15 Mart 2008 Cumartesi Günü Haberleri

15 Mart 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Kıraç: 'Kentsel dönüşümde bizlerin görüşü alınmıyor'
İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Kıraç: "Kentsel dönüşümde bizlerin görüşü alınmıyor"
İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ünal Kıraç, kentsel dönüşüm projelerinde yerel yönetimlerin kendilerinden görüş almamasına tepki göstererek, "Bu şehre bilgimizle hizmet etmek istiyoruz ancak bizleri yerel yönetimler...
Doğuda Kar Yağışı Nedeniyle 185 Köy Yolu Yeniden Ulaşıma Kapandı
Doğu'da Kar Yağışı Nedeniyle 185 Köy Yolu Yeniden Ulaşıma Kapandı
Doğu Anadolu Bölgesi'nde Dün Gece Etkili Olan Kar Yağışı Sonrasında 185 Köy Yolu Yeniden Ulaşıma Kapanırken, Vatandaşlar da Baca Küreme İşine Koyuldular.
AK Partiye Kapatma Davası Açılması
AK Parti'ye Kapatma Davası Açılması
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Yargıtay'ın AK Parti'ye Açtığı Kapatma Davasına Tepki Göstererek, "Milletin Gelişmesini İstemeyen ve Onları Baskı Altına Almak İsteyen Kurumlar Var" Dedi.
DTP'den 'Nevruz Alanı' Açıklaması Demokratik Toplum Partisi (DTP) Diyarbakır İl Başkanı Nejdet Atalay, Belirledikleri Yerde Nevruz Bayramı'nın Kutlanmasına İzin Verilmemesi Halinde Kendilerin..
Askon'dan Kapatma Davasına Tepki Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (Askon) Malatya Şube Başkanı Ömer Çakmak, AK Parti'nin Kapatılması İçin Anayasa Mahkemesi'ne Yapılan Başvurunun İyi Bir Ş..
Hayırlar Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin kermesi büyük ilgi gördü
Hayırlar Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nin kermesi büyük ilgi gördü
Osmaniye'de Hayırlar Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yurtta kalan 580 öğrenin ihtiyacının karşılanması için kermes açıldı.
Bülent Arınç: "Haksız açılan davada ismim geçmeseydi kendimden şüphe ederdim" AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, kapatılma davasında isminin geçmesine dikkat çekerek, "Haksız açılan d..
Lösemili Çocuklar İçin Kermes Düzenlendi
Lösemili Çocuklar İçin Kermes Düzenlendi
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Tedavi Görmekte Olan Lösemili Çocuklar ve Ailelerinin Kullanımı İçin Pediatri Kliniğine Eksik Malzemelerin Alınması İçin Kermes Düzenlendi.
Memur Sen Erzurum Şube Başkanı Şimşek: 'Savcının talebi Türkiyeyi rezil etti'
Memur Sen Erzurum Şube Başkanı Şimşek: "Savcının talebi Türkiye'yi rezil etti"
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın AK Parti'nin kapatılması hakkındaki iddianamesine tepki gösteren Memur- Sen Erzurum İl Temsilcisi Zinnur Şimşek, "Bir savcı, 70 milyon insanımızı bütün dünya önünde mahçup duruma...
Şiddetli fırtına nedeniyle Ardahan-Şavşat karayolunda çalışmalar yapılamıyor Ardahan'da dün gece etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan Ardahan-Şavşat Karayolu Sahara Geçidi'nde ulaşım çalı..
Polatlılı işadamları Hindistana iş gezisi düzenledi
Polatlılı işadamları Hindistan'a iş gezisi düzenledi
Polatlı İşadamları Derneği (POLİAD), Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'ye iş gezisi düzenledi. Hindistan'a çeşitli ticari bağlantıları yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere bu ülkeye giden dernek üyeleri Türkiye'ye...
Gümüşhane Müftülüğü, 'Zararlı Akımlar ve Kötü Alışkanlıklar' konferansı verdi
Gümüşhane Müftülüğü, "Zararlı Akımlar ve Kötü Alışkanlıklar" konferansı verdi
Gümüşhane Müftülüğü, gençlere yönelik 'Zararlı Akımlar ve Kötü Alışkanlıklar' konulu konferans verdi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ekren: 'Kapatılma davasına karşı hissi davranılmamalı ve serinkanlı olunmalı'
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ekren: "Kapatılma davasına karşı hissi davranılmamalı ve serinkanlı olunmalı"
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın AK Parti'nin kapatılması ile ilgili açtığı dava konusunda hissi davranılmaması gerektiğini söyledi.
Mahkumlar Akifi ve İstiklal Marşını canlandırdı
Mahkumlar Akif'i ve İstiklal Marşı'nı canlandırdı
Ordu'da ilk kez düzenlenen etkinlik ile Efirli Cezavi'ndeki hükümlü ve tutuklular gardiyanlar ile birlikte Büyük Millet Meclisi'nde İstiklal Marşı'nın kabulünü tarihi gerçeklere sadık kalarak perdeye taşıdı.
Torulda internetevi açıldı
Torul'da internetevi açıldı
Gümüşhane Türk Telekom Müdürlüğü ile Torul Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa kurulan internetevi, Torul Kapalı Spor Salonu'nda hizmete açıldı.
Başbakan Erdoğan: "Demokrasi Bu Kadar Ucuz mu? " Başbakan Erdoğan, Kapatma Davasıyla İlgili Olarak, "Demokrasi Bu Kadar Ucuz mu? Dedi. Erdoğan, "Bu Millete Böyle Bir Haksızlığı Kimse Reva Gö..
Bahçeli: Başsavcı Bu Süreci Daha Dikkatli Değerlendirmeliydi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Hakkında Açılan Kapatma Davasıyla İlgili Olarak, 'Açıkça Belirtmek İsterim Ki; Böyle Bi..
Erdoğan: Bunun Vebalini Taşıyacaklar AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Siyasi ve Ekonomik İstikrarı Gözü Kapalı Tehlikeye Atanlar, Bunun Vebalini de Taşıyacaklardır' D..
Doğduğu Gün Verilen Kandan Aıdse Yakalanan Çocuğa Rekor Tazminat
Doğduğu Gün Verilen Kandan Aıds'e Yakalanan Çocuğa Rekor Tazminat
İzmir'de Doğduğu Gün Kızılay'dan Verilen Kanla Aıds Hastalığına Yakalanan 12 Yaşındaki Y.o. ve Ailesinin, Sağlık Bakanlığı Aleyhine Yürüttüğü Hukuk Mücadelesi Sonuçlandı. Sağlık Bakanlığı, Danıştay 10. Dairesi Kararıyla,...
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Ssgssyi Anlattı
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Ssgss'yi Anlattı
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Avukat Yılmaz Tunç, Sosyal Güvenlik Yasası ile İlgili Olarak Yapılan Yeni Düzenlemelerin Çalışanlara Kolaylıklar Getireceğini Söyledi. Tunç, Kendi İsteği ile İşten Çıkan Bir İşçinin Kıdem...
Sınır Birliklerine Mühimmat Sevkıyatı Sürüyor
Sınır Birliklerine Mühimmat Sevkıyatı Sürüyor
Şırnak'tan Asker Sevkıyatının Devam Ettiği Cudi Dağı'ndaki Operasyonları Yüzlerinin Akıyla Tamamlayan Mehmetçikler Birliklerine Dönüyor.
AK Parti Hakkındaki Kapatma Davasına Tepki
AK Parti Hakkındaki Kapatma Davasına Tepki
Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, AK Parti Hakkında Açılan Kapatma Davasının, Türkiye Adına Bir Talihsizlik Olduğunu İfade Ederek, Savcı Hakkında Dava Açılması Gerektiğini Kaydetti.
AK Parti'nin Kapatılma Davası İddianamesi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, AK Parti'nin Kapatılmasına İlişkin Açtığı Davanın İddianamesinde, Başbakan Recep Tayyıp Erdoğan'a 61 Suç İsnadı..
Parıs Kendine Yeni Partner Arıyor! Önümüzdeki Günlerde Mtv Televizyonu İçin Yeni Bir Reality-şov'da Boy Gösterecek Olan Paris Hilton, Kendisine Yeni Bir Partner Aramaya Başladı.Önümüzdeki Günlerde Mtv Televizyonu İçin Yeni Bir Reality-şov'da Boy Gösterecek Olan Paris Hilton, Kendisine Yeni Bir Partner Aramaya Başladı.
Avrupa Birliği, AK Parti'yi kapatma girişimini kınadı (2) Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti'nin k..
Tiran Askeri Hastanesi Müdürü Mihya: "Yaralı sayısı her geçen dakika artıyor" Tiran Askeri Hastane Müdürü Bedri Mihya, yaralı sayısının her geçen dakika arttığını söyledi.
ABD yakınlarında orta büyüklükte deprem ABD'nin Pasifik kıyısı açıklarında 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, Oregon'un 180 kilometre batısında meyda..
Kontrolden çıkan TIR, köprüde asılı kaldı
Kontrolden çıkan TIR, köprüde asılı kaldı
Trabzon'un Araklı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
Sağlık Sen Genel Eğitim Genel Sekreteri Sunar: "Kapatma davası millet iradesine saygısızlıktır" Sağlık- Sen Genel Eğitim Sekreteri Mahfuz Sunar, Yargıtay Başsavcısı'nın milletin iradesiyle i..
Zeytin adlı keçi hayvanat bahçesinin maskotu oldu
'Zeytin' adlı keçi hayvanat bahçesinin maskotu oldu
Bursa Hayvanat Bahçesi'nde 5 gün önce dünyaya gelen yavru keçi, baharla birlikte hayvanat bahçesine yeni bir heyecan getirdi.
CHP Lideri Baykal: "EXPO artık İslam alemine açılmalı" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, 150 yıllık tarihi bulunan EXPO'nun bugüne kadar Türkiye başta olmak üzere hiçb..
Seha Yapı Kuleplazadaki yeni yerinde
Seha Yapı Kuleplaza'daki yeni yerinde
Bugüne dek birçok konut projesine ve farklı türden mimari yapı projelerine imza atan Seha Yapı, 2005 yılında inşaa ettiği ve bu tarihten itibaren Konya'nın gelişiminin sembollerinden biri haline gelen KulePlaza'daki...
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'Siyasi partilerin geleceğini milletin belirlemesi lazım'
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Siyasi partilerin geleceğini milletin belirlemesi lazım"
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, siyasi partilerinin kaderini milletin belirlemesi gerektiğini söyledi. Hisarcıklıoğu, "Siyasi partilerin kapatılması demokrasiye zarar veriyor...
Mesir macunu almak isteyenler birbirleriyle yarıştı Mesir Macunu Şenlikleri kapsamında Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde dağıtılan mesir macunlarından almak isteyen vatandaşlar birbirleriyle yarış..
Kore Gazisi Nazım Kırtay vefat etti Erzurumlu Kore Gazisi Nazım Kırtay, 77 yaşında hayatını kaybetti.
Devlet Bakanı Mehmet Aydın, pazartesi günü 'Medeniyetler İttifakı Ulusal Planı'nı açıklayacak Devlet Bakanı Mehmet Aydın, pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 'Medeniyetler İ..
TEÇ Sen Denizli İl Başkanı: Diğer bakanlıklarda çalışanların özlük hakları bize de verilmeli
TEÇ Sen Denizli İl Başkanı: Diğer bakanlıklarda çalışanların özlük hakları bize de verilmeli
Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ Sen) Denizli İl Başkanı Ceyhan Demirbaş, diğer bakanlıklarda çalışanlara verilen maaş ve özlük haklarının aynısının kendilerine de verilmesini istedi.
Köy olmamak için referandum yaptılar
Köy olmamak için referandum yaptılar
Denizli'nin Kale ilçesine bağlı Gölbaşı beldesi halkı, köy olmamak için sandığa gitti. 1988 yılında referandumla belediye olma kararı alan Gölbaşılılar, kapatılacak beldeler arasına girince köy olmak istemedikleri...
Memur-Sen Osmaniye İl Başkanı Çelik: 'Kapatılma davası, halkın tercihine ve düşüncesine yapılmış bir darbe girişimidir'
Memur-Sen Osmaniye İl Başkanı Çelik: "Kapatılma davası, halkın tercihine ve düşüncesine yapılmış bir darbe girişimidir"
Memur-Sen Osmaniye İl Başkanı Mücahit Çelik, AK Parti hakkında açılan kapatma davasını, halkın tercihine ve düşüncesine yapılmış bir darbe girişimi olarak değerlendirdi. Çelik, "Bu davayla Türk demokrasisi büyük bir...
Nbade Türk Fırtınasına Devam
Nba'de Türk Fırtınasına Devam
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (Nba) Orlando Magic Forması Giyen Türk Milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Kariyerinde İkinci Kez Üç Çift Haneli Performans Sergiledi.
Carlos: Chelsea'den Daha Çok Atmalıyız Fenerbahçe'nin Brezilyalı Yıldızı Roberto Carlos, Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finalinde İngiltere'nin Fc Chelsea Takımıyla Eşleşmeleri Konusunda, "Ta..
Kuralarda Hile mi Var Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final Kuralarının Çekilmesinden Sonra, Avrupa Basını Büyük Bir İddia ile Çalkalanıyor.
G.saray Başkanına 22 Mart'ta Kavuşuyor Galatasaray Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Gelecek Haftaya Ertelendi.
Final Yolu Ada'dan Geçer Sarı Lacivertliler 2 Nisan'da İstanbul'da, 8 Nisan'da da Londra'da Oynayacağı Maçlar Sonunda Chelsea'yi Elerse Karşısına Yine Bir İngiliz Takımı Olacak.
'İnsaflı Bir Kura' Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile Eşleşmesi İngiliz Basınında Yankı Bulurken, İngiliz Gazetelerinin Pek Çoğu Bu Eşleşmede Chelsea'nin Daha Şanslı Olduğ..
Erzik: Fener'in Şansı Yüzde 50 UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Finale Kalmanın, En Önemli Takımlar Arasına Girmek Anlamına Geldiğini Söyledi.
Elazığspor: 1 Erciyesspor: 1 Bank Asya 1. Lig'in 26 Haftasında Elazığspor Sahasında Kayseri Erciyesspor'u Konuk Etti. Ligin Alt Sıralarını Yakından İlgilendiren Maçta Her İki Takım da Sahadan..
Mevlana Konulu İlk Türk Balesi "Çağrı"nın Dünya Prömiyeri 20 Mart'ta Mevlana'yı Konu Alan Tümüyle Özgün İlk Türk Balesi Olan "Çağrı", 20 Mart'ta Mersin'de Dünya Prömiyeri Yapıyor.
Türk Kızılayı Deprem Bölgesinde İhtiyaç Tespiti Yapıyor Ankara'nın Bala ilçesinde meydana gelen 4.9 şiddetindeki depremin ardından Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi bölgeye uzman afet pers..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10