26 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

26 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rusya'da din dersi gelecek yıl zorunlu oluyor Rusya'daki okullarda 2009 yılından başlayarak din dersi zorunlu olarak okutulacak.
Rusya'nın Kosovalı Sırplara yardımı krize neden oldu Kosova Başbakanı Haşim Taci, Rusya'nın bağımsız bir ülke olan Kosova'nın herhangi bir bölgesine insani yardım yapacağında muhatabının Priş..
Bursa Valiliği'nin Cargıll'le İlgili İşlemine İptal Bursa 3. İdare Mahkemesi, Üzerinde Cargill Aş'ye Ait Mısır İşleme Tesisinin Bulunduğu Taşınmazın, 'Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu'..
Beşiktaş ve Fenerbahçeli Yöneticiler Derbi İçin İddialı
Beşiktaş ve Fenerbahçeli Yöneticiler Derbi İçin İddialı
Beşiktaş ve Fenerbahçeli Yöneticiler, Hafta Sonunda Oynanacak Derbi Maç İçin İddialı Konuştu.
Ertürk: Bu Yıl 2 Milyar Dolar Tahsilat Bekliyoruz
Ertürk: Bu Yıl 2 Milyar Dolar Tahsilat Bekliyoruz
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Bu Yıl 2 Milyar Dolar Civarında Bir Tahsilat Beklediklerini Bildirdi.
Edremit'te bir lise öğrencisi bıçaklandı Balıkkesir'in Edremit ilçesinde bir lise öğrencisi, okul çıkışında bıçaklandı.
Sabancı İlköğretim öğrencileri, Başkan Atınçtan yeşil alanların artırılmasını istedi
Sabancı İlköğretim öğrencileri, Başkan Atınç'tan yeşil alanların artırılmasını istedi
Erzurum Sabancı İlköğretim Okulu öğrencileri, çevre bilinci programı kapsamında Yakutiye Belediye Başkanı Fahrettin Atınç'ı ziyaret ederek daha çok yeşil alan istedi.
Gaziantep'te bir çocuk, kuduz şüphesiyle hastanede gözetim altına alındı Gaziantep'te parkta oyun oynadığı sırada bir köpeğin sol kolundan ısırdığı 12 yaşındaki çocuk kuduz şüphesiyle hastane..
Bursagaz'a 3 ayda 20 bin yeni abone geldi Bursagaz, bir aydır devam eden 2008 yılının en avantajlı abonelik kampanyasıyla 20 bin yeni aboneye, toplamda ise 615 bin 992 aboneye ulaştı. 20 Şuba..
Dumandan zehirlenen 24 hayvan telef oldu Denizli'nin Çivril ilçesinde bir ahırda çıkan yangında, dumandan zehirlenen 24 küçükbaş hayvan telef oldu.
DTP, Nevruz olaylarında polisi suçladı
DTP, Nevruz olaylarında polisi suçladı
Demokratik Toplum Partisi(DTP) Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Nevruz sonrası çıkan olaylarda polisin suçlu olduğunu iddia etti.
Hatay'da fiş toplayan 18 öğrenci ödül kazandı Yeni yetişen nesillere vergi bilincini oluşturmak ve belge alma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı'nca düzenlenen "Ülkem..
Terör mağdurlarıının başvuru süresi 31 Mayıs tarihinde sona eriyor
Terör mağdurlarıının başvuru süresi 31 Mayıs tarihinde sona eriyor
Siirt'te 18 bin 446 kişinin terör tazminatı alabilmek amacıyla başvuruda bulunduğu, bunlardan 5 bin 657 müracaatının sonuçlandırıldığı belirtildi. Bu güne kadar 2 bin 37 kişiye 20 milyon 466 bin 448 YTL ödeme yapıldığı...
Türkiyede 2.7 milyon konut sigortalı
Türkiye'de 2.7 milyon konut sigortalı
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, 2.7 milyon konutu sigortaladıklarını söyledi.
Manavgatlılar motorlu taşıtlar sınavı için artık Antalyaya gitmeyecek
Manavgatlılar motorlu taşıtlar sınavı için artık Antalya'ya gitmeyecek
Motorlu taşıt sınavları 18 Nisan 2008 tarihinden sonra Antalya'nın Manavgat ilçesinde de yapılabilecek. Manavgatlıların motorlu taşıt sınavı için artık Antalya'ya gitmesine gerek kalmayacağı bildirildi.
Bayan öğretmene kapkaç şoku Hatay'ın İskenderun ilçesinde bayan bir öğretmen kapkaççıların saldırısına uğradı.
Konyada kızı tarafından öldürülen anne toprağa verildi
Konya'da kızı tarafından öldürülen anne toprağa verildi
Konya'da dün kızı tarafından öldürülen kadının cenazesi kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Mahkemeye sevk edilen kızı ise ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Siirt Üniversitesinin yeni kurulan bölümlerine bu yıl öğrenci alınacak
Siirt Üniversitesi'nin yeni kurulan bölümlerine bu yıl öğrenci alınacak
Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Asaf Varol, yeni kurulan üniversiteler içinde yeni bölüm ve program açabilen tek üniversitenin kendileri olduğunu söyledi.
Meslek lisesi öğrencileri atölye derslerini TÜVASAŞta teorik ve pratik olarak alıyor
Meslek lisesi öğrencileri atölye derslerini TÜVASAŞ'ta teorik ve pratik olarak alıyor
Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) ile Fatih Endüstri Meslek Lisesi arasında sanayi ve okul işbirliği çerçevesinde yapılan protokolle öğrenciler atölye derslerini, teorik ve pratik olarak fabrikada gerçekleştiriyor.
Cumhurbaşkanı Gül'den, Atatürk'ün çalışma mekânını kullanma yorumu: "Büyük sorumluluk" Çankaya Köşkü'nde kabullerini Atatürk'ün çalışma mekânı Pembe Köşk'te gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Abdul..
Vatan Borcuna Ruh Hali Engeli 1973 Doğumlu Ünlü Popçu Kutsi'nin Askerliğini Yapmadığı Ortaya Çıktı!1973 Doğumlu Ünlü Popçu Kutsi'nin Askerliğini Yapmadığı Ortaya Çıktı!
Türk-iş Genel Başkanı Kumlu: "Anayasa Değişiklik Paketinin Yanlış Olduğunu Düşünüyoruz" Türk-iş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, "Anayasa Değişiklik Paketinin Yanlış Olduğunu Düşünüyoruz. Tüsiad ..
Türk Kızılay'ı, Çocuklara Afeti Tiyatro ile Anlatacak Türk Kızılay'ı "27 Mart Dünya Tiyatro Günü"nde, çocuklara afet bilinci kazandırmak amacıyla, Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara'nın da rol alac..
CHP'li Soysal, Ocaktan'ın İstifasını İstedi TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Bünyesinde Oluşturulan Hrant Dink Cinayeti Alt Komisyonu Üyeliğinden Ayrılan CHP İstanbul Milletvekili Çeti..
Mahmud Abbas, Nisan'da Washington'da Bush'la görüşecek Filistin Devlet başkanı Mahmud Abbas'ın, Nisan ayında Washington'a giderek ABD Başkanı George W. Bush ile görüşeceği bildirildi. Abbas'ı..
MHP İl Başkanı Akar: 'Kırkgöze su kaynakları yakınındaki santral Bucaka kurulsun
MHP İl Başkanı Akar: "Kırkgöze su kaynakları yakınındaki santral Bucak'a kurulsun
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Mustafa Akar, turizm şehrinde geçen yıl sık sık yaşanan elektrik kesintilerinden sonra inşaatı başlatılan enerji santralinin yanlış yere kurulduğunu ileri sürdü.
Işıkara: "İstanbul, depremi er veya geç yaşayacak" Kamuoyunda 'deprem dede' olarak bilinen Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, İstanbul'da er veya geç bir depremin yaşanacağını söyledi.
Isparta Belediyesi öğrenci yolunu hizmete açtı
Isparta Belediyesi 'öğrenci yolu'nu hizmete açtı
Isparta Belediyesi tarafından yapılan 'öğrenci yolu' açıldı. Öğretmenevi ile Halil Hamit Paşa Kütüphanesi arasında kalan ve 6 Mart Atatürk Caddesi girişinden başlayıp İmam Hatip Lisesi kapısına kadar devam eden alana...
ADASU Genel Müdürü Rüstem Keleş: "Sapanca Gölü'nün taşması söz konusu değil" Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) Genel Müdürü Rüstem Keleş, son yağışlar ve eriy..
Kapatma Davası Ekonomik Kırılganlık Yaratmaz Türkiye'de Gerginlik ve Kutuplaşma Ortaya Çıktığında Herkesin Kaybedeceğini Vurgularken, "Onun İçin En Büyük Sorumluluk Siyasettedir ve Elbette Ki..
Nijerya'da Okul Duvarı Çöktü: 13 Öğrenci Öldü Nijerya'nın Güneybatısındaki Ibadan'da Bir Okulun Duvarının Yıkılması Sonucu 13 Öğrencinin Öldüğü Bildirildi.
Fransa Kıbrıs Açılımından Memnun Fransa, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas'ın Adadaki Soruna Çözüm Bulunması Amacıyla Görüşmeleri Başlatma ..
Suudi Arabistan'da Bir Yemenli İdam Edildi Suudi Arabistan'da Cinayetten Mahkum Olan Bir Yemen Vatandaşı, Başı Kesilerek İdam Edildi.
Türk Balıkçı Teknesi Gürcistan'da Alıkonuldu Gürcistan Karasularını İhlal Ederek, İzinsiz Avlandıkları Gerekçesiyle "Agon Balıkçılık-3" Adlı Türk Balıkçı Teknesinin Alıkonulduğu Bildirildi.
"27 Mart Dünya Tiyatro Günü" Yarın Kutlanıyor "27 Mart Dünya Tiyatro Günü" yarın çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) tarafından 1961 yılında ilan edil..
Sosyal Güvenlik Yarın Meclis Genel Kurulu'nda Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında Değişiklik Öngören Tasarı Yarın Meclis Genel Kurulu'nda Görüşülecek.
Dövizin Ateşi Yine Yükseldi: Euro Yüzde 3.1, Dolar 2.1 Arttı Merkez Bankası'nın Gösterge Niteliğindeki Döviz Alış Kurlarına Göre Euro Bugün Yüzde 3.07, Dolar da Yüzde 2.14 Değerlendi.
Konyasporda Çetiner dönemi başladı
Konyaspor'da Çetiner dönemi başladı
Konyaspor, Teknik Direktör Ünal Karaman'ın istifa etmesinden sonra Raşit Çetiner ile anlaştı. Çetiner, Konyaspor yönetimiyle anlaşarak 1 buçuk yıllık sözleşme imzaladı. Çetiner imza töreninde yaptığı açıklamada ilk...
İkinci OSB açılamayınca, Burdurlu firmalar çevre illere kaydı
İkinci OSB açılamayınca, Burdurlu firmalar çevre illere kaydı
Burdur, 2. Organize Sanayi Bölgesini kuramayınca yatırımcıyı başka illere kaptırıyor. Son 6 ay içinde 4 Burdurlu yatırımcı Isparta OSB'den yer alırken, Burdurlular ikinci OSB'nin kurulması için çalışmalara hız verdi. Tüm...
Başbakan Erdoğan: "Arnavutluk'u adete sınır komşumuz bir ülke olarak görüyoruz" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk'un başkenti Tiran'daki iş konseyi toplantısında, "Arnavutluk'u sınır ..
Limasollu Türklerin anadilde eğitim talebi reddedildi Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası'nın (KTÖS), adanın güneyindeki Limasol'da yaşayan Kıbrıslı Türklere 'ana dilde eğitim hakkı' verilmesi ..
RUSYA'DA 5 AYDIR MAĞARADA YAŞAYAN 'KIYAMET TARİKATI' DIŞARI ÇIKMAYA İKNA EDİLDİ Rusya'nın Penzensk bölgesinde 5 aydır bir mağara içinde olan 'Kıyamet Tarikatı' üyelerinin dışarı çıkmaya ikna..
Artvin'den Türkiye için sağduyu çağrısı Türkiye'deki memur, işçi, işveren, çiftçi, esnaf, tüccar ve sanayicileri temsil eden 7 sivil toplum örgütü, Türkiye'nin son günlerde yaşadığı siyasi ge..
Telekom aldığı sabit ücretleri geri ödeyecek Isparta'nın Senirkent ilçesinde Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, telefonlardan alınan sabit ücretlerle ilgili olarak başvuruda bulunan 3 vatandaşı..
Doğu-Batı kaynaşmasına öğrenciler de destek verdi
Doğu-Batı kaynaşmasına öğrenciler de destek verdi
Kurban Bayramı'nda Kimse Yok Mu Derneği'nin organizasyonu ile Van'ın Erciş ilçesine gelip fakir ve mağdurlara et dağıtarak Doğu-Batı kaynaşması adına esnaf ve işadamlarının kurduğu köprülere öğrenciler de destek verdi.
Bodrum'da sağanak yağmur korkuttu Muğla'nın Bodrum ilçesinde sabah saatlerinde başlayan sağanak yağmur, sel tehlikesine karşı vatandaşları tedirgin etti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10