7 Ekim 2008 Salı Günü Haberleri

7 Ekim 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Osmaniyede Adsl Hizmetinin Ulaşmadığı Köy Kalmadı
Osmaniye'de Adsl Hizmetinin Ulaşmadığı Köy Kalmadı
Türk Telekom İl Müdürü Remzi Bellek, Osmaniye'de Adsl Hizmetinin Ulaşmadığı Hiçbir Köyün Kalmadığını Söyledi.
Balkanlılar İzmirde Buluşacak
Balkanlılar İzmir'de Buluşacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İlki 1935 Yılında Atatürk'ün Talimatıyla Düzenlenen Balkanlılar Halk Oyunları Festivali'nin 4.'süne Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor.
Maganda Kurşunu, Kız Çocuğunu Kafasından Yaraladı Mersin'de, Tartışma Sonrası Havaya Ateş Eden Şahsın Silahından Çıkan Kurşun Apartmanın Penceresinde Tartışmayı İzleyen 10 Yaşındaki Kız Çocuğ..
Lavrov: Gelişmeler Türkiye'nin Bölgedeki Varlığını Gösterdi Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermeni İşgali Altındaki Yukarı Karabağ ile İlgili Sorunun Çözülmesi Durumunda Ermenistan'ın T..
Hazine İki Tahvil İhalesi Yaptı Hazine'nin Bugün Düzenlediği YTL Cinsinden 13 Ay Vadeli İskontolu Tahvil İhalesinde Bileşik Faiz Yüzde 20,47, 20 Ay Vadeli Tahvil İhalesinde de Yüzde 20,60 Ol..
Gönüllü Askerlik Yapmak İçin Askerlik Şubesine Başvurdu
Gönüllü Askerlik Yapmak İçin Askerlik Şubesine Başvurdu
Kilis Belediyesi'nde Çalışan Temizlik İşçisi Bahattin Polat, Aktütün Jandarma Karakolu'na Yapılan Saldırıda 17 Askerin Şehit Edilmesinin Ardından Gönüllü Askerlik Yapmak İçin Askerlik Şubesine Başvurdu.
Emekli Albay: Güvenlik Algılaması Üst Seviyede Olmalıydı(özel)
Emekli Albay: 'Güvenlik Algılaması Üst Seviyede Olmalıydı'(özel)
Strateji Uzmanı Emekli Kurmay Albay Mesut Ülker, Aktütün Karakolu'na Yönelik Hain Saldırıyla İlgili Olarak, 'O Bölge Coğrafi Şartları İtibariyle Güvenlik Algılamasının Çok Yüksek Seviyede Tutulması Gereken Bir Bölge'...
2. Uluslararası Duygusal Zeka ve İletişim Sempozyumu 9 Ekim'de Ege Üniversitesi (Eü) İletişim Fakültesi Tarafından Türkiye'de İlk Defa Düzenlenen Uluslararası Duygusal Zeka ve İletişim Sempoz..
Kemeraltı Çarşısı Restorasyonunda 3. Etap Başlıyor
Kemeraltı Çarşısı Restorasyonunda 3. Etap Başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarihî Kemeraltı Çarşısı'nın Restorasyon Projesi 3. Etap İhalesini Tamamladı. Havra Sokağı'na Kadar Olan Bölgede Yapılacak Yeni Çalışmalar Bu Ay Başlayacak.
Adalet Bakanı Şahin: 'Güvenlik ve Özgürlük Kavramları Birbirine Tercih Edilemez' Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 'Türkiye Güvenlik ve Özgürlük Arasında Tercih Yapma Durumunda Değil. İkisi de ..
Mayına Basan Çoban Ağır Yaralandı (1) Siirt'in Pervari İlçesine Bağlı Beşan Köyü Kırsalında Bir Çoban, Bastığı Mayının Patlaması Üzerine Ağır Yaralandı.
Maganda Kurşunu Minik Kızı Vurdu
Maganda Kurşunu Minik Kızı Vurdu
Mersin'de, Tartışma Sonrası Havaya Ateş Eden Şahsın Silahından Çıkan Kurşun Apartmanın Penceresinde Tartışmayı İzleyen 10 Yaşındaki Kız Çocuğunun Kafasına İsabet Etti.
Arsenik Arıtması Kuran Fırınlara İndirimli Su Verilecek Arsenik Arıtma Tesisleri Tamamlanıncaya Kadar Konutlarda Kullanılan Suyun Ton Fiyatını İlk Kademede 10 Ykr'ye Düşüren ve Faturaları da ..
AK Parti ve DTP'li Meclis Üyeleri Tekme Tokat Kavga Etti Siirt Belediyesi'nin Ekim Ayı İlk Meclis Toplantısında AK Parti'li ve DTP'li Üyeler Birbirlerine Tekme Tokat Girerek Kavga Etti.
İşten Çıkarılan Şoförlere Çocuklarından Minik Destek
İşten Çıkarılan Şoförlere Çocuklarından Minik Destek
Bursa'da Sendikalı Oldukları İddiasıyla İşten Çıkartılan Sarı Otobüs Şoförlerinin Mücadelelerine Destek Veren Çocukları, Aylardır Belediyenin Kapısını Aşındırıyor. Yaşları Küçük Olmasına Rağmen, Boylarından Büyük İşlere...
9 Teröristin Cesedi Şemdinli Devlet Hastanesi'ne Getirildi Hakkari'nin Semdinli İlçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na Saldıran PKK'lı Teröristlerden 9'unun Cesedi Şemdinli Devlet Has..
Hür Sanayici ve İşadamları Derneği, Aktütüne Saldırıyı Kınadı
Hür Sanayici ve İşadamları Derneği, Aktütün'e Saldırıyı Kınadı
Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (Hürsiad) Yönetim Kurulu, Hakkari'nin Şemdinli İlçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na Yapılan Saldırıyı Kınadı.
Akçay Kampında Bu Kez Yaşlılar Ağırlandı
Akçay Kampında Bu Kez Yaşlılar Ağırlandı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Tatil Yapma İmkanı Olmayan Başkentli Yaşlıları Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl da Bir Hafta Süreyle Akçay Tatil Kampı'nda Ağırladı. 183 Yaşlı, Denizin Doğayla Buluştuğu Kampta Gönüllerince...
Eğitimci Münir Arıkan: Çocuklarınıza Bilim Adamlarının Hayatını Okuyun
Eğitimci Münir Arıkan: Çocuklarınıza Bilim Adamlarının Hayatını Okuyun
Eğitimci Münir Arıkan, Ailelere, Bilim Adamlarının Biyografilerini ve Başarı Öykülerini Çocuklarına Okumaları Tavsiyesinde Bulundu.
Lüleburgaz Zabıta Müdürlüğü: "Uygunluk Belgesi Olmayan Kömürü Satın Almayın" Lüleburgaz Zabıta Müdürlüğü Vatandaşları, "Uygunluk Belgesi Olmayan Kömürü Satın Almayın" Diye Uyardı.
Mayına Basan Çoban Ağır Yaralandı (2) Siirt'in Pervari İlçesi Tuzcular Köyü Beşan Mezrasında Mayına Basan Çoban, Patlamada Ağır Yaralandı.
Su Projesi Çinden Ödülle Döndü
Su Projesi Çin'den Ödülle Döndü
Doğanata Eğitim Kurumları'na Bağlı İzmir Özel Fatih Koleji, "Küresel Isınma, İklim Değişikliği ve Suya Olan Etkileri" İsimli Projeyle Unesco Tarafından 2 Yılda Bir Düzenlenen Mondialogo School Contest 07/08'de 4. Oldu.
BBP Lideri Yazıcıoğlu: "Terörün Bitmesi İçin Mobil Birlikler Kurulsun, İdam Cezası Olsun' Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Terörü Bitirmek İçin Mobil Birlikler Kurulmasın..
Bayburtta Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı, Terör Lanetlendi
Bayburt'ta Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı, Terör Lanetlendi
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Aktütün Karakolu'na Yapılan Hain Saldırıda Şehit Olan 17 Asker İçin Bayburt'ta Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı.
İçişleri Komisyonu Başkanı Akbulutun Torun Sevinci
İçişleri Komisyonu Başkanı Akbulut'un Torun Sevinci
AK Parti Tekirdağ Milletvekili İçişleri Komisyonu Başkanı Ziyaeddin Akbulut Üçüncü Kez Torun Sahibi Oldu.
Aşırı Göç Aynı Dersliğe 5 Sınıfı Mahkum Etti
Aşırı Göç Aynı Dersliğe 5 Sınıfı Mahkum Etti
Doğu'dan Batı'ya Göçün Her Gün Yeni Bir Boyutu Ortaya Çıkıyor. Göç Nedeniyle Ardahan'ın Köyleri Boşalırken, Bayramoğlu Köyüne Bağlı Yayla Karakolu Mezrasındaki Okulda 5 Sınıf Aynı Derslikte Eğitim Görüyor. Okulun Tek...
'Hayvanlar İçin Her Şeyi Yaparım' Ünlü Manken Nilay Dorsa Hayvanlar İçin Objektif Karşısına Geçti!
Kocasinan Belediyesi'nin 2009 Bütçesi 95 Milyon YTL Kayseri'de Kocasinan Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Toplantısında 2009 Yılı Belediye Bütçesinin 95 Milyon YTL Olmasını Kararlaştırdı. Me..
Milli Savunma Bakanı Gönül Makedonya'ya Gitti Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Güneydoğu Avrupa Savunma Bakanları (Sedm) Toplantısına Katılmak Üzere Makedonya'ya Gitti.
Bilecik Üniversitesi Personeli, Açılış Öncesi Şehitliği Ziyaret Etti
Bilecik Üniversitesi Personeli, Açılış Öncesi Şehitliği Ziyaret Etti
Bilecik Üniversitesi'nin Yeni Öğretim Yılı Açılış Töreni, Bilecik Şehitliği'nin Ziyaret Edilmesi ile Başladı. Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Aktütün Sınır Karakolu Yapılan Saldırıyı Kınadıklarını...
Mardinli İşadamından Eğitime Destek
Mardinli İşadamından Eğitime Destek
Mardin'de Turizm Alanında Yatırımlar Yapan Hayırsever İşadamı Sabahattin Evrensel, Mardin Lisesi Pansiyonunun Onarımına Katkı Sağladı.
Kameraman ile Görüntüleme Merkezi Tabelası Bir Araya Gelirse
Kameraman ile Görüntüleme Merkezi Tabelası Bir Araya Gelirse
Bursa'da Bir Olayı Takip Sırasında Tıbbi Görüntüleme ve Tanı Merkezleri Çatısında Görüntü Çeken Kameraman, Önündeki Tabelalarla Birlikte İlginç Bir Görüntü Oluşturdu. Kameraman ile Görüntüleme Merkezi Tabelasının...
Denizlide Su Sıkıntısı Yaşanmayacak
Denizli'de Su Sıkıntısı Yaşanmayacak
Denizli Belediyesi, Muhtemel Bir Su Sıkıntısının Önüne Geçmek İçin Başlattığı Acil Eylem Planının İkinci Aşamasında Bağbaşı Beldesine 5 Bin Tonluk İçme Suyu Deposu Yaptırdı.
İnşaat İşçilerini Taşıyan Minibüsle Kamyon Çarpıştı: 1 Ölü, 6 Yaralı
İnşaat İşçilerini Taşıyan Minibüsle Kamyon Çarpıştı: 1 Ölü, 6 Yaralı
Tekirdağ'ın Malkara İlçesinde İnşaat İşçilerini Taşıyan Minibüsle Kamyonun Kafa Kafaya Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Kazada Bir Kişi Öldü, 6 Kişi de Yaralandı. Kazanın Kamyonun Rotlarının Kırılması Sonucu Karşı Şeride...
Erdoğan: Bu Ülkede Zehirli İdeolojiler Barınamaz AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Terörist Karşısında, Terörizm Karşısında Tek Yürek Olmayanlar, Kendi Vicdansızlıklar..
Yenilikçi Öğretmen Projesi İzmirde de Hayata Geçiriliyor
Yenilikçi Öğretmen Projesi İzmir'de de Hayata Geçiriliyor
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Microsoft'la İşbirliği Yaparak Başlattığı Yenilikçi Öğretmen Projesi'ni, İzmir'de Bornova Nedret İlhan Keten İlköğretim Okulu Temsil Ediyor.
MHP İzmir İl Başkanı Dervişoğlu: Siyasette Hizmet Değil, Hesap Ön Plana Çıkarılıyor
MHP İzmir İl Başkanı Dervişoğlu: Siyasette Hizmet Değil, Hesap Ön Plana Çıkarılıyor
MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, 2009 Mart Ayında Yapılacak Yerel Seçimler Öncesi Partilerde Çirkin Pazarlıklar Yapıldığını, Buna Göre Aday Belirleme Yoluna Gidildiğini İddia Etti.
Devlet Bahçeli, Sınır Ötesi Operasyon ve Güvenlik Bölgesi İstedi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Teröristlerin Tam İmhası Sağlanıncaya Kadar Havadan ve Karadan Sınır Ötesi Operasyonun Başla..
IMF -Dünya Bankası Toplantıları "Kriz"e Odaklanacak IMF, 10 -13 Ekim'de Washington'da Gerçekleşecek Olan IMF -Dünya Bankası Toplantılarının Finansal Krize Odaklanacağını Duyurdu.
RTÜK Başkanı Akman: "Benim Bu Davayla Ne İlgim, Ne de İlişkim Var" Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahit Akman, Almanya'da Karara Bağlanan Deniz Feneri Davası ile İlgili Kendisinin..
Türk Kamu-sen, Şehitler İçin Tören Düzenledi
Türk Kamu-sen, Şehitler İçin Tören Düzenledi
Türkiye Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Kamu-sen) İzmir İl Temsilciği, Aktütün Karakolu Baskınında Şehit Olan Askerler İçin Tören Düzenledi. Sendika Üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk) Önünde 17 Şehit İçin Saygı...
Okul Öncesı Eğitimde Ibm -Bakanlık İşbirliği Türkiye'deki 70. Yılını Kutlayan Ibm Türk, Kidsmart Okul Öncesi Eğitim Programı Kapsamında Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) ile İşbirliği Protokolü İmz..
Kuş Yuvası Öldürdü! Şofben Bacasına Yuva Yapan Kuş İnanılmaz Bir Faciaya Neden Oldu
Yaralı Komutanı Sipere Çekerken Şehit Oldu Uzman Çavuş Egemen, Askerlik Sevgisinin Peşinde Kahraman Oldu
Tunceli'de Tezkere Protesto Edildi Tunceli'de, DTP'li Belediye Başkanı Songül Erol Abdil'in de Arasında Bulunduğu DTP, Türk -İş, Kesk ve Disk Üyelerinden Oluşan Bir Grup Tezkereyi Protesto Et..
Adalet Bakanı Şahin: 'Türkiye Özgürlükle Güvenlik Arasında Bir Tercih Yapmak Durumunda Değildir' (2)
Adalet Bakanı Şahin: "Türkiye Özgürlükle Güvenlik Arasında Bir Tercih Yapmak Durumunda Değildir" (2)
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'nin Özgürlükle Güvenlik Arasında Bir Tercih Yapmak Durumunda Olmadığını Belirterek "Hem Özgürlüğümüzü Hem de Güvenliğimizi Birlikte Değerlendirmek ve Her İkisinden de Geri Adım...
Çalda Hızlı Hizmet Bürosu Kuruldu
Çal'da 'Hızlı Hizmet' Bürosu Kuruldu
Denizli'nin Çal İlçesinde, "Bugün Git, Yarın Gel" Anlayışını Ortadan Kaldıran "Hızlı Hizmet" Bürosu Açıldı.
Valiliğe Silahla Girmeye Kalkan Eski Muhtar Ortalığı Birbirine Kattı
Valiliğe Silahla Girmeye Kalkan Eski Muhtar Ortalığı Birbirine Kattı
Tekirdağ Valiliği'ne Silahla Girmeye Çalışan Eski Muhtar Polisleri Alarma Geçirdi. Kurusıkı Olduğu Öğrenilen Silahla Yakalanan Muhtar, Silahı Üzerinde Unuttuğunu Kaydetti.
Burdur Milletvekili Özçelik: Vahdettin'e Vatan Haini Demek Gafilliktir AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Ramazan'da Bazı Haber Ajansları ve Gazetelerde Osmanlı Padişahlarından Vahd..
Bayram Namazı Vakti Türkiyeye Giriş Yapan Telefon Kaçakçıları Kıskıvrak Yakalandı
Bayram Namazı Vakti Türkiye'ye Giriş Yapan Telefon Kaçakçıları Kıskıvrak Yakalandı
Bayram Namazı Saatinde Havalimanından Ülkeye Sokulmak İstenen Yaklaşık 300 Bin YTL'lik Kaçak Cep Telefonu, Hafıza Kartı ve Bunlara Ait Bataryalar Ele Geçirildi. Vatandaşları Uyaran Yetkililer, Ele Geçirilen 2 Bin 500...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10