7 Ekim 2008 Salı Günü Haberleri

7 Ekim 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gaziantep Ticaret Borsası Gaziantep Ticaret Borsası'nda (Gtb), Sert Buğday 0.68-0.74 Ykr Arasında Alıcıya Sunuldu. Gtb'de İşlem Gören Diğer Ürünlerin En Düşük ve En Yüksek Fiyatları Şöyle:
Borsa, Güne Yoğun Tepki Alımlarıyla Başladı Ege Üniversitesi (Eü) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Tarafından, "Makroekonomi ve Finans Alanında Yöntem ve Uygulamalar-workshop On Methods A..
İzlanda Bir Bankaya Daha El Koydu
İzlanda Bir Bankaya Daha El Koydu
İzlanda Hükümeti, Ülkenin En Büyük İkinci Bankasına El Koydu.
Paranın Uzmanları İzmir'de Buluşacak Ege Üniversitesi (Eü) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Tarafından, "Makroekonomi ve Finans Alanında Yöntem ve Uygulamalar-workshop On Methods And Appl..
80 Din Hakkında Müthiş Çalışma
80 Din Hakkında Müthiş Çalışma
İslam, Hıristiyanlık, Musevilik ve Budizm Biliniyor. Ama İlk Kez Dünyadaki 80 İnanç Tanıtılacak.
Kadın Girişimciler Kurulu, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Fuarı'nda Stant Açacak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bünyesinde Kurulan Kadın Girişimciler Kurulu'nun, Kahramanmaraş Ticaret ve..
Pencereden Kavgayı İzleyen Küçük Besra Vuruldu
Pencereden Kavgayı İzleyen Küçük Besra Vuruldu
Mersin'de, İlköğretim Okulu Öğrencisi 11 Yaşındaki Besra Göksu, Annesi 44 Yaşındaki Fatma Göksu'nun Arkadaşlarının Silahlı Tartışmasını Pencereden İzlerken Başından Vurularak, Ağır Yaralandı.
Ekonomik Krizle Boğuşan Ramanya'da Kamu Çalışanları Sokağa Çıkıyor Bütün Dünyada Yaşanan Ekomomik Kriz Romanya'da da Hisediliyor. Ekonomik Krizin Etkisiyle Romanya'da Başta İnşaat ve Konut Se..
Borsa, Yeniden Satıcılı Seyre Döndü İstanbul Menkul Kıymteler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, Sabah Seansının Ortaları Geçerken Yeniden Satıcılı Seyre Döndü. Bileşik Endeks, İlk Seansın Üç..
AKP'li Belediyenin Seçim Yatırımı AKP'liyi Bile İsyan Ettirdi Kuşadası Belediye Meclisi'nin Bugün Yapılan Oturumunda 25 Binlik Kent Planı Gündeme Getirilince Sert Tartışmalar Çıktı. CHP, MHP ..
Bir Torba Kömür Uğruna Ezildi! Minik İlayda, Yoksul Ailesine Kömür Getiren Kamyonun Altında Öldü
İşletmelerin Ortalama Tedarik Harcamaları Gelirin Yüzde 60ını Oluşturuyor
İşletmelerin Ortalama Tedarik Harcamaları Gelirin Yüzde 60'ını Oluşturuyor
İşletmelerin Ortalama Tedarik Harcamalarının, Toplam Gelirlerin Yaklaşık Yüzde 60'ını Oluşturduğunu Belirtilerek, Bu Nedenle Satın Almanın, Alıcı Firmalar İçin Hayati Bir Konu Olduğu Belirtildi.
Borsa, İlk Seansı 7,88 Puanlık Artışla 31.582,62 Puandan Tamamladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, İlk Seansı 7,88 Puanlık Artışla 31.582,62 Puandan Tamamladı.
Türk: Savaş Tezkeresi Değil Barış Yasalarını Geçirseydik.. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, 'Eğer Meclis'ten Savaş Tezkeresini Değil de Barış Yasalarını Geçirseydik, Bu Gençlerimiz Ölmeyecek ve ..
Mehmetçik Vakfına Yok Deniz Fenerine Var
Mehmetçik Vakfı'na Yok Deniz Feneri'ne Var
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Partisinin Grubunda Terör ve Deniz Feneri Skandalı ile İlgili Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu İşte Konuşmasından Satırbaşları...
Rusya Borsası Açılmadan Kapandı, Rus Şirketlerin Dünkü Kaybı 100 Milyar Doları Geçti Petrol Fiyatlarının 90 Doların Altına Gerilemesi ve Küresel Mali Krizin En Çok Vurduğu Rusya Borsası Dün Y..
Türk Traktör, New Holland Markasının Yeni Modellerini Tanıttı
Türk Traktör, New Holland Markasının Yeni Modellerini Tanıttı
Türk Traktör Bayii Subaşıoğlu Aş Bölge Müdürü Şinasi Öner, Firma Bünyesindeki New Holland Traktörün 52 Ülkeye İhracat Yaptığını Bildirdi.
Antalyalı İşadamları Devlet Desteklerinden Daha Fazla Yararlanacak
Antalyalı İşadamları Devlet Desteklerinden Daha Fazla Yararlanacak
Antalya Girişimci İşadamları Derneği (Agid) Üyeleri, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (Kosgeb)'nın 2009 Yılı Destekleri Hakkında Bilgilendirildi. Kosgeb Genel Başkan Yardımcısı...
Arap Borsaları Eylül'de 158 Milyar Dolar Kaybetti Arap Borsaları, Tarihindeki En Büyük Düşüşü Eylül Ayında Yaşayarak 158 Milyar Dolar Kaybetti. En Büyük Düşüş Suudi Arabistan Borsasında 82 Mi..
Kriz Döneminde Konuta Dikkat
Kriz Döneminde Konuta Dikkat
Gayrimenkul Sektörü, Konut Alımını Erteleyenlere Yönelik Ödeme Alternatifleri Sağlayarak, Müşterilerine Ev Sahibi Olma İmkanı Sunuyor.
Rusya'nın Dış Ticaret Hacmi Yüzde 50 Arttı, Türkiye Beşinci Sırada Rusya'nın Dış Ticaret Hacmi 2008'in İlk Yarısında Yüzde 50 Artarak 504,2 Milyar Dolara Ulaştı. Petrol ve Doğalgaz İhracatçıs..
CeBIT Bilişim Eurasia ve Bilişim Zirvesi08 Açıldı
CeBIT Bilişim Eurasia ve Bilişim Zirvesi'08 Açıldı
Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı CeBIT Bilişim Eurasia ve Bilişim Zirvesi'08 Açıldı. Fuar Kapsamında Düzenlenen Bilişim Zirvesi'08'de Tematik Konferanslar Düzenlenecek.
İran'da Kadınlara Özel Otomobil Üretilecek İran'ın En Büyük Otomobil Firması Khodro, Kadın Sürücülere Uygun Özelliklerde Araba Üretileceğini Bildirdi.
Pakistan Ekonomisi İflasın Eşiğinde Pakistan'ın İyice Düşen Döviz Rezervleri Yüzünden Sadece Bir Ay Daha İthalat Yapabilecek Güce Sahip Olduğu ve Ekonomisin Çökme Noktasına Geldiği Bildirildi..
Rusya'dan Gürcistan'a Provokasyon Uyarısı: "Yeni Savaş Çıkarmak İstiyorlar" Rusya Dışişleri Bakanlığı Gürcistan'ın Özel Birliklerinin Kafkaslarda Durumu İstikrarsız Hale Getirmek ve Yeni Bir ..
DTP Genel Başkanı Türk'ten "Tezkere" Yorumu: "Daha Fazla Kan ve Gözyaşı Getirecek" DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Tezkerenin Uzatılmasının Daha Fazla Kan ve Gözyaşı Getireceğini Söyledi.
Başbuğ, Baykalı Ziyaret Edecek
Başbuğ, Baykal'ı Ziyaret Edecek
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, yarın CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ziyaret edecek.
Çin'den ABD'ye Tayvan Tepkisi ABD'nin Tayvan ile İmzaladığı 6.5 Milyar Dolarlık Silah Anlaşmasını Protesto Eden Çin, Washington ile Askeri ve Diplomatik Bazı Görüşmeleri İptal Etti.
Obama Karşıtı Kitap Yazarı, Kenya'da Gözaltına Alındı Demokratların ABD Başkan Adayı Barack Obama'yı Eleştiren Kitabın Yazarı Jerome Corsi, Kenya'da Gözaltına Alındı.
Dışişleri Bakanı Babacan: "Cinsiyet Eşitliği İçin Zihinsel Dönüşüm Şart" Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Kadın Erkek Eşitliği Konusundaki Reformların Başarıyla Uygulanabilmesi ..
Medvedev'den Bir İlk; Web Üzerinden 'Yeni Güvenlik Anlaşması' Çağrısı Yaptı Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Kremlin Web Sayfasında Yayınlanan Görüntülü Mesajında Irak ve Kafkaslarda Ya..
Çinde İki Çiftçi Kardeş Hurda Demirlerden Formula 1 Otomobili Yaptı
Çin'de İki Çiftçi Kardeş Hurda Demirlerden Formula 1 Otomobili Yaptı
Çin'in Kuzeydoğusundaki Tangshan Kentinde Yaşayan İki Yarışsever Çiftçi, Eski Yemek Kapları, Bisiklet Parçaları ve Demir Kapı Gibi Hurdalardan Formula 1 Otomobili Ürettiler.
İran, ABD-ırak Güvenlik Anlaşmasına Karşı İran, ABD ile Irak Arasında Görüşmelerin Devam Ettiği Güvenlik Anlaşmasının Son Taslağının Bağdat İçin "Rezalet" Olduğunu Savundu. İran Genelkurmay B..
İran, ABD-ırak Güvenlik Anlaşmasına Karşı (2) İran, ABD ile Irak Arasında Görüşmelerin Devam Ettiği Güvenlik Anlaşmasının Son Taslağının Bağdat İçin "Rezalet" Olduğunu Savundu. İran Genelkurm..
'Putin'le Judo Öğreniyorum' Videosuna Putin'den Eleştiri Rusya Başbakanı Vladimir Putin, St. Petersburg'da Düzenlenen 'Putin'le Judo Öğreniyorum' Videosunun Gösteriminin Yapıldığı Programa Ka..
Rusya Patriği 2. Aleksi Türkiye'ye Geliyor (Özel) Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği 2. Aleksi İstanbul'da Düzenlenecek Ortodoks Kiliseler Birliği Toplantısına Katılmak Üzere İlk Kez Türkiye'ye ..
"Nobel Barış Ödülleri Hak Etmeyen Kişilere Veriliyor" Norveç Barış Konseyi Onursal Başkanı Fredrik S. Heffermehl, Şimdiye Kadar Verilen Nobel Barış Ödülleri'nin Birçoğunun Alfred Nobel'in Arz..
Kriz Yükselen Piyasaları da Vurdu
Kriz Yükselen Piyasaları da Vurdu
Financial Times Gazetesi, Yayılan Küresel Mali Krizin Yükselen Piyasaları da Vurduğunu, Yükselen Piyasaların Dün Son 20 Yılın En Büyük Günlük Kayıplarını Yaşadıklarını Bildirdi.
Silahlı Saldırıya Uğrayan Müteahhit Hayatını Kaybetti
Silahlı Saldırıya Uğrayan Müteahhit Hayatını Kaybetti
Hatay'ın İskenderun İlçesinde Bir Müteahhit ile Yanında Çalışan Bayan, Otoparkta Silahlı Saldırıya Uğradı. Müteahhit Ölürken, Bayan Ayaklarından Yaralandı.
TBMM Genel Kurulu Yarın Tezkereyi Görüşecek Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak'ın Kuzeyinden Türkiye'ye Yönelik Terör Tehdidinin ve Saldırılarının Bertaraf Edilmesi Amacıyla Hükümete Veril..
Kırıkhan İlçe Trafik Ekipleri Sürücüleri Sıkı Denetliyor Hatay'ın Kırıkhan İlçesinde, Bayram Tatili Süresince Yapılan Trafik Kontrollerinde 47 Sürücüye 5 Bin YTL Ceza Kesildi.
Sirmenin Zimmetine Para Geçirme Davası Başladı
Sirmen'in Zimmetine Para Geçirme Davası Başladı
CHP Kocaeli İl Başkanı Sefa Sirmen'in de Aralarında Bulunduğu 15 Sanığın Yargılandığı İzgaz İhalesinde Zimmete Para Geçirme Davası Kocaeli 1.ağır Ceza Mahkemesi'nde Görüldü. Sefa Sirmen ile Birlikte Dört Sanığın...
Kırıkhanda Bin 100 Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi
Kırıkhan'da Bin 100 Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi
Hatay'ın Kırıkhan İlçesinde Bir Eve Yapılan Baskında Bin 100 Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek, Karakolların Maddi İmkansızlıktan Dolayı Taşınamadığını Yalanladı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Karakolların Maddi İmkansızlıkl..
"Terry Fox Umut Koşusu" Ankara ve İstanbul'da Gerçekleştirilecek Kanser araştırmalarına fon yaratmak amacıyla her yıl dünyanın bir çok ülkesinde düzenlenen "Terry Fox Umut Koşusu" 12 Ekim'de ..
Cihan Haber Ajansı Gündemi - Cumhurbaşkanı Gül'den Basın Toplantısı
F-16'lar PKK Avaşin Basyan Bölgesini Bombaladı Diyarbakır'dan Sabah Saatlerinde Kalkan Jetler, Irak'ın Avaşin Basyan Bölgesinde Tespit Edilen Terör Örgütü Unsurlarını Vurdu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10