19 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

19 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Arızalanan Eğitim Uçağı, Baraj Havzasına Zorunlu İniş Yaptı Havalandıktan Bir Süre Sonra Arıza Yapan Eğitim Uçağı, Ömerli Barajı Havzasına Zorunlu İniş Yaptı.
Özbek-Türk Test Merkezi akreditasyon belgesini törenle aldı
Özbek-Türk Test Merkezi akreditasyon belgesini törenle aldı
Özbekistan'da faaliyet gösteren Türk Standartları Enstitüsü ile Özbekistan Standart Ajansı'nın ortak şirketi olan "Özbek-Türk Test Merkezi", Orta Asya'da, Türk Akreditasyon Kurumu'ndan (TÜRKAK) akreditasyon belgesi alan...
Bakan Çelik İşçi ve İşveren Temsilcileriyle Bir Arada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'na İlişkin Olarak, İşçi ve İşver..
DTP'li Belediye Başkanları Hakkında Soruşturma Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin Hakkında Soruştur..
Ulaştırma Bakan Binali Yıldırım:
Ulaştırma Bakan Binali Yıldırım:
Yargıtay Başsavcılığı'nın Haklarında Siyaset Yasağı İstediği İsimler Arasında Bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Yargı Sürecinin Devam Ettiğini Belirterek, "Bu Süreç Türkiye'nin Birinci Sınıf Demokrasiye Geçiş...
Galatasaray'da Genel Kurulda 5327 Üye Oy Kullanacak Galatasaray'da 22 Mart Cumartesi Günü Yapılacak Seçim Olağan Genel Kurul Toplantısında Aidatını Yatıran 5327 Kulüp Üyesi, 12 Sandıkta Oy Ku..
Türkiye-Suriye İşbirliği İlk Meyvesini Verdi
Türkiye-Suriye İşbirliği İlk Meyvesini Verdi
Türkiye-Suriye Bölgelerarası İşbirliği Programı Çerçevesinde Hayata Geçirilen Kilis Şehir İçi Sinyalizasyon Sisteminin Temeli, Türk ve Suriyeli Yetkililerin Katılımı ile Atıldı.
Yargıtay'da "Cumhuriyetin Temel Işığında Sosyal Hukuk Devleti" Paneli Düzenlenecek Adalet Mensupları Dayanışma Vakfı Tarafından Yarın "Cumhuriyetin Temel Değerleri Işığında Sosyal Hukuk Devle..
Kızıltepede kadınlara yönelik kutlu doğum programı düzenlendi
Kızıltepe'de kadınlara yönelik kutlu doğum programı düzenlendi
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde müftlük tarafından bayanlara yönelik kutlu doğum programı yapıldı.
Bakan Çelik, İşçi Temsilcileriyle Sosyal Güvenlik Reformu'nu Görüşüyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Talimatı Üzerine İşçi ve İşveren Temsilc..
Baskette final oynayacak yıldızlar, Burdurda belli olacak
Baskette final oynayacak yıldızlar, Burdur'da belli olacak
Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin sportif faaliyetlerine daha fazla katılımını sağlamak amacı ile düzenlediği basketbol turnuvasında finalistler, Burdur'da belli oluyor. 8 erkek 7 kız takımının mücadele verdiği...
AK Parti Hakkında Kapatma Davası
AK Parti Hakkında Kapatma Davası
Karabük Baro Başkanı Tanju Korkut, AK Parti Hakkında Açılan Kapatma Davası ile Türkiye'nin Dünyadaki İtibarının Zarar Gördüğünü Söyledi.
ATO Başkanı Aygün, Parti Kapatma Davasının Bir An Önce Bitirilmesini İstedi
ATO Başkanı Aygün, Parti Kapatma Davasının Bir An Önce Bitirilmesini İstedi
Bursa'da Açılan Yapı ve Isıtma Fuarı'nı Ziyaret Eden Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, İnsanların Cebinde Para Varsa Demokrasinin Kendiliğinden Geleceğini Söyleyerek, Gerçek Gündem Maddesinin Ekonomi Olması...
Konyada sözlüye kalkan ilköğretim öğrenci öldü
Konya'da sözlüye kalkan ilköğretim öğrenci öldü
Konya'da sözlü için tahtaya kalkan ilköğretim öğrencisi biranda yere yığılarak hayatını kaybetti. Öğrencinin kalp krizinden dolayı öldüğü şüpheleniliyor.
Sağlık Çalışanlarından AK Partiye Destek
Sağlık Çalışanlarından AK Parti'ye Destek
Memur-sen'e Bağlı Sağlık-sen Samsun Şube Başkanı Ender Kökten, AK Parti Hakkında Açılan Kapatma Davasının Türk Milletine ve Türk Demokrasisine Yapılan En Büyük Haksızlık Olduğunu Söyledi.
AK Parti'nin Kapatılma Davasına Tepkiler Eski Bakan Hasan Celal Güzel, AK Parti'nin Kapatılması İstemiyle Açılan Davayı Hukuk Skandalı Olarak Nitelendirdi.
Bakan Çelik Kapatma Davasını Değerlendirdi
Bakan Çelik Kapatma Davasını Değerlendirdi
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Kapatma Davasının Ardından Televizyon Kanallarında Yapılan Anketlerde Partilerine Yüzde 72 Oranında Oy Çıkmasını Değerlendirdi.
Karma Komisyon, Dokunulmazlık Dosyalarının Dönem Sonuna Ertelenmesine Karar Verdi TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu, 75 Dokunulmazlık Dosyasının Dönem Sonuna Ertelenmesine Karar Verdi.
İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere okudu ödülü aldı
İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okudu ödülü aldı
Van'ın Başkale ilçesinde düzenlenen '18 Mart Şehitleri Anma Günü' programında İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okuyan ilköğretim 3. sınıf öğrencisi, kaymakam tarafından ödüllendirildi.
Şırnaktaki Askeri Hareketlilik Devam Ediyor
Şırnak'taki Askeri Hareketlilik Devam Ediyor
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Terör Örgütüne Karşı Bahar Aylarında Yapacağı Temizlik Operasyonu Kapsamında Sınır Birliklerine Çok Sayıda Asker, Askeri Araç ve Muhimmat Sevkıyatı Yapıldı.
Ilısu Barajını fidan dikerek protesto ettiler
Ilısu Barajı'nı fidan dikerek protesto ettiler
Hasankeyf Yaşatma Girişimi ve Batman Göçmenlerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği(Göç-Der) Ilısu Barajı'nın yapılmasını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenleyip fidan dikti.
Prof. Arıoğlu: 'İstanbulda olası depremde 35 bin 200 bina göçme riski taşıyor'
Prof. Arıoğlu: "İstanbul'da olası depremde 35 bin 200 bina göçme riski taşıyor"
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Mühendisliği bölümünden emekliye ayrılan Prof. Dr. Ergin Arıoğlu, olası İstanbul depreminde 880 bin binadan, 35 bin 200'ünün göçme riski taşıdığını söyledi.
Kavgadan kaçan minik kardeşlerden biri havuza düşerek boğuldu Üsküdar'da annesiyle komşusunun kavgasından korkarak bir evin bahçesine saklanmaya çalışan 4 yaşındaki Bayram İnce, evin bahçesin..
Salihlide bölgelerarası birlik gecesi düzenlendi
Salihli'de bölgelerarası birlik gecesi düzenlendi
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile Salihli Genç İşadamları Derneği (SAGİAD) tarafından düzenlenen "Birlik ve Beraberlik Gecesi" yoğun ilgi gördü.
Yaşlılar karanfille sevindi, dua ile sevindirdi
Yaşlılar karanfille sevindi, dua ile sevindirdi
Yaşlılar haftası nedeni ile huzurevi sakinleri, protokol ve vatandaşların ziyaret akınına uğradı. Burdur Vali Yardımcısı Nahsen Badeli ve eşi yaşlıları ziyareti sırasında karanfil dağıttı, onların ellerini öperek hayır...
Ispartada uyuşturucu hap kullanıp dini yayın satmaya çalışan 4 kişi yakalandı
Isparta'da uyuşturucu hap kullanıp dini yayın satmaya çalışan 4 kişi yakalandı
Isparta'da uyuşturucu hap aldıktan sonra dini içerikli yayın satmak bahanesiyle sokaklarda dolaşan 4 şüpheli polis tarafından gözaltına alındı. Vatandaşların ihbarı üzerine yakalanan şahısların üzerinden uyuşturucu hap...
Sinopta €˜okul Geçit Görevlisi Uygulaması Başladı
Sinop'ta €˜okul Geçit Görevlisi' Uygulaması Başladı
Sinop İl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Başlatılan €˜okul Geçit Görevlisi' Uygulaması Kapsamında Eğitim Alan 44 Öğrenci Bu Gün Göreve Başladı. Okullar Caddesi'nde Vali Zeki Şanal ve Emniyet Görevlilerinin Katılımıyla...
Yalvaç Kaymakamı Taşdandan eğitime kitap desteği
Yalvaç Kaymakamı Taşdan'dan eğitime kitap desteği
Isparta'nın Yalvaç ilçesinde ilk ve ortaöğretimdeki 8 bin 700 öğrenciye 11 bin YTL tutarında kitap desteği sağlandı. İlçe Kaymakamlığı'nın yaptığı destekle 43 ilk ve 10 ortaöğretim okulunda okuyan maddi durumu iyi...
Leylekler Yuva Kuruyor
Leylekler Yuva Kuruyor
Baharın Müjdecisi Olarak Bilinen ve İklim Değişimleri Nedeniyle Soğuk İklimlerden Sıcak İklimlere Göç Eden Leylekler Yaklaşık 1 Ay Önce Geldikleri Mersin'in Silifke İlçesinde Yuva Yapmaya Başladı.
Manavgata denizcilik fakültesi açılması için YÖKe başvuruldu
Manavgat'a denizcilik fakültesi açılması için YÖK'e başvuruldu
Antalya'nın Manavgat ilçesinde denizcilik fakültesi kurulması için Yüksek Öğretim Kurumu'na (YÖK) başvuruda bulunuldu. Başvurunun kabul edilmesi halinde fakülte kapsamında güverte, yat işletmeciliği ve tekne ve yat...
Saday: "Dünya Giderek Yaşanamayacak Ortama Sürükleniyor" Mersin İl Çevre ve Orman Müdürü Hasan Saday, Dünya Nüfusunun Hızla Artmasına Paralel Olarak Doğal Kaynakların Yanlış ve Aşırı Kullanım..
Sahte tanıklık belgesi ile adrese teslim doçentlik ataması iddiasına YÖK incelemesi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Ana Bilim Dalı Bölümü'nün 2 yıl ön..
Palandöken Belediyesi Çanakkale şehitleri için mevlit okuttu Erzurum Palandöken Belediyesi, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Haftası nedeniyle Mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim okuttu.
Amasya Elma ile Tanıtılıyor
Amasya 'Elma' ile Tanıtılıyor
Amasya Belediyesi, Ulusal ve Uluslararası Fuarlarda Kentin Tanıtımını 'Amasya Elması' ile Yapıyor. Ulusal ve Uluslararası Turizm Fuarları, Toplantılar ve Tanıtım Günlerine Katıldıklarında Amasya'nın Tanıtımını Yapmak...
Başkanın ihbarı dolandırıcıları yakalattı
Başkanın ihbarı dolandırıcıları yakalattı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde görevli M.Y. (43) ve Ç.K. (42), 55 kişiyi belediyede iş bulma vaadiyle 200 bin YTL dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alındı.
Huzurevi sakinlerinden Başkan Kaptana ziyaret
Huzurevi sakinlerinden Başkan Kaptan'a ziyaret
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, belediye olarak huzurevinde kalan yaşlıların psikolojik anlamda moral motivasyonlarını yüksek tutmak için çalıştıklarını söyledi.
Faktoring şirketi üzerinden vergi kaçırarak komisyonla çek kırdıran zanlılar, adliyeye sevk edildi İstanbul'da gerçekleştirilen ve mali polisin bir aracılık ve faktoring işi yapan firmayı inc..
Denizli İnsan Hakları Kurulu Şehit Aileleri ve Gaziyi Ziyaret Etti
Denizli İnsan Hakları Kurulu Şehit Aileleri ve Gaziyi Ziyaret Etti
Denizli İnsan Hakları Kurulu, Şehit Aileleri ve Gaziyi Evlerinde Ziyaret Ederek Sorunlarını Dinledi.
Malatya'da Doğalgazla Birlikte Hava Kirliliği Yüzde 40 Düştü Malatya'da 2 Yıldan Beri Kullanılmaya Başlanan Doğalgazın Hava Kirliliğini Yüzde 40 Oranında Düşürdüğü Bildirildi.
Somuncu Baba sebil ekmekleri, bu yıl dini gün ve gecelerde de dağıtılacak
Somuncu Baba sebil ekmekleri, bu yıl dini gün ve gecelerde de dağıtılacak
Merkezi Darende'de bulunan Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı, her yıl Ramazan ayında dağıttığı "Somuncu Baba Sebil Ekmeği"ni bu yıl dini gün ve gecelerde de dağıtma kararı aldı.
Başhekimden Başkan Özpınara plaket
Başhekimden Başkan Özpınar'a plaket
Afyonkarahisar Sandıklı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Salim Aksoy, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Özpınar'ı ziyaret ederek katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.
Engelli öğrenciler, yapay deprem platformunda heyecan yaşadı
Engelli öğrenciler, yapay deprem platformunda heyecan yaşadı
Sakarya'da bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine devam eden zihinsel engelli öğrenciler, depremi, yapay deprem platformunda yaşayarak öğrendi. Öğrencilerin sarsıntı sırasında oldukça heyecanlı oldukları görüldü.
Uşakta İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
Uşak'ta İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
2008 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Kayhan Kavas Başkanlığında Yapıldı. Öğretmenevi Toplantı Salonunda Yapılan Koordinasyon Toplantısına Bazı Kurum ve Kuruluşların Bölge Müdürleri, Daire Müdürleri...
CHP'li Ağyüz, Gaziantep Havaalanı eski terminal binasının gümrüklemeye tahsisini istedi CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Gaziantep Havalimanı'nın eski terminal binasının bir bölümünün ..
Sevil Sabancı'nın Başbakan'a Daveti Sıec Kurucusu Sevil Sabancı, Başbakan Tayip Erdoğan'ı Binicilik Sporu İçin İstinye'deki Tesislerine Davet Etti.Sıec Kurucusu Sevil Sabancı, Başbakan Tayip Erdoğan'ı Binicilik Sporu İçin İstinye'deki Tesislerine Davet Etti.
Kızıltepeli öğrenciler projeleri ile Almanya'ya gidecek Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, Mesleki Eğitim Merkezi ile Anadolu Teknik Lisesi tarafından hazırlanan 2 proje, Avrupa Birliği (AB) Genç..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10