22 Haziran 2008 Pazar Günü Haberleri

22 Haziran 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tatile Çıkan Sürücülere Altın Niteliğinde Uyarılar
Tatile Çıkan Sürücülere Altın Niteliğinde Uyarılar
Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Aesob) ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, Okulların Kapanması ve Sıcakların da Artmasıyla Tatil Hazırlığı Yapan Sürücülere Uyarılarda...
Çağlayandan Esnaf ve Sanatkarlara Müjde
Çağlayan'dan Esnaf ve Sanatkarlara Müjde
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Esnaf ve Sanatkarlara Sıfır Faizli ve 18 -24 Ay Vadeli İşletme Kredisi Kullandıracaklarını Bu Konudaki Müjdenin Önümüzdeki Günlerde Açıklanacağını Duyurdu.
Erkan Kural Vefat Etti Eski Türkiye (A) Milli Futbol Takımı Antrenörlerinden Erkan Kural Vefat Etti.
Almanları Korumak İçin Galiçyada Şehit Düşen 15 Bin Türk Askerini Kaleme Aldı
Almanları Korumak İçin Galiçya'da Şehit Düşen 15 Bin Türk Askerini Kaleme Aldı
Eğitimci Yazar Muzaffer Taşyürek, Birinci Dünya Savaşı'nda Almanları Korumak İçin Avrupa'ya Giden ve Ruslarla Savaşarak Şehit Düşen 15 Bine Yakın Türk Askerinin Yaşadıklarını Kaleme Aldı.
Gaziantepin Araban İlçesi Bölünmüş Yola Kavuşuyor
Gaziantep'in Araban İlçesi Bölünmüş Yola Kavuşuyor
İl Özel İdaresi Bütçesinden Ayrılan 1 Milyon YTL ile Gaziantep -Araban Arasındaki 67 Kilometrelik Yol Yapılmaya Başlandı.
Çerkezköy Belediye Başkanı Ertem, Gelecek Dönem İçin Adaylığını Açıkladı Tekirdağ'ın Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Gelecek Dönemde Yeniden Belediye Başkan Adayı Olacağını Açıkladı. Gö..
'Sbs, Olaysız Bir Şekilde Tamamlandı'
"Sbs, Olaysız Bir Şekilde Tamamlandı"
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Nizami Aktürk, Seviye Belirleme Sınavı'nın (Sbs) Sakin Bir Şekilde Tamamlandığını Söyledi.
Zafer Sonrası Silaha Sarılan 11 Magandaya Gözaltı Bursa'da Milli Takımın, Hırvatistan Zaferi Sonrası Silahla Kutlama Yaptıkları Tespit Edilen 11 Maganda Gözaltına Alındı. Ayrıca Yaşanan Olayl..
Milletvekili, Kurucaşilede İncelemelerde Bulundu
Milletvekili, Kurucaşile'de İncelemelerde Bulundu
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bartın Milletvekili Avukat Yılmaz Tunç, Bartın'ın Kurucaşile İlçesindeki Ahşap Yat Tekne Tersaneleri ile Esnafları Ziyaret Ederek, Vatandaşların Sorunlarını Dinledi.
Bartında Kene Eğitimi Verildi
Bartın'da Kene Eğitimi Verildi
Bartın'nda Göğüs Hastalıkları Hastanesi Mikrobiyoloji Uzmanı Abdullah Akın Tarafından Hastane Çalışanlarına Kene ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (Kkka) Konularında Eğitim Verildi.
Bozyazıda Sedir Kabuk Böceği Eğitim Semineri
Bozyazı'da 'Sedir Kabuk Böceği' Eğitim Semineri
Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Gözükara, Sedir Kabuk Böceklerinin Ormana Verdiği Zararın Yangından Daha Fazla Olduğunu Belirterek, Bu Konuda Özellikle Biyolojik Mücadeleye Önem Verdiklerini Söyledi. Bu Zararlıların...
Tüm Dünyada Türkler Konuşuluyor! Milli Takımın Tarihi Zaferine Avrupa'dan Amerika'ya, Hatta Uzakdoğu'ya Kadar Tüm Dünya Basını ve Televizyonlarından Övgüler Yağdı. Komşu Yunanistan Bizimle Se..
Spor Kulüpleri Sevk ve İdare Semineri Yapıldı
Spor Kulüpleri Sevk ve İdare Semineri Yapıldı
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile İl Müdürlüğü Tarafından Ortaklaşa Düzenlenen 'Spor Kulüpleri Yönetimi Sevk ve İdare Semineri Yapıldı.
'Bu Sene de Bin Dolayında Vakıf Onarımı Yapılacak'
"Bu Sene de Bin Dolayında Vakıf Onarımı Yapılacak"
Başbakan Yardımcısı Yazıcı, AK Parti İktidarı Döneminde 2 Bin 650 Vakıf, Abide ve Eserin Restore Edildiğini Belirterek, Bu Sene İçerisinde de Bin Dolayında Vakıf, Onarımının Yapılacağını Vurguladı.
Belediyelere Yeni Kaynak Geliyor
Belediyelere Yeni Kaynak Geliyor
TBMM'de Bu Haftaki Önemli Gündem Maddesi İl Özel İdarelerine ve Belediyelere Genel Bütçe Vergi Gelirlerinden Pay Verilmesi Hakkında Kanun Teklifi Olacak.
İstabul 1. Uluslararası Bale Yarışmasına Ev Sahipliği Yapacak Türkiye'de İlk Defa Gerçekleştirilecek "1. İstanbul Uluslararası Bale Yarışması" 8 - 13 Eylül Tarihlerinde İstanbul'da Düzenlene..
İstanbul Müzik Festivali'nde Türk Sanatçıların Gecesi "36. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali" kapsamında yarın iki başarılı Türk müzisyen iki özel konser gerçekleştirecek. Aya İrini Müze..
İstanbul'daki Belediye Yolsuzluk İddiaları Meclis Gündeminde DSP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Macit, İstanbul Orhanlı ve Akfırat Belde Belediye Başkanları ile ilgili..
Marmaris'te 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Heyecanı 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Oynanan Müsabakada Hollandalı ile Rus Taraftarlar, Takımlarını Marmaris'ten Destekledi.
Yüzünden Kan Fışkıran Bahçıvan, Kkka Şüphesiyle Tedavi Altına Alındı
Yüzünden Kan Fışkıran Bahçıvan, Kkka Şüphesiyle Tedavi Altına Alındı
Türkiye'de Ölümlere Yol Açan Kene Isırması Sonucu Bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (Kkka) Hastalığı Halk Arasında Paniğe Yol Açarken, Samsun'da Bir Bahçıvan Yüzünden Kan Fışkırması Sonucu Kkka Şüphesiyle Tedavi Altına...
Kum Köpek Balıkları Araştırılıyor
Kum Köpek Balıkları Araştırılıyor
Dünyada Sadece Atlantik Kıyıları ve Muğla'nın Marmaris İlçesi Çamlıköy Boncuk Koyu'nda Üremelerini Gerçekleştiren, Kum Köpek Balıkları, Sualtı Araştırma Derneği (Sad) Tarafından Araştırılıyor.
PKKlı Terörist Hakkaride Toprağa Verildi
PKK'lı Terörist Hakkari'de Toprağa Verildi
Van'ın Çatak İlçesinde Güvenlik Kuvvetleri ile Girdiği Çatışmada Öldürülen N.k. İsimli Bayan Terörist Hakkari'de Toprağa Verildi.
Tarkan da Forma Giydi Sahneye Milli Takım Formasıyla Çıkan Tarkan, İlk 2 Şarkısını Üzerinde Formayla Söyledi
Gece Denize Giren Rus Turist Polisi Alarma Geçirdi Alanya İlçesinde Tatil Yapan Rus Turist Evginia Drozznia, Dün Gece Kıyafetiyle Girdiği Denizde Kendisinden Saatlerce Haber Alınamayınca Poli..
'Türkiye'de Sınıf Ayrılığı Var' New York Times, AKP Hakkındaki Kapatma Davasını Değerlendirdi
Kent Meydanı Projesiyle Başlayan Karmaşa Vatandaşı Çileden Çıkardı
Kent Meydanı Projesiyle Başlayan Karmaşa Vatandaşı Çileden Çıkardı
Gebze'de Bir Süre Önce Başlayan Kent Meydanı Projesi Kapsamında Ana Arterlerde Sürdürülen Alt ve Üst Yapı Çalışmaları, Vatandaşı ve Esnafı Çileden Çıkardı.
Giresunda Yaylaların Turizm Altyapı Eksikliklerinin Giderilmesi
Giresun'da Yaylaların Turizm Altyapı Eksikliklerinin Giderilmesi
Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Fikret Karaarslan, Dereli İlçesine Bağlı Kümbet Yaylası'nı Dünyaca Ünlü Bir Yer Haline Getirmek İçin Çalışmaların Hızla Sürdürüldüğünü Söyledi.
Yabancı Dil Sınavı Yapıldı Üniversitelerin Yabancı Dil ile İlgili Bölümlerinde Okumak İsteyen Adayların Katıldığı Yabancı Dil Sınavı (Yds) Yapıldı.
Afyonkarahisar'da Yolcu Otobüsü Yandı Afyonkarahisar'da Bir Yolcu Otobüsü Yandı. Yangında Can Kaybı Olmazken, Yolcu Otobüsü Tamamen Kullanılamaz Hale Geldi.
Zonguldakta Kömürün Buluşunun 179. Yılı Kutlaması
Zonguldak'ta Kömürün Buluşunun 179. Yılı Kutlaması
Zonguldak'ta Kömürün Bulunuşunun 179. Yılı Törenle Kutlandı.
Wımbledon Tenis Turnuvası'nda Şike İddiası Sezonun 3. Grand Slam Mücadelesi Olan Wimbledon Tenis Turnuvası'daki Şike İddiaları Nedeniyle Sporcular ve Yakınlarına Bahis Yasağı Getirilebileceği..
Çiftçi Çoraklaşmaya Karşı Destek Bekliyor
Çiftçi Çoraklaşmaya Karşı Destek Bekliyor
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesinde Yaşanan Çoraklaşma Karşısında Çaresiz Kalan Çiftçiler, Tarlalarına Drenaj Açılmasını İstiyor.
Araban Bölünmüş Yola Kavuşuyor
Araban Bölünmüş Yola Kavuşuyor
Gaziantep İl Özel İdaresi, 67 Kilometrelik Gaziantep-araban Karayolunu Bölünmüş Yola Dönüştürme Çalışmaları Kapsamında 1 Milyon YTL Bütçe Ayırdı.
Yaz Geldi, Urfalıların Ciğer Sefası da Başladı
Yaz Geldi, Urfalıların Ciğer Sefası da Başladı
Yaz Aylarının Gelmesiyle Birlikte Şanlıurfalı Ciğerci Esnafı Yol Kenarlarında Tezgahlarını Açarak Ciğerin Vazgeçilmez Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdiler.
Şanlıurfa Belediyesinden 15 Bin Kişiye İlaç
Şanlıurfa Belediyesinden 15 Bin Kişiye İlaç
Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ayda 15 Bin, 4 Yıl İçerisinde Toplam 65 Bin Kişiye İlaç Yardımı Yapıldığını Söyledi.
Şanlıurfada Hastane Palas Keyfi
Şanlıurfa'da Hastane Palas Keyfi
Şanlıurfa Devlet Hastanesinin Bahçesi Adeta Otelleri Andırıyor. Sıcakların Erken Etkili Olduğu Bugünlerde Hasta Yakınları, Otellerde Gecelemek Yerine Hastane Bahçesinde Kalıyor, Karpuz Kesip Yiyorlar.
Erzurumspor'un Nostaljik Gururu Milli Takım'ın Euro 2008'de Yarı Finale Yükselmesiyle Gelen Başarı Tüm Türkiye'de Sevince Yol Açarken, Erzurumspor'un 1.lig'e Yükseldiği Dönemde 2.ligden Mil..
Akhisara Gelen Filipinli İşadamları Akiad Üyeleriyle Yemekte Buluştu
Akhisar'a Gelen Filipinli İşadamları Akiad Üyeleriyle Yemekte Buluştu
Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu (Tuskon)'nun Dış Ticaret Köprüsü Projesi Kapsamında Akhisar'a Gelen Filipinli İşadamları ve Ülkenin Ünlü Ekonomi Yazarlarından Emeterio Perez ve Jarius Bondoç, Akhisar...
Sevive Belirleme Sınavı Sona Erdi İlköğretim 7. Sınıf Öğrencilerinin Katıldığı ve Saat 10.00'da Başlayan Sbs, 11.40'da Sona Erdi. Sınavda 990 Bin 774 Aday, 100 Dakikada 90 Soru Çözdü.
Ankaralı Yarıfinal Sevincini Ahlatlıbel'de Yaşadı Türkiye'yi yarı finale yükselten Türkiye- Hırvatistan maçının sevincini Ankaralılar, Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Tesisleri'nde yaşadı.
Atletizm Avrupa Kupası Müsabakaları İsveçlileri Kızdırdı İstanbul'da Yapılan ve Ünlü Atletizmcilerin Katıldığı Avrupa Kupası Atletizm Müsabakaları'ndaki Organizasyon ve Hakem Kararları İsveçl..
"Türk Toplumunun Bastırılmış Duyguları Var" Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Verimli, Milli Maç Ertesinde Maganda Terörünün Türk Toplumunun..
85 Yaşındaki Babası Evlilik Çetesinin Eline Düşen Kadın Başbakan'dan Mektupla Yardım İstedi Tekirdağ'ın Malkara İlçesinde 85 Yaşındaki Üvey Babasının Evlilik Çetesinin Eline Düştüğünü İddia E..
Filipinler'de Tayfun: 80 Ölü Filipinler'de Cuma Gününden Bu Yana Etkili Olan Fengşen Tayfununda 80 Kişi Hayatını Kaybetti.
'Türkiyede Sınıf Ayrılığı Var'
"Türkiye'de Sınıf Ayrılığı Var"
New York Times, AKP Hakkındaki Kapatma Davasını Değerlendirdiği Haberinde Türkiye'de Elit Kesimle Halk Arasında Bir "Sınıf" Ayrılığının Bulunduğu İddiasına da Yer Verdi.
TESK Başkanı Palandöken, Merkez Bankası'nın Faiz Artırımını Değerlendirdi TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Merkez Bankası'nın Kısa Vadeli Faiz Oranlarını 0.50 Puan Artırmasının Yatırım ..
Kurtuluş Treni Amasya'dan Yola Çıktı Amasya Tamimi'nin 89. Yılında İlk Defa Amasya'dan Ankara'ya Kalkan Kurtuluş Treni, Ankara'ya Vatan Toprağı Götürüyor.
Rafet El Roman'dan Muhteşem Konser Pop Müziğinin Önemli İsmi Rafet El Roman, Bursa'da Hayranlarına Muhteşem Bir Konser Verdi. Hareketli Şarkılarla Sevenlerini Coşturan Ünlü Şarkıcı, Performan..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10