14 Mart 2008 Cuma Günü Haberleri

14 Mart 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kılıç: 71 Kişi Hakkında Siyasi Yasak İstemi Var
Kılıç: 71 Kişi Hakkında Siyasi Yasak İstemi Var
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, AK Parti Kapatma Davasının İddianamesinde Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan'ın da Aralarında Bulunduğu 71 Kişi Hakkında Siyasi Yasak İstemi Bulunduğunu Bildirdi.
Kılıç: Gül, Erdoğan ve Arınç'ı Listenin Başında Gördüm Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, AK Parti Hakkındaki Kapatma Davasının İddianamesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep T..
Artık Hindistana Gidebilir Ünlü Aktör Geçen Yıl Hintli Yıldız Şilpa Şetty'yi Herkesin Önünde Öpmüş, Bu Hareketi Hintlilerin Büyük Tepkisini Çekmişti.Ünlü Aktör Geçen Yıl Hintli Yıldız Şilpa Şetty'yi Herkesin Önünde Öpmüş, Bu Hareketi Hintlilerin Büyük Tepkisini Çekmişti.
Eurovision'da Bir Türk Daha Pekçok Göçmene Ev Sahipliği Yapan İsveç, Eurovision Yarışmasına Türk Kızı Sibel'i Gönderebilir. Makedonyalı Türk Kızı Sibel Redzep, 15 Mart'ta Yapılacak Olan Eurov..Pekçok Göçmene Ev Sahipliği Yapan İsveç, Eurovision Yarışmasına Türk Kızı Sibel'i Gönderebilir. Makedonyalı Türk Kızı Sibel Redzep, 15 Mart'ta Yapılacak Olan Eurovision Elemeleri Finalinin En Büyük Favorisi Olarak Gösteriliyor.
Yargıtay, kapatma sinyalini 17 Ocak'ta vermişti Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, AK Parti'ye açtığı kapatma davasının ilk işaretini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın baş..
Arsuz'da Mültecileri Taşıyan Tekne Alabora Oldu Hatay'ın İskenderun İlçesine Bağlı Arsuz Beldesi Açıklarında, Mültecileri Taşıyan Teknenin Şiddetli Fırtına Nedeniyle Alabora Olması Sonucu İlk..
Türk-iş Başkanı Kumlu : Karar Memnuniyet Verici AKP'nin sosyal güvenlik yasa tasarısını yeniden ele alınması yönündeki kararı Türk-İş tarafından olumlu karşılandı.
Türk-İş Başkanı Mustaf..
Alman Büyükelçisi'nden AKP Davasına Tepki: "Anlaşılır Gibi Değil" Alman Büyükelçisi Dr. Eckart Cuntz, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AKP'nın kapatılması istemiyle d..
Duyuru Sitesinde İslam ve Filistin Düşmanlığı Dünya Çapında Organize Edilen Protesto Eylemleri İçin Duyuruların Yer Aldığı İnternet Sitesi Www.protest.net.'teki İslam ve Filistin Düşmanlığı, ..
Cumhurbaşkanı Gül: "Ben Siyaset Üstü Bir İnsanım, Herkesin Çok Dikkatli Düşünmesi Lazım" Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Tarafından AK Parti Hakkında Açılan Kapatma..
Türkiye'de Kapatılan Partiler Türkiye'de Bugüne Kadar Anayasa Mahkemesi Kurulduğu 1963 Yılından Bu Yana 24 Siyasi Parti Kapatılırken, Anayasa Mahkemesi'nin Kuruluşundan Önce de 2 Parti Kapatı..
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Karadeniz Emekliye Ayrıldı
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Karadeniz Emekliye Ayrıldı
Kamuoyunda Çok Önemli Davalara Bakan ve Uzun Yıllar Devlet Güvenlik Mahkemesi (Dgm) Başkanlığı, Dgm'ler Kapatıldıktan Sonra da Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı Görevini Yürüten Mehmet Orhan Karadeniz Yaş...
Sanatçı Nejat Uygur Hastaneye Kaldırıldı Geçirdiği Rahatsızlık Nedeniyle Bir Süredir Evinde Gözetim Altında Tutulan Sanatçı Nejat Uygur, Çağlayan'daki Florence Nightingale Hastanesine Kaldırı..
ABD: İran'daki Seçimin Sonucu Önceden Belli ABD, İran'daki Milletvekili Seçimiyle İlgili Olarak "Seçimin Sonuçlarının Önceden Belli Olduğu" Yorumunu Yaptı.
İhsanoğlu 2. Kez İkt Genel Sekreteri İslam Konferansı Teşkilatı (İkt) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İkinci Dönem Genel Sekreterliği'ne Senegal'de Süren Zirvede Onay Çıktı.
İsrail ve Filistinli Taraflar Kudüs'te Buluştu İsrail ve Filistinli Taraflar, Kudüs'te ABD Başkanı George Bush'un Barış Görüşmelerinin Gidişatını Gözlemlemesi İçin Atadığı General William Fra..
14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı, Sivas'ın Suşehri İlçesi Hastanesi'nde Bulunan Doktorlar Tarafından Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
Belediye Başkanı Burhan Yenigün, İldeki Radyoları Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Burhan Yenigün, İldeki Radyoları Ziyaret Etti
Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Kentte Yayın Yapan 4 Yerel Radyoyu Ziyaret Ederek Çalışanları ile Bir Süre Sohbet Etti.
Muradiyede Cadde ve Sokaklar Gözetim Altında
Muradiye'de Cadde ve Sokaklar Gözetim Altında
Van'ın Muradiye İlçesinde Cadde ve Kavşaklara Kurulan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (Mobese) Düzenlenen Bir Törenle Hizmete Girdi.
AK Parti Hakkari Kadın Kolları Başkanlığı Kongresi Ertelendi
AK Parti Hakkari Kadın Kolları Başkanlığı Kongresi Ertelendi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Hakkari Gençlik Kolları Başkanı Emrullah Gür, 15 Mart 2008 Tarihinde Yapılması Planlanan Kadın Kolları Başkanlığı Kongresinin Ertelendiğini Söyledi.
Toddun 5. Mart Sempozyumu Vanda Başladı
Tod'dun '5. Mart Sempozyumu' Van'da Başladı
Türk Oftalmoloji Derneği Diyarbakır Şubesi Tarafından Organize Edilen '5. Mart Sempozyumu' Van'da Başladı.
Vatso, Sınır İllerinin Vergiden Muaf Tutulması Önerisine Destek Verdi
Vatso, Sınır İllerinin Vergiden Muaf Tutulması Önerisine Destek Verdi
Van Ticaret ve Sanayi Odası (Vatso), Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'in Sınır İllerinin 10 Yıl Süre ile Gelir ve Kurumlar Vergisinden Muaf Tutulması Önerisine Destek Verdi.
Muhsin Yazıcıoğlu: "Partilerin kapatılması Türkiye'ye hiçbir fayda sağlamamıştır" Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, siyasi partilerin kapatılmasının Türkiye'ye hiçbir..
İşçiler protesto edince Van-Hakkari karayolu ulaşıma kapandı
İşçiler protesto edince Van-Hakkari karayolu ulaşıma kapandı
Türkiye'de işçi ve memurlar, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası'nda değişiklik öngören tasarının geri çekilmesi için 2 saatlik iş bırakma eylemi yaptı.
Nedim Seven'in İade Edilmesi Konusu İtalya'da Yayınlanan Corriere Della Sera Gazetesi, Türkiye'nin İadesini İstediği PKK'nın Para Kasası Olarak Bilinen Nedim Seven'in İade Edilmemesi Durumund..
DTP'den, AK Parti Hakkında Açılan Kapatma Davasına Tepki DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, İçinden Cumhudrbaşkanı Çıkarmış Bir Partiyi Siyasi Anlayışından Dolayı Kapattırmaya Çalışma..
AK Parti Hakkında Kapatma Davası
AK Parti Hakkında Kapatma Davası
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, Yargıtay Tarafından AK Parti Hakkında Açılan Kapatma Davasını Değerlendirerek, 'Siyasi Partilerin Kapatılmasını Doğru Bulmuyoruz.' Dedi.
Bakan Güler, Kapatılma Davasına İlişkin Soruları Yanıtsız Bıraktı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Yargıtay Tarafından AK Parti'nin Kapatılmasına İlişkin Dava Açmasına İlişkin So..
MHP'li Paçacı: Hangi Gerekçelere Dayalı Olduğu Bilinmiyor, Sonucu Saygıyla Beklemek Gerekiyor MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın AKP Hakkında Açtığı Kapatma ..
AKP Sosyal Güvenlik Yasasını Tekrar Ele Alacak
AKP Sosyal Güvenlik Yasasını Tekrar Ele Alacak
AKP, MKYK'dan sosyal güvenlik yasa tasarısının tümünün gözden geçirilmesi kararı çıktı.
Olmuksadan Antalyaya 6 milyon dolarlık fabrika
Olmuksa'dan Antalya'ya 6 milyon dolarlık fabrika
Sabancı Holding ve International Paper ortak yatırımı olan Olmuksa, 7. fabrikasını Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde hizmete açtı.
Parti kapamanın Neticeleri Çok İyi Düşünülmeli
'Parti kapamanın Neticeleri Çok İyi Düşünülmeli'
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Altınkaya tarafından açılan kapatma davasını konusunda 'Herkes iyi düşünmeli dedi.
Prof.Dr.Mümtaz'er Türköne: "Kapatma davası talihsizlik" Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti'nin kap..
Kapatma davası açılması, AK Parti Genel Merkezi'nde şok etkisine neden oldu Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti hakkında kapatma davası açması, AK Partililerde..
İçişleri eski Bakanı Menzir: "Demokrasi ile idare edilen hiçbir ülkede parti kapatılmaz" İçişleri eski Bakanı Necdet Menzir, "Hangi parti olursa olsun yasal olan partilerin kapatılmasına karş..
Pazarcık'ta trafik kazası: 4 ölü, 2 yaralı Kahramanmaraş-Pazarcık karayolunun 25.kilometresi Haydarhöyük köyü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 4 kişi öldü, 2 kişide ya..
Minikler ve Yıldızlar Bay-bayan Karate Şampiyonası
Minikler ve Yıldızlar Bay-bayan Karate Şampiyonası
Konya'da Düzenlenen Türkiye Minikler ve Yıldızlar Bay-bayan Karate Şampiyonası Devam Ediyor.
Cumhurbaşkanı Gül, İKÖ Genel Kurulunda Konuştu Senegal'in Başkenti Dakar'da Düzenlenen 11. İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Zirvesi'nde Konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İKÖ Üyelerinden Türkiy..
Refah Partisi Aynı Gerekçesiyle Kapatılmıştı Anayasa Mahkemesi, iktidarda bulunduğu sırada Refah Partisi'ni "laikliğe aykırı fiillerin odağı olduğu" gerekçesiyle açılan dava sonucunda kapatmı..
AKP Genel Merkezi Hareketlendi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kapatma davası açmasından sonra AKP Genel Merkezi'nde hareketli saatler yaşanmaya başlandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdo..
Başsavcı Yalçınkaya Uyarmıştı AKP'ye kapatma davası açan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya 17 Ocak'ta yaptığı açıklamada kapatmanın sinyallerini vermişti.
Yalçınkaya,..
Türkiyede, 26 Siyasi Parti Kapatıldı
Türkiye'de, 26 Siyasi Parti Kapatıldı
Türkiye'nin Çok Partili Siyasi Yaşamında 26 Siyasi Parti Kapatıldı. 1961 Anayasası ile Türk Hukuk ve Siyasi Hayatına Giren Anayasa Mahkemesi Kurulduğu 1963 Yılından Bu Yana 24 Siyasi Partiyi Kapattı.
İşte AKPnin Kapatılma Davasında Yer Alacak Heyet
İşte AKP'nin Kapatılma Davasında Yer Alacak Heyet
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın AKP hakkında açtığı kapatma davasında kararı verecek Anayasa Mahkemesi üyeleri şöyle...
Gül ve Erdoğan İçin de Siyaset Yasağı İsteniyor
Gül ve Erdoğan İçin de Siyaset Yasağı İsteniyor
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının AKP hakkında açtığı kapatma davasının dilekçesinde, dönemin AKP yöneticisi Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan hakkında da 5 yıl süreyle siyaset yasağı istendi.
AKP 55 Milletvekili ile Kuruldu Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında kapatma istemiyle dava açılan AKP 14 Ağustos 2001'de kuruldu.
22 Haziran 2001'de Fazilet Partisi'nin..
AKP'nin Kapatılması Talebi Dünya Meydasında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın "Laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği" gerekçesiyle AKP'nin kapatılması istemiy..
AKP'nin Kapatılması Davası Dünya Meydasında . LONDRA(ANKA)– Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın "Laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği" gerekçesiyle AKP'nin k..
Erdoğan, Parti Yöneticileriyle Bir Araya Geldi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Parti Yöneticileri ve Bazı Bakanlarla Bir Araya Geldi.
'Bankalar Kobileri Daha Fazla Desteklemeli'
"Bankalar Kobi'leri Daha Fazla Desteklemeli"
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (Çtso) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kefeli, Piyasalarda Nakit Para Sıkıntısının Olduğu Bu Dönemde Bankaların Kobi'leri Daha Fazla Desteklemesi Gerektiğini Söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10