11 Mart 2008 Salı Günü Haberleri

11 Mart 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Göçmenlerin Pasaport İşlemleri Bal-göç Merkezinde Yapılabilecek Türkiye'de İkamet Etmekte Olan ve Bulgaristan Vatandaşlığı da Devam Eden Kişilerin Pasaport İşlemleri, Bulgaristan İstanbul Baş..
Genç Mimarlardan Beyin Haftasına Özel Sergi
Genç Mimarlardan Beyin Haftası'na Özel Sergi
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (Esogü) ile Anadolu Üniversitesi (Aü) Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Öğrencileri, Ortak Sergi Açtı.
Gözaltına Alınan 60 Öğrenciden 24ü Adliyeye Sevk Edildi
Gözaltına Alınan 60 Öğrenciden 24'ü Adliyeye Sevk Edildi
Uludağ Üniversitesi'nde Dün Çıkan Olaylar Sonrası Gözaltına Alınan 60 Kişiden 24'ü, Geniş Güvenlik Tedbirleri Altında Adliyeye Sevk Edildi. Olayları Protesto İçin Adliye Önünde Toplanan Grup Slogan Atarken, Eyleme Anlam...
Hayvan dostu 67 kişi eğitim programına katıldı
Hayvan dostu 67 kişi eğitim programına katıldı
Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, İzmir İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ile beraber Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında görevlendirilecek kişileri yetiştirmek için Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitim Semineri...
Mahkumdan Rüşvet Alan Gardiyan Suçüstü Yakalandı Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesindeki Cezaevinde Bir Tutukludan Rüşvet Aldığı İleri Sürülen Gardiyan, Gözaltına Alındı.
Uyuştucu tacirleri cezaevine gönderildi Uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyon gerçekleştiren polis, üniversite ve lise öğrencilerine satılmak üzere paketlenmiş halde 4 kilo 478 gram..
Yaya Geçidinden Geçmeyen Öğrenciye Otobüs Çarptı
Yaya Geçidinden Geçmeyen Öğrenciye Otobüs Çarptı
Malatya'da Yaya Geçidi Yerine Yolun Ortasındaki Refuje Çıkarak Karşıya Geçmeye Çalışan Öğrenci, Otobüsün Çarpması Sonucu Yaralandı.
Turgutluda, Sahte 14 Bin 300 Dolar Ele Geçirildi
Turgutlu'da, Sahte 14 Bin 300 Dolar Ele Geçirildi
Manisa'nın Turgutlu İlçesinde, Asayiş Büro Ekipleri, Piyasaya Sahte Para Sürmek Üzere Olan 2 Kişiyi, Sahte 14 Bin 300 Dolar Banknot ile Birlikte Yakaladı.
Akçakalede Eğitim Sorunları Masaya Yatırıldı
Akçakale'de Eğitim Sorunları Masaya Yatırıldı
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesindeki Eğitim Sorunları Okul Aile Birliği Tarafından Masaya Yatırıldı.
Dadaşlar, kahramanlığının 90. yıl dönümünü kutluyor Erzurum düşman işgalinden kurtarılışının 90. yıl dönümünü yarın düzenlenecek törenlerle kutlayacak.
Kiliste Uyuşturucu Operasyonu
Kilis'te Uyuşturucu Operasyonu
Kilis'te Polisin Düzenlediği Operasyonda, Captagon Hap İmalatında Kullanılan Malzemeler ile Esrar ve Silah Ele Geçirildi.
İzmir'in gürültü haritası çıkarılacak EXPO 2015 yarışındaki İzmir, gürültünün kaynaklarının bulunması ve giderilmesi için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Avrupa Birliği (AB) eşleştirme proj..
Belediyeden Öğrencilere Hepatit Taraması
Belediyeden Öğrencilere Hepatit Taraması
Şanlıurfa Belediyesi Tarafından Bin İlköğretim Öğrencisine Ücretsiz Hepatit Taraması Yapıldı.
İzmirin EXPO adaylığına Aydından destek geldi
İzmir'in EXPO adaylığına Aydın'dan destek geldi
Aydın Valisi Mustafa Malay, EXPO 2015'e aday olan İzmir'i desteklediklerini belirterek, bunun nimetlerinden çevre illerin de faydalanacağını söyledi.
15-24 Yaş Arasındaki Gençlerin Yüzde 12'si Dini Nikahlı Türkiye'de 15-24 Yaş Arasındaki Gençlerin Yüzde 12'sinin Resmi Nikah Olmadan Dini Nikahla Yaşadığı, 10 Gençten Sadece 4'ünün Bebeğin Ra..
YÖK'ün Başörtü Yazısına Durdurma Danıştay 8. Dairesi, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın, 'Başörtüsünün Yükseköğretimde Serbest Bırakılmasını Öngören Değişikliklerin Yapıldığı Anayasa'..
Aile Hekimliği ile Kuyruklar Azalacak
'Aile Hekimliği ile Kuyruklar Azalacak'
Ordu Tabipler Odası Başkanı Mithat Yağlı, Aile Hekimliği Uygulamasıyla Gereksiz Sevklerin Önüne Geçilerek Hastanelerdeki Yığılmaların Azalacağını Söyledi.
Petrol ve Altın Fiyatları Düştü ABD Merkez Bankası'nın (Fed), Diğer Merkez Bankalarıyla Birlikte Hareket Ederek, Likidite Artırıcı Önlemlere Başvuracağını Açıklamasının Ardından Petrol ve Alt..
Trabzonspor: "Rubin Kazan ile Prensip Anlaşmasına Varıldı" Trabzonspor Kulübü, Gökdeniz Karadeniz'in Transferi Konusunda Rusya'nın Rubin Kazan Kulübü ile Prensipte Anlaştığını Bildirdi.
AB'de Çocuk Koruması Bulunmayan Çakmaklar Yasak Avrupa Birliği'nin Çocuk Koruması Bulunmayan Çakmakların Satışıyla İlgili Yasağı, Bugün Yürülüğe Girdi.
İstanbul'da Elektrik Kesintisi Avcılar ve Gaziosmanpaşa İşletme Müdürlüklerince Yapılacak Çalışmalar Nedeniyle, 14-15 Mart'ta Bazı Semtlerde Elektrik Kesintisi Uygulanacak.
Karı-koca bisikletçi küresel ısınmaya dikkat çekmek için 26 bin km sürecek yolculuk için pedal çeviriyor
Karı-koca bisikletçi 'küresel ısınmaya' dikkat çekmek için 26 bin km sürecek yolculuk için pedal çeviriyor
Küresel ısınmaya dikkat çekebilmek amacıyla Avustralya'nın başkenti Sidney'e gitmek üzere yola çıkan çiftin ilk durağı Sakarya oldu.
İngiltere'de Öğrencilere Vatandaşlık Yemini İngiltere'de Öğrencilere Okulu Bitirdiklerinde Vatandaşlık ve Aidiyet Bilinci Aşılamak Üzere Bağlılık Yemini Ettirilmesi Teklif Edildi.
Kapanış Saatlerinde Döviz Fiyatları İstanbul Serbest Piyasada Kapanış Saatlerinde Doların Satış Fiyatı 1,2350 YTL, Avronun Satış Fiyatı 1,8950 YTL Oldu.
İMKB Yüzde 4,29 Artışla Kapandı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, Günlük Bazda Yüzde 4,29 Artışla Kapandı.
Hendek-Adapazarı yol ücretlerine yüzde 30 zam yapıldı Adapazarı Büyükşehir Belediyesi halk otobüsleri ile her gün Adapazarı'na giden yolcular yüzde 30 zammı çok bulduklarını belirtti.
Keskten Vali Kayhana Ziyaret
Kesk'ten Vali Kayhan'a Ziyaret
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (Kesk) Bağlı Sendikaların Temsilcileri, Hatay Valisi Ahmet Kayhan'ı Ziyaret Ederek, Bundan Sonraki Süreçte Yapacakları Çalışmalarla İlgili Bilgi Verdi.
11 Mart Terör Kurbanları Madrid'de Anılıyor Madrid'in Atocha Tren İstasyonu'nda 11 Mart 2004 Tarihinde Meydana Gelen, 191 Kişinin Hayatını Kaybettiği, 2 Bine Yakın Kişinin Yaralandığı Terör E..
Kütahyada Siyaset
Kütahya'da Siyaset
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tavşanlı İlçe Teşkilatı, Yerel Seçim Çalışmalarına Hız Verdi. MHP Tavşanlı İlçe Teşkilatı, Çalışma Gruplarını Oluşturarak Önceki Akşam Yemekli Bir Toplantı Düzenledi.
Malatyada Antepfıstığı Dikildi
Malatya'da Antepfıstığı Dikildi
Malatya'da Ağaçlandırma Çalışmaları Kapsamında Antepfıstığı Dikimi Yapıldı.
2007de İhracat Şampiyonu Ford Otosan
2007'de İhracat Şampiyonu Ford Otosan
Türkiye Otomotiv Sektöründe En Fazla Üretim ve Satış Yapan Şirket Ünvanını Elinde Bulunduran Ford Otosan, 222 Bin 395 Araç ve 3,4 Milyar Dolarlık İhracat Geliri ile 2007'de Türkiye'nin İhracat Şampiyonu Oldu.
Yargı, Başörtüsüne Dur Dedi
Yargı, Başörtüsüne 'Dur' Dedi
Danıştay 8. Dairesi, YÖK Başkanı Özcan'ın, 'Başörtüsünün Yükseköğretimde Serbest Bırakılmasını Öngören Değişikliklerin Başörtü Serbestisi için Yeterli Olduğu' Yönündeki Genelgesini İptal Etti.
Tff 3. Futbol Ligi
Tff 3. Futbol Ligi
Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) 3. Futbol Ligi 3. Grup Takımlarından Aydınspor'da Sezon Başından Beri Alınan İlk Deplasman Galibiyetinin Sevinci Yaşanıyor.
Siirtte Toz Bulutu Nedeniyle Uçak Seferleri Yapılamadı
Siirt'te Toz Bulutu Nedeniyle Uçak Seferleri Yapılamadı
Siirt'i Bugün Sabah Saatlerinden İtibaren Etkisi Altına Alan Toz Bulutu Hava Trafiğinin Aksamasına Neden Oldu.
Doğuş Otomotiv Karını Üçe Katladı
Doğuş Otomotiv Karını Üçe Katladı
Doğuş Otomotiv 2007 Yılında Net Karını Yüzde 193 Artışla 64 Milyon YTL'ye Çıkardı.
İznik'te İki Dönüm Sazlık Yandı Bursa'da, İznik Gölü Sahilinde Bulunan ve Çeşitli Su Kuşlarının Barındığı 2 Dönüm Sazlık Yandı.
Sahil Şeridinde Kaçak Bina Yapıldığı İddiası
Sahil Şeridinde Kaçak Bina Yapıldığı İddiası
Bodrum İlçesine Bağlı Yalıkavak Beldesinin Yargıya Taşınan Kıyı Revizyon İmar Planı Konusunda Tartışmalar Sürüyor. Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Şu An Ruhsat Vermediklerini Belirterek "Yapılmakta Olan Binaların...
Merkez Bankası Döviz Kurları Merkez Bankası'nın 11 Mart 2008 Tarihinde Açıkladığı Gösterge Niteliğindeki Döviz Kurları.
1.1 Milyar YTL Kar Eden Halkbank İstanbula Taşınma Yolunda
1.1 Milyar YTL Kar Eden Halkbank İstanbul'a Taşınma Yolunda
Halkbank Genel Müdürü, Birçok Birimlerinin İstanbul'da Olduğunu Belirterek İstanbul'a Gelmeyi Arzu Ettiklerini Söyledi.
Yunan Helikopteri, Türk Hava Sahasını İhlal Etti Genelkurmay Başkanlığı Yunanistan'a ait süper puma helikopterinin 8 Mart Cumartesi günü Çanakkale'nin güneyinde Türk Hava Sahasını ihlal ettiğ..
Ilıcanın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı
Ilıca'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı
Erzurum'un Ilıca İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıldönümü Bugün Düzenlenen Coşkulu Törenlerle Kutlandı.
İstanbul Film Festivali 5 Nisan'da Başlıyor, Biletler 22 Mart'ta Satışta İstanbul Kültür Sanat Vakfı Tarafından Akbank Sponsorluğunda Düzenlenen 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali 5-20..
Adıyamanlı Gazi Evine Döndü
Adıyamanlı Gazi Evine Döndü
Kuzey Irak'a Yapılan Operasyonda Gazi Olan Adıyamanlı Er Abuzer Fırat'ın Evine Gelişi Sırasında Gözyaşları Sel Oldu.
Baharda Polenlere Dikkat
Baharda Polenlere Dikkat
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (Esogü) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Kadir Koçak, İlkbahar Aylarında Astım ve Alerjik Nezle Olan Hastaların Polenlerden Uzak Durması Gerektiğini Söyledi.
Akıl hastanesine televizyon ve VCD hediye ettiler Manisa Gönülden Gönüle Derneği, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde eğitim ve rehabilitasyon çalışmalarında kullanılmak üzere do..
Adana-Mersin işbirliği yaptı, Birleşmiş Milletler projelere destek verdi
Adana-Mersin işbirliği yaptı, Birleşmiş Milletler projelere destek verdi
Yıllardır kendi aralarında rekabet eden Adana ile Mersin 2000'den başlattığı bölgesel işbirliğinin semeresini gördü.
MAKİAD, Malatya ekonomisine katkı sağlıyor
MAKİAD, Malatya ekonomisine katkı sağlıyor
Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın, geçtiğimiz aylarda Malatya Aktif İş Adamları Derneği (MAKİAD) başkanlığına seçilen Ömer Fatin Nalçacı ve yönetim kurulu üyelerine nezaket ziyaretinde bulundu.
Belediye encümeni, Başkan Sedefçiden sonra ilk kez toplandı
Belediye encümeni, Başkan Sedefçi'den sonra ilk kez toplandı
Edirne Belediyesi encümen toplantısı Başkan Hamdi Sedefçi'den sonra ilk kez toplandı.
ÖSYM Başkanı Yarımağan, Elazığ'a geliyor Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, bölge toplantısı için Elazığ'a geliyor.
Hangisi Manken; Hangisi Bakan Fransa'da Siyaset Sahnesi Hiç Bu Kadar Güzel Olmamıştı... İşte Adalet Bakanı Rachide Dati ve Yeni Eski Bakan, First Lady Carla Bruni...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10