18 Haziran 2008 Çarşamba Günü Haberleri

18 Haziran 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gazi Üniversitesi Rektör Aday Adayı Seçimi Tamamlandı Gazi Üniversitesi'nde Rektör Aday Adayı Seçimi Tamamlandı.
Okyanuslar, Sanılandan Dana Hızlı Isınıyor
Okyanuslar, Sanılandan Dana Hızlı Isınıyor
Avustralyalı ve Amerikalı Bilim Adamlarının Yaptıkları Araştırmaya Göre, Son 40 Yılda Okyanuslardaki Isınma Sanılandan Yüzde 50 Daha Hızlı Oldu.
Malatya İnönü Üniversitesi'ndeki Rektörlük Seçiminin Ardından Malatya İnönü Üniversitesi'nde Yapılan Rektörlük Seçiminde En Çok Oyu Alan Prof. Dr. Cemil Çelik, "Üniversite Bir Barış Adası Ola..
ABDde İlk Sanayi Casusluğu Cezası
ABD'de İlk Sanayi Casusluğu Cezası
ABD Ordusunun Pilot Eğitimiyle İlgili Bilgisayar Programını Çin Donanmasına Satmaya Çalışan Çin Asıllı Kanadalı Mühendis, 24 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı.
'Onun Hakkında Konuşmam' Bakın Ayrıldığı Eşi Melike Öcalan Hakkında Ne Dedi?
Tek Şarkılık Olmadığımız Görülecek 'Evlerinin Önü Boyalı Direk' Şarkısı ile Ünlenen Öykü ile Berk, 27 Haziran'dan İtibaren 'Boyalı Direk' Adlı Programları ile TRT 1 Ekranında Olacak.
'Çiftçi, Borcuna Sanayiciden Daha Sadık' Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, 2002 Yılında Kullandırdıkları Tarımsal Kredilerin Yüzde 62'sinin Geri Dönmezken Bu Gün Bu Oranın Yüzde 2,..
Trakya Üniversitesi'nde Rektör Adaylığı Seçiminin Sonuçları Açıklandı Trakya Üniversitesi(tü)'nde Öğle Saatlerinde Başlayan Rektör Adaylığı Seçiminin Sonuçları Belli Oldu.
İran'da Türkiye'yi Hafız Kadir Kural Temsil Edecek Manisa'da Geçtiğimiz Ay Yapılan Kur'an -I Kerim Okuma Yarışmasında İl Birincisi Olan Hafız Kadir Kural, Hafta Sonu Denizli'de Manisa'yı Tems..
CHP Genel Başkanı Baykal, Ülkenin Garip Bir Dönem İçerisinde Olduğunu Söyledi Cumhuriyet Halk Partisi(chp) Genel Başkanı Deniz Baykal, Ülkenin Garip Bir Dönemin İçerisinden Geçtiğini Belirter..
Bisikletliye Çarpmamak İçin Şarampole Uçtu
Bisikletliye Çarpmamak İçin Şarampole Uçtu
Edirne'de Meydana Gelen Trafik Kazasında Bisiklete Çarpmamak İçin Direksiyonu Kıran Sürücü Şarampole Uçtu.
Çanakkale'deki Orman Yangını Kısmen Kontrol Altına Alındı Çanakkale'nin Eceabat İlçesine Bağlı Yalova Köyü Yakınlarında Öğle Saatlerinde Çıkan Orman Yangını Kısmen Kontrol Altına Alındı.
Arkadaşlarıyla Yüzmeye Gittiği Derede Boğuldu
Arkadaşlarıyla Yüzmeye Gittiği Derede Boğuldu
Kocaeli'de 14 Yaşındaki Bir Çocuk, Yüzdüğü Derede Boğularak Hayatını Kaybetti.
Bosna'da Yeni Bir Toplu Mezar Bulundu Bosna Hersek'te Mahkeme Kararıyla Kazılan Toplu Mezarda 96 Bosnalı Müslüman'ın Cesedine Ulaşıldı.
Anavatan Partisi Lideri Mumcu'nun Havran Ziyareti Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Balıkesir'in Havran İlçesinde Anavatan Partili Belediyeye Ait 9 Tesisi Hizmete Açtı. Mumcu, Burad..
Ysk, Smmmo Seçimini İptal Etti
Ysk, Smmmo Seçimini İptal Etti
Yüksek Seçim Kurulu'nun (Ysk) Samsun Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası'nın (Smmmo) Seçimini İptal Ettiği Belirtildi.
Karabük Belediyesinde Çalışan İşçilerin Sosyal Hakları Ödenecek
Karabük Belediyesinde Çalışan İşçilerin Sosyal Hakları Ödenecek
Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer, İşçilerin Sosyal Haklarından Doğan 1 Milyon YTL Civarında Alacağın Birkaç Ay İçerisinde Ödeneceğini Söyledi.
Didimde Fuhuş Operasyonu
Didim'de Fuhuş Operasyonu
Aydın'ın Didim İlçesi'nde Bir İhbarı Değerlendiren Polis Ekipleri İki Ayrı Otele Baskın Düzenledi. Yapılan Baskın Sonucu Para Karşılığı Erkeklerele Fuhuş Yapan 5'i Yabancı Uyruklu 8 Bayan ile Fuhuş Yapanlara Aracılık...
Belene İş Konseyinden Devreke Ziyaret
Belene İş Konseyi'nden Devrek'e Ziyaret
Zonguldak'ın Devrek İlçesi'ne Bulgaristan'ın Belene Kentinden Gelen Heyet İlçede Ziyaretlerde Bulundu.
Kaya -Vesna'dan Konuşulacak Pozlar Kaya Peker -Vesna Jelic Çiftinin Verdiği Bu Pozlar Çok Konuşulacak.
Bakan Eker: "Domates ile İlgili Yapılan Haberler Kasıtlıdır" Tarım Bakanı Mehdi Eker, İncelemelerde Bulunmak İçin Geldiği Antalya'nın Kumluca İlçesinde, Domatesle İlgili Haberlerin Kasıtlı Ol..
Osmaniye'de Trafik Kazası: 4 Yaralı Osmaniye'nin Sumbas İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 4 Kişi Yaralandı.
İKÖ Anayasası Tüm Üyeler Tarafından İmzalandı İslam Konferansı Örgütü'nün (İKÖ) Yeni Anayasası, Üye Ülkelerin Tamamı Tarafından İmzalandı.
KKTC'deki Tatbikata Rum Partisi Edek'ten Tepki Rum Sosyal Demokratlar Hareketi (Edek), Kuzey Kıbrıs'ta Dün İcra Edilmeye Başlanan Şehit Teğmen Caner Gönyeli 2008 Arama-kurtarma Tatbikatına Te..
Bilimadamları, Sanılandan Daha "Sahtekarmış" Bilimadamlarının, Şimdiye Kadar Sanılandan Daha "Sahtekar" Olduğu Ortaya Çıktı.
Van'da İçme Suyu Kullanma Uyarısı Van Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar, Kent Merkezine Bu Akşam İçme Suyu Vereceklerini Belirterek, "İsale Boru Hattındaki Kirlilik ve Klor Oranının Y..
Denizlide Çöp Bidonları Kaldırılıyor
Denizli'de Çöp Bidonları Kaldırılıyor
Denizli Belediyesi, Kuşpınar, Mehmet Akif Ersoy, Feslikan ve Dokuzkavaklar Mahallelerinde Çöp Bidonlarının Tamamını Kaldıracak. Söz Konusu Mahallelerde 20 Haziran 2008 Tarihinden İtibaren Çöp Bidonları Yerine Poşetli Çöp...
Denizli İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı
Denizli İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı
İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Denizli Valisi Yavuz Erkmen Başkanlığında Yapıldı. Vali Yavuz Erkmen, Toplantıda Yaptığı Konuşmada, Devlet Kurumlarının Birbirlerini Rakip Olarak Göremeyeceğini, Kurumlar Arasında...
Edremitli Kızlar El İşlerini Sergiledi
Edremitli Kızlar El İşlerini Sergiledi
Van'ın Edremit İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Bünyesinde Açılan 9 Kursta Eğitim Gören 200 Kursiyerin Yaptığı El Sanatı, El Nakışı, Makine Nakışı, Giyim ve Hat Ebru Sanat Dallarında Hazırlanan Eserler Sergilendi.
Silahla Yaralamaya 3 Yıl 4 Ay Hapis Samsun'da Bir Kişiyi Silahla Yaraladığı İddiasıyla Yargılanan Şahıs, 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı.
Karabük'te Arıcılar Ayılardan Dertli Karabük'te Arıcılar, Kovanlarının Pqarçaladığını İleri Sürdüğü Ayılardan Dert Yanıyor
Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulundan 2 Oyuncuya 2'şer Yıl Ceza Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Geçen Sezon Beko Basketbol Ligi'nde Mücadele Eden Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ..
Srebreniça Kurban Yakınlarından Toplu Dava Hollanda'da, İkinci Dünya Savaşından Sonra En Feci Katliam Olan Bosna Savaşının 1995'teki Srebreniça Kıyımında Yakınlarını Kaybedenlerin Yakınlarınd..
Lipsky: Türkiye'nin IMF'ten Finansmana İhtiyacı Yok Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı John Lipsky, İleriye Doğru Bakıldığında Türkiye'nin IMF'den Finansmanı İhtiyacı Olma..
Altılı Ganyan 232,17 YTL İkramiye Verdi İstanbul'da Bugün Koşulan At Yarışları Sonucunda Altılı Ganyan, 232,17 YTL İkramiye Verdi.
Jennifer Lopez Otistik Çocuklar İçin Sahnede Ünlü Aktris ve Şarkıcı Jennifer Lopez, New York'ta, Otistik Çocukların Eğitim Gördüğü Bir İlkokulun Mezuniyet Töreninde Sahne Aldı.
Öldürmeye Teşebbüse 12 Yıl 6 Ay Hapis Samsun'da Bir Kişiyi Silahla Yaraladığı İçin Tutuklanan Şahıs, Öldürmeye Teşebbüs Suçundan 12 Yıl 6 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı.
Serinlemek İsterken Boğuldu Samsun'un Yakakent İlçesinde Serinlemek İçin Denize Giren Genç Boğuldu.
Sudanlı İş Adamları Erdemliyi Ziyaret Etti
Sudan'lı İş Adamları Erdemli'yi Ziyaret Etti
Ceyhan Girişimci İşadamları Derneği (Ceygit)'nin Davetlisi Olarak Ceyhan'a Gelen Sudanlı 20 İşadamı, Erdemli Tarımı Geliştirme Derneği (Ertar -Der) Başkanı Cengiz Topel Yıldız Tarafından Erdemli'ye Davet Edildi.
CHP Lideri Baykal Antalya'da Antalya'nın Kemer İlçesinde Bir Dizi Açılışa Katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, "Birbirimizle Kavga Etmek İçin Değil, Sorunları Çöz..
Orhangazide 1000 Öğrenciyi Temsilen 10 Öğrenciye Bisiklet Dağıtımı Yapıldı
Orhangazi'de 1000 Öğrenciyi Temsilen 10 Öğrenciye Bisiklet Dağıtımı Yapıldı
Orhangazi Belediyesi'nce Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası Çerçevesinde Düzenlenen 1000 Başarılı Öğrenciye 1000 Bisiklet, Cumhuriyet Alanında Düzenlenen Törenle Öğrencilere Dağıtıldı.
Dalgalanmalardan Zarar Görme Anlayışımız Yok
'Dalgalanmalardan Zarar Görme Anlayışımız Yok'
Başbakan Erdoğan, 'Şu Anda Herkes Kendi İşini Yapıyor. Biz de Kendi İşimizi Yapıyoruz. Çünkü Bizim Bu Tür Dalgalardan Zarar Görme Gibi Bir Anlayışımız Yok.' Şeklinde Yanıtladı.
İnönü Üniversitesi'nde Rektörlük Seçimi Sonuçlandı Malatya İnönü Üniversitesi'nde 5. Dönem Rektörlük Seçimi Sonuçlandı.
Ankara, Gazi ve ODTÜ'deki Seçimler Sona Erdi Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve ODTÜ'deki Rektör Adaylığı Seçimleri Sona Erdi. Rektörlüğe Yeniden Adaylığını Koyan Gazi Üniversitesi Rek..
Rektör Atamasıyla İlgili Tasarı Yasalaştı
Rektör Atamasıyla İlgili Tasarı Yasalaştı
Yeni Kurulan Üniversitelere Rektör Ataması ile Profesörlük ve Doçentlik Atamalarını Yeniden Düzenleyen Kanun Tasarısı, Meclis Genel Kurulu'nda Kabul Edildi.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Pamukta Kiloğram Başı 34,8 Ykr Destek Yapacak Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Pamuk Desteklemelerini Yarından İtibaren Ödemeye Başlayacak. Bakanlık, 2008 Yılında ..
Manavgat Şelalesini Haziran Ayında En Çok Orta Asyalı Turistler Ziyaret Ediyor
Manavgat Şelalesi'ni Haziran Ayında En Çok Orta Asyalı Turistler Ziyaret Ediyor
Dünyaca Ünlü Manavgat Şelalesi'nin Haziran Ayı Gözde Turistleri Türk Cumhuriyetleri Vatandaşları ile Ruslar Oldu. Turizm Şehrine Tatile Gelen Ruslar, Kırgızistanlılar, Türkmenistanlılar, Tataristanlılar, Kazakistanlılar...
Rektör Seçimlerinde Sonuçlar
Rektör Seçimlerinde Sonuçlar
Rektör Seçimleri Bugün 21 Üniversitede Yapıldı. Ankara Üniversitesi'nde En Yüksek Oyu 372 Oyla Prof. Dr. Cemal Taluğ Aldı. ODTÜ'de İse En Fazla Oyu Prof. Dr. Ahmet Acar Aldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10