19 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

19 Mart 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuveyt Emiri, Parlamento'yu feshetti Kuveyt Emiri'nin, parlamentoyu lağvettiği ve mayıs ayında ülkede genel seçimlere gidileceği bildirildi. Kuveytli milletvekilleri, ekonomik reformların ert..
Hz. Muhammed (S.A.V.)in doğumunun 858. yıldönümü kutlanıyor
Hz. Muhammed (S.A.V.)'in doğumunun 858. yıldönümü kutlanıyor
Hz. Muhammed (S.A.V.)'in doğumunun 858. yıldönümü olan Mevlid Kandili, 19 Mart 2008 Çarşamba gününü 20 Mart Perşembe gününe bağlayan bu gece kutlanıyor.
Merkez Bankası Gecelik Faiz Oranını Değiştirmedi(2/son) Para Politikası Kurulu, 13 Eylül 2007-13 Şubat 2008 Döneminde Yaptığı Altı İndirimle Toplam 2.25 Puan Düşürerek Yüzde 15.25'e Kadar İnd..
Merkez Bankası Faiz Oranlarını Değiştirmedi Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Kısa Vadeli Faiz Oranlarını Değiştirmedi. Buna Göre, Gecelik Borçlanma Faiz Oranı Yüzde 15,25'de Kaldı.
ABD'de Stoklar Arttı, Petrol Fiyatları Düştü Uluslararası Piyasalarda Petrol Fiyatları, ABD'de Ham Petrol Stoklarının Arttığı Açıklanmasının Ardından Düştü.
Bush'a Göre ABD Zafer Yolunda ABD Başkanı George Bush, Beşinci Yılını Dolduran Irak Savaşıyla İlgili Pişmanlık Duymadığını ve ABD'nin Zafer Yolunda Olduğunu Söyledi.
CHP'de Kurultayın 26-27 Nisan'da Toplanması Önerisi CHP Merkez Yönetim Kurulu (Myk) Toplantısında, 32. Olağan Kurultay'ın 26-27 Nisan Tarihlerinde Toplanması İçin Parti Meclisi'ne (Pm) Önerid..
Uzmanlar Bahar Mevsiminde Ruh Sağlığı İçin Uyarıyor
Uzmanlar Bahar Mevsiminde Ruh Sağlığı İçin Uyarıyor
Siirt Devlet Hastanesi'nde Görevli Psikiyatri Uzmanı Dr. Akfer Kahiloğulları Psikolojik Rahatsızlıklara Dikkati Çekerek, Bahar Aylarında Hastaların İlaçlarını Aksatmaması ve Bol Bol Egzersiz Yapması Gerektiğini Söyledi.
Başkan Büyükerşen, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti
Başkan Büyükerşen, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti.
Çanakkale Zaferinin 93. Yıldönümü
Çanakkale Zaferi'nin 93. Yıldönümü
Çanakkale Zaferi'nin 93. Yıldönümü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (Esogü) Muhtelif Faaliyetlerle Kutlandı.
Hakkaride Atlı Kızak Yarışması
Hakkari'de Atlı Kızak Yarışması
Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tarafından Bu Yıl İlki Düzenlenen Atlı Kızak Yarışması Renkli Görüntülere Sahne Oldu.
Merkez Bankası para faiz oranlarını değiştirmedi Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, kısa vadeli faiz oranlarını değiştirmeyerek, gecelik borçlanma faiz oranı yüzde 15,25'de bıraktı.
Jım Beam Türk Takımı Central Europe Rallysinde Türkiyeyi Temsil Edecek
Jım Beam Türk Takımı Central Europe Rally'sinde Türkiye'yi Temsil Edecek
Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar'dan Oluşan Jim Beam Dakar Türk Takımı, 5-20 Ocak'ta Yapılması Planlanan Ancak Terörist Örgütlerinin Tehditi Nedeniyle İptal Edilen Dakar 2008 Rallisi Yerine Aso Tarafından Organize Edilecek...
Konyaspor, Sivasspora Bileniyor
Konyaspor, Sivasspor'a Bileniyor
Konyaspor, Turkcell Süper Lig'in 27. Haftasında Deplasmanda Oynayacağı Sivasspor Maçının Hazırlıklarını Sürdürüyor.
73 Kişinin Canını Yaktı, Suçu Tefecilere Attı
73 Kişinin Canını Yaktı, Suçu Tefecilere Attı
Çorlu'da Telefoncu Dükkanı Bulunan Bir Kişinin, Müşterilerinden 73'ünün Kredi Kartlarını Kopyalayarak Binlerce YTL Dolandırdığı Belirlendi. Eşi ve Dayısı ile Birlikte Gözaltına Alınan Genç, Suçu Tefecilere Attı.
11 Kişilik İtalyan Heyetinin Hakkari Ziyareti
11 Kişilik İtalyan Heyetinin Hakkari Ziyareti
İtalya'dan Hakkari'ye Gelen 11 Kişilik Heyet, Belediye Başkanlığı ile İnsan Hakları Derneği (İhd) Şube Başkanlığı'nı Ziyaret Etti.
Haluk Levent Boşanıyor mu? Haluk Levent, 2004 Yılında Hayatını Birleştirdiği Nesrin Yanar'dan Ayrılıyor.Haluk Levent, 2004 Yılında Hayatını Birleştirdiği Nesrin Yanar'dan Ayrılıyor.
Merkez Bankası Faiz Oranını Değiştirmedi(1) Para Politikası Kurulu, 13 Eylül 2007-13 Şubat 2008 Döneminde Yaptığı Altı İndirimle Toplam 2.25 Puan Düşürerek Yüzde 15.25'e Kadar İndirdiği Gecel..
Mutluluk Ormanına Fidan Dikildi
Mutluluk Ormanına Fidan Dikildi
Muğla Belediyesi'nde 2000 Yılından Bu Yana Nikah Kıyan 2 Bin 590 Çiftin Verdiği Desteklerle Kent Merkezinde Bir "Mutluluk Ormanı" Kuruldu. Bu Amaçla Muğla Merkezde Bulunan Camii Kebir ve Keramettin Mahallelerinin İçinde...
5 Yaşındaki Kevser İstiklal Marşının 10 Kıtasını Ezbere Okudu
5 Yaşındaki Kevser İstiklal Marşı'nın 10 Kıtasını Ezbere Okudu
Ordu'nun Kumru İlçesinde, İlçe Müftülüğü Tarafından "Çanakkale Zaferi" Konulu Bir Konferans Düzenlendi. Konferans Öncesi Ana Okulu Öğrencisi 5 Yaşındaki Kevser Arıkan'ın İstiklal Marşı'nın 10 Kıtasını Ezbere Okuması,...
'Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği' Kampanyası
"Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği" Kampanyası
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım Özer, Zonguldak'a Gelerek Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu.
TÜKODERden 'Bilinçli Tüketim ve Tüketici' Semineri
TÜKODER'den "Bilinçli Tüketim ve Tüketici" Semineri
Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Eskişehir Şubesi, Köy Derneği Üyelerine Yönelik Seminer Düzenledi.
Intelden 'Teknolojide Kelebek Etkisi'
Intel'den "Teknolojide Kelebek Etkisi"
Intel, Yeni Centrino İşlemci Teknolojisinin Dizüstü Bilgisayarlara 45 Nm ile Getirdiği Özgürlükleri "Teknolojide Kelebek Etkisi" Temalı Tanıtım Partisinde Paylaştı.
Adanada Sahte Deterjan Operasyonu
Adana'da Sahte Deterjan Operasyonu
Adana'da Sahte Deterjan İmilathanesi Ortaya Çıkarıldı.
Maltepe Başıbüyükte Yıkım Gerginliği
Maltepe Başıbüyük'te Yıkım Gerginliği
Maltepe'de Gecekondu Bölgesine Yapılmak İstenen Toplu Konutların İnşaatı Sırasında Olaylar Çıktı. Polis, İş Makinelerine ve Kamyonlara Saldıran Gecekondu Sahiplerini Biber Gazı Sıkarak Dağıttı.
Alanya'da önceki gün Gürcistan uyruklu bir kadını silahla vuran 2 kişi tutuklandı Antalya'nın Alanya ilçesinde 14 Mart'ta fuhuş amaçlı kadın sattığı iddia edilen Gürcistan uyruklu kadını sila..
Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Huzurevindeki yaşlılara yemek verdi
Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Huzurevi'ndeki yaşlılara yemek verdi
Gaziantep merkez Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, yaşlıları sadece bir günde veya haftada değil, her gün hatırlamak gerektiğini söyledi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, motorsilkleti çalınan bedensel engelli vatandaşa motorsiklet aldı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, motorsilkleti çalınan bedensel engelli vatandaşa motorsiklet aldı
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, motosikleti çalınan bedensel engelli Mehmet Bozkurt'a motosiklet hediye etti.
Bursa'da 'Yaprak Dökümü' isimli rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 52 kişinin 20'si polis (2) Bursa Emniyet Müdürlüğü ve Karacabey savcılığı tarafından ortak yürütülen 4 aylık çalışma sonr..
Danimarkalı Turistler Kandil Dolayısıyla Pilav Dağıttı
Danimarkalı Turistler Kandil Dolayısıyla Pilav Dağıttı
Alanya'ya Tatile Gelen 8 Kişilik Danimarkalı Grup, Mevlit Kandili Nedeniyle Emine Özmüftüoğlu Camii'nde Gerçekleştirilen Pilav Gününe Katılarak, Cemaate Pilav Dağıttı.
5. Kolordudan Ağaçlandırma Çalışması
5. Kolordu'dan Ağaçlandırma Çalışması
5. Kolordu Komutanlığı Tarafından 2008 Yılı İlkbahar Dönemi Ağaçlandırma Faaliyetleri Kapsamında Ağaç Dikimi Gerçekleştirildi. Ağaç Dikme Törenine Çorlu Kaymakamı Ali Dursun ile 5. Kolordu Komutanı Korgeneral Yaşar...
Üniversiteden Çıkıp İnşaata Ameleliğe Gidiyor
Üniversiteden Çıkıp İnşaata Ameleliğe Gidiyor
Manisa Celal Bayar Üniversitesi (Cbü) Kırkağaç Meslek Yüksek Okulu'nda (Myo) Okuyan Ersin Erdem, Eğitim Masraflarını Karşılayabilmek İçin Ders Saatleri Dışında İnşaatlarda Amelelik Yapıyor.
AB Bilgi Yarışması
AB Bilgi Yarışması
Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Jean Monnet Avrupa Entegrasyonu Kürsü Başkanı Doçent Doktor Ali Tekin, Avrupa Birliği Adaylık Süreci Gibi Pek Çok Konuda Türkiye'de Kısa Zamanda Önemli Adımlar...
Yaşlılar Haftasında Yaşlılara Trafik Engeli
Yaşlılar Haftasında Yaşlılara Trafik Engeli
18-24 Mart Yaşlılar Haftası Nedeniyle Karabük'ün Safranbolu İlçesine Gelen Huzur Evi Yaşlılarını Taşıyan Minibüs, Trafik Polislerince Bağlanınca Yaşlılar Mağdur Oldu.
Avrupalı Çevreciler Hasankeyfte Fidan Dikti
Avrupalı Çevreciler Hasankeyf'te Fidan Dikti
Avrupa'nın Değişik Ülkelerinden Hasankeyf İlçesine Gelen Çevreci ve Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri Hasankeyf'in Sular Altında Kalmasına Tepki Amaçlı Fidan Dikti.
Gazeteci Avar Türkiyenin Siyasi Durumunu Anlattı
Gazeteci Avar Türkiye'nin Siyasi Durumunu Anlattı
Süleyman Demirel Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu ile Türkiye Gençlik Birliği'nin Katkılarıyla, Gazeteci-yazar Banu Avar'ın Konuşmacı Olarak Katıldığı "Türkiye'nin Siyasal Durumu" Konulu Konferans Düzenlendi.
'Küllerinden Doğan Lanetli Kaleci' İspanya'nın Spor Gazetelerinden Sport, Kaleci Rüştü Reçber Hakkında Yaptığı Bir Analizde, "Barça'da Sevinçten Daha Çok Acı Yaşadı. Türkiye'ye Dönüşü Şimdili..
Galatasaray'a 100 Milyon Dolar Galatasaray'da 22 Mart Cumartesi Günü Yapılacak Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'na Kısa Bir Süre Kala Sürpriz Bir Gelişme Yaşandı.
Hüseyin ve Yattara, Trabzon'da Kalacak mı Trabzonspor'da Sezon Sonu 17 Futbolcunun Sözleşmesinin Sona Erecek Olması Yönetimi Sıkıntıya Soktu.
Milli Eğitim Bakanlığı Okulların Eksiklerini Araştırıyor
Milli Eğitim Bakanlığı Okulların Eksiklerini Araştırıyor
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Danışma Hizmetleri Genel Müdürü Nuri Kılıç, Gelibolu Anafartalar İşitme Engelliler ve Yahya Çavus Görme Engelliler İlköğretim Okullarında İncelemede Bulundu.
CHP Çorlu İlçe Örgütünün Acı Günü
CHP Çorlu İlçe Örgütü'nün Acı Günü
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorlu İlçe Örgütü Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Kulaksızoğlu Vefat Etti. Kulaksızoğlu'nun Cenazesi Çorlu Asri Mezarlığı'na Defnedildi.
ABDli Konsolos Green, Başkan Anlıyı Ziyaret Etti
ABD'li Konsolos Green, Başkan Anlı'yı Ziyaret Etti
ABD'nin Adana Konsolosu Eric F. Green, Diyarbakır'ın Yenişehir Belediye Belediye Başkanı Fırat Anlı'yı Ziyaret Etti.
G.saray'a Seyrantepe Şoku Galatasaray Kulübü Başkan Adaylarından Nazım Durak, Seyrentepe'de Temeli Atılan Stadın İhalesinin Artık Geçersiz Olduğunu Savundu.
Feldkamp'ın Yerine Denizli mi Geliyor Galatasaray'da Hastalığı Nedeniyle Almanya'da Bulunan ve Ankaraspor - Galatasaray Maçına Çıkamayan Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp'ın Geri Dönmeyeceğ..
Bank Asya 1. Lig
Bank Asya 1. Lig
Malatyaspor, Hafta Sonu Oynayacağı İstanbulspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor.
Silvanda Erken Nevruz Kutlamaları
Silvan'da Erken Nevruz Kutlamaları
Diyarbakır'ın Silvan İlçesinde 21 Mart Nevruz Bayramı Erken Kutlandı.
Real Betis'e Ağır Fatura İspanya 1. Futbol Ligi'nin (La Liga) Geçtiğimiz 28. Haftasında Oynanan Real Betis-athletic Bilbao Maçının 69. Dakikasında Bir Taraftarın Attığı Pet Şişeyle Athletic'l..
Canaydın'dan Tarihi Belge 23 Şubat'taki Mali Kongre'de Helallik İsteyerek Bir Daha Başkanlığa Aday Olmayacağını Açıklayan ve 22 Mart'taki Kongrede Görev Süresini Dolduracak Olan Özhan Canaydı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10