25 Mart 2008 Salı Günü Haberleri

25 Mart 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Avusturya'da 100'e Yakın Araç Birbirine Girdi Avusturya'nın Batısındaki Bir Otobanda, Yaklaşık 100 Aracın Karıştığı Zincirleme Trafik Kazası Meydana Geldi.
Adakale belgeselinin Bükreşteki galasında duygu seli yaşandı
Adakale belgeselinin Bükreş'teki galasında duygu seli yaşandı
Uzun süredir beklenen "Adakale; Sözlerim Çoktur" belgeselinin galası Bükreş Plaza Romania'daki Movieplex Sinema Salonu'nda yapıldı. Türk ve Romen çevrelerin büyük ilgi gösterdiği galada duygu seli yaşanırken salonda...
Devlet Bahçeli: '22 Temmuzdaki oy, Anayasa yolundan sapmanın icazeti olamaz'
Devlet Bahçeli: "22 Temmuz'daki oy, Anayasa yolundan sapmanın icazeti olamaz"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "22 Temmuz seçimlerinde Türk milletinin AKP'ye verdiği destek, Anayasa yolundan sapması için bir izin ve icazet sayılmamalıdır" dedi.
Zeki Sezer: "Erdoğan dava bitene kadar görevi bıraksın" DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, AK Parti hakkındaki kapatma davasını doğrudan etkileyecek bir anayasa değişikliği yapmanın, hukuka ve huk..
Türkiye için sağduyu çağrısı "Türkiye İçin Sağduyu" başlıklı basın açıklamasında, Türkiye'nin sivil toplum kuruluşları biraraya geliyor.
DSP'den, İlhan Selçuk Önergesi DSP'li Soysal, Adalet Bakanı Şahin'in Yanıtlaması İstemiyle Verdiği Soru Önergesinde, "Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı Sayın İlhan Selçuk ve Onu..
7 Sivil Toplum Kuruluşu Sağ Duyu Çağrısı Yapacak
7 Sivil Toplum Kuruluşu Sağ Duyu Çağrısı Yapacak
TOBB, Kamu-sen, Türk-iş, TESK, Tzob, Tisk ve Hak-iş'ten Oluşan 7 Sivil Toplum Kuruluşu, Yarın İstanbul'da Ortak Basın Açıklaması Yaparak, "Türkiye İçin Sağduyu" Çağrısında Bulunacak.
KİK, 2007 kamu alımı istatistiklerini açıkladı Kamu İhale Kurumu (KİK) 2007 yılına ilişkin kamu alımı istatistiklerini duyurdu. Kurumun öngördüğü sayısal veriler itibariyle önceki yıl 66 mily..
Güneş operasyonunda çekilen fotoğraflar Malatyada sergileniyor
'Güneş' operasyonunda çekilen fotoğraflar Malatya'da sergileniyor
2. Ordu Komutanlığı nezaretinde Irak'ın kuzeyine yönelik yapılan 'Güneş' operasyonunda çekilen fotoğraflar Malatya'da sergileniyor.
Alkollü koca eşine kızıp evini ateşe verdi, sonra da karşısına geçip yanışını seyretti
Alkollü koca eşine kızıp evini ateşe verdi, sonra da karşısına geçip yanışını seyretti
Eskişehir'de, içki yüzünden tartıştığı eşine kızan alkollü koca, iki katlı evini ateşe vererek yaktı. Bununla yetinmeyen çılgın koca, ardından kayınvalidesinin evini yakmaya çalışırken polis tarafından yakalandı.
Engelli öğrenciler galoş yapıp okullarının ihtiyaçlarını karşılıyor
Engelli öğrenciler galoş yapıp okullarının ihtiyaçlarını karşılıyor
İzmir'in Tire ilçesinde bulunan Tire Eğitim Uygulama Okulu ve İş Merkezi, engelli öğrencilere galoş yaptırıp satarak ihtiyaçlarını karşılıyor. Merkez Müdürü Osman Sönmez, "Buradaki bir medikal firmasının, malzemesini...
Trabzonda örtü yangınları nedeniyle tedbirler üst seviyeye çıkartıldı
Trabzon'da örtü yangınları nedeniyle tedbirler üst seviyeye çıkartıldı
Trabzon'da sekiz bölgede meydana gelen küçük çaplı örtü yangınları nedeniyle tedbirler üst seviyeye çıkartıldı. Hava sıcaklığı ve etkili rüzgârın devam ettiği bölgede, yeni yangınlar çıkabileceği ihtimaline karşı ilgili...
Mehmetçik Bahar Temizliğinde!
Mehmetçik Bahar Temizliğinde!
Türk Silahlı Kuvvetleri, Terör Örgütüne Yönelik Düzenlediği Sınır Ötesi Kara Harekatından Sonra Güneydoğu Kırsalında Başlattığı Kararlı Mücadelesini Sürdürüyor.
Erzurum Valiliği fırtına uyarısında bulundu Erzurum Valiliği İl Kriz Merkezi, vatandaşları ve kaymakamlıkları olası şiddetli fırtınalara karşı meteorolojik uyarıda bulundu.
İbiza Adası Sallandı Vıctorıa's Secret Güzelleri Alessandra Ambrossıo, Marısa Mıller ve Mıranda Kerr, Hıristiyan Dünyasında Büyük Bir Coşkuyla Kutlanan Paskalya Gününe Özel Olarak, Bikinileri..Vıctorıa's Secret Güzelleri Alessandra Ambrossıo, Marısa Mıller ve Mıranda Kerr, Hıristiyan Dünyasında Büyük Bir Coşkuyla Kutlanan Paskalya Gününe Özel Olarak, Bikinileriyle Objektiflerin Karşısına Geçtiler.
Alese Başvurular Başladı
Ales'e Başvurular Başladı
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (Ales) İlkbahar Dönemi İçin Başvurular Bugün Başladı.
Washington Times AKP'ye Yüklendi 'AKP, Oyların Yüzde 47'sini Kazanmış Olmanın Kendisine İstediğini Yapma Hakkının Verdiği Gibi Davranıyor'. Washington Times AKP ve Erdoğan'a Yüklendi.
Atina'da Banka Şubesine Saldırı Yunanistan'ın Başkenti Atina'da Bu Sabaha Karşı Bir Banka Şubesine Molotofkokteyli Atıldı.
Rapid Bükreş'te hem patron hem hoca değişti Romanya Birinci ligi ekiplerinden Rapid Bükreş'te, aynı gün içinde hem patron hem de hoca değişikliği yaşandı. 16 yıldır kulüpte başkanlık yapan Ge..
İsrail, Ürdün'de eğitim gören Filistin polisinin Batı Şeria'ya sevk edilmesine izin verecek İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Batı Şeria'nın Cenin kentinde El Fetih'e bağlı 600 polisin görev ..
'Özbekistan Uluslararası 8. Gıda Fuarı' Taşkentte açıldı
"Özbekistan Uluslararası 8. Gıda Fuarı" Taşkent'te açıldı
Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Uluslar arası 8. Gıda Fuarı açıldı. Türk firmalarının da katıldığı fuar, 3 gün devam edecek.
Bediüzzaman Said Nursi 2008 Anma toplantısı Köln'de yapıldı Almanya'nın Köln şehrinde yapılan Bediüzzaman Said Nursi'yi anma toplantısına konuşmacı olarak Üstad'ın talabelerinden Abdullah Yeg..
Çin: 'Olimpiyat meşalesindeki protesto utanç verici'
Çin: "Olimpiyat meşalesindeki protesto utanç verici"
2008 Pekin Olimpiyatları meşalesinin Yunanistan'da yakılma töreninde Tibetlilerin yaptığı protesto, Çin hükümeti tarafından utanç verici olarak nitelendirildi.
Suudi Arabistan Kralı'ndan İbrahimi dinlere diyalog çağrısı Suudi Arabistan Kralı Abdullah, tek tanrılı dinlerle diyalog çalışmaları başlatmak istediğini açıkladı. Ülkedeki din adamlarının bu..
Kapalı Çarşı Turunu İptal Ettirdi
Kapalı Çarşı Turunu İptal Ettirdi
ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in eşi Lynee Cheney Türk halılarına hayran kaldı.
Çiçek: 'Baykalın eleştirileri, kongre öncesi CHPdeki sıkıntıları gözardı etme çabasıdır'
Çiçek: "Baykal'ın eleştirileri, kongre öncesi CHP'deki sıkıntıları gözardı etme çabasıdır"
Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, CHP lideri Deniz Baykal'ın AK Parti'ye yönelik son eleştirilerini, Kongre öncesinde CHP içindeki sıkıntıarı göz ardı etme çabası olarak niteledi.
DSP Genel Başkanı Sezer: "Dava sürecinde Başbakan görevi bırakmalı" DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Meclis'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlık'tan i..
Devlet Bahçeli: 'Referandumu zorlamanın vebali ağır olur'
Devlet Bahçeli: "Referandumu zorlamanın vebali ağır olur"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin Meclis'te bir uzlaşma olmadan referandum yoluyla Anayasa değişikliği yapmada ısrar etmesinin, girilen krizi derinleştireceğini, iç çatışma ve rejim bunalımına davetiye...
Bahçeli'den AKP'ye Referandum Uyarısı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyasi Partilerin Kapatılması ile İlgili Anayasa Değişikliği Konusunda AKP'ye "Referandum" Uyarısında Bulundu. Bahçeli,..
Hava Sıcaklığı Yağışla Birlikte Düşecek
Hava Sıcaklığı Yağışla Birlikte Düşecek
Hava sıcaklığı, bugün yağışla birlikte yurdun iç ve batı bölgelerden başlayarak 6 ila 8 derece düşecek. Lodosa ve soba zehirlenmelerine dikkat!
ODTÜ Tanıtım Fuarı Başlıyor ODTÜ, ÖSS öncesinde gençlere üniversite yaşamı ve meslek seçimi hakkında geniş çaplı bilgi vermek amacıyla bu yıl sekizincisini düzenleyeceği "ODTÜ Tanıtım Fuarı"n..
Çiçek: 'Kendileri de Yargıyı Rahat Bırakmalı' Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Ergenekon Soruşturmasına İlişkin Sorular Üzerine, 'Bir Taraftan 'Yargının İşine Karışılmasın' D..
Bahçeli: Başbakan Gündem Saptırma Kampanyası Başlattı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'li Bakanların, Kapatma Davasına Karşı Yoğun Bir Gündem Saptır..
Avustralyalı Rıce'tan Yüzmede Dünya Rekoru Avustralyalı Yüzücü Stephanie Rice, Bayanlar 200 Metre Karışıkta Yeni Dünya Rekorunun Sahibi Oldu.
Londra, Irak'ta askerlerine yardımcı olanları İngiltere'ye getirecek Danimarka'nın ardından İngiltere, Irak'ta kendisine yardımcı olan 2 bin kadar Iraklıyı, İngiltere'ye getirmeyi planlıyor.
Başbakan Erdoğan, Bosnalı meslektaşı ile bir araya geldi Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek Bakanlar Kurulu Başkanı Nikola Spiriç ile b..
Medvedev: "Moskova, Londra ile ilişkileri düzeltmeye hazır." Rusya'nın yeni seçilen Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Financial Times gazetesine yaptığı açıklamada ülkesinin İngiltere ile ili..
Ardahan Ovası tamamen sular altında kaldı
Ardahan Ovası tamamen sular altında kaldı
Ardahan'ın ortasından geçen Kura Nehri, sağanak yağış ve kar birikintilerinin erimesi sonucu taşınca Ardahan Ovası'nın tamamı sular altında kaldı. Ardahan Ovası'nın yanında kurulan evleri tehdit eder hale gelen suyun,...
Özel Mahmut Bayram İlköğretim Okulu, kardeş okul yararına kermes düzenledi
Özel Mahmut Bayram İlköğretim Okulu, kardeş okul yararına kermes düzenledi
Gönen Özel Mahmut Bayram İlköğretim Okulu, kardeş okul kapsamı çerçevesinde kardeş okulu olan Asmalıdere İlköğretim Okulu yararına kermes düzenledi.
Malatyada medikalcilere yönelik operasyon: Gözaltı sayısı 34e yükseldi
Malatya'da medikalcilere yönelik operasyon: Gözaltı sayısı 34'e yükseldi
Malatya'daki medikal firmalarının yüksek miktarlı faturalarına yönelik yürütülen operasyon kapsamında, gözaltına alınanların sayısı 34'e yükseldi. Dün, 33 kişi gözaltına alınmıştı. Bugün gözaltına alınan kişinin de...
Başbakan Erdoğan 30 Mart'ta Yalova'ya geliyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart 2008 Pazar günü Yalova'ya geliyor. Başbakan, Yalova'da AK Parti Kadın Kolları kongresine katılacak.
Türk İş Niğde Temsilcisi Şener: 'Demokrasiye sahip çıkalım'
Türk İş Niğde Temsilcisi Şener: "Demokrasiye sahip çıkalım"
Niğde Sivil Toplum Platformu adına Türk İş Temsilcisi Ercan Şener, AK Parti'ye açılan kapatma davası hakkında açıklamalarda bulundu.
Evli olmadığı kişiden boşanması isteniyor
Evli olmadığı kişiden boşanması isteniyor
Bursa'da, evli olmadığı halde kendisine boşanma davası açılması şokunu yaşayan Necdet Bayındır, karakoldan aranarak davada istenen tazminatın ödenmemesi nedeniyle, icra için mal beyanında bulunmasının istenmesi üzerine...
İTO: "Siyasi ya da Ekonomik Kriz Beklemiyoruz" İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Tüsiad'ın "Türkiye'de Rejim Krizi Olacağına İlişkin" Açıklamasını Değerlendirirken, "Türkiye'nin Herhangi Bir Krize..
Salomanje'de Sergi Günleri! Resim ve Heykel Müzeleri Derneği Yöneticilerinden Ressam Güzide İslamoğlu, Bugün Nişantaşı Salomanje'de Sergi Açıyor.Resim ve Heykel Müzeleri Derneği Yöneticilerinden Ressam Güzide İslamoğlu, Bugün Nişantaşı Salomanje'de Sergi Açıyor.
Atilla Saral'dan Çarpıcı Açıklama Antalya'da Düzenlenen Bir Defilenin Sunuculuğunu Üstlenen Eski Manken Atilla Saral, Genç Meslektaşları Hakkında Çarpıcı Açıklamalar Yaptı.Antalya'da Düzenlenen Bir Defilenin Sunuculuğunu Üstlenen Eski Manken Atilla Saral, Genç Meslektaşları Hakkında Çarpıcı Açıklamalar Yaptı.
All-star'da Gülen Taraf Yabancılar Karması Basketbolda İstanbul'da Düzenlenen Beko All Star 2008 Organizasyonunda Yabancılar Karması, Türkler Karması'nı 106-102 Yendi.
Borsa, ilk seansı 20.45 puanlık kayıpla 41.123,15 puandan tamamladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, ilk seansı 20.45 puanlık kayıpla 41.123,15 puandan tamamladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10