26 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

26 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk Askeri, Kıbrıs Türkü İçin Buradadır
'Türk Askeri, Kıbrıs Türkü İçin Buradadır'
Talat, Türk Askerinin Adil ve Kalıcı Bir Barış Sağlanıncaya Kadar Adadaki Görevini Yerine Getirmeye Devam Edeceğini Söyledi. Büyükanıt ise Adil ve Kalıcı Çözümün Nasıl Olması Gerektiğine Dikkat Çekti.
Yumurta Rövanşı Siyad Töreninin Rövanşı, Önceki Akşam Düzenlenen Yeşilçam Ödülleri Geccesinde Alındı!Siyad Töreninin Rövanşı, Önceki Akşam Düzenlenen Yeşilçam Ödülleri Geccesinde Alındı!
Borsa, ilk seansı 35.29 puanlık kayıpla 40.957,13 puandan tamamladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, ilk seansı 35.29 puanlık kayıpla 40.957,13 puandan tamamladı.
Meyve döneri yaygınlaşıyor
Meyve döneri yaygınlaşıyor
Kayısı, kuru üzüm, incir gibi kuru meyveleri bal, pekmez ve pestil ile harmanlayarak elde edilen Meyve Döneri, şimdi de Karşıyaka'da.
Gazü'ye Ödül Getiren Araştırma Gaziantep Üniversitesi (Gazü) Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Haluk Savaş, Antioksidan Özelliği Olan ve Bakır Taşıyan Bir Madde Olan Seruplazmin Madd..
Kalp Hastalarına Neyle Terapi İstanbul Memorial Hastanesi Kalp Cerrahisi Yoğun Bakım Servisinde Uygulanan Ney Terapisine Hastaların Olumlu Tepki Verdiği Bildirildi.
'Mübarek hasta' diyen gazeteciye 6 ay hapis cezası Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in hasta olduğun dair bir haber yayınlayan gazeteci 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. El Düstur Editörü İb..
Mısır lideri Mübarek, Suriye'deki Arap Zirvesi'ne katılmıyor Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in Suriye'nin başkenti Şam'da ay sonunda yapılacak Arap Zirvesi'ne katılmayacağı bildirildi. Re..
Sağlıklı Süt Üretimini Öğreniyorlar Diyarbakır'da Uygulanan "Kırsal Alanda Kadın Eğitimi ile Sağlıklı Süt Üretimi" Projesi Kapsamında, 5 Köyde Toplam 315 Kadına Sağlıklı Süt Üretimi ile İlgil..
Türkçe sevdalıları Rusya'da yarışıyor Moskova Türkiye Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği'nin himayelerinde gerçekleşen Türkçe olimpiyatları Rusya elemeleri ödül töreni cumartesi günü Yabancı D..
983 Özürlüye Bakım Yardımı Özürlüler Kanunu Doğrultusunda Özürlülerin Durumlarını ve Yaşam Şartlarını İyileştirme Çalışmalarına Hız Verdiklerini Belirten Melemez, Kendi Bakımını Yapamayan, Al..
Laleler İçin Gen Bankası Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünde Yürütülen Bir Projeyle Türkiye'yi Adım Adım Gezen Uzmanlar Doğada Son Kalan Lale Soğanlarını Toplayarak Gen Bankası Oluşturu..
Balkan şehitleri dualarla anıldı
Balkan şehitleri dualarla anıldı
Balkan Savaşları'nda şehit düşen askerler Edirne'de düzenlenen törenle anıldı. Balkan Savaşları 1912 yılında Karadağ'ın Osmanlı Devleti'ne savaş ilan etmesi ile başladı.
Kanser İlacına Geri Çekme İşlemi Sağlık Bakanlığı, Kanser Tedavisinde Kullanılan Bir İlacın, Ambalajının Uygun Olmaması Nedeniyle 2. Sınıf B Seviyesinde (Eczane, Ecza Deposu, Hastane) Geri Çe..
Hakkari'deki sivil toplum kuruluşlarından sağduyu çağrısı Türkiye'deki siyasi gerilimin azaltılması ve özellikle ekonomik istikrarın bozulmaması için ülke genelinde basın açıklaması yapan siv..
40 Günlük Buzağıya Protez Bacak Takıldı
40 Günlük Buzağıya Protez Bacak Takıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (Akü) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde Bir Buzağının Bacağına Protez Takıldı.
Kahramanmaraştaki sivil toplum kuruluşlarından sağduyu çağrısı
Kahramanmaraş'taki sivil toplum kuruluşlarından sağduyu çağrısı
Türkiye'nin 81 ilinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcilikleri tarafından organize edilen "Türkiye için sağduyu" konulu ortak basın açıklaması Kahramanmaraş'ta da yapıldı.
Kız öğrenciler Vali Erdenden yurt önceliği istedi
Kız öğrenciler Vali Erden'den yurt önceliği istedi
Kars'ın merkeze bağlı Halefoğlu Köyü İlköğretim Okulu'nda okuyan 4'ü kız 5 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte Vali Mehmet Ufuk Erden'i makamında ziyaret ederek, 'Haydi Kızlar Okula' kampanyası ile eğitime kazandırılan...
Gümüşhanede fidan dikim mevsimi başladı
Gümüşhane'de fidan dikim mevsimi başladı
Baharın gelmesiyle birlikte Gümüşhaneliler yoğun bir şekilde fidan dikmeye başladı. En çok elma ve armut fidanlarının rağbet gördüğü ilde, Tokat ve Malatya başta olmak üzere birçok ilden gelen satıcılar her hafta Salı...
Sivil toplum örgütleri itidal ve sağduyu çağrısında bulundu
Sivil toplum örgütleri itidal ve sağduyu çağrısında bulundu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başkanlığında 7 sivil toplum örgütü ülke genelinde eş zamanlı olarak 'Türkiye için sağduyu' çağrısı yaptı.
Bu Kız Beni Öldürecek Demiş
'Bu Kız Beni Öldürecek' Demiş
Ankara Beysukent'te Kızı Tarafından Boğazı Kesilerek Öldürülen Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ için Öğretim Üyesi Olarak Görev Yaptığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Bir Tören Düzenlendi.
Sivil toplum kuruluşları: 'Türkiyenin istikbalini karartmaya kimsenin hakkı yoktur'
Sivil toplum kuruluşları: "Türkiye'nin istikbalini karartmaya kimsenin hakkı yoktur"
Ülke genelinde olduğu gibi, Kütahya'da da bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı ortak basın açıklamasında birlik, beraberlik, demokrasi ve sağduyu çağrısı yapıldı. Yapılan açıklamada, "Türkiye'nin...
Sebattin Adalı için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi Rahatsızlığı sonucu dün Ankara'da vefat eden eski senatör ve eski milletvekili Sabahattin Adalı için TBMM'de tören düzenlendi.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Hattapoğlu: 'Kapatma davası partiye bağlılığı artırdı'
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Hattapoğlu: "Kapatma davası partiye bağlılığı artırdı"
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahim Hattapoğlu, kapatma davasının AK Parti'ye olan ilgi ve bağlılığı pekiştirdiğini söyledi.
Çocuk Yaşta Başlık Parası İçin Uğraşıyorlar "Başlık Parası" Geleneğinin Kırsal Kesimde Yoğun Şekilde Devam Etmesi Çocukları Okul Yerine Tarlada Çalışmaya Yönlendiriyor.
Köyün Nüfusu 7'ye Düşünce... Bursa'nın Büyükorhan İlçesine Bağlı Çökene Köyünün Muhtarı Mehmet Balı, Yoğun Göç Nedeniyle Nüfusu 7'ye Düşen Köyün Köy Statüsünün Kaldırılması ve Halkın Başka Ye..
Prof. Türk: "Yüksek tansiyon hastaları günde bir bardak pancar suyu içmeli" Nefroloji ve Hipertansiyon Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, günlük bir bardak kırmızı pancar suyu içenlerde yüksek o..
Sitedeki Kadınların 'Kuyu Suyu' Zaferi Diyarbakır'ın Bağlar Beldesi'nde Bulunan Batıkent Sitesi'nde Oturan ve 15 Yıldır Kullandıkları Kuyu Suyunun Pompa Arızası Nedeniyle Kesilmesi Sonucu Şeb..
Tiyatro festivali İnfiorata ile başlıyor
Tiyatro festivali İnfiorata ile başlıyor
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Hacı Ömer Sabancı Vakfı'nın işbirliğiyle düzenlenen "Devlet Tiyatroları 10. Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali" yarın başlıyor. Festivalin açılış gösterimini İtalya-Kore Ulusal...
İnşaat Sektöründe Küçülme Geçen Yıl Belediyelerce Yapı Ruhsatı Verilen Bina Sayısı Önceki Yıla Göre Yüzde 7.3, Kullanım İzni Verilen Yapı Sayısı da Yüzde 7.5 Geriledi. Söz Konusu Düşüşler "Ko..
Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedelleri Yüzde 6.5 Artırıldı Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedelleri Geçen Yıla Göre Yüzde 6.4 ile Yüzde 6.7 Arasında Değişen Oranlarda Artırıldı.
MHP'den Başbakan Erdoğan'a Sert Tepki MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, Anayasa Değişikliğini Referanduma Götürme Konusunda "Sayın Bahçeli'nin Bundan İki Hafta Evvel Söylediği Başkayd..
Aski'den Geçici Abone Kolaylığı Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, kurum ile su aboneleri arasındaki ilişkileri düzenleyen "Tarifeler Yönetmeliği"ni değiştirerek, yeni abone o..
Karayalçın: "Çözüm, Oligolpolcü Siyaset Alanının Değiştirilmesindedir" SHP Genel Başkanı Karayalçın, Siyasette Yaşanan Gerginliğin "Oligolpolcü Siyaset Alanından" Kaynaklandığını Belirterek, ..
Yargıtay'dan, "Yabancı Kaynaktan Para Alarak TSK'yı Yıpratan Mater'e Tazminat Yok" Kararı Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, Yazdığı "Mehmet'in Kitabı' Adlı Çalışmasıyla Ses Getiren Nadire Mater'in..
"Tek Kişilik Oyunlar Festivali" Yarın Başlıyor Çankaya Belediyesi tarafından bu yıl 7.'si gerçekleştirilecek Tek Kişilik Oyunlar Festivali bu yıl da tiyatro ve gösteri dünyasının ünlü isimler..
Alanyada büyük alışveriş merkezleri 8 yılda 19 kat arttı, küçük esnaf iş yapamaz hale getirdi
Alanya'da büyük alışveriş merkezleri 8 yılda 19 kat arttı, küçük esnaf iş yapamaz hale getirdi
Antalya'nın Alanya ilçesinde sayıları 8 yılda 19 kat artan büyük alışveriş merkezleri, bakkal, market ve manav gibi küçük esnafları iş yapamaz hale getirdi. Çeşitli kampanyalar, promosyonlar ve taksitli alışveriş...
Yeşil Bölge'ye roket saldırısı: 3 Amerikalı ağır yaralandı Irak'ın başkenti Bağdat'ta Amerikan Ordusu tarafından korunan Yeşil Bölge'ye roket ve havantoplarıyla saldırı düzenlendi. Amerikan B..
Olimpiyatlara 'Nazi oyunları' benzetmesi Çin'i kızdırdı Pekin hükümeti, bir İngiliz gazetesinin 2008 Pekin Olimpiyatları ile 1936 Nazi Berlin Oyunları'nın karşılaştırmasının Çin halkına 'haka..
Rusya'daki Devlet Müzesi'nde 'İslam' bölümü açılıyor. Rusya'nın St. Petersburg şehrindeki Devlet Din Tarihi Müzesi bünyesinde bugün 'İslam' bölümü açılıyor. Müzenin basın merkezi tarafından ..
Kavgayı ayırmak isterken bıçaklandı Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, kardeşinin de karıştığı kavgayı ayırmak isteyen bir kişi, bıçaklanarak hastanelik oldu. Olayın zanlısı, polis tarafın..
Şehrin göbeğinde tabancayla ateş edince gözaltına alındı Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde şehir merkezinde ruhsatlı tabancasıyla havaya rastgele ateş eden bir kişi polis tarafından gözalt..
EXPO'da karar veriliyor, Paris'e 700 kişiyle çıkarma yapılacak Uluslararası Sergiler Bürosu, 31 Mart Pazartesi günü EXPO 2015'in İzmir'de mi yoksa İtalya'nın Milano kentinde mi yapılacağına k..
Beşiktaş-fenerbahçe Maçı Biletleri Satışta Turkcell Süper Lig'in 28. Haftasında, 29 Mart Cumartesi Günü Yapılacak Beşiktaş-fenerbahçe Derbisinin Biletleri Satışa Çıkarıldı.
Yarın Dünya Tiyatro Günü '27 Mart Dünya Tiyatro Günü', Yarın 47'inci Kez, Ulusal ve Uluslararası Bildiriler, Ücretsiz Oyunlar ve Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak.
İdo'nun Deniz Otobüsü ve Vapur Seferleri Normale Döndü İstanbul'da Dün Etkili Olan Şiddetli Lodos Nedeniyle Yapılamayan Bazı Deniz Otobüsü ve Vapur Seferleri Normale Döndü.
ASKİ'den geçici abone kolaylığı Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, kurum ile su aboneleri arasındaki ilişkileri düzenleyen 'Tarifeler Yönetmeliği'ni değiştirerek, yeni abone o..
Engin'den Yattara Haberlerine Yalanlama Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin, Bugün Bir Gazetede 'Yattara'yı Aldık' Başlığıyla Yayınlanan Haberin Gerçeği Yansıtmadığını Söyledi.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10