Kutuplaşma Ortaya Çıktığında Herkesin Kaybedec..
Sağduyu Çağrısının Ardından Gül Devrede
Sağduyu Çağrısının Ardından Gül Devrede
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sivil Toplum Kuruluşlarının Sağduyu Çağrısının Ardından Harekete Geçti. Gül, CHP Genel Başkanı Baykal ve MHP Lideri Bahçeli ile Ayrı Ayrı Köşk'te Görüşecek.
Hisarcıklıoğlu'dan Balkan Ülkeleri İşadamlarına Güçbirliği Çağrısı Balkan Odaları Birliğinin 1. Genel Kurul Toplantısı, Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Bosna Her..
MHP de Sivil Topluma AKPyi Adres Gösterdi
MHP de Sivil Topluma AKP'yi Adres Gösterdi
MHP, Sivil Toplum Örgütlerinin Yaptığı Sağduyu Çağrısına, AKP ve Başbakan Erdoğan'ı Adres Gösterdi.
Özel Hastane Fark Ücretini Sgk Belirleyecek Emek Platformu ile Görüşmelerde Bakanlık, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nda Yüzde 20 Olarak Yer Alan Çalışan, Emekli, D..
Algida Türkiye 2007'de 100 Milyon Litre Satış Yaptı Algida Genel Müdürü Ahmet Coşar, Algida Türkiye'nin, 2007'yi 100 Milyon Litrelik Satış ve 270 Milyon Euro'luk Ciroyla Kapadığını Bildirdi. ..
Feldkamp Galatasarayı Bırakıyor
Feldkamp Galatasaray'ı Bırakıyor
Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Sarı-Kırmızılı Takımda Gelecek Sezon Görev Yapmayacağını Açıkladı.
Fenerbahçe Kulubü'nden karaborsa bilet açıklaması Fenerbahçe Kulubü, Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile oynanacak maç öncesi biletlerin karaborsaya düşmesinde Biletix firması çalışanlarının etk..
Alkol Çocuk Düşürmeye Sebep Olabilir
'Alkol Çocuk Düşürmeye Sebep Olabilir'
İngiltere'de Milli Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, alkolün hamileliğe zarar vereceği tehlikesiyle kadınların hamileliğin ilk 3 ayında alkol içmemeleri gerektiğini açıkladı.
Fatih'ten Hamas'a "Gazze'yi terk et" şartı Filistin'in El Fetih grubu, Yemen girişiminde uzlaşı sağlanmasına rağmen Gazze'nin kontrolünü elinde bulunduran Hamas grubuna görüşmelere başlamak i..
Hollandadan İslama Saygılı Olma Taahhüdü
Hollanda'dan İslam'a Saygılı Olma Taahhüdü
Resmi Bir Ziyaret için Hollanda'da Bulunun Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Hollanda Dışişleri Bakanı Maxime Verhagen ile Wittenburg Şatosunda Görüştü.
Lokmacı'da mayın temizleme çalışmaları başladı KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Dimitris Hıristofyas'ın Cuma günü mutabık kaldıkları Lokmacı kapısının ..
Malkara'da sahte para operasyonu Tekirdağ'a bağlı Malkara'nın Sağlamtaş beldesinde piyasaya sahte para sürenler yakalandı. Malkara İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Sağlamtaş beldesinde düz..
Enerji Bakanı Güler, TÜSİAD ile 'Eenerji Piyasasının Liberalleşmesi'ni görüştü Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Genel Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve beraberindeki heyet, E..
Cumhurbaşkanı Gül, CHP lideri Baykal ile yarın öğle yemeğinde biraraya gelecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal ile yarın öğle yemeğinde bi..
İtfaiye ekiplerinin yangın tatbikatı nefes kesti İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekiplerinin Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştirdiği yangın tatbikatı, gerçeğini ar..
Kızı tarafından öldürülen Prof. Tiryaki, son yolculuğuna uğurlandı Kızı tarafından öldürülen Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un cenazesi Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedildi. Aydıntuğ için ilk..
Muhalefet, sivil toplum örgütlerinin sağduyu çağrısını üzerine almadı Sivil toplum örgütlerinin bugün yaptığı sağduyu çağrısı CHP ve MHP'de karşılık bulmadı. Muhalefet, çağrıda iktidarın muha..
Dubai'de Büyük Patlama Turizm Merkezi, Gökdelenler Şehri Dubai'de Havayi Fişek Fabrikası Patladı. Kent Kara Bulutlarla Kaplandı.
Gökyüzünün Devi Kalkamadı Dünyanın En Büyük Yolcu Uçağı, Airbus A380 Kalkış Yapamadı. Uçak Ekimde Hizmete Girmişti.
Hemşireye Zorunlu Mini Üniforma Olarak Verilen Mini Etekleri Giymeyi Reddeden Hemşirelere Ceza Verildi.
Komşunun Yaptığına Bak Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Bulgaristan'a Yapacağı Resmi Ziyaret Öncesi Sofya Belediye Meclisi Sözde Ermeni Soykırım Yasa Tasarısını Oylamaya Hazırlanıyor.
CHP: Sağduyu Çağrısının Muhatabı Hükümet Olmalı
CHP: Sağduyu Çağrısının Muhatabı Hükümet Olmalı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, Sivil Toplum Örgütlerinin Çağrısını 'Türkiye'de Gerilim Azaltılsın İsteniyorsa Herkesin Telkinlerini, Tavsiyelerini İktidara Yöneltmeleri Gerekir.' Dedi.
Gül, Bahçeli'yi de Davet Etti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de davet ettiği öğrenildi.(ANKA)
Trabzonspor Başkanı Şener: "Yattara'nın sözleşmesini uzatacağız" Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, 1.5 yıllık sözleşmesi daha bulunan Yattara ile önümüzdeki 15 gün içerisinde yeniden ma..
Merkez Bankası Başkanı Yılmaz: "Sürdürülebilir büyümeye ulaşabilmek için mikro reformlar gerekli" Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, makroekonomik istikrarın sağlandığı bir ortamda, yüksek..
Taşkentte 'Mısır Kültür Haftası renkli görüntülerle açıldı
Taşkent'te "Mısır Kültür Haftası' renkli görüntülerle açıldı
Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te ' Mısır Kültür Haftası' renkli açılış töreniyle başladı. Taşkent'teki Milli Sanat Galerisi'nde düzenlenen ' Mısır Kültür Haftası' bu ülkeden gelen sanatçıların ilginç gösterilerine...
Çelebi: 'Mücadelemiz Sürecek' Disk Genel Başkanı Süleyman Çelebi, 'Yangından Mal Kaçırır Gibi Yasa Çıkarılamayacağını' Bildirdi.
Sakarya'da elektrik kesintileri Sakarya'da trafolarda yapılacak bakım çalışmaları nedeniyle yarın ve cuma günü bazı bölgelerde elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.
Cumhurbaşkanı Gül, Yarın Baykal ile Görüşecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yarın CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Görüşecek.
Tiyatro oyuncuları engelliler ile söyleşi programında buluştu
Tiyatro oyuncuları engelliler ile söyleşi programında buluştu
Yalova'da engellileri sosyal hayata bağlamak için söyleşi programları düzenleniyor. Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği tarafında organize edilen programa son olarak Kaktüs Kabera Tiyatrosu oyuncuları katıldı.
Bolu Dağı'nda kar yağışı ulaşımı etkiliyor Bolu'da D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı, ulaşımı etkiliyor. Edinilen bilgiye göre, D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde dün akş..
Öldürülen Bafrasporlulara Tören
Öldürülen Bafrasporlulara Tören
Tff 3. Lig 2. Grup Takımlarından Bafra Belediyespor Kulübü'ndeki Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybeden Teknik Direktör Sedat Gezer ile Kaleci Antrenörü İsmail Kurt İçin Kulüp Binası Önünde Tören Düzenlendi.
Cumhurbaşkanı Gül, MHP lideri bahçeli’yi de köşke davet etti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP lideri Deniz Baykal'dan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de yarın görüşmek üzere Çankaya ..
Büyükanıt: 'İzolasyonlar Zulümdür, Kabul Edilemez' Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kıbrıs Türkünün Maruz Kaldığı İzolasyonların Büyük Bir Zülüm ve Kabul Edilemez Olduğunu Söyle..
Cumhurbaşkanı Gül, Baykal ve Bahçeli ile yarın öğle yemeğinde bir araya geliyor Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal ve Milliyetçi Hareket Part..
Tekel Binası "Yunus Emre Enstitüsü" Oluyor Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bakanlığın "Ulus Projesi" Çerçevesinde Birkaç Önce Restorasyon Çalışmalarına Başlanan Tarihi Tekel Binasının..
Dağcılardan Eğitime Destek Muş Dağcılık Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübü (Mudosk) Üyeleri, Çeşitli Firmalardan Topladıkları Çok Sayıda Kitabı Sırt Çantalarında Taşıyarak İlköğretim Okul..
KPDS İçin Bugün Son Gün Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) Mayıs Dönemi İçin Başvurular Bugün Sona Eriyor.
Baykal Çankaya Köşkü'ne Davet Edildi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından Davet Edildiği Öğrenildi.
Kütüphaneyi Eşekle Açtılar Erzincan'da İMKB Müşir Zeki Paşa İlköğretim Okulu'ndaki Kütüphane Açılışında, Eşekli Gösteri Yapıldı.
Devlet Bakanı Ekren: 'Kişi başına düşen milli gelir 9 bin dolar'
Devlet Bakanı Ekren: "Kişi başına düşen milli gelir 9 bin dolar"
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yeni milli gelir hesaplamasına göre 31 Mart Pazartesi günü açıklayacağı kişi başına düşen milli gelirin yaklaşık 9 bin dolar, Gayri...
Gaziantep Ticaret Borsası Gaziantep Ticaret Borsası'nda (GTB), mercimek kabuklu, 1.23-1.28 YTL arasında işlem gördü. GTB'de satışa sunulan diğer ürünlerin en düşük ve en yüksek fiyatları şöyl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10