7 Ekim 2008 Salı Günü Haberleri

7 Ekim 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
11. Uluslararası Çağdaş Mozaikçiler Birliği Kongresi Başladı
11. Uluslararası Çağdaş Mozaikçiler Birliği Kongresi Başladı
Uluslararası Çağdaş Mozaikçiler Birliği Başkanı Manfred Hoehn, Dünyanın Her Yerinden Değişik Kesimlerin Dikkatini Mozaiğe Çekmek İstediklerini Belirterek, "Bize Düşen Sanat Eğitimi Alan Öğrenciler ile Mimar ve Bina...
Kilis Şehir Merkezindeki Çeşmelere Su İçilemez Raporu Verildi
Kilis Şehir Merkezindeki Çeşmelere 'Su İçilemez' Raporu Verildi
Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Gıda ve Çevre Kontrol Şube Müdürü Önder Gül, Şehir Merkezindeki İçme Suyu Çeşmelerinde Yapılan Analizlerin Olumsuz Çıktığını Belirterek, Vatandaşların Bu Çeşmelerden Su Kullanmamasını İstedi.
Üniversite Öğrencisi Yan Baktın Diye Bıçaklandı
Üniversite Öğrencisi 'Yan Baktın' Diye Bıçaklandı
Tekirdağ'da Gece Yarısı Bankamatikten Para Çekmek İçin Dışarı Çıkan Üniversite Öğrencisi, Kimliği Belirsiz İki Kişi Tarafından Bıçaklandı. Bıçaklanan Genç, Motosikletli İki Kişinin "Bana Niye Yan Bakıyorsunuz?" Diyerek...
Mandıralı: Milli Takıma Oyuncu Vermekten Gururluyuz Ümit Milli Takımı Teknik Direktörü Hami Mandıralı, A Milli Takıma 4 Oyuncu Vermenin Mutluluğunu ve Gururunu Yaşadıklarını Söyledi.
Ikdp'nin 4 Ajanının Yargılanmasına Devam Edildi Sınırdaki Askeri Birlikler Hakkında Irak Kürdistan Demokrat Partisi'nin (Ikdp) 'Parastin' Adındaki İstihbarat Teşkilatına Bilgi Gönderdikleri G..
İngiltere'de Bankalara Sermaye Desteği Tartışıldı İngiliz Hükümetinin Dün Akşam Büyük Bankalarla, Hükümetin Bankalara Sermaye Desteği Vermesi Olasılığını Görüştüğü Bildirildi.
Renault Auto Showda 19 Modelini Sergileyecek
Renault Auto Show'da 19 Modelini Sergileyecek
Renault, 9 Ekim Perşembe Günü Açılacak Auto Show Fuarında 19 Modelini Sergileyecek. Yeni
Yıldırım: 3g İhalesi 28 Kasım 2008'de Yapılacak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 3g İhalesinin 28 Kasım 2008 Tarihinde Yapılacağını Bildirdi.
Yeni Yaşayan Tanrıça 3 Yaşında
Yeni Yaşayan Tanrıça 3 Yaşında
Tanrıça Olmak İçin Mükemmel Bir Tene, Saça, Gözlere ve Dişlere Sahip Olması, Vücutlarında Herhangi Bir Leke veya Yara Bulunmaması ve Karanlıktan Korkmamaları Gerekiyor. İşte Bunlara Uyan Küçük Kız...
Galatasaray'ın Rakipleri Belli Oldu UEFA Kupası'nda 2. Tur Gruplarının Kuraları, İsviçre'nin Nyon Kentinde Çekildi.
Orhan Kemal'in "Cemile"si Makedonya'da Türk Edebiyatının Usta Kalemi Orhan Kemal'in 'Cemile' İsimli Kitabı, Shkupi Yayınevi Tarafından 'Xhemile' Adıyla Makedonya'da Yayımlandı.
2008 Nobel Fizik Ödülü Japon ve ABD'li Bilim Adamlarının Japon Bilim Adamları Makoto Kobayaşi ve Toşihide Maskawa ile Amerikalı Bilim Adamı Yoichiro Nambu, 2008 Nobel Fizik Ödülünü Kazandı.
İşte Yeni Terörle Mücadele Stratejisi Aktütün'e Yapılan Saldırıda 17 Askerini Şehit Veren Türkiye, Terörle Mücadele Stratejisini Sil Baştan Değiştiriyor. Hükümetin Güvenlik Kuvvetleriyle Birl..
Hukukçular ve Terör Uzmanları: Yasal Eksiklik Yok Aktütün Karakolu'na Yapılan Saldırının Ardından Bazı Kesimlerce 'Terörle Mücadelede Yasaların Yetersiz Olduğu' Gündeme Getirildi.
Kovuldu! 'Türk Usulü' İstemediler! Neden mi?
Ergenekon Sanığı Hastanede Emekli Albay Arif Doğan Hastaneye Kaldırıldı
Yönetmen ile Oyuncu Aşkı! 'Sıcak' Filminin Yönetmeni Abdullah Oğuz ile Başrol Oyuncusu Ebru Akel'in Aşkı Akıllara Yeşilçam'daki Yönetmen veya Yapımcılarla Oyuncular Arasındaki Aşkları Getirdi..
"Ergenekon" Davasına 2 Savcı Katılacak Silivri'de Uluslararası Standartlara Uygun Yapılan ve Avrupa'nın En Büyük Cezaevi Özelliğini Taşıyan Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki Adliy..
Guıza, Turkcell Süper Lig'e Isınamadı - Geçen Sezon İspanya Birinci Futbol Ligi 'La Liga'da Gol Kralı Olan Fenerbahçe'nin Yeni Transferi Daniel Gonzalez Guiza, Turkcell Süper Lig'e Henüz Isın..
Sigorta Sektörü, Bu Yıl Yüzde 10 -12 Büyüme Bekliyor Aksigorta ile The Geneva Association'ın Ortaklaşa Düzenlediği ve Türkiye'de İlk Defa Gerçekleştirilen "İstanbul Uluslararası Sigortacılık ..
Vural ve Şandır Yeniden Grup Başkanvekilliğine Seçildi MHP Meclis Grup Toplantısında, Grup Yönetimi Seçimi Yapıldı. İzmir Milletvekili Oktay Vural ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır Yeniden..
Halkbank Genel Müdürü Aydın: "Kriz Türkiye'ye Sermaye Akışında Yavaşlama Doğuracak" Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ABD'de Başlayan ve Avrupa Ülkelerini de Hızla Etkisi Altına Alan Finan..
Hrıstofyas: "1960'daki Kıbrıs Devletini İstiyoruz" Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas, İki Günlük Ziyaret İçin Geldiği Bulgaristan'da "Biz 1960 Yılında Kurulan Kıbrıs Devletini Ca..
Galatasaray, Skıbbe'siz Çalıştı Galatasaray, Turkcell Süper Lig'in 7. Haftasında Trabzonspor ile Sahasında Oynayacağı Karşılaşmanın Hazırlıklarını Teknik Direktör Michael Skibbe'siz Yaptığı Ç..
Vietnam'da da Zehirli Melamin Maddesi Bulundu Vietnam'da, Çin'den İthal Edilen 23 Süt Ürününde Zehirli Melamin Maddesinin Bulunduğu Bildirildi.
Turistlerin de Katılımıyla Terör Protesto Edildi Muğla'nın Marmaris İlçesinde Bir Grup, Kent Merkezinde Yürüyüş Yaparak Hakkari'nin Şemdinli İlçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne Teröri..
3g İhalesi 28 Kasımda Yapılacak
3g İhalesi 28 Kasım'da Yapılacak
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 3g İhalesinin 28 Kasım 2008 Tarihinde Yapılacağını Bildirdi.
Cavit Çağların Şirketleri Satışa Çıktı
Cavit Çağlar'ın Şirketleri Satışa Çıktı
Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar, Gruba Ait Nergis, Polylen ve Sifaş Fabrikalarının Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Tarafından Satışına, Çalışan ve İşten Çıkarılan İşçilerin Kıdem Tazminatlarının...
Dexianın Parçalanma İhtimali Artıyor
Dexia'nın Parçalanma İhtimali Artıyor
Geçirdiği Başarısız Kurtarma Girişiminin Ardından Parçalanarak Satılan Fortis'in Belçika'nın Diğer Sıkıntılı Bankası Dexia İçin de Model Olabileceği Belirtiliyor.
Lübnanla İsrail Arasında 'Yemek Savaşı'
Lübnan'la İsrail Arasında "Yemek Savaşı"
Lübnan'ın Geleneksel Yemeklerini Sahiplenen İsrail'e Karşı Uluslararası Dava Açılıyor.
ABD'nin İnanılmaz Çifte Standartı ABD'nin Türkiye'ye İtidal Çağrılarını Yaparken Afganistan'da Saldırılar Düzenlenen Teröristlere Karşı Pakistan Topraklarında Operasyonlar Düzenlediğine Dikka..
Hem Çalışkan Hem Bahşiş Almıyor
Hem Çalışkan Hem Bahşiş Almıyor
Müşteriler, Sipariş Verdikleri Yemekleri, İki Maymunun Getirdiğini Görünce Şoke Oluyor.
Müteahhit ve Sekretere Kurşun
Müteahhit ve Sekretere Kurşun
Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde Silahlı Saldırıya Uğrayan Müteahhit 53 Yaşındaki Turgay Yılmaz Yaşamını Yitirirken, Olay Sırasında Yanında Bulunan Sekreteri 30 Yaşındaki Anasya Demirel İse Yaralandı.
Nepal'de 3 Yaşındaki Kız Çocuğu Yeni "Yaşayan Tanrıça" Oldu Nepal'de 3 Yaşındaki Bir Kız Çocuğu, Ülkenin Yeni "Yaşayan Tanrıça"sı (Kumari) Oldu.
Oecd'nin "Ülke Ekonomik Gözden Geçirme" Raporu Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (Tepav), Oecd Raporu'nda, Türkiye'nin Maliye Politikasında Üç İlkeyi Aynı Anda Yürütme Zorluğuyla Y..
AKPli Fırattan Baykal Açıklaması
AKP'li Fırat'tan Baykal Açıklaması
Fırat, "Bütün Mesele Deniz Baykal'ın Mal Varlığı Gizlemek. Ne Baykal'ın Ne de Eşinin Mal Varlığı Hakkında Beyan Edilenler Doğru Değil" Değerlendirmesinde Bulundu.
Sevgilisinin Oğluna Dadılık Yapmış! Burcu Esmersoy'un Massimo Cusimano'dan Boşandıktan Bir Ay Sonra Cem Alper ile Yeni Bir Aşka Yelken Açtığını İlk Olarak Bu Köşede Okumuştunuz.
MHP TBMM Grubunda Seçim MHP TBMM Grup Toplantısında, Mersin Milletvekili Mehmet Şandır ve İzmir Milletvekili Oktay Vural Yeniden Grup Başkanvekilliği Görevine Seçildiler.
CeBIT Bilişim Eurasıa Fuarı Açıldı Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı CeBIT Bilişim Eurasia ve Bilişim Zirvesi'08, Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde Açıldı.
Zebari: Anlaşma İçin Cesur Siyasi Kararlar Gerekli Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, ABD -Irak Güvenlik Anlaşmasına Varılmasına Çok Yakın Olduklarını, Ancak Son Engellerin Aşılabilmesi İçi..
AB Mevduata Güvencede Ortak Politika Belirlemeye Çalışıyor AB Ekonomi ve Maliye Bakanları, Küresel Finansal Krizin Çökerttiği Çok Sayıda Bankanın Hükümetler Tarafından Kurtarıldığı Bir Dönemd..
Borsa Toparlanıyor
Borsa Toparlanıyor
İMKB Ulusal 100 Endeksi, Dünkü İkinci Seans Kapanışına Göre 7,88 Puan Artarak Günün İlk Yarısını 31.582,62 Puandan Tamamladı.
SHP: "Türkiye -Irak Sınırı Yeniden Düzenlenmeli" SHP Genel Sekreteri Uğur Cilasun, 9 Ekim Perşembe günü toplanacak Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nda, terör sorununa kalıcı çözümler bulunması..
AKP Grup Toplantısı (1) Başbakan Erdoğan: "Güvenlik Güçleri Ne İstediyse Yerine Getirdik" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Terörle Mücadele Kapsamında Güvenlik Güçlerinin Hükümet Olarak Kendile..
Bisiklette Pıepolı ve Schumacher Dopingli Çıktı
Bisiklette Pıepolı ve Schumacher Dopingli Çıktı
İtalyan Bisikletçi Leonardo Piepoli ve Alman Stefan Schumacher'in, Fransa Bisiklet Turu'na Dopingli Katıldığı Anlaşıldı.
Rusya, İzlanda'ya Kredi Verecek İzlanda Merkez Bankası, Rusya'nın, Döviz Rezervlerini Desteklemek İçin Kendilerine 4 Milyar Avro Kredi Vereceğini Bildirdi.
MHP'den Tezkereye "Evet" Oyu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Türkiye'nin Milli Birliğine ve Toprak Bütünlüğüne Yönelik Bölücü Teröre Karşı, Hem Ülke Sathında Hem de Sınır Ötesinde Eş Zaman..
Gates, İngiliz Yetkilileri "Bozgunculukla" Suçladı ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Savaşın Kazanılamayacağını Düşünen Afganistan'daki İngiliz Yetkilileri "Bozgunculuk" Yapmakla Suçladı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10